Skóra, fura i komóra :) Czyli luzne rozmowy o motoryzacji.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
co trzeba mieć we łbie, żeby przyjeżdżać do obcego kraju, szczególnie w obecnym czasie i odstawiać bezpardonowo, bezwstydnie i bezrefleksyjnie takie buractwo?
Pytanie retoryczne, odpowiedź znana. Dopóki takie wybryki będą tylko wykroczeniami, nic nigdy się nie zmieni. Jeśli takie buraki siedząc za kierownicą tej marki nie będą traktowani jak przestępcy to dalej będziemy w Afryce. Niestety. Niektórzy urodzili się tylko po to by mieć BMW. Odsetek kierowców tej marki poruszających się po drogach jak ludzie, a nie jak małpy jest znikomy. Za nastolatka Dres który jeszcze się nie spełnił swojego jedynego marzenia dąży do posiadania Golfa. Dorosły do BMW :D

Teraz rozwiązanie na drastyczne zmniejszenie liczby wypadków, spokoj na drogach, mniej agresji. Zlikwidować markę BMW, wysadzić w cholerę :D :D :D
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

Pewnie już wszyscy widzieli, ale to tylko tak, dla przypomnienia i potwierdzenia...
Cud, że przeżyli.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
74l, ale to szczegół. Też widziałem wczoraj w wiadomościach, zresztą nawet teraz odświeżyłem - jeden i drugi przypadek.
Takie tematy powinny być wałkowane codziennie, do usranej śmierci jako misja społeczna i to nie tylko w prywatnej stacji, a przede wszystkim w "publicznej".
Konkretne, brutalne zdarzenia z lecącymi zwłokami, ba... tam powinny latać kończyny. Żle się na to patrzy, ale niech ludzie mdleją przed telewizorami, bo to jedyny sposób aby uświadomić naocznie prymitywom za kierownicom (też pieszym) możliwy scenariusz na drodze.
No, ale lepiej puścić msze w prime timie, czy farmazonić o jakiś debatach z politykami i słuchać tego bełkotu z obiecankami dla naiwnych ćwierćinteligentów.

Ta stara lampucera - bo trudno inaczej nazwać potencjalnego mordercę, to już w ogóle kuriozum.
Kłamliwa perfidna baba, pierdzielnęła dzieciaka (cud, że żyje) i po ucieczce udaje do kamery, że nie zauważyła.
Co najlepsze, grozi jest jedynie do 3 lat więzienia, co się na bank skończy zawiasami.
No bo jak, babcie posadzić za kraty? Lepiej głodnego za batonik.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wiek niestety jest na czynnikiem na minus. Wg mnie i wielu znajomych np. powyzej 65 roku powinno kończyć sie prawo do jazdy. Powyżej 55 obowiązkowy ponowny egzamin co 2 lata. Oczywiście wiem, ze jest mnostwo starszych osób prowadzących dobrze, tak samo jak dużo młodszych jeżdzacych wybitnie niebezpiecznie (nie ze względu na głupotę, ale na stan zdrowia). Mnóstwo starszych osób stwarza niebezpieczeństwo na drogach, gorzej widzą, słyszą, czas reakcji już nie ten, głowa siada, ryzyko zasłabnięcia, itp. Szczególnie widać to w weekendy, u tzw. niedzielnych kierowców, którzy wyciągają swoje wypieszczone Deawoo Tico tylko na zakupy w Auchan raz na tydzień. Nie patrzą w lusterka, przetrą kogoś na parkingu, nie patrzą na boki, faktycznie mylą hamulec z pedałem gazu itd. Niestety. Czas leci.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nagminne. Mam takiego gagatka u siebie, grubo ponad 80l.
Z jeden strony mi go żal, bo widać, że to auto to całe jego życie, ale to co wyprawia woła o pomste do nieba.
Nie ma tygodnia, żeby w coś nie przywalił, jak nie w słupa przy parkowaniu, to w inny samochód. Wszystkie auta w zasięgu parkowania musi musnąć, bo nie widzi.
Moje już przetarł, ledwo chodzi i widzi, ale jeżdzi cholera wie gdzie. Mało tego, ponoć ma zabrane PW, czasami podjeżdża Policja i co? No nic.
Policja odjeżdża, a on wsiada i dalej jedzie.

Od pewnego wieku powinny być badania raz w roku, łącznie z 2h jazdą egzaminacyjną i obowiązkowo z manewrami parkowania.
Zdasz, jeżdzisz rok. Nie zdasz, żegnasz się z PW.

którzy wyciągają swoje wypieszczone Deawoo Tico tylko na zakupy w Auchan raz na tydzień.

Od lat nie widziałem Tico, za to drugi sąsiad ma 125p w oryginalnym stanie. Też koszyczek, działeczka i dobrze ok. 80l.
Cała reszta, to raczej jakieś nowsze Kia, VW itd. Niektórzy seniorzy mają grube emerytury ; )
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tico to był tylko przykład dla podkreślenia faktu :D
Co do 74-rolatki z Puław; najwyraźniej jest to dowód, że BeeMWu to stan umysłu. To nie zależy od wieku. Z tej ideologii się nie wyrasta :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cytat ze strony Kancelarii:

"Nadmierna ilość pijanych Ukraińców na polskich drogach stanowi coraz większy problem i wyzwania na naszych drogach. Ta problematyczna tendencja wymaga zdecydowanych działań i większej uwagi. Niestety Morawiecki, który jest odpowiedzialny za sprowadzenie do Polski tej dziczy bagatelizuje ten problem"

 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
"Na liczniku ponad dwieście. Ręce lekko się pocą na skórzanej kierownicy. Pełna koncentracja. Noc. Pusta ulica. Światła miasta migają za boczną szybą. Serce prawie tak głośne, jak konie pod maską. Masz 20 lat. Jedziesz pożyczonym od ojca autem za pół miliona i jesteś królem życia. Lewisem Hamiltonem krakowskich ulic.
Kumpel z fotela pasażera nagrywa komórką. Ujęcie na licznik, zaraz potem na ciebie. Powieka ani drgnie.
210 km/h.
Na tylnej kanapie dwie dziewczyny, równie podekscytowane, co przestraszone. Adrenalina buzuje. Po powrocie do domu zostawisz kluczyki na komodzie (dzięki, tato!), położysz się do łóżka, ale nie zaśniesz przez kilka godzin.
Piękna noc. Obiecujesz sobie, że niedługo ją powtórzycie.
Za tydzień dostaniesz kilka tysięcy złotych mandatu.
A za miesiąc skończysz w czarnym worku.
Obyś zabił tylko siebie.
"

Życie.... 🤪

 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze powitalny cytat z tego artykułu:

"Wiem, że jesteśmy pojebami. Nikt o zdrowych zmysłach nie jedzie po mieście z prędkością 200 km/h i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem. Ale lubię to. A przy siedemdziesięciu na liczniku też mogę przecież kogoś zabić".

Dopiero teraz wiem co myślą bezmuzgi. Tyle lat żyłem w niewiedzy...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ktoś jeszcze pamięta sprawę wadliwego Mercedesa?

Tyle są warte te jutobewe persony. Tutaj akurat, jestem za GM, również miałem nieprzyjemność poznać drugie obliczę ASO.

 
Do góry