Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

ernet

Active member
Bez reklam

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki z info.Kolejna wpadka Sony po "shakowaniu " sieci Playstation.
Dla zainteresowanych.... ciagłe nowe dane na forum
Sony's Flagship, Bravia HX923, 3D Local Dimming LED TV - AVForums.com - Page 44

Ja mmysle ze to tylko i wylacznie bedzie mial wade model z koncowka 923 A TAKI MODEL DO POLSKI nie trafi , u nas sa tylko rowne koncowki 820 i 920. Zreszta mozesz sobie pojsc do sklepu do centrum sony i poogldac z godzine czy ze dwie wlozyc swoje plyty, nie zabtraniaja tego przynajmniej w wawie mozna tak zrobic. ACCU a skad wiesz ze 920 ma 156 stref , dzwonilem na infolinie i powiedzieli ze oddzwonia jak sie dowiedza ile jest tych stref :) ciekaw jestem co powiedza a jesli bedzie cisza to jutro zadzwonie drugi raz . Pozdrawiam
Lolek
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ja mmysle ze to tylko i wylacznie bedzie mial wade model z koncowka 923 A TAKI MODEL DO POLSKI nie trafi , u nas sa tylko rowne koncowki 820 i 920. Zreszta mozesz sobie pojsc do sklepu do centrum sony i poogldac z godzine czy ze dwie wlozyc swoje plyty, nie zabtraniaja tego przynajmniej w wawie mozna tak zrobic. ACCU a skad wiesz ze 920 ma 156 stref , dzwonilem na infolinie i powiedzieli ze oddzwonia jak sie dowiedza ile jest tych stref :) ciekaw jestem co powiedza a jesli bedzie cisza to jutro zadzwonie drugi raz . Pozdrawiam
Lolek

Co ciekawe, w Niemczech też sprzedają model 925
KDL-55HX925 (KDL55HX925, KDL55HX925BAEP) : Übersicht : Fernsehen & Heimkino : Sony

i problem też jest znany ( niestety, niemiecki znam średnio )
Der ultimative 2011 new Sony HX920 / HX925 - 3D TV - Thread, Sony - HIFI-FORUM (Seite 62) ( przykład jednej ze stron )

W takim razie: czym różni się 920 a 925 ?
PS. Do Sony Centre mam dość daleko :x
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co ciekawe, w Niemczech też sprzedają model 925
KDL-55HX925 (KDL55HX925, KDL55HX925BAEP) : Übersicht : Fernsehen & Heimkino : Sony

i problem też jest znany ( niestety, niemiecki znam średnio )
Der ultimative 2011 new Sony HX920 / HX925 - 3D TV - Thread, Sony - HIFI-FORUM (Seite 62) ( przykład jednej ze stron )

W takim razie: czym różni się 920 a 925 ?
PS. Do Sony Centre mam dość daleko :x

Witam sluchaj na stronei sony mozesz im zadac takie pytanie ja zadalem odnosnie ilosci stref podswietlenia w modelu 46 hx 920 i potwierdzili ze jest ich 156 wiec zapytalem czy wg nich jest to wystrczajaca ilosc stref czy tez oszczednosci sa to ale oczywiscie odpwoied wiadomo jaka bedzie.... fakt faktem ogladalem go w centrum sony i naprawde obraz mi sie podobal zarowno hx 820 jak i hx 920 i sprawdzalem bluray i programy z [platformy N ( sd i hd ) A odnosnie tych koncowek to tak jak napisalem wszytskie inne modele z komcowka 923, 925 itp nie beda w Polsce tylko one sa kierowane do roznych panstw typu niemcy czy anglia itp. My jestesmy traktowani jak kraj trzeciego swiata wiec jest tak jak jest w anglii jest 5 letnia gwarancja u nas jest dwuletnia. A ten probem tak w skrocie na czym polega co dales linki ? Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Ilość stref w Sony 46HX920.

