SONY CX690 vs PANASONIC SD909

ArtiW

New member
Ja generalnie też nie kupię w ciemno, choć inaczej niż ty.
Zabawa w sample jest niestety bardzo czasochłonna. No i trzeba wiedzieć... co porównywać. Dlatego właśnie czytam i pytam na forum, żeby korzystać z wiedzy osób lepiej znających się na temacie. Drobne odchyłki nie przeszkadzają mi.
Czytam bardzo dobre opinie o sony cx700 i panasonicu xx900. Zakładam, że różnice między nimi są zauważalne, odczuwalne głównie dla zaawansowanych amatorów lub profesjonalistów. Żadnym z nich nie jestem. Potrzebuję dobrej kamery (raczej lepszej od przeciętnej) do użytku domowego.

Zakładam więc, że wybór jednej z tych dwóch wspomnianych modeli będzie wyborem trafionym :) bo to po prostu bardzo dobre kamery.

PS.
Jestem bardziej foto niż video :)
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
pytanie gdzie kupic tanio i pewnie, a to raczej nie wyglada pewnie, pewny to sklep, nie osoba prywatna

sa 3 modele:
Panasonic SD900
Sony CX700
Canon g10 czy jakos tak

z tych trzech trzeba wybrac, ale trzeba dotknac i nagrac cos na nich, innej opcji nie ma, ale kazdy robi jak chce.

To jak foto to moze Canon 60D bo ja w ta strone ide :)
 

xgrzesx2

New member
Na alle dziś widziałem super ofertę (3.400 PLN). Sam się przymierzam. Najprawdopodobniej cena właśnie przeważyła na korzyść tej kamery.

Widziałem tę aukcję ale jakoś nie mam odwagi kupić u tego sprzedawcy.

Ogólnie jest chyba mały problem z dostępnością SD900.
Zamówiłem w dwóch sklepach gdzie niby kamera była dostępna i w obu okazało się, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Dzwoniłem też do kilku innych sklepów i też nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Widziałem tę aukcję ale jakoś nie mam odwagi kupić u tego sprzedawcy.

Ogólnie jest chyba mały problem z dostępnością SD900.
Zamówiłem w dwóch sklepach gdzie niby kamera była dostępna i w obu okazało się, że nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Dzwoniłem też do kilku innych sklepów i też nie ma i nie wiadomo kiedy będzie.


przywiezli juz do MediaMark, ale to prawa kamer nie ma jeszcze oficjalnie a sprzedazy po rozmowie z Panasonic, wiec koles ma jakis import prywatny, albo wystawil cos czego nie ma, tak robia sklepy

polecam tutaj i na raty, ale pewnie wystwili i nie maja jej, ale warto zadzwonic i sie upewnic, to samo mieli z CX700 byly wystawione a nikt nie mial
Panasonic HDC-SD900 - Kamera Panasonic w RTV EURO AGD
 

marder

Member
Cena nie jest podejrzana, w sklepach internetowych są niewiele wyższe, ale warto skorzystać z "płać z allegro". Co do macania kamer, to bez przesady, są sample na youtube, są testy na branżowych portalach, są opinie na forach jak ten, to spokojnie wystarczy do podjęcia decyzji o zakupie kamery.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Cena trochę wysoka w Euro - 3999,-
W tańszych sklepach te wirtualne kamery są po ok. 3500,-

no wirtulane sklepy i wirtualne ceny

tyle za jak nie bedzie dzialalo to idziesz i zwracasz i od razu kasa, ja mialem tak z TV, a u osoby prywatnej powodzenia, pewnie jeszcze pudelko otwarte, niestety tak jest jak sie patrzy tylko na cene, ale to nie moja kasa wiec mam to gdzies. Zadzwon do Panasonic i zapytaj czy w PL sa juz w sprzedazy i w jakich cenach officjalnie ma Panasonic.

Chcesz kupuje, moze bedzie zadowolony moze nie.

No dobra zmienmy temat, szkoda na to czasu, bardziej ciekawe sa aspekty jaka jest a nie u kogo kupic, zawsze mozesz w USA bedzie jeszcze taniej:)


Sample na yotube, to Ty chyba nigdy nie miales kamery, yotube to najgorszy portal do podjecia decyzji jakosc fatalna nawet HD, nie umywa sie do vimeo, pozatym kupno w ciemno bo ktos napisal, rany to jak w gazetach niemieckich, niemieckie auta. Pozdrawiam VW Paska w serwsie ktorys raz :)

Kazdy kupje jak chce jego kasa nie nasza, doradzcow zawsze duzo, co nie wykladaja sprzetu i nie mja pojecia, a testy czesto sa tez robione przez osoby pracujace tam albo placace, jak mi dasz kase to Ci test napisze tego panasonic i nawet go kupie na te testy.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Rozmawiałem z gościem z allegro. Wydawał się rozsądny. Twierdzi że to nie jest import prywatny, tylko z oficjalnej dystrybucji. Nie przekonuję nikogo. Przekazuję swoje opinie.

