Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

krempla

Member
No nie wiem, co sądzić mam o tym rozwiązaniu podświetlenia matrycy za pomocą Pack Led. Glass Gorillas też mnie jakoś nie przekonuje. Telewizor ma nie pięknie wyglądać lecz odzwierciedlać na matrycy wiarygodny obraz, kolory etc. X-Reality i 800Hz to rozwiązanie godne wagi zwłaszcza, że sterowane jest przez potężny procesor obliczeniowy. Mój 46x4500 to chyba ostatni model tej firmy jaki będę chciał mieć. Przymieżam się do zakupu na dniach Panasonic P55 VT30. Mam nadzieję, że da radę w stosunku do mojego x4500 w którym obraz to wzór dla reszty odbiorników 2D.
 

jtd

New member
Bez reklam
To jak kupisz tego VT30 to napisz jak wypada w porownaniu do X4500, bo sam mam 55X4500 i chce go zamienic na jakis 3D tv :)
 

krempla

Member
No nie wiem, co sądzić mam o tym rozwiązaniu podświetlenia matrycy za pomocą Pack Led. Glass Gorillas też mnie jakoś nie przekonuje. Telewizor ma nie pięknie wyglądać lecz odzwierciedlać na matrycy wiarygodny obraz, kolory etc. X-Reality i 800Hz to rozwiązanie godne wagi zwłaszcza, że sterowane jest przez potężny procesor obliczeniowy. Mój 46x4500 to chyba ostatni model tej firmy jaki będę chciał mieć. Przymierzam się do zakupu na dniach Panasonic P55 VT30. Mam nadzieję, że da radę w stosunku do mojego x4500 w którym obraz to wzór dla reszty odbiorników 2D.
pozdrawiam serdecznie
 

Jacko222

New member
Witam Panowie miałem telewizorek Sony HX900 3D poprostu tv badziew,przesiadłem się na panasola 55vt30 którego ściągnąłem z niemiec bo w polsce jeszcze niedostępny ,naprawde tv panasola bije na głowe soniaka, ta biel i czerń i 3D to jest coś wspaniałego co zrobił Panasonic ,
Mam pierwszy raz Panasonica miałem zawsze Sony i powiem szczerze na dzień dzisiejszy Panasonic bije na głowe soniacza,pozdrawiam:lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam Panowie miałem telewizorek Sony HX900 3D poprostu tv badziew,przesiadłem się na panasola 55vt30 którego ściągnąłem z niemiec bo w polsce jeszcze niedostępny ,naprawde tv panasola bije na głowe soniaka, ta biel i czerń i 3D to jest coś wspaniałego co zrobił Panasonic ,
Mam pierwszy raz Panasonica miałem zawsze Sony i powiem szczerze na dzień dzisiejszy Panasonic bije na głowe soniacza,pozdrawiam:lol:

Witam kolego pansonic to plazma a soniak to lcd wiec zawswze tu bedzie troszke inaczej swiecic niz w plazmie , kwestia kto co lubi to raz , a druga sprawa to u dwoch moich znajomych swieci hx 900 super i wczesniej mieli plazme obydwaj panasa tylko nie pamietam jaki model ale tak czy inaczej wola obecnego soniaka. Takze widzisz kto co lubi... Pozdrawiam
Lolek
 

krempla

Member
Przed godziną złożyłem zamówienie na Panasonic TX-P55VT30E. Łączna cena brutto za zaliczeniem pocztowym to 8955zł. Cena naprawdę niska, tym bardziej, że w tym samym sklepie tylko, że niemieckim odpowiedniku cena oscyluje w granicach 2658Euro. W komplecie otrzymuję 2 pary okularów, modem WiFi-Usb no i możliwość nagrywania materiału na twardy dysk lub kartę Sd. Cena rewelacyjna. Jeśli obraz 2D będzie trochę gorszy od mojego 46X4500 to trudno, bo Soniaka nie sprzedaję.
pzdr

Po odpowiedniej kalibracji obrazu na każdym podłączonym nośniku, która jak sądzę zajmie mi 1 lub 2 dni przedstawię swoją opinię na jego temat jednym słowem będzie ostry Test bez żadnej taryfy ulgowej.
 

ernet

Active member
Bez reklam
A gdzie 5 lat gwarancji,jak w Angli !!!

Lektura niezła... Na stronach typu ceno model się już pojawił i trochę nawet już cena spadła - 13tys :)

Zacząłęm trochę drążyć temat i..... Sony Anglia daje na ten model 5 LAT GWARANCJI :
KDL-55HX923 (KDL55HX923, KDL55HX923BU) : Overview : TV & home cinema : Sony
Sony Polska daje TYLKO 2 LATA GWARANCJI.
Oczywiście można dokupić dodatkową gwarancję... ceny już od 200-ileś zł.:banned:

Ja nazywam to lekceważeniem polskiego klienta, choć bardziej mocnych określeń jest dużo więcej.
Na pocieszenie: niemieckiego także. Reszty nie sprawdzałem :x
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Bardzo dobry telewizor firmy Sony , lecz "do pełni szczęścia" konstruktorzy firmy Sony mogli zwiększyć
ilość stref "local dimming", zastosowano bowiem ich w modelu 46HX920 tylko 156. Również dźwięk mógłby być lepszy,
chociażby taki jak w telewizorach firmy Philips serii 9705 lub 9706.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

Bardzo dobry telewizor firmy Sony , lecz "do pełni szczęścia" konstruktorzy firmy Sony mogli zwiększyć
ilość stref "local dimming", zastosowano bowiem ich w modelu 46HX920 tylko 156. Również dźwięk mógłby być lepszy,
chociażby taki jak w telewizorach firmy Philips serii 9705 lub 9706.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:

Witam powiem ci tak odnosnie stref to zgadzam sie troszke przyoszczedzili ale jesli chodzi o dzwiek to tak czy inaczej kino i tak jest potrzebne a do ogladania dziennika :) to i takie glosniki wystarcza jak ktos zdecyduje sie na soniaka. Jedno jest pewne w porownaniu do 9705 nic w nim nie trzeszczy nic nie puka stuka itp jak to bylo w przypadku philipsa i obarz naprawde jest niezly i 3d tez napewno lepszy jak w 9705. A tak ogolnie to co kto woli i oczywiscie nie zapominajmy ze soniak juz jest dostepny i bedzie w kazdym sklepie a philips moze w pazdzierniku sie pojawi i bedzie w 3-ech sklepach po 1 egz. przez 2 miesiace .... chyba ze cos sie zmieni ale watpie ... Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry