SONY CX690 vs PANASONIC SD909

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie samym obrazem człowiek żyje, jak wcześniej pisałem macie opisane w czym, która jest dobra, nie ma kamery idealnej. Ja czekam na wypowiedz kogoś kto miał w ręku te dwie kamery, bo copy wklej z innych stron itd to mija się z celem, interesuje mnie wypowiedzić osoby, która się bawiła przez parę dni i ma jakieś doświadczenie. A to że jakiś samochód ma wiecej koni pod maską to nie wszystko i mnie nie kieruje do zakupu takiego samochodu, ale wiele innych czynników.
Osoba, która chce kupić bądz ma dylemat, sama powinna ocenić co lepsze i przedstawić tutaj argumenty i sample, a tu toczy się pusta dyskusja i "nikt" nawet nie widział tej kamery na oczy, oprócz mnie:) a co lepsze nikt jest nie wł i nie sprawdził jak się sprawuje, a wszyscy mądrzy w doradzaniu bierz to bierz tamto.
Osoby z Sony już są i coś mogą powiedzieć wrzucają sample i to oni są najwazniejsci, a osób z Panasonic jeszcze nie ma wiec trzeba poczekać na ich opinie i sample.
 

pietrynaaa

New member
Sd909

nie samym obrazem człowiek żyje, jak wcześniej pisałem macie opisane w czym, która jest dobra, nie ma kamery idealnej. Ja czekam na wypowiedz kogoś kto miał w ręku te dwie kamery, bo copy wklej z innych stron itd to mija się z celem, interesuje mnie wypowiedzić osoby, która się bawiła przez parę dni i ma jakieś doświadczenie. A to że jakiś samochód ma wiecej koni pod maską to nie wszystko i mnie nie kieruje do zakupu takiego samochodu, ale wiele innych czynników.
Osoba, która chce kupić bądz ma dylemat, sama powinna ocenić co lepsze i przedstawić tutaj argumenty i sample, a tu toczy się pusta dyskusja i "nikt" nawet nie widział tej kamery na oczy, oprócz mnie:) a co lepsze nikt jest nie wł i nie sprawdził jak się sprawuje, a wszyscy mądrzy w doradzaniu bierz to bierz tamto.
Osoby z Sony już są i coś mogą powiedzieć wrzucają sample i to oni są najwazniejsci, a osób z Panasonic jeszcze nie ma wiec trzeba poczekać na ich opinie i sample.
:hmm:

Jak to niema ?? Ja mama panasonica sd909
Uważam, że na tym etapie post stał się strasznie nudny- muszę znaleźć jakiś serwer na filmy to Wam wrzucę i pokaże sample- każdy sam zobaczy i oceni co ona potrafi. Może weekend skończę pracę wcześniej to coś nagram.

Jakiś pomysł gdzie wrzucić film ??
 

ArtiW

New member
Wiesz... Kupiłeś to i post się nudny zrobił. Ciebie teraz kręci kręcenie :)
Mnie jeszcze czytanie, analizowanie i takie tam. Choć to już wkurzające się robi...
 

xgrzesx2

New member
Ja dwa dni temu zamówiłem SD900 w cenie 3450 PLN w raczej pewnym sklepie. Kamera ma być do odbioru pod koniec tygodnia ewentualnie na początku przyszłego.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Z góry przepraszam za powtórkę posta, ale tak naprawdę w dwóch miejscach pasuje (tutaj i w sony CX700).
Oto mój post, który może przydać się osobom podejmującym decyzję:

W związku z tym, że wybierałem między CX700 a Panasem SD900, to czuję się w obowiązku napisać co wybrałem. Wybór padł na... CX700.

Teraz krótko o motywacji.
Generalnie jeszcze do dziś szala była lekko przechylona na korzyść SD900.
Dlaczego?
Bo trochę fajniejsze menu,
bo lepiej nagrywa na zewnątrz (chyba trochę więcej nagrywam na zewnątrz),
bo trochę chciałem zmienić firmę (ostatnie 3 moje kamery to sony),
bo intuicja jakoś podpowiadała panasa,
bo cieplejsze kolory,
bo 3MOS,
bo obiekty Leica...

