Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

pabloofm

New member
Grupa, która dzisiaj walczy o swoje z nando ustaliła adres zamieszkania Banaskiewicza: ul. Biedronki 14 MORY !!! Ma też mieszkanie na ul. Poznańska 6/1 MORY Imie i nazwisko są prawdziwe; na zdjęciach rozpoznają go sąsiedzi. Każdy niech go teraz odwiedzi, bez umawiania się!
 

lukasz29

New member
Łukasz29

Witam wszystkich poszkodowanych mam pytanie czy ktos był na miejscu moze dzis w poniedziałek 15-12-2008 bo wybieram sie z innymi poszkodowanymi na miejsce ale nie wiem czy firma jeszcze działa czy juz wszystkich pozamykali, podobno juz nikogo w firmie nie ma i konto im zablokowali czy ktos moze to potwierdzic a moze to kolejna bujda?? napiszcie na maila Lukasz_25@op.pl
moj numer zamowienia to 121331 wartosc 3384 zł wplaciłem kase 6 listopada do dzis mnie firma zwodzi standardowo jak wszystkich
 

oszukany90

New member
Właśnie stworzyłem forum, na którym będziemy się mogli zebrać i razem coś zdziałać... Póki co jest dużo osób piszących na różnych forach, dlatego wydaje mi się że to dobry pomysł...
oto adres: oszukaniprzeznando*yoyo*pl ( * zastąpić kropkami) można śmiało tworzyć nowe tematy i pisać wszystko na temat oszustów...
 

KRZYCHM

New member
Ujęty Damian-Oskar

Informuję,że zatrzymany został właściciel sklepu internetowego "Oskarmedia" 36-letni Damian /-/ Chciał zmienić tożsamość, dokumenty i uciec z pieniędzmi w inny zakątek kraju....Reszty dowiecie się na komisariacie policji w W-wie /rejon-Ożarów/. Pozostali to tylko "pionki w grze"...
 

raul84

New member
OSZUŚCI czyli OSKARMEDIA, ID zamówienia: 122530

Witam. Ja również należę do grona poszkodowanych. Moja cierpliwość się skończyła, nie zamierzam czekać ani chwili dłużej ! TV zamówiłem ID
zamówienia: 122530, przelałem 2484zł i za chwile otrzymałem potwierdzenie zamówienia. Potem oczywiście okazało się, że TV nie ma i że trzeba czekać 4 tyg. Napisałem maila z żądaniem anulowania mojego zamówienia i zwrotu kasy. Odpowiedzieli, że zwrócą pieniądze w ciągu 5 dni, ale oczywiście tego nie zrobili. Napisałem kolejnego maila z ponagleniem i dostałem odpowiedź, że zwroty kasy są realizowane sukcesywnie i że mam uzbroić się w cierpliwość. Moja cierpliwość się jednak skończyła. Nie mam zamiaru czekać ani chwili dłużej. Poinformowałem Oskarmedia, że jeżeli dzisiaj do 14 nie zobaczę kasy na swoim koncie, sprawe zgłaszam na policję i do prokuratury, a jeśli będzie to konieczne wybiorę się tam osobiście, ale wtedy będziemy rozmawiać inaczej... Oszustom nie popuszczę!!!
 

tommygray

New member
Pierdoły

KRZYCHM napisał:
Informuję,że zatrzymany został właściciel sklepu internetowego "Oskarmedia" 36-letni Damian /-/ Chciał zmienić tożsamość, dokumenty i uciec z pieniędzmi w inny zakątek kraju....Reszty dowiecie się na komisariacie policji w W-wie /rejon-Ożarów/. Pozostali to tylko "pionki w grze"...

Człowiek, doczytaj i nie pisz pierdół bo ludzie sobie robia nadzieję!!!!!!
Artykuł dotyczy zupełnie innej firmy i innego sklepu.

Pozdr
 

Lizarazu

New member
Za stroną internetową Gazety Wyborczej:

Dwa sklepy internetowe: Oskarmedia i Nando zostały zamknięte za naciąganie klientów. W czasie zatrzymania właścicieli kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy.
W ubiegłym tygodniu do prokuratury rejonowej w Pruszkowie wpłynęła informacja o gwałtownym wzroście zakupów w obydwu sklepach. Policjanci postanowili sprawdzić co jest przyczyną tak gwałtownego wzrostu.

Okazało się, że dwa sklepy Oskarmedia i Nando, przyjmowały zamówienia na telewizory, które następnie nie trafiały do klientów.

