Sony 50W755C

football_fan

New member
Mam podłączony tuner nc+ za pomocą HDMI kabla do tv i podłączyłem optykiem tv z kinem domowym ale nie ma dźwięku przestrzennego czy to normalne że tv juz nie przetwarza poprawnie sygnału wchodzącego z tunera ? Wcześniej podłączalem kino bezpośrednio do tunera optykiem ale mam dużo sprzętów konsola etc i chciałem to przeorganizowac w sposób opisany wyżej. Jeśli chodzi o posta wcześniej też mam lekkie przejasnienia ale nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu no chyba ze ktoś się wpatruje w czarny obraz :)
 

luwa

New member
Witam. Zastanawiam się nad kupnem tytułowego modelu stąd pytanie do posiadaczy W755C: Panowie jak na chwilę obecna po update'ach wygląda sprawa stabilności systemu w/w modelu i czy występują jakieś problemy typu brak reakcji na pilota?
 

pawels9

New member
U mnie nie ma już żadnego problemu z Androidem. Sony już nie wypuszcza tak często nowych aktualizacji. Android to nie najlepszy system na telewizory ale warto go mieć dla samego KODI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że Kodi ma praktycznie nieograniczone możliwości filmowe, bajek, koncertów, programów Tv.
 

football_fan

New member
U mnie bywa różnie nieraz tryb Live Football z przycisku na pilocie nie chce się włączyć musze wchodzić głębiej w parametry i wybrać taką opcję obrazu. Ogólnie jest ok ale tak jak ktoś wspomniał nie jest to najlepszy system na TV.
 

bartut

New member
Macie jakiś namiar na instrukcję jak krok po kroku ustawić kodu, aby można było filmy oglądać z neta?

Wysłane z mojego CHM-U01 przy użyciu Tapatalka
 

Azazel94

New member
Szukam alternatywy dla tego TV. Byłem już na niego zdecydowany, bo jest bardzo zachwalany i pasowałby do moich preferencji, ale niestety jest spory problem z jego dostępnością w sklepach stacjonarnych, bo o ile się nie mylę to produkt z 2015 roku.
Teraz wszędzie są te Soniaki z 2016, które chyba nie zbierają tak pochlebnych recenzji.

Liczyłem, że znajdę go w RTV Euro AGD, ale nie ma go w moim mieście. Jest w 2 sklepach w Wawie, do której mam ponad 100 km. Nie wiem, czy jest możliwość ściągnięcia go z któregoś z tamtych sklepów do mojego, dlatego potrzebuję jakiejś alternatywy, czegoś łatwo dostępnego.

Szukam:
FHD, VA 100/120Hz o przekątnej 43-50 cali.
Oglądam głównie wieczorami, najczęściej sport (także seriale, czasem gry na X360), dlatego VA 100/120Hz jest dla mnie bardzo ważne. Odległość od TV, to jakieś 3 m (na wprost), dlatego 50 cali to max.
Cena - byłoby dobrze zmieścić się w 2800 zł, ale jeśli będzie warto, to coś dorzucę i może wyskrobie te 3000 zł.
Minimum 2x HDMI, WI-FI, SMART, USB.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak to model raczej niedostępny.
Ale napisz proszę co ile lat zmieniasz telewizor ?
Bo jeśli kupujesz na dłużej niż na 3-4 lata, to koniecznie powinieneś brać model 4K, 100Hz.
I masz:
- Philipsa 49PUS6561 za 2999 zł
- Philipsa 49pUS7101 za 3350 zł
- TCL 50S7806 za 2599 zł

Są też inne ale znacznie droższe:
- Panasonic 50Dx750 za 4499 zł
- Sony 49XD8309 za 4899 zł
- Samsung 49KS7000 za 4899 zł .

Jeśli zostajesz w klasie to podane model są bardzo dobre.
 

Azazel94

New member
4K nie jest mi potrzebne. Wolę lepszy FHD niż słaby/średni UHD. Za jakieś 3 lata, kiedy cena UHD 100/120Hz spadnie, wtedy się na niego zdecyduję.

Z tych, które podałeś tylko 49PUS6561 mieści się w moim budżecie, ale z tego co się orientuję jest to klasa B, IPS bodaj 50/60Hz, więc nie spełnia moich wymagań.
Gdybyś mógł podrzucić kilka modeli FHD, ale koniecznie na VA 100/120Hz.
 

Damaranus

New member
@wondy @bartut odinstalujcie kodi i zainstalujcie ponownie, mr know, phantom, genesis działają poprawnie. jeśli kodi się wysypuje, no cóż trzeba czekać zwykle na aktualizację lub próbować ręcznie ją wymusić lub przeinstalować.
 
Do góry