Pech/traf chciał, że trafiłem dziś do salonu Sony w Arkadii (Warszawa).
No i... od słowa do słowa Pan Paweł (SUPER Sprzedawca, super uśmiechnięty, nie nachalny, ciepły, kompetentny!) powiedział na koniec rozmowy argument, który mnie... powalił. Do końca kwietnia trwa promocja (choć ja ZAWSZE jestem dość sceptyczny ws. promocji). Jaka? Dla mnie "killerska". Zakup kamery jest premiowany darmowym wyborem dodatków do kamery w wysokości VAT'u, czyli 23%! Kamera kosztuje 5.599 PLN, zatem dodatków wybrałem za ok. 1.200 PLN. Zatem wziąłem: statyw (60 cm), dodatkową baterię (7h), filtr szary, ładowarkę, kartę pamięci (8Gb), torba (taka średniej wielkości) i kabel do zrzucania na dysk zewnętrzny.

Żeby było jasne, tą kamerę można kupić za 4.650 PLN. Taką dostałem ostatnio ofertę. Zatem 950 taniej niż w salonie. Ale... przy założeniu, że i tak chciałbym kupić dodatkową baterię (350 PLN), musiałbym wydać 5.000. Zatem wszystkie w/w dodatki kupiłem za 600 PLN, czyli za 50% ich ceny.

Warto? Nie warto? Sami oceńcie. Ja oceniłem tą promocje jako świetną i podjąłem decyzję o zakupie CX700. Piszę o niej, gdyż może jeszcze kogoś zainteresuje, a nie jest ona szeroko komunikowana.

PS. No i jeszcze dostałem od p. Pawła Vegas Movie Studio 9 i kilka smyczy No i oczywiście kartę członka klubu Sony, która uprawnia do 3 darmowych kursów foto lub video (50 PLN każdy). Eeehhhh...
 

xgrzesx2

New member
Według mnie nie można porównywać CX700 z SD900 bo to zupełnie innna półka cenowa. CX700 jest 40% droższy od Sd900. CX700 kosztuje od 4777,- a SD900 od 3450,- (według ceneo.pl).
 

ArtiW

New member
Nie masz racji.
Załóżmy, że ja odpowiadam za politykę cenową sony i ustalam cenę cx700 na 2.000 PLN. Znaczy co? Półki nie te same? :)
To dokładnie kamery z tej samej półki. Sony jest po prostu droższe. Z założenia.
 

marder

Member
Gratuluje zakupu. Wiadomo, że której byś nie kupił byłby to dobry wybór. A dostać gratis tyle sprzętu i świetny program do montażu (że o smyczy nie wspomnę) to nie w kij dmuchał.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
To co pisałem wsześniej, należy jezdzic do salonów i się bawić, a nie suche dane w Internecie i gadanie innych, poczytać jak najbardziej, ale samemu podjąć decyzję, tutaj kolega pokazał jak należy to robić.
Następne, Panas mógłby wygrać, gdyby miał inne podejście do klienta, skoro nawet Panasonic Polska nie wiem gdzie sprzedaje i gdzie można zobaczyć ich sprzęt!

A co robi Sony, stawia salony takiej jak w Arkadii do zabawy, gdzie jest miła obsługa i można testować sprzęt do woli, oczywiście pozdrawiam sprzedawców, szczególnie, że mimo że przyjechałem tylko na testy, to otrzymałem kamerę do testów, chwalić takie salony, gdzie mogę zapoznać się z każdym produktem.
 

