Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Czy ktos z forumowiczow kupowal w tamtym sklepie cos? Ma dosc konkurencyjne ceny (uzywajac Ceneo, ale nie ma tam zadnych opinii na jego temat). Nie bylo problemow z wysylka, gwarancja itp?

Sklep sie miesci w Wawie na ul. Rozszerzonej 15.

Pozdrawiam
 

s_trebor

New member
Dziwny jest ten sklep. Ja próbowałem się kilka razy dziś dodzownić i nie da rady. Numer 0801, który podali wogóle nie działa a stacjonarny można tylko się nasłuchać aby czekać na konsultanta,a potem się rozłącza.
Podejrzana sprawa.
Wysłałem e-maila, zobaczymy czy cokolwiek odpowiedzą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
już się w kilku produktach zwinęli . Mieli w sensacyjnych cenach Pioneera.
A jeszcze żądają 100 % przedpłaty - ha ha - życzę powodzenia :D:D:D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Też tak sądzę. Jak ktoś nie odpowiada na telefony przed zakupem, to co dopiero po dokonaniu wpłaty. :)

ArtS :)
 

Jussi

New member
Bez reklam
A czy ktos jest z Wawy i moze pofatygowal sie na miejsce zobaczyc czy cos tam w ogole jest? :):krol:
 

RheeTCT

New member
A co za różnica czy coś tam jest?Adres może oznaczać siedzibę firmy i nie musi się tam znajdować kompletnie nic poza skrzynką pocztową i ewentualnie biurem w postaci jednego komputera.Magazyn jeśli w ogóle jest może być gdziekolwiek.To wszystko nie ma nic do rzeczy,chociaż oczywiście klienci mają wrażenie,że jest "bezpieczniej" kiedy mogą obejrzeć sobie fizyczne istnienie sklepu.
Zachowują się rzeczywiście dziwnie,ale może to błędy dzieciństwa.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Ja tylko dodam od siebie że wymaganie 100% zaliczki na towar jest NIEZGODNE Z PRAWEM


max można rządac 49%....
 

Jussi

New member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
A co za różnica czy coś tam jest?Adres może oznaczać siedzibę firmy i nie musi się tam znajdować kompletnie nic poza skrzynką pocztową i ewentualnie biurem w postaci jednego komputera.Magazyn jeśli w ogóle jest może być gdziekolwiek.To wszystko nie ma nic do rzeczy,chociaż oczywiście klienci mają wrażenie,że jest "bezpieczniej" kiedy mogą obejrzeć sobie fizyczne istnienie sklepu.
Zachowują się rzeczywiście dziwnie,ale może to błędy dzieciństwa.

No moze byc faktycznie tak jak piszesz... ale moze byc i tak ze to zwykly sklep i o to mi wlasnie chodzi, a nie czy to cos zmienia czy nie :)
 

s_trebor

New member
Na e-maila, którego im napisałem z prostym zapytaniem. Dostałem automatyczną odpowiedź, że napewno odpiszą w ciągu 24h. Niestety nie odpisali.
Sklep widmo.
Pozdrawiam
 

deembol

New member
sklep lipa

witam

zamówiłem Panasonica TH-42PV8
i zero odzewu...

w agito poszlo wszystko sprawnie:
za 2.404 z przesyłką mam sprzęcior
i jestem zadowolony :cool:
 

jaroslawp

New member
Chyba się kopnę na W.Sławka w poniedziałek i zobaczę czy ta firma istnieje. Coś mi to śmierdzi. Taką firmą to się Policja powinna zainteresowć.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie bawcie się w detektywów, bo szkoda czasu. Jeśli ktoś chce pieniądze z góry, anie jest uznaną firmą, to niech sobie chce. Po co ryzykować? Dla paru złotych?

