Sony czy LG

Ziutex

New member
Witam ponownie.
pepe40
Krwawienie matrycy jak najbardziej występuje, nie mam czym zrobić dobrego zdjęcia ale to widać

Ogólnie po tych paru dniach mogę stwierdzić że to dobry TV jak ktoś się zna na ustawianiu kolorów bo fabrycznie to niespecjalnie robi wrażenie. Podstawowe ustawienia jeszcze daje rade ale jak przychodzi do tych zaawansowanych to chyba bez specjalistycznego sprzętu się nie obejdzie
No i czekamy jeszcze na nową generacje konsoli do gier może jej się uda wykorzystać potencjał tego TV

Pozdrawiam
 

pepe40

New member
Dziękuję za test i za odpowiedź. Co oni teraz robią za matryce? Żeby kupić tv z dobrą matrycą to trzeba mieć szczęście. Chociaż jak się teraz czyta różne opinie to coraz więcej matryc różnych firm ma problemy z krwawieniem. Ja niestety mam jakiegoś fioła na punkcie wizji i fonii. O ile fonię można poprawić przy pomocy zewnętrznego nagłośnienia to wizji nie poprawi się niczym. Chcieć korzystać z tv z wyłączonym lokalnym wygaszaniem w ciemnym pomieszczeniu i w ciemnych scenach może być ta wada widoczna.
 

Ziutex

New member
Ciekawe jak kwestia "krwawiena" ma się w sony xg9505.
pepe40
Nie ma za co, to raczej pierwsze wrażenia (amatora) niż test :)
Patrząc na opinie i recenzje poprzedniego modelu LG to za wiele się chyba nie zmieniło w kwestii czerni. Z drugiej strony jak oglądałem wczoraj Wiedzmina na Netflixie (ok 2 w nocy) to nie czułem jakiegoś dyskomfortu, a tam jest pełno ciemnych scen kontrastujących z pochodniami czy zaklęciami.
Mam nadzieję że nowy XBOX w połączeniu z tym TV zrobią na mnie wrażenie warte pieniędzy które zapłaciłem:)
Jeśli chodzi o piłkę nożną to mecze oglada się elegancko, nie ma się do czego przyczepić, to samo treści na YouTube - są kolorowe i pelne detali.
Zastanawiam się nad kalibracja, ciekawe jaki byłby efekt za te parę stów
 

Jaworrr

New member
A bleeding nie dotyczy ekranów z podświetleniem edge led? Jeśli tak to xg9505 nie dotyczy bo ten ma direct led.
U mnie nie zauważyłem, żeby światło dostawało się z boku na ekran.
Ale clouding jest, chociaż przy wygaszaniu lokalnym w filmach go nie widać.
 

pepe40

New member
A bleeding nie dotyczy ekranów z podświetleniem edge led? Jeśli tak to xg9505 nie dotyczy bo ten ma direct led.
U mnie nie zauważyłem, żeby światło dostawało się z boku na ekran.
Ale clouding jest, chociaż przy wygaszaniu lokalnym w filmach go nie widać.
Dotyczy zarówno jednych jak i drugich. Na edge led jasne prześwity będą na brzegach, natomiast na direct led mogą być na całej matrycy.
 

infoludek

New member

Cześć. To nagranie dotyczy Twojego LG 55NANO913? Zastanawiam się nad tym modelem ale po krótkiej przygodzie z 55SM8600 i białymi rozświetleniami w rogu i na górze ekranu sam już nie wiem. U znajomych w 8600, mimo edge led, to nie występowało. W NANO913 jest direct led więc teoretycznie nie powinno tego być wrogach ale może być na całym ekranie. Jest jeszcze mało testów tego LG w sieci. Na placu boju zostały u mnie 2 modele - 55nano913 i Sony xg9505. Minusem dla Sonego jest android i (ponoć) duże zużycie prądu w czasie czuwania oraz brak możliwości precyzyjnego ustawienia upłynniacza ruchu. Jakieś sugestie?
 
Ostatnia edycja:

Ziutex

New member
Tak niestety to mój telewizor tylko ze to widać bardziej na kamerze niż gołym okiem, gorsza sprawa to banding na który zacząłem zwracać uwagę podczas oglądania meczów. Jak już raz go zobaczysz to cały czas zwracasz uwagę przy szybkim zwrocie kamery
 

Jasfasola2

New member
Mam ten sam dylemat, piszesz że android w soniaczu to lipa?

