Sony czy LG

Michu30

New member
To czyli co lepiej nie kupować tego LG Nano913 i szukać coś innego? Ja też zastanawiam się nad nowym tv głównie pod konsole ale i netflix i mam kilka modeli na oku. Jest to LG Nano913, Sony XH90, tcl x815 (raczej on już odpada bo testy nie są dla mnie zbyt zadowalające), no i mam na oku oleda od lg ale tu także mam obawy o wypalenia bo tv używam także pod PC. Co wybrać pod PC, konsole i netflix? Cena od 4000 do 7000 taki mam przewidywany budżet na zakup tv, chociaż ceną się proszę tak nie sugerować bo chciałbym kupić coś w miarę dobrego z dobrą matrycą i nie koniecznie musi być to tv na siłę za te 7000 zł.
 
Ostatnia edycja:

Ziutex

New member
To czyli co lepiej nie kupować tego LG Nano913 i szukać coś innego? Ja też zastanawiam się nad nowym tv głównie pod konsole ale i netflix i mam kilka modeli na oku. Jest to LG Nano913, Sony XH90, tcl x815 (raczej on już odpada bo testy nie są dla mnie zbyt zadowalające), no i mam na oku oleda od lg ale tu także mam obawy o wypalenia bo tv używam także pod PC. Co wybrać pod PC, konsole i netflix? Cena od 4000 do 7000 taki mam przewidywany budżet na zakup tv, chociaż ceną się proszę tak nie sugerować bo chciałbym kupić coś w miarę dobrego z dobrą matrycą i nie koniecznie musi być to tv na siłę za te 7000 zł.

Mozesz brać Nano ale pod warunkiem, że będziesz mógł go szybko zwrócić.. Ja chyba wezmę Sony o ile sprzedam LG. Oled elegancka sprawa tylko niewiadomo jak będzie przy wypaleniu, czy uznają gwarancje czy serwis będzie odbijał piłeczkę pod pretekstem "złego korzystania" z TV.

W ogóle to czytałem trochę i mój TV cierpi na efekt brudnego ekranu (DSE) i oczywiście nie da się tego naprawić a tym bardziej kompletnie nie da się na to patrzeć jak leci mecz. Przy filmach i serialach da się to zaobserwować w konkretnych warunkach. Z tego co wyczytałem to prawdopodobnie źle się z nim obchodzili podczas montażu albo transportu i stąd takie kwiatki.
 

Michu30

New member
Mozesz brać Nano ale pod warunkiem, że będziesz mógł go szybko zwrócić.. Ja chyba wezmę Sony o ile sprzedam LG. Oled elegancka sprawa tylko niewiadomo jak będzie przy wypaleniu, czy uznają gwarancje czy serwis będzie odbijał piłeczkę pod pretekstem "złego korzystania" z TV.

W ogóle to czytałem trochę i mój TV cierpi na efekt brudnego ekranu (DSE) i oczywiście nie da się tego naprawić a tym bardziej kompletnie nie da się na to patrzeć jak leci mecz. Przy filmach i serialach da się to zaobserwować w konkretnych warunkach. Z tego co wyczytałem to prawdopodobnie źle się z nim obchodzili podczas montażu albo transportu i stąd takie kwiatki.


Jednak jest ryzyko a i oglądałem gdzieś recenzję tego tv to czerń w tych telewizorach jest dalej nie najlepsza. Jednak chyba wybiorę coś od Sony ponieważ mój stary telewizor też jest od Sony i dalej ma się dobrze ale czas zmienić na coś w 4k. Poczekam na testy Sony XH9096 lub Sony XH95 może coś z tego wybiorę. Chcę kupić telewizor przynajmniej do kolejnej generacji konsol po ps5 czyli na 6, 8 lat więc potrzebuje coś sprawdzonego. A z tego co czytam o Nano 913 to trochę zwątpiłem jak ty masz problemy z tym tv to zapewne wszystkie telewizory z tej linii będą miały podobne problemy.
 

Ziutex

New member
A z tego co czytam o Nano 913 to trochę zwątpiłem jak ty masz problemy z tym tv to zapewne wszystkie telewizory z tej linii będą miały podobne problemy.

Ogólnie to cecha tych telewizorów (stanowisko serwisu i LG CareCenter). Faktycznie wyjątkowa cecha..

Z drugiej strony IPhone XR mojej dziewczyny sam się resetował i czasem nie reagował na dotyk to pierwsze 2 razy serwis twierdził, że to soft wgrali nowy i hura. Teraz w końcu dali nowy telefon i jestem w szoku:) Coś czuje, ze z moim TV tak się nie uda:) ale do monitoringu się nadaje. Hehe..
 

Michu30

New member
Ogólnie to cecha tych telewizorów (stanowisko serwisu i LG CareCenter). Faktycznie wyjątkowa cecha..

Z drugiej strony IPhone XR mojej dziewczyny sam się resetował i czasem nie reagował na dotyk to pierwsze 2 razy serwis twierdził, że to soft wgrali nowy i hura. Teraz w końcu dali nowy telefon i jestem w szoku:) Coś czuje, ze z moim TV tak się nie uda:) ale do monitoringu się nadaje. Hehe..
Zobaczę jeszcze testy sony bravia xh90 i xh95 z wymianą tv mi się nie śpieszy. Co jest na plus w LG Nano 913 to ta cena a teraz zauważyłem, że w niektórych sklepach spadła jeszcze o 200 zł. No ale cena to nie wszystko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Nano 913 ma się świetnie. Jeszcze nikt nie zwracał i niby dlaczego ???
Gra świetnie ! Ma wszystkie najnowsze rozwiązania.
W Sony XH95 niestety ich nie ma.
 

