Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

Alcatraz

New member
Zgłębiam temat HX920 dalej...:) Otrzymałem od Sony informację, z której wynika że ilośc stref jest taka sama dla 46, 55 i 65 cali. Dokladnie wygląda to tak, ze na temat ilości stref mają jedną informację z czego wynika powyższy wniosek.

Druga rzecz to rodzaj podświetlenia. Oczywiście Full LED ale zwykłe czy Full LED RGB? Okazuje się, że zwykłe. W modelach serii x4500 Sony stosował Full LED RGB ale wycofał się z tego (podobnie jak z matryc 10 bitowych montowanych jeszcze w modelach serii Z). Z jakich powodów? Pewnie, jak pisze lolek126 odwiedził ich księgowy:) A może po części dlatego, że w praktyce stosowanie tych elementów nie dawało wyraźnych korzyści. Kto chciałby za telewizor z matrycą 10 bitową i Full LED RGB zapłacić 30.000 jeśli nie byłby w stanie od razu dostrzec wyraźnych zalet tych technologii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgłębiam temat HX920 dalej...:) Otrzymałem od Sony informację, z której wynika że ilośc stref jest taka sama dla 46, 55 i 65 cali. Dokladnie wygląda to tak, ze na temat ilości stref mają jedną informację z czego wynika powyższy wniosek.

Druga rzecz to rodzaj podświetlenia. Oczywiście Full LED ale zwykłe czy Full LED RGB? Okazuje się, że zwykłe. W modelach serii x4500 Sony stosował Full LED RGB ale wycofał się z tego (podobnie jak z matryc 10 bitowych montowanych jeszcze w modelach serii Z). Z jakich powodów? Pewnie, jak pisze lolek126 odwiedził ich księgowy:) A może po części dlatego, że w praktyce stosowanie tych elementów nie dawało wyraźnych korzyści. Kto chciałby za telewizor z matrycą 10 bitową i Full LED RGB zapłacić 30.000 jeśli nie byłby w stanie od razu dostrzec wyraźnych zalet tych technologii.

Hej dokladnie tak jak piszesz ze ludzie powoduja sami to co firmy robia i jesli Kowalski nie widzi roznicy znaczacej to w zyciu nie zaplaci za tv powiedzmy 20 tys. zl tak jak to bedzie w wypadku topowej toshiby zobaczymy ile ich sprzedadza :) Druga sprawa moze nie bylo az takiej roznicy zeby wsadzac 10 bitowe matryce a koszt tak jak wspomnialem bylby wiekszy. To tak jak roznica miedzy 820 a 920 wiekszosci ludzi ktorzy ma tak srednio kasy kupi i tak 820 bo spokojnie im wystrczy i oni nie beda w stanie zauwazyc znaczacych roznic a cenowo odczuja na 100%. Podobna sytuacja jest z kablami ze ludzie wydaja kasy bo mysla ze to zmieni znaczaco ich system nie mowie ze nie ale nie do konca ja kiedys taki test przeprowadzilem kupilem 4 kable zasilajace ( od 400 do 700 plus 1 kabelek taki za 10 zl) i podlaczalem kazdy z nich sluchalem z 4 oma kolegami na tej samej piosence tej samej glosnosci itp zaden z nich nie byl w stanie okreslic ktory kabel jest znacznie lepszy a tym samym drozszy :) a dwoch z nich gra na gitarze i jeden na perkusji wiec sluch maja - wniosek na moj gust jest jeden ze czasem jest tak ze wydaje sie nam ze cos gra lepiej ale jedno co na pewno jest lepsze to samopoczucie to jest bezcenne uczcucie :) Pozdrawiam
Lolek
 

ernet

Active member
Bez reklam
Panowie, dzięki za te wszystkie informacje.... NT

Panowie, dzięki za te wszystkie informacje.... :popcorn:
 

accu

New member
Bez reklam
Sony HX920 , a może już w niedalekiej przyszłości telewizor w technologii oled.wizor

Witam,


Kto ma kupić to kupi , nie ma co rozszerzać tematu , bo i tak niedługo wejdzie "szerokim frontem"
technologia oled , myślę że nastąpi to w drugiej połowie 2013r.

Pozdrawiam , :)

accu
:kom:
 

Alcatraz

New member
Witam,


Kto ma kupić to kupi , nie ma co rozszerzać tematu , bo i tak niedługo wejdzie "szerokim frontem"
technologia oled , myślę że nastąpi to w drugiej połowie 2013r.

