Sony czy LG

johnybubu

Member
Ja czekam na pierwsze testy nowych Nano. Zobaczymy co będzie, jeśli 65Nano913 będzie lipny, to chyba kupię LG OLEDB9.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Myślałem o C9, ale nie znam nikogo kto ma OLEDA (albo znam tylko nie wiem że ma :) ) żeby zapytać jak to jest z nim po paru sesjach w FIFE czy coś


Rozumiem, ja mam C8, znajomy ma C9 i wszystko w porządku. Jest sporo opinii w necie na ten temat. Z LG jest o tyle dobrze, że jak coś jest nie tak, to niemalże od razu przyjeżdżają i wymieniają w godzinę matrycę i od nowa gwarancja.
 

pepe40

New member
Coś LG cofnęło się w rozwoju? Wyczytałem na internecie, że 55nano913 ma tylko 32 strefy wygaszania. Zeszłoroczne modele mają: 55SM9010 40 stref, 55SM9800 50 stref.
 

pepe40

New member
Żadnego. Linia LG w sumie się rozdzieliła. Wszystko powyżej Nano913 to już 8k. Tylko nie wiem czemu u nas to 903... 913.

Na zachoddzie podaja 906 i 917 etc.
https://www.displayspecifications.com/en/brand/a1025


Ja u Kikiego wziąłem 65nano903 . Od 913 różni się podstawką. Jak telewizor ma wisieć to w sumie kosmetyczny zabieg a 100 pln taniej.

Odnośnie oznaczeń znalazłem coś takiego. Brakuje trochę objaśnień, ale już coś można się dowiedzieć
19a885014c593.jpg
 

Ziutex

New member
Mam już swojego LG
Ogromne wrażenie zrobił na mnie system webOs i obsługa pilotem Magic Remote, wg mnie to powinien być standard w dzisiejszych TV.
Co do obrazu to ciężko stwierdzić bo narazie testuje różne ustawienia i źródła.
Na ten moment śmiało mogę powiedzieć, że jestem zadowolony ale to tylko pierwsze wrażenie. Spodziewałem się tego ze względu na skok technoligiczny jaki doświadczyłem względem poprzedniego TV Sony KDL EX 520
Za jakiś czas postaram się napisać coś więcej
Pozdrawiam
 

Ziutex

New member
Jak czerń i blooming - pierwsze wrażenia?

W skrócie to można opisać to tak - czern jest i blooming również, a tak na poważnie to podaj mi jakiś konkretny materiał żeby go sprawdzić. Nie przychodzi mi na myśl zadna konkretna scena z filmu która by ta sytuacje oddawała.
Jak znajdę to napewno dam znać bo z tego co da się wyczytać w internetach to popularne kryterium na które do tej pory nie zwróciłem uwagi użytkując TV (jakikolwiek)
 

Aven

New member
Może scena dryfowania z Grawitacji - jest na netflixie. Telewizor ustawiony w normalnym trybie i trybie gra dla porównania. Z góry dzięki
 

pepe40

New member
Bardzo bym prosił o sprawdzenie czy nie ma jasnych plam na ciemnym ekranie tak zwane krwawienie matrycy. Bardzo jestem na to uczulony. Tv posiada strefowe wygaszanie i żeby to sprawdzić trzeba je wyłączyć. Najlepiej to zrobić w ciemnym pomieszczeniu. Tu możesz pobrać sobie pliki testowe na pendrive https://***************************...nik-najwazniejsze-cechy-oraz-czy-jest-nowy/3/ Z artykułem też możesz się zapoznać. Tu masz sporo różnych filmików testowych https://www.faceclips.net/rev/4k+tv+screen+test
 

pepe40

New member
Zaczynają pojawiać się testy nowych modeli LG. Na razie znalazłem serię nano85 z podświetleniem edge led 100Hz https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/nano85 Niestety dalej beznadziejny Local Dimming. Kontrast jak na matrycę ips nie najgorszy. Jasność zarówno sdr i hdr nie powala. Niestety blooming i clouding mocno widoczny. Czyli zmian na plus w porównaniu do zeszłorocznych modeli praktycznie nie widać.
 
Ostatnia edycja:

Ziutex

New member
Grawitacja to naprawdę fajny przykład dla zjawiska bloomingu ;) poczekamy do wieczora bo teraz trudno coś konkretnego powiedzieć. Teraz zabieram się za der klassiker. Druga sprawa jest taka, że naprawdę trzeba chwile poświęcić żeby dostroić te fabryczne tryby obrazu bo na początku jest lipa. Jedynie isf master zasługuje na uwagę. Odnoszę wrażenie że wszelkie uplynniacze ruchu i poprawianie jakości obrazu lepiej wylaczyc albo dac niski priorytet. Także cały czas się zapoznaje z TV.
 

Ziutex

New member
Zrobiłem zdjęcia ale nie ma sensu ich wstawiać bo to jest masakra w porównaniu z obrazem rzeczywistym. Jedyne co mogę powiedzieć że blooming występuje i jest dokuczliwy w momentach jak jest cały czarny ekran + napisy. Oglądam jeszcze raz ta Grawitacje i nie widać tego tak jak się patrzy chociażby na gwiazdy.
Tutaj moja prośba, jak macie jeszcze jakieś ciekawe przykłady dla tego zjawiska to piszcie. Najlepiej jakiś film pełnometrażowy czy odcinek serialu bo ogladanie białej kropki latającej po czarnym ekranie trochę mija się z celem. Kolejna sprawa to jakość materiału. Jest trochę filmików na YouTube ze wsparciem HDR typu Dolby Vision, Dolby Atmos trailer i w tedy ten telewizor zaczyna działać.
Z góry dziękuję:)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak tak dolby vision i atmos na yt a świstaki zawijają...i zaczyna działać twoja wyobraźnia to na pewno.
 

pepe40

New member
Zrobiłem zdjęcia ale nie ma sensu ich wstawiać bo to jest masakra w porównaniu z obrazem rzeczywistym. Jedyne co mogę powiedzieć że blooming występuje i jest dokuczliwy w momentach jak jest cały czarny ekran + napisy. Oglądam jeszcze raz ta Grawitacje i nie widać tego tak jak się patrzy chociażby na gwiazdy.
Tutaj moja prośba, jak macie jeszcze jakieś ciekawe przykłady dla tego zjawiska to piszcie. Najlepiej jakiś film pełnometrażowy czy odcinek serialu bo ogladanie białej kropki latającej po czarnym ekranie trochę mija się z celem. Kolejna sprawa to jakość materiału. Jest trochę filmików na YouTube ze wsparciem HDR typu Dolby Vision, Dolby Atmos trailer i w tedy ten telewizor zaczyna działać.
Z góry dziękuję:)
06741d87d31a2.jpg



A coś takiego występuje? Tylko, żeby to sprawdzić to trzeba wyłączyć lokalne wygaszanie, które ten problem maskuje. Najlepiej użyć do tego jakiejś ciemnej planszy z malutkim jasnym elementem i oczywiście w ciemnym pomieszczeniu.
 

Ziutex

New member
Tak tak dolby vision i atmos na yt a świstaki zawijają...i zaczyna działać twoja wyobraźnia to na pewno.

Chodzi mi o filmiki ze wsparciem HDR (co z resztą napisałem) a nie konkretnie format Vision czy Atmos

pepe40
Dzisiaj i jutro pracuje od 18 do 6 wiec ciężko będzie o ciemne pomieszczenie.
 
Do góry