DomDolby12

New member
Podłączam się. NANO913 też jest w niezłej cenie. A jakby wybierać pomiędzy XG95 A Nano913 w 65" to co byście brali? mnie w Sony nie przekonuje np. Android...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są extra co do obrazu.
Przecież zakup masz na lata i zdecydowanie potrzebne będą nowe multimedia .
Ja bym brał LG. Na obydwa masz extra ceny dla niebieskich członków forum.
 

DomDolby12

New member
No więc to jest chyba przewaga w tym wypadku właśnie na korzyść LG... dzięki. A widzieliście jakieś testy tego 913 żeby można to było porównać? czy jeszcze za wcześnie na takie rzeczy?
 

Michu30

New member
Obydwa są extra co do obrazu.
Przecież zakup masz na lata i zdecydowanie potrzebne będą nowe multimedia .
Ja bym brał LG. Na obydwa masz extra ceny dla niebieskich członków forum.
Też bardzo się zastanawiam nad tym tv ale jak powyżej ziutex napisał że pojawiają się ciemne i jasne pasy to lipa. U mnie w moim Sony Bravia W7 takie pasy pojawiały się w niektórych grach gdzie było szaro niebieskie tło np w red dead redemption 2 ale to tv z 2014 roku. Do reszty nie mam co się przyczepić. Czas na zmianę i sam już nie wiem nigdzie niema testów tego Nano 913 a w tedy można by było porównać do reszty modeli, które mam na oku. Dla mnie ważne jest stosunek jakości do ceny mam na to przygotowane 7000 zł ale bez nacisku na tą kwotę mogą być tańsze ekrany aby jakościowo dobre.
 
Ostatnia edycja:

Ziutex

New member
LG Nano 913 ma się świetnie. Jeszcze nikt nie zwracał i niby dlaczego ???
Gra świetnie !.

kiki z całym szacunkiem ale ja nie wyobrażam sobie jak można oglądać mecze z tym DSE. Koncentrujesz się na akcji a tu nagle "pasy" odwracają uwagę, porażka totalna.

Z drugiej strony podczas ogladania filmów czy seriali zdarza się to na tyle rzadko, że to nie przeszkadza ale tutaj trzeba pamiętać o czerniach podczas nocnych seansów.

Ogólnie dałbym bardzo wysoka ocenę temu LG typu 9/10 za brak czerni ale tego byłem świadom kupując TV, ale to DSE robi 3/10..
 

Michu30

New member
Ogólnie dałbym bardzo wysoka ocenę temu LG typu 9/10 za brak czerni ale tego byłem świadom kupując TV, ale to DSE robi 3/10..
I dlatego obawiam się, że jak zakupie ten tv będę miał te same problemy z tv. Jednak co matryca VA to nie IPS. Matryce VA mają o wiele lepszą czerń oraz kontrast. Z tego co wiem Sony xh90 będzie miał wejście 2.1 oraz wszystkie aplikacje multimedialne typu netflix itp. A obrazem może być lepszy od tego Nano913 w podobnej cenie no sony troszkę droższy ale to dla mnie ma małe znaczenie.

Ziutex a mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie jak te pasy wyglądają u ciebie na ekranie w tym nano 913?
 

Ziutex

New member
Ziutex a mógłbyś zrobić jakieś zdjęcie jak te pasy wyglądają u ciebie na ekranie w tym nano 913?

Zdjęcie nie odda tego co się dzieje wg mnie ale zaraz postaram się Ci to wrzucić. Z całą pewnością mogę stwierdzić jednak, że jak ktoś lubi oglądać mecze to tylko po jakiś środkach uspokajających.
 

Michu30

New member
Zdjęcie nie odda tego co się dzieje wg mnie ale zaraz postaram się Ci to wrzucić. Z całą pewnością mogę stwierdzić jednak, że jak ktoś lubi oglądać mecze to tylko po jakiś środkach uspokajających.
No chciałbym zobaczyć zdjęcie przynajmniej po części bym miał obraz sytuacji jak to wygląda w tym modelu.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja pierdzielę co jest z TV w tym roku . Najpierw czekałem na TCL C715 - lipa, teraz przyglądam się LG 49NANO863 - testowałem go w dzień ale jak ma takie braki w obrazie przy oglądaniu w nocy to lipa. Tylko różnica między jednym a drugim to już 1000 zł. Sony bardzo mi się podoba ale cena znów o kolejne 500-700 zł . Więc rozbicie od 2000 do prawie 4000 zł
 

Ziutex

New member
Tak jak mówiłem wcześniej, ciężko będzie to zobaczyć na takim nagraniu. Czerń jest prześwietlona ale to IPS, z drugiej strony w HDR jest elegancko.

TV polecam jak najbardziej ale pod warunkiem, że będziesz mógł go oddać i przyjrzeć się temu DSE, bo reszta jego wad jest akceptowalna. Ja jakbym miał wybierać drugi raz (albo jak będę wybierać;) ) to dołożyłbym do Oleda albo kupił Sony
 
Do góry