Cześć. To nagranie dotyczy Twojego LG 55NANO913? Zastanawiam się nad tym modelem ale po krótkiej przygodzie z 55SM8600 i białymi rozświetleniami w rogu i na górze ekranu sam już nie wiem. U znajomych w 8600, mimo edge led, to nie występowało. W NANO913 jest direct led więc teoretycznie nie powinno tego być wrogach ale może być na całym ekranie. Jest jeszcze mało testów tego LG w sieci. Na placu boju zostały u mnie 2 modele - 55nano913 i Sony xg9505. Minusem dla Sonego jest android i (ponoć) duże zużycie prądu w czasie czuwania oraz brak możliwości precyzyjnego ustawienia upłynniacza ruchu. Jakieś sugestie?
 

infoludek

New member
Tak niestety to mój telewizor tylko ze to widać bardziej na kamerze niż gołym okiem, gorsza sprawa to banding na który zacząłem zwracać uwagę podczas oglądania meczów. Jak już raz go zobaczysz to cały czas zwracasz uwagę przy szybkim zwrocie kamery
To chyba zawsze bardziej widać na nagraniu niż na żywo. W 8600 banding był minimalny. Ale bardzo agresywnie działały algorytmy ściemniania a stref było tylko 6. W nano913 są ponoć 32 strefy i mimo że ich jest też niewiele to mocno zostało poprawione ich działanie. Możesz napisać jaki są Twoje odczucia w tym temacie przy wieczornym oglądaniu?
 

pepe40

New member
Cześć. To nagranie dotyczy Twojego LG 55NANO913? Zastanawiam się nad tym modelem ale po krótkiej przygodzie z 55SM8600 i białymi rozświetleniami w rogu i na górze ekranu sam już nie wiem. U znajomych w 8600, mimo edge led, to nie występowało. W NANO913 jest direct led więc teoretycznie nie powinno tego być wrogach ale może być na całym ekranie. Jest jeszcze mało testów tego LG w sieci. Na placu boju zostały u mnie 2 modele - 55nano913 i Sony xg9505. Minusem dla Sonego jest android i (ponoć) duże zużycie prądu w czasie czuwania oraz brak możliwości precyzyjnego ustawienia upłynniacza ruchu. Jakieś sugestie?
Tu masz filmik 55nano90 https://www.youtube.com/watch?v=nFAT8vkKw00 Jest to to samo co nano913 tylko z inną podstawą.
 

Jaworrr

New member
Nie zwróciłem uwagi na problem z płynnością ruchu, problem jest chyba akademicki, tzn dla zwykłego użytkownika, a nie purysty obrazu, pokazanie ruchu jest naturalne.
Android również działa ok i płynnie.

Zwróciłbym uwagę na kwestię przyciemnionych narożników ekranu (jest info w teście wersji 75xg9505 na ******************************) oraz lustrzanej matrycy, dość mocno się w niej wszystko odbija. Mój poprzedni sony KDL 46ex500 mniej odbijał.
 

Aven

New member
Jak sądzicie - lg nano 913 będzie dobry jako tele/monitor - głównie podpięty pod PC do gier/netflix czy macie inne pomysły, propozycje?
 

infoludek

New member
Nie zwróciłem uwagi na problem z płynnością ruchu, problem jest chyba akademicki, tzn dla zwykłego użytkownika, a nie purysty obrazu, pokazanie ruchu jest naturalne.
Android również działa ok i płynnie.

Zwróciłbym uwagę na kwestię przyciemnionych narożników ekranu (jest info w teście wersji 75xg9505 na ******************************) oraz lustrzanej matrycy, dość mocno się w niej wszystko odbija. Mój poprzedni sony KDL 46ex500 mniej odbijał.

https://***************************...2019-lcd-z-podświetleniem-direct-led/page/10/
min tutaj masz opisany problem z upłynniaczami ruchu. Można to znaleźć na wielu forach w internecie. Jednym, jak Tobie, to nie przeszkadza, mi by przeszkadzało
 
Do góry