Witam,
Ja staram się zawsze podawać rzetelnie posiadane przeze mnie wiadomości na temat poszczególnych modeli telewizorów marki Philips i Sony. O ile wiadomości , które podaję są niesprawdzone , zawsze o tym
informuję. Ale , kto pyta dodatkowo "to nie błądzi" lolek126 prawda?

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

Alcatraz

New member
Witam,

Co to znowu za informacja o rzekomych problemach z serią HX920 (lub raczej 923, 925)? Na czym problem polega i czy dotyczy modeli dostępnych w Polsce? Co do 156 stref nie wiem czy to mało czy dużo - ile miały poprzednie modele i ile ma konkurencja? Zresztą większość TV ma podświetlenie krawędziowe a więc Full LED w serii HX920 i tak bije na głowe Edge.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,
Ja staram się zawsze podawać rzetelnie posiadane przeze mnie wiadomości na temat poszczególnych modeli telewizorów marki Philips i Sony. O ile wiadomości , które podaję są niesprawdzone , zawsze o tym
informuję. Ale , kto pyta dodatkowo "to nie błądzi" lolek126 prawda?

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:

Witam szczera prawda :) ciekaw jestem co odpwoiedza na drugie moje pytanko ale domyslam sie co napisza :_) Pozdrawiam
Lolek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Defekt ten charakteryzuje się obecnością linii pionowej w odległości około 1 cm z lewej lub prawej krawędzi ekranu lub po lewej i prawej krawędzi ekranu równocześnie i jest szczególnie widoczny na jednolitym tle.(kolorze) Ta linia pionowa jest ciemniejsza
od pozostałej reszty obrazu , jest szerokości od 1cm do 2 cm.


Pozdrawiam , :)
accu
:kom::kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Co to znowu za informacja o rzekomych problemach z serią HX920 (lub raczej 923, 925)? Na czym problem polega i czy dotyczy modeli dostępnych w Polsce? Co do 156 stref nie wiem czy to mało czy dużo - ile miały poprzednie modele i ile ma konkurencja? Zresztą większość TV ma podświetlenie krawędziowe a więc Full LED w serii HX920 i tak bije na głowe Edge.

Witam,

Konkurencja ma ich więcej , np. firma Philips w serii 9705 ma 224 strefy tj. 16 kolumn , 14 rzędów:
1792 diody podświetlające.
Toshiba model 55ZL1 ma 512 stref i na to składa się bodajże 3072 diod podświetlających.
To model który jak dotąd ma najwięcej zastosowanych stref "local dimming" .

Pozdrawiam , :)
accu,
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
Witam,

Konkurencja ma ich więcej , np. firma Philips w serii 9705 ma 224 strefy tj. 16 kolumn , 14 rzędów:
1792 diody podświetlające.
Toshiba model 55ZL1 ma 512 stref i na to składa się bodajże 3072 diod podświetlających.
To model który jak dotąd ma najwięcej zastosowanych stref "local dimming" .

Pozdrawiam , :)
accu,
:kom:

Dzięki za to mało budujące info:wink: Róznice są dość duże i - myślę- że do zauważenia w jakości obrazu.
2 dni temu znalazłem na dość aoutorytatywnej stronie bardzo słabą opinię ( nie użytkownika, tylko review ) o HX920. Może gdzieś ją znajdę....
 

Alcatraz

New member
Ernet - do "mało budujących opinii" juz przywykłem:) Ludzie we wszystkim znajdą jakieś "ale". HX900 miał w znakomitej większości świetne opinie, dlatego nie wiem czemu 920 miałaby mieć gorsze - skłaniam się raczej ku "czarnemu PRowi":)

Accu - wszystko pięknie, tylko przywoływana przez Ciebie Toshiba model 55ZL1 będzie kosztowała około 20.000 zł! A więc jeszcze raz tyle co Sony. Takie porównanie nie ma sensu - zaraz znajdę telewizor za 100.000, który będzie miał jeszcze więcej stref. Patrzmy raczej w klasie cenowej około 10 tys. Natomiast z tego co wiem Philips oficjalnie wycofał się z produkcji telewizorów, dlatego dla mnie ta firma już umarła na polu TV.