ArtiW

New member
To co pisałem wsześniej, należy jezdzic do salonów i się bawić, a nie suche dane w Internecie i gadanie innych, poczytać jak najbardziej, ale samemu podjąć decyzję, tutaj kolega pokazał jak należy to robić.
Następne, Panas mógłby wygrać, gdyby miał inne podejście do klienta, skoro nawet Panasonic Polska nie wiem gdzie sprzedaje i gdzie można zobaczyć ich sprzęt!

A co robi Sony, stawia salony takiej jak w Arkadii do zabawy, gdzie jest miła obsługa i można testować sprzęt do woli, oczywiście pozdrawiam sprzedawców, szczególnie, że mimo że przyjechałem tylko na testy, to otrzymałem kamerę do testów, chwalić takie salony, gdzie mogę zapoznać się z każdym produktem.

No naprawdę, to się chwali. Wyglądało to trochę tak, że przyjechałem tylko obejrzeć, a wyszedłem z kamerą... ;)
Druga prawda jest taka, że rzeczywiście Panas mógł wygrać. W zasadzie tylko dzięki desperacji udało mi się obejrzeć kamerę, choć nikt nic o niej nie wiedział.
Fakt, Sony uderzyło perfekcyjnie. Dało ofertę nie do odrzucenia, ale... ale Panas też mógł tak zrobić. W końcu "sezon na kamery" właśnie się zaczął!
 

ArtiW

New member
Nie no, oczywiście, że nie samą cenę kupuję. Ja raczej nie jestem "price driven", ale w momencie, gdy zastanawiałem się właśnie nad wyborem tej kamery i dostałem super ofertę, to po prostu grzecznie z niej skorzystałem.

W ciemno nie lubię kupować. Zawsze lepiej chociażby... pomacać, popstrykać, pooglądać w różnych sklepach, pogadać z różnymi sprzedawcami.
 

slimak

New member
Bez reklam
A co robi Sony, stawia salony takiej jak w Arkadii do zabawy, gdzie jest miła obsługa i można testować sprzęt do woli, oczywiście pozdrawiam sprzedawców, szczególnie, że mimo że przyjechałem tylko na testy, to otrzymałem kamerę do testów, chwalić takie salony, gdzie mogę zapoznać się z każdym produktem.


I gdzie można kupić porównywalną kamerę do konkurencji za 2000zł więcej, a jak ma się szczęście i załapie na promocję to tylko o 1000zł drożej.

P.S. Ja bym nawet za 3000zł nie kupił CX700. Ale to moje prywatne zdanie oparte o moje kryteria jakości obrazu.
 

marder

Member
Mając ten budżet i kupując Panasa za 3500 zł, na akcesoria miałby kolega 2100 zł i obkupiłby się jeszcze bardziej. Różnica między tymi kamerami dla mnie też jest oczywista. Kolega napisał, że dążył do Panasa, ale ja rozumiem ten impuls, tą adrenalinę, która towarzyszy takim zakupom, a sprzedawcy znają się na swojej robocie: tu da rabacik, tam coś doda gratis... By the way, mogłeś faktycznie wziąć konwerter szerokokątny, to świetna sprawa.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
No ale popatrz z innej strony, jak by nie było to gdzie byś mógł testować, na kartce papieru?
Nie każdy lubi testy pisane w Internecie.
A czy coś jest warte 1000zł czy 2000zł to już inna historia.
Ważne żeby być zadowolonym, mój znajomy mi ciągle powtarza, że wszystko to co mam czy to TV, laptop, aparat jest do dupy, dlatego że ja mam to, cóż takie są też osoby, które nie mają nic a oceniają.

Zapomniałem dopisać, ze wszystko można zmienić, sprzedać, zamienić na lepsze gorsze itd
nawet żonę, TV czy psa, oczywiście dzieci nie mieszamy w to.

Od zawsze zmieniam, kamery, co dziwne aparat nie za to dokupiłem drugi taki sam:)
a kamery mają coś w sobie, co mnie napędza na zmiany i już bym zmienił ją, ale nie podchodzą mi nowe modele.
 
Ostatnia edycja:
Do góry