Policjanci sprawdzili rachunki, na które wpłacano pieniądze. Ich właścicielem była jedna spółka z siedzibą w Jawczycach koło Ożarowa. Sklepy zostały zablokowane, a prezes spółki, 19-letni Michał B i jego 3 współpracownicy zostali aresztowani. W czasie zatrzymania kilkudziesięciu klientów z całej Polski domagało się od właściciela zwrotu pieniędzy. Policja szacuje, że spółka mogła oszukać około 2 tys. osób z całej Polski.
</H4>
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kilkakrotnie powoływałem się na korespondencję od Oskar Media. Postanowiłem w świetle powyższego komunikatu zacytować ją w całości. Niech to będzie przestrogą dla osób zbyt pochopnie decydujących się na ryzyko powierzenia komuś swoich, często niemałych, pieniędzy.

Witam,
wypisywanie niepochlebnych opinii na nasz temat nie prowadzi do żadnych wniosków. Jeżeli interesuje Pana sprawdzenie jak działa nasz system realizacji zamówień to zapraszamy do zakupu w naszej firmie, bo o ile mi dobrze wiadomo, to nigdy nie dokonał Pan zakupu w naszym sklepie, więc bardzo proszę o nie wypisywanie na forach publicznych tylko i wyłącznie pańskich domysłów. Dla Pana wiadomości nie zmuszamy klientów do wpłaty na nasze konto. Klient sam decyduje czy dokonuje zakupu w naszym sklepie, czy też wybiera inny sklep.
Z poważaniem
Oskar Media

Dobrze, że nie mam w sobie żyłki hazardzisty.

ArtS :)
 

tommygray

New member
co sie działo!!!

Wg życzenia, cytuyję za Andrzejem:

"Byliśmy tam wczoraj (11.12.200
icon_cool.gif
ok. 30 osób od 10tej do 20tej. Działo się sporo. Ale po kolei. Pierwsza wiadomość od pracowników: prezes przyjedzie za godzinę. 2-ga wiadomość po 11tej: prezes przyjedzie za godzinę. 3cia wiadomość: prezes przyjedzie o 16tej i wszystko wytłumaczy. Zarządaliśmy kontaktu z prezesem i udało się - lalunia połączyła się z nim i na głośnomówiacym usłyszeliśmy od prezesa Michała Banaśkiewicza, że:konto bankowe zablokowała mu prokuratura (z powodu doniesień pokrzywdzonych), nie ma dostępu do kasy, jest w prokuraturze,żeby wyjaśnić sprawę więc nie może do nas przyjechać, ale będzie o 16tej. Reszta jego wypowiedzi to było ble ble ble i "uwierzcie mi".Po jakimś czasie mimo oporu pracowników udało nam się rozgościć w głównym biurze (jest tylko jedno i nazywa się salą operacyjną). Wcześniej 20 osób gnieździło się w przedsionku(ok10m2)Dzwoniąc do Prokuratury w Pruszkowie dowiedzieliśmy się, że sprawę znają, ale jeszcze sie nią nie zajęli i, że na pewno nie przebywa u nich prezes Banaśkiewicz. Uznaliśmy w tym momencie, że zablokowania konta nie dokonał prokurator.A więc kto?. Chwilę potem powiadomiłem o sprawie TVN UWAGA ale nas "olali". Znają sprawę ale "Nie wejdą w to" - chyba za mało medialne, a może za mała skala na razie?- to moja ocena. Punktualnie o 16tej zjawił sie Banaśkiewicz. Młodzienic ten (w gimnazjum mógłby uchodzić za przerośnietego o 1 rok)poinformował nas, że konto ma zablokowane i w zwiazku z tym wypłata kasy w dniu dzisiejszym jest niemozliwa. ALE NA PEWNO dostaniemy zwrot w środę. Dlaczego w środę? Bo WLASCICIELKA (tzn p.Renata Krystyna Świderska)dokona podwyższenia kapitału firmy i będą pieniądze na zaspokojenie naszych roszczeń. Większość zebranych śmiała sie z tych (kolejnych) zapewnień, inni rzucali słowami,które ksiądz mógłby uznać za obelżywe, ale tak na prawdę było mimo wszystko spokojnie.Kiedy prezes uznał, że nie ma nam nic wiecej do powiedzenia i chciał nas opuścić, uznaliśmy,że jest to niegrzecznie z jego strony i nie daliśmy mu dotknąc klamki. Wtedy on zadzwonił po Policję (ta- długo nie przyjeżdżała, więc mieliśmy dużo czasu na pogawędkę z prezesem). A on kłamał, kłamał, kłamał i zapewniał, że nie kłamie. Wreszcie przyjechała policja na czele z z-cą komendanta. Tłumaczono nam zawiłości prawa, z czego wynikało, że mamy czekać nie widomo na co. W końcu komendant stwierdził, że prezes zostanie zatrzymany a biuro (tzn komputery i dokumenty) zostaną zabezpieczone. W tym momencie zostaliśmy wyproszeni, aby Policja mogła czynić swoją powinność. Jakoś w tym czasie napatoczył się kierowca Mercedesa C220 pana prezesa i próbował wynieść 2szt sprzętu DVD. Prawie mu się to udało, ale jeden z naszych kolegów zatarasował mu wyjazd swoim autem (i poszedł sikać albo coś zjeść -nie wiem)Suma sumarum kierowva nie mógł odjechać, a po jakimś czasie zainteresowała sie nim i Mercedesem Policja. Po przeszukaniu fury i biura znalaziono jakąś kasę (podobno nie małą, ale nie starczyłoby na nasze roszczenia). Skutkiem tego nałożono kajdanki p. prezesowi,kierowcy i pozostałemu pracownikowi. Po niedługim czasie wszyscy rozeszliśmy się. Niektórzy spotkali sie jeszcze w Komendzie Policji w Ożarowie, gdzie złożyli doniesienia o popełnieniu przestępstwa. WAŻNE JEST, ABY WSZYSCY POSZKODOWANI ZŁOZYLI TAKIE DONIESIENIA. Można to zrobić również w miejscu swojego zamieszkania. Na zwrot kasy chyba to nie pomoże, ale każde doniesienie to kilka dodatkowych dni lub tygodni pierdla dla tej szajki. Jeśli coś pominąłem, to dodajcie Ci, co razem ze mną byli świadkami tego spektaklu"
 