Pozdrawiam , :)

accu
:kom:

No nie... chyba właśnie po to jest Forum, że rozszerzać temat!:) Nie wiem skąd taka informacja na temat OLED ale z tego co do tej pory czytałem to na razie dotała ona "czerwone światło" i myślę, że 2013 to zbyt optymistyczna data. Po kilku próbach OLEDowcy wycofali się na margines z wielu powodów. Oczywiście na polu odbirników telewizyjnych. Domeną OLED jeszcze kilka ładnych lat mają pozostać malutkie wyświetlacze telefonów itp.

No ale nie zaśmiecajmy wątku i trzymajmy się tematu o serii HX920!:)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,


Kto ma kupić to kupi , nie ma co rozszerzać tematu , bo i tak niedługo wejdzie "szerokim frontem"
technologia oled , myślę że nastąpi to w drugiej połowie 2013r.

Pozdrawiam , :)

accu
:kom:

Witam dokladnie tak jak mowisz i dlatego juz pisalem kiedys ze trzeba naprawde dobrze sie zastanowic nad tym czy warto inwestowac w topowe modele powiedzmy hx 920 sonego czy tez 9706 philipsa czy wystrczy kupic hx 820 soniaka , 8606 philipsa czy jak ktos lubi samsungi to d 8000 i poczekac z tymi tv powiedzmy ze 4 latka a potem zakupic wlasnie oleda ktory zje wszystkie razem te topowe lcd-ki :) dzisiejsze czy nawet te ktore wejda w przyszlym roku. ( chyba ze ktos lubi zmieniac czesto i drogie tv to wtedy co innego :) Rowniez uwazam ze 2013 rok to juz wejda oledy pytanie za ile ?????? ale juz 2014 czy czy 2015 to juz mysle ze ceny beda takie jak dzisiaj lcd z wyzszej polki. Bo konkurencja bedzie duza wiec wszyscy beda chcieli byc konkurencyjni wobec siebie. A klient decyduje ktore sie sprzedaja, a w dzisiejszych czasach sperzdaja sie dobre tv za rozsadne ceny. I nikt tego nie zmieni chyba ze Polska bedzie druga Japonia czy tez Irlandia jak to premier Tusk obiecał :) Pozdrawiam
Lolek
 

Alcatraz

New member
Skąd Wy czerpiecie takie informacje, bo sądzę że źródłem jest raczej wróżba z fusów niestety... Takie posty czytałem już w 2007 roku kiedy to OLED miał zrewolucjonizować rynek. W międzyczasie wszyscy odradzali zakup TV bo już za chwilkę miał wejść SED. Niestety to tylko pobozne życzenia. Właścicielem patenów OLED jest Eastman Kodak i właśnie patenty są główną zaporą w tym temacie. Nikt nie produkuje bo to się nie opłaca. Po wygaśnięciu patentów wszystko ruszy, tylko... tak jak pisałem, to nie stanie się w 2013 roku. Chcę telewizor teraz a nie za ileś tam lat - jeśli faktycznie wejdzie kiedyś SED czy OLED to zawsze będę mógł telewizor zmienić. No ale... Panowie, jeśli chcecie pisać o nowoczesnych technologiach przyszłości to zakładajcie nowy wątek! Ten nosi tytuł: "Sony HX920 - najwyższa seria na 2011" więc piszmy w nim NA TEMAT!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No nie... chyba właśnie po to jest Forum, że rozszerzać temat!:) Nie wiem skąd taka informacja na temat OLED ale z tego co do tej pory czytałem to na razie dotała ona "czerwone światło" i myślę, że 2013 to zbyt optymistyczna data. Po kilku próbach OLEDowcy wycofali się na margines z wielu powodów. Oczywiście na polu odbirników telewizyjnych. Domeną OLED jeszcze kilka ładnych lat mają pozostać malutkie wyświetlacze telefonów itp.