ArtS :)
 

michał28

New member
sklep oskar

jeżeli chodzi o sklep oskar media to nie widze tutaj żadnej dobrej opinii na ich temat a zadziwie was bo jeżeli chodzi o zakup w tym sklepie to takiego dokonałem przyjechał do mnie cały i zdrowy telewizorek LG 32LG60000 wszystko na zasadach określonych w regulaminie a tu to chyba pisze sama konkurencja nie mająca żadnej dobrej oferty i chciała by zarabia krocie na tychn telewizorach:eek:k:
 

ARTURECKERT

New member
Odpowiedź PUH OSKAR GRUPA IFG

Szanowni uczestnicy Forum !

Prowadzona obserwacja treści zamieszczanych na niniejszym forum, w szczególności zaś oszczerczy przekaz cytowany poniżej, zmowtywowała nas do zamieszczenia niniejszej repliki.
Sklep OSKARMEDIA (oskarmedia.abc24.pl), prowadzi swoją działalność w ramach międzynarodowej Grupy Kapitałowej IFG, która w głównej mierze świadczy usługi finansowe w kilkunastu krajach Europy.
Na terenie Europy Środkowo-Wschodniej interesy tejże Grupy są reprezentowane przez niżej podpisanego.
Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe "OSKAR", prowadzi wspomniany sklep internetowy na zlecenie jednej ze spółek Grupy - Real Estates and Financing Grupa IFG Polska sp. z o.o. (nr rej. KRS 0000265887), która jest jednocześnie formalnym gwarantem sprawności i legalności sprzętu oraz podmiotem samodzielnie kredytującym zakupy ratalne dokonywane przez P.T. Klientów.
Sklep OSKARMEDIA realizuje tygodniowo dla Klientów Detalicznych około 200 dostaw sprzętu elektronicznego (głównie telewizorów plazmowych i LCD) wobec czego trochę czasu zajęło nam ustalenie realizacji którego zamówienia dotyczy niżej cytowany post. Po dokonaniu przesłuchania nagrań zarejestrowanych przez system obsługujący infolinię dla Klientów Detalicznych, przeprowadzeniu rozmów z kilkoma pracującymi dla nas kierowcami dwóch warszawskich korporacji taksówkowych, które na stałe obsługują nasze firmy oraz po dokonaniu przeglądu złożonych w naszym sklepie zamówień ustalono, że cyt. niżej post dotyczy wykonania zamówienia nr ID 106924 na dostawę telewizora Sony KDL-40V3000 za kwotę 2.887. zł złożonego w dniu 23.07.2008. (środa) przez Pana Macieja Wołosza jako przedstawiciela Firmy AV Partner z siedzibą w Warszawie przy ul. Jórskiego 56 ; zamówienie zostało zrealizowane w dniu 27.07.2008 (poniedziałek).
Wnioski płynące z poczynionych przez Pion Nadzoru Grupy ustaleń nie pozwalają na potwierdzenie jakichkolwiek z zarzutów stawianych przez autora cyt. niżej postu stanowiąc kolejny już przykład podejmowanej przez Szanowną Konkurencję próby zdyskredytowania podmiotu oferującego korzystniejsze warunki cenowe, a co za tym idzie w ramach odpowiedzi informujemy, że :
  1. treść zarejestrowanych rozmów telefonicznych świadczy jedynie o kierowanych przez przedstawicieli firmy AV Parnter prośbach dotyczących nawiązania współpracy przy dystrybucji sprzętu elektronicznego pod warunkiem sprawnego przeprowadzenia pierwszej dostawy przy założeniu rozliczenia "za pobraniem"
  2. treść zapisanych maili z dnia 24.07.2008. wskazuje, że jedynym ustaleniem poczynionym w ramach realizacji przedmiotowego zamówienia było wykonanie "próbnej" dostawy według warunków Klienta
  3. kierowca, który dostarczył towar (brak zgody na ujawnienie personaliów) zaprzecza aby prowadził rozmowę o podobnej treści
  4. zgodnie ze stanem faktycznym ulica Rozszerzona w Warszawie nie kończy się na numerze 13 lecz na 15 ; pod adresem Rozszerzona 15 znajduje się jedna z wielu nieruchomości niżej podpisanego - dom o powierzchni 700 m kw. wartości około 4 mln zł, stanowiąca jednocześnie adres rejestrowy PUH OSKAR ; następnie w ciągu ulicy Rozszerzonej mieści się realizowana obecnie inwestycja budowlana ekskluzywnego osiedla apartamentowców (na pewno nie jest to las...)
  5. w dniach 23. i 24.07.2008. osoba przedstawiająca się w swoich mailach jako Sebastian Bujak (czyżby podpisujący się w cyt. poście "Sebastian" to ta sama osoba) wprost żądała od nas podwyższenia cen sprzedaży do "równego poziomu" ostrzegając przed podjęciem szeregu działań wymierzonych przeciwko nam ; w tych samych dniach system rejestrujący infolinii nagrał kilka bezprawnych gróźb wypowiadanych językiem pełnym wulgaryzmów ; rzeczone okoliczności stanowiły podstawę do złożenia przez nas doniesienia o popełnieniu przestępstw, sprawę prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI.
Biorąc powyższe pod uwagę oświadczam, co następuje :
  1. Grupa Kapitałowa IFG jak również wszystkie należące do Niej lub działające na Jej zlecenie przedsiębiorstwa funkcjonują zgodnie z zasadami obowiązującego w Polsce prawa i są gotowe w każdej chwili poddać się dowolnej kontroli stosownych powołanych do tego organów państwowych
  2. wobec występujących wcześniej bezprawnych kierowanych przeciwko nam zachowań, do których dochodziło w ramach nieuczciwej konkurencji treść poniższego postu zostanie dołączona do materiału dowodowego postępowania prowodzonego przez ww. jednostkę Policji
  3. treść cyt. niżej postu stanowić będzie podstawę do złożenia w Sądzie pozwu o wypłatę odszkodowania.
Reasumując - jesteśmy w stanie zrozumieć frustrację naszej konkurencji spowodowaną pojawieniem się nowego gracza na rynku dystrybucji sprzętu elektronicznego jednakże nie sposób zaakceptować takiej formy prowadzenia walki konkurencyjnej, zwłaszcza że kilka już firm z terenu całego kraju nawiązało z nami współpracę handlową rozumiejąc, że koncyliacja jest zdecydowanie lepszą formą od konfrontacji. Zwrócić również należy uwagę na to, że immanentną cechą tego typu oszczerczych opinii jak ta cyt. poniżej jest anonimowość ich autorów, tak jak i w tym przypadku.
Z naszej strony deklarujemy, że będziemy konsekwentnie poszerzać ofertę sklepu OSKARMEDIA zapraszając do korzystania z niej coraz większe grono Klientów.
Wyrażając nadzieję, że powyższa replika wyczerpująco odpowiada na stawiane irracjonalne zarzuty pozostaję z poważaniem,
Artur Eckert
Grupa IFG Polska






