Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Auto już lata.
Regeneracja, firma poznańska DanMar Bis,
Konkretna firma,towar od ręki,

Mam nadzieje że są dobrzy znam dwie takie osoby co po dwa razy generowali a skończyło się w konsekwencji na nowej turbinie :) ale Tobie życzę jak najlepiej ma się rozumieć :)
A możesz zdradzić ile lat ma samochód i jaki silnik o jakiej mocy ?
 

eedviking

Banned
Auto już lata.
Regeneracja, firma poznańska DanMar Bis,
Konkretna firma,towar od ręki,


To możesz być spokojny, dobra firma, w W-wie polecam Moto Remo na Głębockiej. Moja turbinka Mitsubishi ,śmiga już piąty rok po regeneracji.
Skoro od ręki, to znaczy, że łopatki nie pochlastały ślimaka i dostałeś inną zregenerowaną na wymianę. :D;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Turbina z dwuletnią gwarancją.
9 lat 2.0d 163km.
Jesienią miałem go sprzedać ,mam go 3 lata i palcem nie tknąłem.
W środę odezwał się do mnie mój mechanik co tam słychać bo dawno u niego nie byłem i mam wlecieć na pogaduchy i chyba zaczarował bo nastepny dzień rano awaria.

Zmień mechanika :) żartuje oczywiście.. a poważnie to az tak wysilony silnik nie jest ja przy 2.0 mam 211 i o turbinę się boję, a do tego mam "super" wymyślony przez ochroniarzy środowiska system start-stop... ale zobaczę jak to będzie się sprawować - na razie 7 miesięcy jeżdżę i jest spoko, ale powiem szczerze że na razie nie myślę o turbinie i rozruszniku ...jeszcze jest na gwarancji :)
Ale powiem Ci, że nawet jak przyjdzie zmienić turbinę to nie wyobrażam sobie jazdy bez tego "gadżetu".. w Volvo już nawet po dwie pakują...dla dolnego i górnego zakresu obrotów..


Moto Remo na Głębockiej to chyba najlepsza firma jeśli chodzi o turbiny w Warszawie ... z tego co ludzie piszą w necie..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie pochlastały,ogólnie to miała konkretne luzy.
Wymienili na miejscu od ręki,również Mitsubishi.


A mam pytanko jak się zregenerowaną turbinę odbierze to ma się jakieś dodatkowe zalecenia co do jej użytkowania ?
Wiesz z tymi nowymi to tez teraz różnie oglądasz tvn turbo zapewne to można też troszkę się zdziwić... ale dwa lata faktycznie jest spokoju...
 

eedviking

Banned
Zalecenia , jak przy każdej turbince, po długiej jeździe, lub miejskiej( zwłaszcza przy "ogniu:)), odczekać z minutkę na wolnych obrotach i nie dopierdzielać na zimnym silniku. ;).
W dieselkach , dłużej służą.
 

Henry

Active member
Bez reklam
A nowym furach- jak u Lolka- montują system start&stop, w instrukcji piszą, żeby nie gasić od razu auto po szybkiej/długiej czy dynamicznej jeździe, a lecisz autostradą dojeżdżasz do bramek i .... auto samo gaśnie. I jak mają się zapisy w instrukcji do tego dziwnego systemu ;)
 

eedviking

Banned
Dla mnie ten system to kolejne wyciąganie kasy z portfela, aku, rozrusznik itd. są droższe, a oszczędność( faktyczna) paliwa może (2-3%), laboratorium=15% :mrgreen:.
Turbinki żyją krócej o 30% i nie miejmy złudzeń.
Teoretycznie, , układy start-stop są tak skonfigurowane, żeby ich działanie nie szkodziło autu i nie utrudniało jego codziennej eksploatacji. Oznacza to, że jeśli np. akumulator samochodu jest niedoładowany albo chwilowe zapotrzebowanie auta na prąd jest większe niż zwykle, bo włączone są duże odbiorniki prądu, system może się nie włączyć, a silnik będzie pracował ,by doładowywać baterię.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
A do tego dochodzi bezpieczeństwo, kumpel ma Superba z tym systemem, dojeżdżasz do STOPu, chcesz szybko ruszyć, a tu d..pa ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W niektórych samochodach wiąże się to z grzebaniem w elektronice, np. u kumpla w Skodzie trzeba na stałe spiąć kabelki, jak masz auto po gwarancji to żaden problem ;)
 
Do góry