Czy ilość stref ma bezpośredni związek z wielkością ekranu? Tyle samo stref na mniejszej przekątnej da chyba lepszy efekt. Zapewne znajdą sie i tacy, którzy stwierdzą że tylko 1024 lub 2048 stref jest w stanie ich zadowolić:) A może robimy błąd porównując bezkrytycznie suche liczby - 156 stref do 224 i 512? Może to są inne technologie? Wystarczy przecież zastosować inne diody, w innej ilości i innej organizacji i dzięki temu całość może rządzić się innymi prawami. Wtedy takie bezpośrednie porównanie nie ma sensu.

Ernet - użyłeś słowa "autorytatywny" w znaczeniu oparty na autorytetach czy raczej stanowczy, władczy? Zastanawiam się co myśleć o przywołanej przez Ciebie stronie:)
 
Ostatnia edycja:

greg555

New member
Mam TV 46 HX 920 o tygodnia w Salonie, jak dla mnie jest trochę za mały.
Wcześniej nawet nie czytałem żadnych Forum.
Wszedłem do Centrum SONY zobaczyłem jak działa i zakupiłem po zamknięciu sklepu, ale jeszcze chętnie mnie obsłużono.
Przy tej okazji dostałem kabel HDMI gratis, a ponieważ kupiłem jeszcze plejera 3D to dostałem jeszcze jeden HDMI. Muszę o tym wspomnieć, bo końcówki przewodów są łamane do 90 st. J.
Co niezwykłe TO Centralne Centrum SONY w Wa-wie obniżyło mi cenę tego TV o ponad 400zł niż najtaniej necie!!!!!! Cena proponowana 10400, a cena sprzedaży – 9000.
Obraz z 920 JAK DLA MNIE jest SUPER, reszta też.
I tu mają problem Ci, którzy patrzą tylko na piksele i na ilość lampek LED.
Albo ilość jakiś tam lampek, ALBO Zadowolenie z Oglądanego OBRAZU.
WAŻNE!!! Nie liczy się ilość lampek LED i ilość stref- nie ważne czy LCD czy PLAZMA.
--- NAJWAŻNIEJSZE JEST TO BY TEN OBRAZ CI SIĘ PODOBAŁ!!! NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJ!!!

Zabieram ten TV do siebie do pokoju.
Do Salonu kupię 55 HX 920.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam TV 46 HX 920 o tygodnia w Salonie, jak dla mnie jest trochę za mały.
Wcześniej nawet nie czytałem żadnych Forum.
Wszedłem do Centrum SONY zobaczyłem jak działa i zakupiłem po zamknięciu sklepu, ale jeszcze chętnie mnie obsłużono.
Przy tej okazji dostałem kabel HDMI gratis, a ponieważ kupiłem jeszcze plejera 3D to dostałem jeszcze jeden HDMI. Muszę o tym wspomnieć, bo końcówki przewodów są łamane do 90 st. J.
Co niezwykłe TO Centralne Centrum SONY w Wa-wie obniżyło mi cenę tego TV o ponad 400zł niż najtaniej necie!!!!!! Cena proponowana 10400, a cena sprzedaży – 9000.
Obraz z 920 JAK DLA MNIE jest SUPER, reszta też.
I tu mają problem Ci, którzy patrzą tylko na piksele i na ilość lampek LED.
Albo ilość jakiś tam lampek, ALBO Zadowolenie z Oglądanego OBRAZU.
WAŻNE!!! Nie liczy się ilość lampek LED i ilość stref- nie ważne czy LCD czy PLAZMA.
--- NAJWAŻNIEJSZE JEST TO BY TEN OBRAZ CI SIĘ PODOBAŁ!!! NIGDY O TYM NIE ZAPOMINAJ!!!

Zabieram ten TV do siebie do pokoju.
Do Salonu kupię 55 HX 920.

