Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pamiętam jak dziś, jak na przejeździe kolejowym zginął Janusz Kulig, dla miłośników rajdów to było w tamtym czasie duże przeżycie. Bo jak, kierowca rajdowy, doświadczony, no a jednak. Dziś, po 20 latach nic widzę się nie zmieniło. Dlatego sam od tamtego wydarzenia 5x rozglądam się na przejazdach, bez względu na wolny przejazd.



Wedlog mnie te szlabany to debile projektują.

Tak ciężko zaprogramować w ten sposób, że najpierw gasną światła a potem podnosi się szlaban?
To jakiś dzban roku wymyślił ze najpierw podniesiemy szlabany a potem zgasimy światła.

Ale bynajmniej szeryf owie i policja ma pole do działań...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Można, ale znając mentalność, to zaraz pojawiłyby się głosy, dlaczego można już jechać, a szlabany jeszcze zamknięte. Nie dogodzi.

Zresztą tu widać, że dalej wielu nie kuma założenia, a temu w ogrodniczkach powinni zabrać PJ. Oderwany od rzeczywistości.

 

lolo2

Well-known member
Bez reklam


To weź sobie przewiń do 3.20 swojego filmu.
Ten twój bohater influencer to zwykła menda co specjalnie wyhamował tylko po to aby nagrać że auto go wyprzedza. I kilka razy pokazują to same nagranie z różnych kamer.
Jak dla mnie sam sobie powinien wlepić mandat za utrudnianie ruchu.


Wrzucałeś nie raz jego filmy, ten koleś zawsze mnie drażni ta jego Gatka. Niby specjalista a tylko prowokuje. Tak samo jego filmy na autostradzie i wyprzedzanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie 3.20??? Ty widzisz, co chcesz widzieć.

To teraz oglądnij te parę sekund dalej kontynuacje filmu z innego ujęcia, dokładnie od 3:27s, to zobaczysz jak to faktycznie wyglądało w całym ujęciu.
Gość Toyotą wyprzedza przed przejściem dla pieszych i ma kompletnie wyrąbane na przepis.

Gdzie Ty tam widzisz zwalnianie? Redaktor jedzie swoją prędkością i psim obowiązkiem Toyoty było już wcześniej zwolnić i zrównać się z redaktorem.
Masz obserwować przed przejściem tego po prawej/lewej, bo jak on nagle zahamuje przed przejściem, to z jakiegoś powodu.
Może to być roztargnięte dziecko wracające ze szkoły, albo typowy pieszy. Jeżeli on nagle zwolni, to i Ty masz krótki czas na reakcji i hamujecie.
Człowiek żyje. Bo o to chyba chodzi w tym wszystkim.

Ty rozumiesz w ogóle idea tego przepisu i cały zamysł wyrobienia nawyków? Nawet, jeżeli w 90% zawsze widzisz czy ktoś w ogóle jest lub zbliża się do przejścia.
Tu chodzi o te 10 lub nawet pare procent przypadków, gdzie nie masz szans zauważyć, czy ktoś jednak nie wyjdzie.
Pomyliłeś tą scenę, z filmami w których faktycznie policja celowo i chamsko hamowała centralnie przed samym przejściem.

Generalnie to nie wiesz co się dzieje na Alejach, zresztą posłuchaj co gość mówi od 8:04s, bo to do Ciebie te słowa.
Większość tych potrąceń, wypadków i kolizji powodują przyjezdni. Ten dzban z Renówki, też nie wiedział, że jest remont na moście, bo i skąd, jak nie mieszka i nie jeżdzi codziennie po mieście, zwyczajnie nie wiedział, że zaskoczy go zamknięty most. Dlatego zjechał w bulwary wiślane zabijając siebie i 2 osoby, a nie przeleciał prosto.

Rozumiem też, że nic złego już na samym początku w 0:40s również nie widzisz, żeby nie szukać dalej?

Tak, jak wiem, że lubisz zapier... i generalnie masz inne podejście. To mi przypomina lata 90-te, czyli jedna wielka samowolka.
Sam nigdy nie byłem bez winy, bo wiem jak się jeżdziło. Wierz mi, że nie chciałbyś do tego wracać.
Co do autostrady, to tu też nie masz racji, ale to osobny temat.

Bohater, influencer... dobre.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie tylko pluginy potrafią spalić 3 litry benzyny przy dwòch tonach wagi, xtrail też to potrafi przy takiej wadze z 4x4..
:) :)
Mi się udało ba jazdach próbnych zejść do 4,8 l.także trochę jeszcze brakuje...

 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie tylko pluginy potrafią spalić 3 litry benzyny przy dwòch tonach wagi, xtrail też to potrafi przy takiej wadze z 4x4..



