Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

eedviking

Banned
Niestety, ale współczesne samochody, to typowe naciąganie klienta, wmawianie mu pierdów ekologicznych itp. i kiepska jakość wykonania.
Te dążenia do większej ilości biegów, to właśnie kierunek ekologiczny, czyli mniejsze spalanie, mniejsze wydzielanie.
Auta mają wystarczyć na krócej, by kupować nowe i ja się pytam, gdzie ta ekologia???
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety, ale współczesne samochody, to typowe naciąganie klienta, wmawianie mu pierdów ekologicznych itp. i kiepska jakość wykonania.
Te dążenia do większej ilości biegów, to właśnie kierunek ekologiczny, czyli mniejsze spalanie, mniejsze wydzielanie.
Auta mają wystarczyć na krócej, by kupować nowe i ja się pytam, gdzie ta ekologia???

Nie ma ekologii - jest rachunek na koniec roku jaki jest zysk ze sprzedaży samochodów i ile serwisy zarobiły w ciągu roku. Kiedyś np. Toyota czy Mazda były nie do zdarcia tam się nic w nich nie działo - popatrz dzisiaj na dwie te marki nie mówię że są super awaryjne ale to już nie jest ta Mazda i ta Toyota co 10 lat temu.. i nie chodzi tylko o to że jest więcej elektroniki itp. tylko chodzi o fakt, że jak klient jeździ samochodem 10 lat to dla firmy jest to strata... taka jest prawda.
 

JanVid

New member
.......... tylko chodzi o fakt, że jak klient jeździ samochodem 10 lat to dla firmy jest to strata... taka jest prawda.

... tak jest ze wszystkim, chodzi o to aby obywatel nonstop "finansowo zasilał" produkcję i usługi a tym samym napędzał całą gospodarkę a nie cieszył się wieloletnią bezawaryjnością danego sprzętu .... to jest "filozofia XXI w." ..... dzisiaj młodzież nie potrafi wykonać prostej naprawy podstawowego sprzętu..... sądzi, że uszkodzony wyrzuca się a w jego miejsce należy zakupić nowy a przede wszystkim nowocześniejszy ...... to jest "cena dobrobytu" dzisiejszych czasów :)
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
To nie cena dobrobytu, tylko lenistwa , masowej produkcji i żywności wysoko(tfu!)przetworzonej, oraz wmawianiu aby rzeczy zbędne stały się niezbędnymi w życiu człowieka ;)
To, że większość młodych, nie umie np. zmienić uszczelki w kranie, to jest nasza wina( rodziców), bo zbytnio zaczęliśmy się troszczyć i wszystko robić za dzieci.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie cena dobrobytu, tylko lenistwa , masowej produkcji i żywności wysoko(tfu!)przetworzonej, oraz wmawianiu aby rzeczy zbędne stały się niezbędnymi w życiu człowieka ;)
To, że większość młodych, nie umie np. zmienić uszczelki w kranie, to jest nasza wina( rodziców), bo zbytnio zaczęliśmy się troszczyć i wszystko robić za dzieci.



Zgadza się to jest szczera prawda - ja też pewnych rzeczy nie umiem, które wg mnie powinienem umieć ( a na pewnie nie zaszkodziłoby gdybym umiał ), a nie umiem bo mój ojciec wolał to sam zrobić , mi to wtedy pasowało jak byłem dzieckiem czy młodym chłopakiem, a teraz płacę za to wzywając majstra .. Ale najważniejsze to umieć wyciągać wnioski ze swoich błędów.. i umieć się do nich przyznać, a nie ciągle zwalać na kogoś np. właśnie w przypadku moim na ojca, bo w moim przypadku to jedna strona medalu, a jak wszyscy wiemy medal ma dwie strony, a tą drugą stroną było moje lenistwo ... bo często gęsto sami jesteśmy sobie winni... Na szczęście teraz jestem inny :) i zapewne nadrabiam to co kiedyś straciłem... dlatego też szanuję pracę i staram się zawsze robić tak jak najlepiej potrafię. A dzieciom tłumaczę że nauka, praca i szacunek do drugiego człowieka to są jedne z najważniejszych wartości w życiu człowieka.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Pozdrawiam cwela, który ukradł dzisiaj w nocy, na Żoliborzu, tablice rejestracyjne. Żebyś po wodzie chodził i pić nie mógł!!! Żeby ci ukradli tak samo, żebyś spalił się w swoim aucie, po zakupieniu na moje konto paliwa. Powiem więcej, żeby cię sto psów oszczało i osrało, jak schlasz się kiedyś i wypieprzysz , gdzieś w parku. Tego ci życzę z całego serca!!!

Wybaczcie Koleżanki i Koledzy, ale słów brak na takie gnidy społeczne.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przykra sprawa Edi, bo to prawdziwe chamstwo:( Ale czy sądzisz że taki ktoś zawita na takim forum jak to? Raczej wątpię. Może lepiej zamieścić taki wpis na forum BMW:D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pozdrawiam cwela, który ukradł dzisiaj w nocy, na Żoliborzu, tablice rejestracyjne. Żebyś po wodzie chodził i pić nie mógł!!! Żeby ci ukradli tak samo, żebyś spalił się w swoim aucie, po zakupieniu na moje konto paliwa. Powiem więcej, żeby cię sto psów oszczało i osrało, jak schlasz się kiedyś i wypieprzysz , gdzieś w parku. Tego ci życzę z całego serca!!!

Wybaczcie Koleżanki i Koledzy, ale słów brak na takie gnidy społeczne.

Jak ja mieszkałem na Woli i Bielanach to dwa razy mi zarysowali samochód i to w dwóch rożnych autach i raz żonie, także cwele trzy razy mi zarysowali samochody i to w rożnych autach... Przy czym mój pierwszy samochodzik nowiusia Felicja w pierwszą noc od kupna :) Dziadostwo trzeba tępić na maxa... jak robale...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dostałem kalendarz firmowy od "gwiazdy" i jednocześnie dostałem zaproszenie na przegląd który będę miał za jakiś czas - myślę że to najdroższy kalendarz w moim życiu będzie :) Ale sam kalendarz bardzo zacny i słusznych gabarytów..


Eedviking oglądałeś może Wyścig po życie? Niezły samochodzik był w tym filmie - fajnie byłoby nim pojeździć i poszaleć - troszkę mocy zapewne ma taka zabawka :)
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
Witam,
ja miałem przyjemność jeździć lambo.
Ogólnie wrażenia bdb, przyspieszenie i dźwięki oszałamiające, trakcja rewelacyjna.
Niestety kolejny raz wybrałbym np. nissana gtr - bardziej cywilizowany i spokojniejszy.
Lambo przy 6 okrążeniach trochę mnie wykończyło - nie dałbym rady jeździć nim na "co dzień".
Chyba trochę za bardzo przyzwyczaiłem się do spokoju i ciszy w aucie.
Pzdr
Jacek
 
Do góry