bluray

Banned
Jestem w szoku, bo okazało się, że to klienci wymusili aresztowanie.
I, że nie była to akcja na skutek współpracy Policji z Prokuraturą.
A Wasze zgłoszenia nigdzie nie zostałyt zauważone.
Pewnie juz go nie puszczą, bo się srobił nizły dym w mediach.
 

radkow

New member
Ja we wtorek 9.12.2008 zglosilem do WBK, ze najprawdopodobniej firma Upward... nie oddaje kasy a nie wysyla TV po artykule jaki ukazal sie w gazeta.pl o sklepie lcd-agd, w ktorym przytoczony byl tez sklep oskar i nando.
Bank na drugi dzien poinformowal mnie, ze kieruje sprawe do prokuratury i ze blokuja im konto do czasu wyjasnienia.
Gdy w czwartek 11.12.2008 stalismy pod oskarem jakas Pani potwierdzila blokade konta, a pozniej okazalo sie ze jak ja jestem z nando to mam jechac do nando i tam po kilku godzinach oczekiwania dostalem towar, za ktory zaplacilem i odebralem go osobiscie mimo ze placilem za przesylke ale to juz detal w tym przypadku. Tak jak pisalem czekalo kilka TV na wysylki i Panie w przeciwienstwie do oskara mialy segregatory wypelnione potwierdzeniami wplat od klientow i potwierdzeniami nadania do DPD.

Zreszta zrobilem male dochodzenie i zadzwonilem do Zagla zapytac jak im sie wspolracuje i Pani powiedziala, ze nie mieli z nando nigdy problemow.

Natomiast wczoraj dostalem polecony z prokuratury w Pruszkowie, ze WBK zglosilo sprawe w moim imieniu do prokuratury w Poznaniu, a ze juz prokuratura w Pruszkowie prowadzi ta sprawe poprzez zgloszenie od Pana Przybylskiego, wiec przejmuje ja prokuratura w Pruszkowie i nadaje jej konkretny numer.
 

KRZYCHM

New member
Oskar

Proszę wybaczyć, ale muszę sprostować wczorajszą isnformację, zatrzymany szef "Oskarmedia" to 19-letni Michał B. Sprawę prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza komendy powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie ( nr sprawy KPP-PG-316/ 08 ).
 
Ostatnia edycja:

arsi3

New member
Hej, ponizej cytat ze strony wyhacz.pl


Prezes firmy Upward, właściciela sklepów OskarMedia oraz Nando.pl został zatrzymany przez policję. Mienie firmy zostało zabezpieczone - doniosła jedna z czytelniczek Alertu 24. Policja potwierdziła fakt zatrzymania Michała B.