sebek2007 napisał:
sklep oscar.pl to kolejny sposób na szybkie zarobienie pieniędzy bazując na naiwnych klientach , ktorzy chca wplacić pieniadze na konto. Zarówno jak jak i kilku moih kolegów zamówiło Tv w tej firmię, korzystając z formularza. Po dwóch dniach braku jakichkolwiek reakcji ze strony sklepu , postanowilismy że bedziemy dzwonić i pytać kiedy będzie zrealizowane zamówienie. Pani ktora odbiera Tv wszystkim powtarza identyczna regółe: "prosze wplacić pieniądze a my bedziemy zalatwiać towar"., tylko po wplacie pieniedzy na konto , zamowienie bedzie realizowane.
Takie podejscie do sprawy okazało się ryzykowne dla nas, zarówna ja jak i moi koledzy niezgodzilismy się na to i zaproponowalismy że z racji tego że jestesmy z warszawy to podjedziemy do firmy i sami odbierzemy towar i zaplacimy za niego. Wszesniej wspomniana pani zaczeło pokrętnie tłumaczyć że pod wskazanym adresem jest tylko biuro i tylko ona ona tam siedzi, natomiast cały towar wyjezdza do klientow z róznych hurtowni na terenie Polski. Na pytanie gdzie jest siedziba firmy Pioneer i gdzie maja magazyn i z kąd wyjedzie do nas plazma LX5090 pani nie potrafiła odpowiedzieć, natomiast podkreslala że podstawą realizacji zamówienia jest wpłata. Jeden z kolegow który zakupił TV SONY zaproponował że dokona wplaty pod warunkiem jak dostanie xero dokumentów działalności firmy oscar, nato pani bardzo szybko zaproponowała że skoro jestesmy z Warszawy to sami podwiozą takowy ekran za pobraniem.
Po dwoch dnaich przyjechała TAXI z TV, na pytanie do kierowcy czy pracuje w firmie oscar i zajmuje się transportem, kierowca zaprzeczył i powiedział że dostał zlecenie od dyspozytorki z firmy TELE TAXI a tv jakis pan dał mu na parkingu po centrum handlowe mediamarkt.
Dokument jaki dostalismy na ten Tv to F.VAT na której sprzedawca jest firma : REAL ESTATES AND FINANCING POLSKA GRUPA IFG SO.Z O.O. UL. WALEREGO SŁAWKA 41 30-633 KRAKÓW NIP. 679-290-79-47 ,oczywiście na F.VAT nie było stempla ani podpisu ani tez telefonu do firmy z Krakowa.
Szukają po całym internecie nie znalezlismy zadnej informacji na temat istnienia tagiego podmiotu gospodarczego. Sprawa zaczeła nam mocno smierdzieć , zaczelismy mieć podejrzenia że firma pscar to czysty twór wirtualny, więc postanowilismy odwiedzić siedzibę firmy oscar na ulicy ROZSZERZONA 15 w Warszawie.
I co sie okazało ???????????