Coś mnie jednak podkusiło i wstąpiłem do sony. Wziąłem do łapki cx700. NO muszę powiedzieć, że super leży. Niestety sporo droższa niż sd900, ale... ale ma wbudowaną 96 GB pamięć, więc... trzeba przeliczyć sobie. Ja muszę powiedzieć, że wrażenie świetne zrobiła.

Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć SD900. W MM, z tej półki, są tylko 750. A one są podobno trochę mniejsze.

Odczucia po "macaniu" SD750 i CX700 są na korzyść tej drugiej.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Zadzwon do Panasonic i sie dowiedz czy sa juz oficialnie w sprzedazy to bedziesz wiedzial, koles cos tam moze sobie mowic, moze prawde moze nie, jakis czas temu rozmawialem z panasonic i nie bylo, nie wiem jak teraz. U tego kolegi jak widac lepiej sie sprzedaja kamery Sony, byles w salonie i miales mozliwosc zabawy z CX550 i CX700 wiec juz masz swoja opinie zawsze trzeba dotknac, a nie suche porady, SD900 pisalem Ci przeciez gdzie jest wystawiona i mozna obejrzec.
W salonie jest ten plus ze dotknales pobawiles sie menu i moze sobie cos nagrac i zobaczyc w domu, tutaj panasonic wypada bardzo bladu i maja w dupie to!

Jednyne co moge napisac o Sony, bo nie mam Panasnic w stosunku do TM700
co dla mnie wazne
Sony lepsza stablizacja
lepsze nagrywanie w slabym swietle a to wazne
GPS przydaje sie

inne
96GB wbudowane, ale mozesz wybrac model 690 bez wbudowanej bedzie tansza

mozliwosc zgrywania w podrozy material bez kompa wystrczy np dysk2,5 cala

podczerwien, ale nie pamietam czy jest, w mojej jest, pilismy ze znajomymi w lesie i k... nic nie widzilame jak szlismy wiec se wl ta funkcje zeby chociaz widziec gdzie ide :)

duzo dodatkow - to tez plusy

dobra automatyka a to sie przydaje, co za tym idzie menu dosc przyjemne nie naszpikowane do granic meki.
 

ArtiW

New member
W Saturnie w Arkadii nie ma. Pytałem się, nie mieli.

To co porównujesz raczej wskazuje na Sony. Szczególnie ważna jest jakość obrazu w słabym oświetleniu. Podejrzewam, że 30-40% nagrywania odbywa się w słabym oświetleniu.
Stabilizacja - również ważna sprawa.
Dodatki:
- zgrywanie na dysk - super
- GPS - miłe, choć chyba mało przydatne

Cena - sporo wyższa, ok. 1.400 PLN

Kwestia pamięci. Można kupić bez pamięci, ale przecież i tak trzeba dokupić, więc różnica zmniejsza się.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie znam SD900, pisałem w porównaniu z TM700 i sampli jakie widziałem itd
tak jak pisałem wcześniej ja nie kupuję, patrzę z czystej ciekawości, mam to szczęście, że nie musze podejmować decyzji, podkresle jeszcze raz ja muszę sprawdzić kamery osobiście a nie kto co pisze na forach czy gazetach
Sony, Panasonic, Canon trzeba je zobaczyć coś nagrać i w moment podejmiesz decyzje, wszystkie maja wady i zalety, nie ma doskonalej jak dla mnie.
masz np TM900 i SD900
masz tez CX700 i CX690
teraz są ceny wysokie i takie będą aż do końca wakacji

ale masz też CX550 i SD700 wiec też możesz się nimy pobawić, byłeś w Arkadi więć wiesz że CX550 jest dostepna i ma dobrą cenę jak SD700. Musisz sam podjąć decyzję, olej forum jedz zrób testy nagraj i napisz nam wrażenia.
Odpisałem Ci na PM gdzie jest SD900.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
nie znam SD900, pisałem w porównaniu z TM700 i sampli jakie widziałem itd
tak jak pisałem wcześniej ja nie kupuję, patrzę z czystej ciekawości, mam to szczęście, że nie musze podejmować decyzji, podkresle jeszcze raz ja muszę sprawdzić kamery osobiście a nie kto co pisze na forach czy gazetach
Sony, Panasonic, Canon trzeba je zobaczyć coś nagrać i w moment podejmiesz decyzje, wszystkie maja wady i zalety, nie ma doskonalej jak dla mnie.
masz np TM900 i SD900
masz tez CX700 i CX690
teraz są ceny wysokie i takie będą aż do końca wakacji

ale masz też CX550 i SD700 wiec też możesz się nimy pobawić, byłeś w Arkadi więć wiesz że CX550 jest dostepna i ma dobrą cenę jak SD700. Musisz sam podjąć decyzję, olej forum jedz zrób testy nagraj i napisz nam wrażenia.
Odpisałem Ci na PM gdzie jest SD900.