Policja zatrzymała prezesa firmy Upward i dwójkę pracowników Zabezpieczona została dokumentacja firmy, sprzęt elektroniczny - telewizory i odtwarzacze DVD oraz samochód osobowy marki mercedes. Policja wnioskowała o areszt dla prezesa Michała B., ale prokuratura zdecydowała, że wystarczy poręczenie majątkowe i dozór policji.
W dniu zatrzymania prezesa, czyli 11 grudnia, nastąpił istny najazd oszukanych klientów na firmę. Było tam około 30 osób. Ale prezesa nie było. W końcu wkurzonym klientom udało się porozmawiać z prezesem telefonicznie. Tłumaczył, że konto bankowe zablokowała mu prokuratura (z powodu doniesień pokrzywdzonych), nie ma dostępu do kasy, jest w prokuraturze, żeby wyjaśnić sprawę więc nie może do nas przyjechać, ale będzie o 16.00 - relacjonuje Renata.
I dalej donosi: Dzwoniąc do prokuratury w Pruszkowie dowiedzieliśmy się, że sprawę znają, ale jeszcze się nią nie zajęli i że na pewno nie przebywa u nich prezes. Prezes zjawił się punktualnie o 16.00. 19-letni (!) mężczyzna powtórzył jeszcze raz, że ma zablokowane konto, ale na pewno odda pieniądze w środę - pisze Renata.
Kiedy właściciel chciał wyjść został zatrzymany przez klientów. Zadzwonił po policję - ta zamiast mu pomóc zatrzymała go.
Także w poniedziałek został aresztowany Damian O., właściciel firmy Dan Pol, operatora sklepu LCD-AGD.pl. Aresztowany na trzy miesiące mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, zagrożony karą od pół roku do ośmiu lat więzienia. Kara może być jeszcze surowsza, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy. W tej sprawie dwie inne osoby usłyszały zarzuty prania brudnych pieniędzy.
 

bocian50

New member
Nie było mnie trochę, no i dzisiaj w dzienniku "Polska" przeczytałem, że wreszcie policja zabrała się za Oskar Media i tego 19-letniego "prezesa" Michała B.
Jak przewidziałem, stworzył inną firmę "Nando", zbierał kolejne wpłaty i z tych zwracał pieniądze tym, którzy najbardziej się awanturowali. Swoista piramida. Tylko wyobraźni zabrakło.
Członek mojej rodziny, bo to on był tak naiwny i wpłacił pieniądze tym oszustom - pieniądze odzyskał, ale po awanturach i osobistych wizytach. Doniesienia w prokuraturze i w policji na ten sklep były, bo składało go przecież jeszcze kilka osób, przypuszczam, że sklep był być może dlatego obserwowany no i wreszcie dobrali się do tych pseudo biznesmenów.
Współczuję tylko tym, którym się nie udało.
Może to i nie na miejscu - dobra rada. Nie kupujcie nigdy, gdzie trzeba zapłacić z góry za zamawiane przedmioty, gdzie nie ma możliwości zapłaty przy odbiorze, albo możliwości osobistego odbioru. Bo nie pierwszy ten Oskar Media i nie ostatni. Niestety.....
 

Sekit

New member
Kolejny naiwny.

Ja złożyłem zamówienie 10.11.2008r. Robiłem już nie raz zakupy przez internet w taki sam sposób i byłem raczej ufny co do takich transakcji. W tej chwili jestem już po rozmowie z policją (złożyłem zawiadomienie o oszustwie) i po zaciągnięciu informacji od prokuratury co mam dalej uczynić. Bardzo przykro mi jest że dałem się zrobić w wała. Nie zamierzam tego tak zostawić. Teraz czytam na forum, że sprawa toczy się w ten sposób już od jakiegoś czasu a jednak i tak i tak oszukiwanych przybywało. Nie można tak tego zostawić. Niestety telefony teraz milczą. nie można się do oskara dodzwonić....czemu?
 

Sekit

New member
Kolejny naiwny.

Nie napisałem w poprzednim poście numeru zamówienia (122043)
Mam nadzieję że ta sprawa zakończy się dla mnie zwrotem kasy, nawet bez odsetek będę zadowolony.
 

tommygray

New member
Uwaga!!!

Dziadek2000 i innego forum:

"Prośba od p.Joli Turkowskiej z TVP INFO:

Szanowni Panowie,
proponuję spotkać się w piątek o godzinie 9.00 pod siedzibą własciciela obu sklepów, czyli na Poznańskiej 57 Jawrzyce Ożarów Mazowiecki. Będę wdzięczna, jeśli uda się Panom wrzucić informację o terminie spotkania na forum.

Pozdrawiam
Jolanta Turkowska
TVP Warszawa
506 636 923
"
 

tommygray

New member
Czytać!!!

Do Sekit!!!

Polecam stronę:

www*oszukaniprzeznando*yoyo*pl (gwiazdki zamienić na kropki)

lub

www*oskarmedia*abc24*pl (gwiazdki zamienić na kropki)

albo tutaj poczytaj parę stron wstecz, też wątek dotyczący nando.pl i będziesz wszystko wiedział!!!
 
Do góry