No ale nie zaśmiecajmy wątku i trzymajmy się tematu o serii HX920!:)

Pozdrawiam

Witam kolege sluchaj byc moze ja i kolega Accu sie mylimy co do wprowadzenia oledow w europie 2013 roku, nie mniej jednak ja troszke tez czytalem i o zadnym czerwonym swietle dla oledow nie slyszalem. Moj kolega byl na polrocznych jakis praktykachz pracy w Japonii i tam na 99% 2013 beda juz oledy wielosciach 40 i 46 cali przynajmniej tam tak mowia :) ale nie przecze roznie moze byc i generalnie to Japonia a nie europa . U nas rodzielczosc full hd dopiero praktycznie sie rozwija a tam sie juz w bardzo zaawansowanym stopniu testuje sie rozdzielczosc 4K a kanalay wiekszosci to wszystkie hd :) a u nas sami wiemy jak to jest. Ale wracajac do hx 920 na tyle ile ja sobie na nim poogladalem itp to uwazam ze jesli ktos ma pieniadze i lubi miec fajny obraz to warto jest dac te 9 kawalkow i cieszyc sie obrazem. Pozdrawiam
Lolek
 

Alcatraz

New member
Sam wybieram się, że pooglądać HX920 w akcji:) Masz rację, rynek japoński to niestety zupełnie inna "bajka". Przykładem mogą być także stacjonarne nagrywarki bluray/ W Japonii dostępne od 3 lat, w Europie praktycznie nieznane (chyba, że ktoś "zaimportował" sobie indywidualnie). O "czerwonym świetle" (to cytat) czytałem chyba pół roku temu w artykule na temat nowych technologii.
 

accu

New member
Bez reklam
Ernet - do "mało budujących opinii" juz przywykłem:) Ludzie we wszystkim znajdą jakieś "ale". HX900 miał w znakomitej większości świetne opinie, dlatego nie wiem czemu 920 miałaby mieć gorsze - skłaniam się raczej ku "czarnemu PRowi":)

Accu - wszystko pięknie, tylko przywoływana przez Ciebie Toshiba model 55ZL1 będzie kosztowała około 20.000 zł! A więc jeszcze raz tyle co Sony. Takie porównanie nie ma sensu - zaraz znajdę telewizor za 100.000, który będzie miał jeszcze więcej stref. Patrzmy raczej w klasie cenowej około 10 tys. Natomiast z tego co wiem Philips oficjalnie wycofał się z produkcji telewizorów, dlatego dla mnie ta firma już umarła na polu TV.

Czy ilość stref ma bezpośredni związek z wielkością ekranu? Tyle samo stref na mniejszej przekątnej da chyba lepszy efekt. Zapewne znajdą sie i tacy, którzy stwierdzą że tylko 1024 lub 2048 stref jest w stanie ich zadowolić:) A może robimy błąd porównując bezkrytycznie suche liczby - 156 stref do 224 i 512? Może to są inne technologie? Wystarczy przecież zastosować inne diody, w innej ilości i innej organizacji i dzięki temu całość może rządzić się innymi prawami. Wtedy takie bezpośrednie porównanie nie ma sensu.

Ernet - użyłeś słowa "autorytatywny" w znaczeniu oparty na autorytetach czy raczej stanowczy, władczy? Zastanawiam się co myśleć o przywołanej przez Ciebie stronie:)
Witam,
Nie miałem najmniejszego zamiaru zaśmiecać tematu , ale mam prawo swobodnego wypowiadania
swoich myśli.
Skoro tak dużo piszesz o strefach , to ja postaram się w subiektywny sposób na ten temat wypowiedzieć.
Technologia "Local Dimming". Dzięki niej telewizor(urządzenie) potrafi wyłączyć wybrane sekcje diod LED w miejscu
,gdzie ma być wyświetlany ciemny obraz.Pozwala to na uzyskanie wysokiego kontrastu oraz poprawę głębi czerni. Podświetlanie zbudowane jest z sekcji składających się z kilku diod (np.3x3, 3x2 , itp).
W związku z tym , jeżeli na ekranie wyświetlane jest np.niewielkie , małe jasne kolo , telewizor (urządzenie)decyduje o podświetleniu kilku takich sekcji " za nim " oraz wygaszeniu sekcji znajdujących się naokoło. Ciekłe
kryształy odpowiedzialne za wyświetlanie obiektu przepuszczają światło , natomiast pozostałe , które
również umiejscowione są przed świecącym sektorem , je blokują. Czynią to z lepszym lub gorszym
skutkiem , w wyniku czego wspomniane wyżej jasne koło otoczone jest kolorem bardziej zbliżonym do
szarego niż czarnego. Aby zminimalizować ten efekt producenci telewizorów stosują podświetlenie
składające się z jak największej liczby wygaszonych sekcji.
Idealnym ( i raczej mało realnym ) rozwiązaniem byłoby , aby za każdym subpikselem znajdowała się
oddzielna dioda LED.
Tak pokrótce pozwoliłem sobie na rozszerzenie tematu.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