Witam kolego zgadzam sie z Toba w 100% powiedz mi tylko z jakiej odleglosci ogladasz te 46 cali skoro uwazasz ze jest za maly dla ciebie ? Druga sprawa to napisz jaki jest obraz w sd czy hd ( chodzi o satelite ) bo w bluray to wiadomo bedzie cudo, i jak ci sie oglada 3d bo na 3d troszke marudza na zagranicznych stronach. A ja tez cos ogladalem w salonie ale wiadomo co innego w salonie w sklepie a co innego w domu. A i napisalbys mi na jakiej ulicy kupowales ten tv czy arkadia czy na jana pawla ( chodzi o warszawe ) Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
Lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do Erneta

Dzięki za to mało budujące info:wink: Róznice są dość duże i - myślę- że do zauważenia w jakości obrazu.
2 dni temu znalazłem na dość aoutorytatywnej stronie bardzo słabą opinię ( nie użytkownika, tylko review ) o HX920. Może gdzieś ją znajdę....


Witaj kolego sluchaj nie jestem jakis super znawca ale duzo sprzetu odsluchiwalem bo w przyszlym roku wymieniam wszystko na nowe i powiem ci nie patrz sie na cyferki tylko poprostu trzeba isc i to na co sie ma ochote trzeba posluchac czy tez obejrzec cos jesli mowa o tv. Te wszystkie strefy podswietlenia i inne gadzety to jedno a drugie to jest fakt czy dany model poprostu ci odpowiada bo w 99% moze nie jestes w stanie tego zauwazyc. Pozatym sam marketing duzo robi i np philips ktory co roku dostaje Eise pomimo ze jeszcze nie wychodzi ich model flagowy to i tak wiadomo ze on dostanie :) a poczytaj sobie fora zagraniczne i nasze ile osob mialo problemow z 9705 ( mowa o 46 calach) i jak tak sobie czlowiek z boku popatrzy to niemozliwoscia jest zeby taki tv dostal nagrode ktory tyle ma wad technicznych. A tutaj sonemu sie cos przydazylo i wg mnie z modelami ktore ida na europe zachodnia i ameryke i jest bum .... ( aczkolwiek zadnych wad teoretycznie nie powinno byc) Nie ma tv ktory nie bedzie mial wad tak trzeba bedzie sobie powiedziec uczciwie, dopiero oledy dadza krok do przodu. Nie oznacza ze sony jest the best bo tak samo jak i inni czekam na to co pokaze philips bo moze sie okazac ze kupie philipsa tylko mi chodzi o fakt ze trzeba patrzec, ogladac , sluchac a mniej uwagi poswiecac na to co ludzie pisza , mozna sie popytac co i jak u kogos dziala ale najbardziej miarodajnym jest wlasny test. I ostatnia sprawa macenie ludziom w glowach typu np glosniki monitor audio chwala sie ze w seri GX ich glosniki wstegowe przenosza ponad 60 K i co z tego jak czlowiek jest w stanie uslyszec cos kolo 20 K :) ( ale jak ktos nie wie :) wiec widzisz sam wszyscy pisza o swoim ja knajlepiej zeby ktos kupil ich towar wiec ilosc stref wg mnie nie jest najwazniejsza tylko caloksztalt danego towaru i serwis. A ten ostatni to philips ma tragiczny na moje pytanie zadane im w tamtym roku odnosnie spraw technicznych 9705 odpowiadaja mi juz ponad 8 miesiecy. Juz nawet drugi raz im zadalem i tez nici z odpowiedzi. Dla przykladu sony na meila mojego odpowiadal niecale 14 godzin. A juz nie wspomne jak po wielkim cudzie sie dodzwonisz i bedziesz chcial z kims pogadac o technicznych sprawach tylko pomarzyc. I to mnie martwi bo tez mysle o tv philips i naprawde serwis mnie bardzo martwi a tym bardziej jak czlowiek poczyta o tym serwisie i jak momentami ludzi klamia w zywe oczy. Ale to jest Polska i nic sie nie zmieni. Pozdrawiam i zycze udanego wyboru tv.
Lolek
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ad

@Alcatraz .Przez autorytatywny rozumiałem recenzenta uznanego, uchodzącego za autorytet wśród znawców tematu.