Niema takiej firmy, numery domów na ulicy ROZSZERZONA konczą się na numerze 13 a potem tylko las.

Wniosek jest jeden i to oczywiście moje i moich znajomych zdanie:
oscar.pl szuka naiwnych klientow ktorzy wplaca poieniądze na towar i bedą cierpliwie oczekiwać . Wszyscy ci którzy za wszelka cene chca otrzymac towar za pobranieim i zaczynają straszyć policją itp. to firma oscar zalatwi taki towar , taka jak było w naszym przypadku, kupując nawet w mediamarkt. Wszystko poto , aby splawic klienta i łowic dalej naiwnych którzy wplaca na konto. Dodam jeszcze ,że jak miała być dostawa to zadzwonil bardzo miły Pan i poinformował nas o dostawie , oczywiscie numer telefonu się nie wyświetlał, na pytanie czy możemy uzyskac do niego numer telefonu, grzecznie odpwoedział że on nie daje prywatnego numeru tel. swoim klientom, wszelki kontakt odbywa się droga elektroniczną.

Wedlug mnie to JEDNA WIELKA ŚCIEMA, podobna historia miała miejsce około połtora miesiaca temu na allegro. Pojawila się firma która miala Tv w super cenach , ale pod warunkiem wpłaty na konto, po dwóch tygodniach konto zostalao zawieszona a firma znikneła, a wraz z nią pieniadze ktore wplacili klienci.

Ja osobiście odradzam zakup w tym sklepie, chyba że podjedziecie sobie na ulicę ROZSZERZONA 15 w Warszawie i odbierzecie osobiście.

Dziwię się jednak dlaczego servis ceneo.pl pozwala na tak ewidentne oszustwo i dlaczego jeszcze Policja nie zajela się tą sprawą.

Sebastian
 
Do góry