greg555

New member
Witam kolego zgadzam sie z Toba w 100% powiedz mi tylko z jakiej odleglosci ogladasz te 46 cali skoro uwazasz ze jest za maly dla ciebie ? Druga sprawa to napisz jaki jest obraz w sd czy hd ( chodzi o satelite ) bo w bluray to wiadomo bedzie cudo, i jak ci sie oglada 3d bo na 3d troszke marudza na zagranicznych stronach. A ja tez cos ogladalem w salonie ale wiadomo co innego w salonie w sklepie a co innego w domu. A i napisalbys mi na jakiej ulicy kupowales ten tv czy arkadia czy na jana pawla ( chodzi o warszawe ) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Lolek

Witaj Lolku,
Te 46 cali oglądam z ok. 3,5m, ale oglądałem jakieś film,program przyrodniczy, sport- siatkówkę i tenis chciałbym to jednak oglądać na większym ekranie. Piksele na to pozwalają na dziś. Poza tym jak będę w ruchu a Salon jest nie mały cały czas jeszcze to widzę. Siedziałem też przy stole, który stoi z boku i kąty widzenia są super.
Wczoraj oglądałem siatkówkę na Polsacie i Polsacie HD. Zbliżenia ok. na obu, ale sceny odległe- całe boisko to już zupełna przepaść technologiczna!
Masz rację o bluray nie ma co dyskutować, tym bardziej, że ten mój nowy odtwarzacz to BDP-S780B i obraz to żyleta. Oprócz tego, że dali mi gratis HDMI dostałem też film 3D „Alicja w krainie czarów”. Więc też mogłem i to przetestować. Jak dla mnie działa to bardzo dobrze, ale ja nie kupiłem tego TV dla 3D. Byłem w kilku salonach i wkładałem różne okulary na nos- żadne nie są rewelacją. Wszystko jest sztuczne i naciągane a prawdziwe 3D może będzie za ileś lat jak obraz będzie wyświetlany tak zupełnie w powietrzu i będzie można oglądać to bez żadnych okularów…. Te 3D i tak pewnie będę używał zupełnie sporadycznie, wolę oglądać filmy Normalnie. Nawet sprawdzałem te 3D w grze i działa to OK., ale traktuję to i tak jako nie niezbędny dodatek.
Do tego dodam jeszcze, że ten odtwarzacz kupiłem o 100zł taniej niż najtańsza oferta w necie. Kupiłem to na żywioł, a cenę sprawdziłem dopiero po powrocie do domu w Internecie. Dlatego Reklamuję ich, bo obniżają ceny solidnie tylko ja się też i o to upomniałem.
Zakupu dokonałem na Jana Pawła, obsługa bardzo miła a do sklepu wszedłem już po tym jak go zamknęli, ciekawe co? Co prawda widzieli wcześniej, że nie mam gdzie zaparkować, bo ich o tym poinformowałem. Powiedziałem, że chcę kupić TV i drzwi się otworzyły. A mają wszystkie nowości czego nie można powiedzieć o tym salonie w M1 Markach. Pewnie tak jest i w innych salonach.
 