@lolek126. Zgadzam się z tym, co napisałeś. Mój wpis zakładał podanie informacji, która się ukazała w opiniach użytkowników HX925, z akcentem lekkiego rozczarowania,że tak wysoki model może mieć taką przypadłość.
 

Alcatraz

New member
Witam,

Właśnie uzmysłowiłem sobie, że np. modele Edge LED posiadają zaledwie 6-8 stref! A mimo to wiele osób jest zachwycownych:) Druga sprawa jest taka, że "local dimming" to nie tylko wygaszanie stref ale także pojedynczych diod. Tak więc jeszcze raz przypomnę to co już wcześniej zasygnalizowałem - rozwiązania techniczne różnią się od siebie i nie jestem pewny czy można tak wprost porównywać ilość stref między telewizorami różnych firm (czyli między różnymi rozwiązaniami technicznymi). Rozwiązanie Sony (w modelu HX920) to "Intelligent Peak LED", która oprócz wygaszania potrafi także skokowo (Peak) wzmocnić podświetlenie.

Zapytam jeszcze raz - czy model Sony 46 calowy ma tych stref tyle samo co 55 calowy? Skąd macie informacje o takich parametrach? Na oficjalnej stronie Sony chyba nie podaje takich szczegółów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

Właśnie uzmysłowiłem sobie, że np. modele Edge LED posiadają zaledwie 6-8 stref! A mimo to wiele osób jest zachwycownych:) Druga sprawa jest taka, że "local dimming" to nie tylko wygaszanie stref ale także pojedynczych diod. Tak więc jeszcze raz przypomnę to co już wcześniej zasygnalizowałem - rozwiązania techniczne różnią się od siebie i nie jestem pewny czy można tak wprost porównywać ilość stref między telewizorami różnych firm (czyli między różnymi rozwiązaniami technicznymi). Rozwiązanie Sony (w modelu HX920) to "Intelligent Peak LED", która oprócz wygaszania potrafi także skokowo (Peak) wzmocnić podświetlenie.

Zapytam jeszcze raz - czy model Sony 46 calowy ma tych stref tyle samo co 55 calowy? Skąd macie informacje o takich parametrach? Na oficjalnej stronie Sony chyba nie podaje takich szczegółów.

Witam o ilosci stref hx 920 dostalem taka odpowiedz na meila z centrum sony i Accu tez mial taka sama wiadomosc wiec to by sie zgadzalo ze ma ich 156. A druga sprawa to wg mnie 55 cali powinien miec wiecej stref niz 46 cali bo wieksza matryca wiec teoretycznie powinien miec i wiecej stref ale roznie to moze byc .... jak wiesz teraz ksiegowi duzo maja do powiedzenia wiec moze i tutaj tez mieli jakis glos w tej kwesttii. I ostatnia sprawa tak jak ktos napisal ze nie ma co porownywac np tv soniaka i ilosci stref do tv philipsa i jego ilosci stref, bo to moze byc zupelnie nie miarodajne porowanie. Wg mnie trzeba oba modele porownac i poogldac na tych samych zrodlach i ten sam material. Patrzac tak teoretycznie to jak sobie spojrzymy to ceny tv soniaka bardziej trzymaja sie chodzi o model hx 900 jak philipsa 9705 , nie wiem czy to jakies ma znaczenie ale byc moze cos w tym jest ze ludzie jednak czesciej kupuja i bardziej ufaja firmie sony jak powiedzmy philips czy samsung - ale to tylko domnienimania sa ....... Jedno jest pewne najmniej tv sprzedala firma philips zreszta to bylo do przewidzenia jak topowe modele wchodza we wrzesniu lub padzierniku i do konca roku jeszcze dostepnosc jest ich po 1 sztuce na sklep i to w Warszawie wiec o czym mowa w miescie powiedzmy 50 tys.
Pozdrawiam
Lolek
 
Do góry