do GPS nie będę namawiał pisałem o tym już, jesteś gdzieś daleko i w różnych miejsca i zawsze wiesz gdzie byłeś, np patrze teraz byłem na majorce parę lat temu i chcę zobaczyć w jakich miastach i na jakich plażach byłem naciskam jeden guzik w programie PMB świetny program os SOny i wszystko wiem, program jak kalendarz wiem kiedy i gdzie byłem itd.

No nic nie ma co pisać, ja czekam aż ktoś będzie miał i coś napisze ciekawego, na razie ściagnę sobie jakieś sample i zobacze, a jak będzie dostępna w sklepie do zabawy to się zabawie, na razie wolę zrobic test nowego canona, który bardziej mnie na dzisiaj przyciąga, tak wiec Canon 60D, tak wiec czekam aż coś sami wniesiecie w dyskusje, bo wiedze, że wszyscy jak zwykle czekają na gotowe, a jak już kupią to znikają.

coś mi się walnął topic sorki
 
Ostatnia edycja:

marder

Member
Najważniejsza jest jakość nagrywanego obrazu, a pod tym względem Panas bije swojego konkurenta na głowę. Ten, kto twierdzi, że nagrania z obu kamer (cx700, sd900) są podobnej jakości jest po prostu nieobiektywny i można nazwać go fanboyem Sony. Obraz uzyskany dzięki technologii 3 przetworników jest poza zasiegiem kamery Sony, niestety. Znamienne jest to, że technologie 3 przetworników Sony stosuje tylko w kamera profesjonalnych, kilka albo kilkanaście razy droższych od takiej sd900. Ale decyzja należy do Ciebie.
 

ArtiW

New member
Też tak zawsze myślałem. Sam sobie doleje oliwy do ognia, ale w kamerze to chyba... obraz jest najważniejszy :)

Jednak znalazłem coś takiego:
I too decided to get one of the new camcorders for this year and I narrowed it down to this camcorder and the Sony HDR-CX700v. After a lot of thorough research I finally decided to get the Sony because it has a larger image sensor (CMOS 1/3"), which has true 12 megapixels. But the TM900 has a smaller 1/4" 3MOS sensor which only has an effective 3 megapixels per sensor making a total of only 9 megapixels. You can read it for yourself at panasonic . net. So as you can see CMOS is better than 3MOS.

Jak to się ma do jakości obrazu?
 

marder

Member
Nie wiem skąd to wziąłeś, nie wiem kto to napisał, ale pewnie ma racje. Bierz Sony. jak to się ma do jakości obrazu? Jak ilość koni mechanicznych do przyspieszenia auta - wiele mówią, ale niczego nie przesądzają. W tym przypadku same dane mogą prowadzić do błędnych wniosków, a sam potwierdziłeś, że najwazniejszy jest obraz. Dam już spokój, nie chce Cię nachalnie przekonywać.
 
Ostatnia edycja:

ArtiW

New member
Bez nerwacji. Pytam, rozważam, chcę wybrać najlepiej.
Prawdopodobnie paradoksem jest to, że cokolwiek wybiorę będzie... dobrze :)
 

slimak

New member
Bez reklam
Jednak znalazłem coś takiego:
I too decided to get one of the new camcorders for this year and I narrowed it down to this camcorder and the Sony HDR-CX700v. After a lot of thorough research I finally decided to get the Sony because it has a larger image sensor (CMOS 1/3"), which has true 12 megapixels. But the TM900 has a smaller 1/4" 3MOS sensor which only has an effective 3 megapixels per sensor making a total of only 9 megapixels. You can read it for yourself at panasonic . net. So as you can see CMOS is better than 3MOS.

Jak to się ma do jakości obrazu?

Bzdury

Panasonic ma ~3Mpx
Sony ~6Mpx

Czym większy przetwornik, ale jednocześnie czym bliżej 2Mpx tym teoretycznie lepszy obraz. Liczy się powierzchnia pojedynczego piksela i w obydwu kamerach jest zbliżona.
 

marder

Member
Oficjalne dane:

Sony CX700:
matryca: 1/2,88"
efektywna liczba pikseli: 6,14 mln (16/9)
ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm): 26,3 mm

Panasonic SD900:
matryca: 1/4,1" x3
efektywna liczba pikseli: 7,59 mln (2,53 mln x3) (16/9)
ogniskowa (w przeliczeniu na format 35 mm): 35,0 mm

Ja i tak uważam, że takie suche dane nie są najważniejsze, liczy się efekt.
 
Do góry