Alcatraz

New member
Greg555, jeśli dobrze rozumiem posiadasz 46HX920? Jeśli tak to mam nadzieję, że podzielisz się z nami jak największą ilością praktycznych informacji o tym modelu:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witaj Lolku,
Te 46 cali oglądam z ok. 3,5m, ale oglądałem jakieś film,program przyrodniczy, sport- siatkówkę i tenis chciałbym to jednak oglądać na większym ekranie. Piksele na to pozwalają na dziś. Poza tym jak będę w ruchu a Salon jest nie mały cały czas jeszcze to widzę. Siedziałem też przy stole, który stoi z boku i kąty widzenia są super.
Wczoraj oglądałem siatkówkę na Polsacie i Polsacie HD. Zbliżenia ok. na obu, ale sceny odległe- całe boisko to już zupełna przepaść technologiczna!
Masz rację o bluray nie ma co dyskutować, tym bardziej, że ten mój nowy odtwarzacz to BDP-S780B i obraz to żyleta. Oprócz tego, że dali mi gratis HDMI dostałem też film 3D „Alicja w krainie czarów”. Więc też mogłem i to przetestować. Jak dla mnie działa to bardzo dobrze, ale ja nie kupiłem tego TV dla 3D. Byłem w kilku salonach i wkładałem różne okulary na nos- żadne nie są rewelacją. Wszystko jest sztuczne i naciągane a prawdziwe 3D może będzie za ileś lat jak obraz będzie wyświetlany tak zupełnie w powietrzu i będzie można oglądać to bez żadnych okularów…. Te 3D i tak pewnie będę używał zupełnie sporadycznie, wolę oglądać filmy Normalnie. Nawet sprawdzałem te 3D w grze i działa to OK., ale traktuję to i tak jako nie niezbędny dodatek.
Do tego dodam jeszcze, że ten odtwarzacz kupiłem o 100zł taniej niż najtańsza oferta w necie. Kupiłem to na żywioł, a cenę sprawdziłem dopiero po powrocie do domu w Internecie. Dlatego Reklamuję ich, bo obniżają ceny solidnie tylko ja się też i o to upomniałem.
Zakupu dokonałem na Jana Pawła, obsługa bardzo miła a do sklepu wszedłem już po tym jak go zamknęli, ciekawe co? Co prawda widzieli wcześniej, że nie mam gdzie zaparkować, bo ich o tym poinformowałem. Powiedziałem, że chcę kupić TV i drzwi się otworzyły. A mają wszystkie nowości czego nie można powiedzieć o tym salonie w M1 Markach. Pewnie tak jest i w innych salonach.

Hej dzieki za odpwoiedz potwierdzam ze na jana pawla obsluga jest ok zreszta w arkadii tez jest ok tylko znizek nie daja :) kwestia tylko czy ty miales szczescie czy takie zawsze daja upusty na topowe modele. A napisz jeszcze odnosnie kablowki czy tez satelity jaki jest odbior na tym modelu z odleglosci wlasnie 3.5 m i jaki jest obraz jak sobie dvd zeskalujesz do 1080 p . I czy duzo sie bawiles z ustawieniami? Pozdrawiam i raz jeszcze czekam na odpowiedz :)Pozdrawiam
Lolek
 
D

Deleted member 121090

Guest
Na Allegro pojawił się 55HX920 od osoby która go dostała od Sony w zamian za zepsuty X4500. Gość wystawił go na sprzedaż ponieważ on używa go do gier tak jak poprzednika. I niestety ten TV do tego się jego zdaniem zupełnie nie nadaje. Woli grać na Samsungu za 3000zł. Moim zdaniem zakup takiego TV do gier to trochę bez sensu niemniej co kto lubi. Ale czy Sony aż tak pokpiło sprawę?
 

Alcatraz

New member
Zakup takiego telewizora do gier jest zupełnie bez sensu. Jednak rozumiem, jeśli ktoś mając taki telewizor zechce na nim zagrać. Input lag w HX920 wynosi prawdopodobnie w okolicach 60ms (widziałem to w jakimś teście) a więc przy grach akcji może być męczący. Akurat dla mnie ten parametr jest zupełnie pozbawiony znaczenia z racji przyszłych zastosowań telewizora.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zakup takiego telewizora do gier jest zupełnie bez sensu. Jednak rozumiem, jeśli ktoś mając taki telewizor zechce na nim zagrać. Input lag w HX920 wynosi prawdopodobnie w okolicach 60ms (widziałem to w jakimś teście) a więc przy grach akcji może być męczący. Akurat dla mnie ten parametr jest zupełnie pozbawiony znaczenia z racji przyszłych zastosowań telewizora.