Trochę dziwnie to "pachnie". Kwestia jak długa trasa była i jak koleś zamulał jazdą. Był na górce, rozpędził się do 100km/h zresetował Spalanie i jazda 2km z górki bez gazu xD

A tak na serio to:
Lolek kupuj i na zawody z Eco Drivingu :)

Np te.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ten z zagranicy był test, ale o dwóch przypadkach czytałem z Polski też zeszli poniżej trójki.... ale generalnie przy tak dużym aucie i napędzie 4x4 oraz wadze prawie 2 tony to nawet jak średnio znajomym spala w granicach 6-6,5 l to jest wynik zacny. Ja słaby byłbym w takich zawodach, najmniej miałem 5.6 -5,8 ....A stopa kobiety na pedale gazu w tym samym rejonie 4.6-4.8 l.😀
To nie ja wybieram, więc nie do mnie decyzja należy ;-) jutro raz jeszcze jeździmy xtrailem i Nxem i zobaczymy co z tego wyjdzie...
 

sentyzibi

Well-known member
Taki przypadek. Prawie trzy lat temu kupiłem sobie używanego kilkuletniego małego furgona do pracy. Na felgach miał założone jakieś chińskie wynalazki typu Sunny czy coś takiego. Po kilku tygodniach tak nim zaczęło telepać w czasie jazdy , że myślałem iż się zaraz rozpadnie... A przyczyna była prozaiczna - opona.
Właśnie przy porządkowaniu folderów ze zdjęciami odnalazłem fotki tejże, które zrobiłem po demontażu koła.
IMG_20231212_092349.jpg
IMG_20231212_092752.jpg
IMG_20231212_092752.jpg
 

sentyzibi

Well-known member
Dramat. Ciesz się, że nie pie.... podczas jazdy.
To nawet nie jest typowe wybulwienie, a kompletne deformacja.
O tak, cieszę się. To było na tylnym kole, a dyskomfort jazdy postępował stopniowo przez kilka dni, aż był na tyle uciążliwy, że zacząłem się pocić podczas jazdy, więc postanowiłem poszukać przyczyny i szybko ją znalazłem.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nieźle,nieźle;)
Z pozytywów należy odnotować fakt ,że jej nie rozku..iło.:ROFLMAO:
Oczywiście podczas jazdy ,ma się rozumieć.;)
Dobrze ,że żyjesz(y)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Jak Chinole chcą robić takie rzeczy jak ta opona ,to niech sprzedają je u siebie.Ich jest mnogo.
I weź tu teraz kup człowieku chińską prezerwatywę :ROFLMAO: Bo tania jest:lol:

@sentyzibi ...ta opona to był znak.
Ty idź w te pędy i w totka zagraj;):grin:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Widziałeś filmy "serpentza" o Chinach?

Ciemna strona, jednym słowem kolos na glinianych nogach.
Gość tam był 14 lat i porusza tematy o których mało kto mówi.



Ty byś nie chciał znać ciemnej strony Polski :)
Rolnictwo - żniwa z randapem.


Chiny to nie kolos na glinianych nogach. A raczej głupi "mięśniak" który zaczyna w końcu uczyć się czytać i pisać.

W każdej dziedzinie są już conajmniej na "średnim" poziomie.

Motoryzacja - EV petarda. Zobacz sobie auta np. XPENG
Shanghai co kilka lat wymieniał wszystkie taxowko na VW a od niedawna całkowicie przeszli na chińskie EV.

Kosmos - mają swoje space x

RTV / AGD - chyba nie trzeba tłumaczyć.

Nowoczesne maszyny produkcyjne - jakie zarąbiste sterowania mają CNC. Sam używam - petarda. Wykrawarki laserowe / krawedziarki. Dosłownie zniszczyli Niemców i Szwajcarow. Właśnie moja firma ściąga zaginarkę CNC z robotami za 200 000euro gdzie Włosi za podobna krzyczą sobie 1 200 000 euro.

Mam Centra Frezerskie z Chin super.

Maszyny do produkcji farb wysokiej jakości - domena Szwajcarów. Znajoma firma buduje praktycznie wszystko na chińczykach.


Chiny "zjedzą" cały świat.
Żeby zawładnać światem brakuje im tylko świetnego IT i R&D



Co do palących się EV to nikogo to nie obchodzi.... Więcej spalinowych aut się zapewne pali niż elektryków. Tylko te drugie są specjalnie naglasniane.

To tylko jedna z chinskich firm, a jaka ma sprzedaż. I dodajmy do tego że mają Cła na USA i tam nie sprzedają aut.

 
Ostatnia edycja:
Do góry