Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czas leci coraz bliżej wyboru, dzisiaj na testach najnowsza crv w konwencjonalnej hybrydzie.

url=https://postimg.cc/rDrqZ83q]
IMG-20231007-090023.jpg
[/url]


 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ja już z japońców/Koreańców chyba się wyleczyłem...

Co rusz to mysz zje przewód,
W Toyocie 2 razy wymiana katalizatorow
Kia Narazie 1 raz awaria.

Dziękuję dobranoc. Dla mnie zostały już tylko niemieckie auta.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już z japońców/Koreańców chyba się wyleczyłem...

Co rusz to mysz zje przewód,
W Toyocie 2 razy wymiana katalizatorow
Kia Narazie 1 raz awaria.

Dziękuję dobranoc. Dla mnie zostały już tylko niemieckie auta.
To kwestia szczęścia np wśród moich znajomych więcej ma ludzi problemów z autami z Niemiec, Francji, niż np z Japońskimi , my mieliśmy w rodzinie 3y z Japonii i bez problemów zarówno my jak i Brat byliśmy zadowoleni. Teraz raczej na pewno będzie Japończyk, pytanie który, choć ja wybrałbym coś innego, ale to nie ja będę wybierał...😀
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Alfa nie dla mnie, nigdy nie kupię, już nawet dają 5 lat gwarancji, aby ludzi zachęcić do kupowania, a i tak nie wierzę temu Producentowi.. Także żadne "dżulie" itp nie wchodzą w grę.. Moc po 400-500 koni tez do niczego mi nie potrzeba, śmigamy po ulicach, a nie po torze wyścigowym i w gwieździe jak jest 211 koni to świat i ludzie i tak po mieście trzeba mieć włączony tempomat, bo chwila moment i 800-1000 zl mandacik.. A kobiecie tym bardziej wystarcza takie 2oo koni z kawałkiem np w hybrydzie..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Od jutra nagle wszystko się zmieni i cena juź nię będzie mogła być stucznie utrzymywana, choć jest szansa, że kilka jeszcze dni będzie taniej , niż była przed obniżką.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nawet jak będzie miesiąc, dwa...trzy, co to zmieni. To kropla w morzu.
Tu bardziej chodzi o schemat działania i kto się na to robi.
Są filmy jak ludzie tankują, mimo, że wiszą kartki "awaria".
Dystrybutory działają, paliwo jest. Sztucznie blokowane.
Nie ma sensu nawet wchodzić w dyskusje.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Te awarie to jeszcze pikuś.

Tylko co np. Ja miałem zrobić skoro potrzebowałem paliwo do siewu do traktora a inni do ciężarówek.

Sprzedaż hurtowa była kompletnie zakazana, nikt nie przywoził a jak chciałeś to 1zl drożej na litrze niż w dystrybutorze. Mam swój zbiornik 5000zl

I potem ludzie się dziwili że rolnik przyjeżdżał na stację z bańkami czy mauserem. Wydzwaniali na policję itp. Musiałem wozić po 490litrów aby w Sent nie wejść.

A ciągnikiem na CPN nie zajadę bo mam 17 km w jedną stronę. Zbiornik w ciągniku 260 litrów a 36litrow na godzinę mi pali.

Ale te wybory nic nie zmienia...
PiS mam DUDU po swojej stronie i ten nie zezwolić na utworzenie PeOwskiego rządu. Więc będzie rządził rząd mniejszościowy PIS.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ale te wybory nic nie zmienia...
PiS mam DUDU po swojej stronie i ten nie zezwolić na utworzenie PeOwskiego rządu. Więc będzie rządził rząd mniejszościowy PIS.

Staram sie nie odzywać na tematy polityczne bo i nie miejsce tu na to a i nie mieszkam w Polsce , wychodzę więc z założenia ,że "jak sobie pościelicie -tak się wyspicie.
Czasem jednak natrafiam już na takie androny ,że nie daje rady.....

Czy wiesz w ogóle co jest warunkiem ukończenia procesu tworzenia rządu ?!

Ps. W zeszłym miesiącu byłem na krótko w Polsce, podobnie jak co roku od kilkunastu lat.
Patrząc z boku i nie będąc beżpośrednio ani zaangazowanym ani zależnym od tego co się dzieje w kraju , wydaje mi sie ,że jestem w stanie pewne rzeczy ocenić na chłodno.
Widze jak wygladają sklepy, widze jak wygladają ludzie robiący w nich zakupy, widzę ich koszyki, rozmawiam z ludzmi , rodziną i znajomymi.
Powiem tak- przez ostatnie lata nastapił nieporównywalny z poprzednim, wzrost poziomu życia i tak naprawdę niewiele w tym względzie brakuje do poziomu Europy Zachodniej.
Jednak nadal jest oczywiscie problem ze zrozumieniem tego ,ze jeśli przykładowy piekarz ma zarabiać przynajmniej 75% tego co zarabia jego kolega w Niemczech czy Holandii to bułka nie może kosztować 10 groszy.....
Właściwie by zrównać się z "Zachodem" to brakuje tylko rozruchów jak w modelowo demokratycznej Francji i wojska wspierajacego policję walczącą z imigranckimi gangami jak w modelowo tolerancyjnej Szwecji.....
Oby Wam nowi "europejscy" przywódcy tego nie zapewnili.......
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pamiętam jak dziś, jak na przejeździe kolejowym zginął Janusz Kulig, dla miłośników rajdów to było w tamtym czasie duże przeżycie. Bo jak, kierowca rajdowy, doświadczony, no a jednak. Dziś, po 20 latach nic widzę się nie zmieniło. Dlatego sam od tamtego wydarzenia 5x rozglądam się na przejazdach, bez względu na wolny przejazd.

 
Do góry