Witam zgadzam sie z toba bez sens taki tv kupic do gier ale kazdy kupuje co lubi i dlatego swiat jest piekny :) a taki tv ma dobrze odbierac ogladane programy jak dla mnie i ztego hx 920 wywiazuje sie dobrze. A raz na jakis czas jak sobie czlowiek zagra to dla normalnego czlowieka i na tm tv sie da pograc i jakiego zbytnio dyskonfortu nie odczuje sie. A zawsze bedzioe ze dany model w czyms bedzie gorszy a wczyms bedzie lepszy. Pozdrawiam.
Lolek
 

Zimny_

New member
Niestety nie miałem możliwości testowania i sprawdzenia input lag na HX920. Z informacji z netu wypada bardzo różnie, od ok 22ms do 66ms. Te wartości nie są małe. Dobrze podsumował to Lolek126: " zawsze bedzie tak ze dany model w czyms bedzie gorszy a wczyms bedzie lepszy.". Charakterystyka tego modelu od razu mówi o lepszej jakości statycznego obrazu, obrazu w ruchu, płynności - jednak przy zwiększonym Input lag.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Greg555, jeśli dobrze rozumiem posiadasz 46HX920? Jeśli tak to mam nadzieję, że podzielisz się z nami jak największą ilością praktycznych informacji o tym modelu:)

Witam to mi odpisali na temat ilosci stref w tym modelu z centrum sony : " Taka ilość stref jest jak najbardziej wystarczająca. Sama ilość stref nie jest najważniejszym parametrem. TV musi posiadać odpowiedni silnik graficzny, który będzie potrafił wykorzystać w odpowiedni sposób każdą strefę. Polecam udać się do sklepu i sprawdzić jakość obrazu miedzy naszym odbiornikiem, a Philipsem, który w takim porównaniu wypada po prostu miernie. Nasze telewizory 8 strefowe, maja lepszy obraz niż 224 strefowy telewizor Philipsa, właśnie dzięki doskonałemu silnikowi."
Wg mnie deko przesadzili i chyba chodzilo im nie o osiem stref tylko o 156 ktore sa w modelu hx 920 . osiem stref to jets zapwne w hx 820 w podswietleniu krawedziowym. Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam to mi odpisali na temat ilosci stref w tym modelu z centrum sony : " Taka ilość stref jest jak najbardziej wystarczająca. Sama ilość stref nie jest najważniejszym parametrem. TV musi posiadać odpowiedni silnik graficzny, który będzie potrafił wykorzystać w odpowiedni sposób każdą strefę. Polecam udać się do sklepu i sprawdzić jakość obrazu miedzy naszym odbiornikiem, a Philipsem, który w takim porównaniu wypada po prostu miernie. Nasze telewizory 8 strefowe, maja lepszy obraz niż 224 strefowy telewizor Philipsa, właśnie dzięki doskonałemu silnikowi."
Wg mnie deko przesadzili i chyba chodzilo im nie o osiem stref tylko o 156 ktore sa w modelu hx 920 . osiem stref to jets zapwne w hx 820 w podswietleniu krawedziowym. Pozdrawiam
Lolek

Witam,

A jaki to odpowiedni silnik graficzny posiada telewizor firmy Sony 46HX920 , który generuje jakość obrazu
tego odbiornika? Czy to dwu układowy procesor obrazu X-Reality PRO ?
O jakość obrazu z telewizora firmy Philips serii 9705 nie ma co się obawiać , bo jest po prostu znakomity!!!

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

A jaki to odpowiedni silnik graficzny posiada telewizor firmy Sony 46HX920 , który generuje jakość obrazu
tego odbiornika?
O jakość obrazu z telewizora firmy Philips serii 9705 nie ma co się obawiać , bo jest po prostu znakomity!!!

Pozdrawiam, :)
accu
:kom:

Wiesz kazdy chwali swoje wiec mowie trzeba z przymruzeniem oka patrzec na to wszytsko co firmy pisza. Jedno jest pewne na pewno ilosc stref nie swiadczy o tym czy tv jest dobry czy tez nie.... jest fajnie jak jest ich duzo ale wazne jest szereg innych rzeczy ktore by bylo fajnie jakby dany tv posiadal. Dla mnie dla normalnego czlowieka zarowno hx 920 jak i philips 9706 pewnie ktory wyjdzie sa to dobre tv i warte pomyslenia o ile mowie ma sie na tyle kasy zeby moc troszke poszalec. W innym wypadku wystarczy hx 820 czy tez philps 8606 ktory wyjdzie za jakis czas. Kolejna sprawa jesli roznica powiedzmy bedzie wynosic jakies 3 tys zloty to tylko ten kupi kto ma kase bo drugi kupi tanszy bo raz ze ma wiecej kasy w kieszeni a dwa dla wielu nie bedzie takiej roznicy w obrazie jaka jest w cenie. Po prostu takie jest zycie w naszym kraju..... Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry