Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

darek2210

New member
Oszust-OskarMedia

Zostałem równiez oszukany przez Sklep-OskarMedia.
Moje zgłoszenie na Policji w dniu 17-12-2008 ma numer KW10519/08 i zarejestrowane jest w KRP Warszawa- Praga-Południe.
Złozyłem zgłoszenie o przestepstwa z art. 286.
Przestepstwo w wyniku oszustwa , skradziono pieniądze w kwocie 2144 zł, przelane na konto UPWARD FiNANCIAL COMMUNICATIONS GRUPA IFG - Sklep OskarMedia.

Pozostaje mi teraz czekać co zrobi POLICJA i Prokuratura.
 

mobor

Banned
Grupa qrde... chyba przestępcza !

Pamietam jak dzis - facet sie zasłaniał ta swoją "grupą" i się jeszcze g...j bezczelnie odgrażał za "pomówienia". Ciekawe jakim prawem go wypuscili ? Za oszukiwanie na taką skalę powinien bezwględnie SIEDZIEĆ !!!

W innym kraju za kradzież obcina się łapy - taki delikwent powinien być przywiazany do pręgierza na miejskim rynku a nie jeszcze łazić na wolności !
 

koaalla

New member
Witam ,teraz odniosę się znów do Ceneo.Czytających proszę o odniesienie się do tego co zostanie tu napisane.Jestem jednym z wielu poszkodowanych.Tak jak wczesniej pisałem towar, który mnie interesował oraz sklep Nando znalazłem poprzez wyszukiwarkę Ceneo.Czytałem opinię na Ceneo o sklepie Nando i nie znalazłem negatywnych komentarzy ,które dyskwalifikowało sklep w moich oczach.Wpłaciłem pieniądze także chyba jako jeden z ostatnich.Zaraz potem zamknięto sklep i Nando zniknęło zupełnie w sieci.Gdy dzwoniłem zaniepokojony na komisariat od Ożarowa ,byłem praktycznie pewien że jest to już przekręt.Gdy się potwierdziła ta informacja,znalazłem forum na temat OSKARMEDIA ,a potem Nando.Liczba osób poszkodowanych rosła. Zostało oprócz nerwów zawiadomić organa ścigania -Polcję ,Prokuratora Okręgowego w Warszawie,tak jak sugerował naforum Jak 7.Na Święta straciłem pieniądze na które ciężko pracowałem.Pomyślałem jednak,że nie tak muszą u mnie wyglądać Święta.Postanowiłem zakupić telewizor w drugim sklepie - Agito.Sklep sprawdzony już przeze mnie.Tym razem mimo że znam sklep wysłałem zamówienie -płatność przy odbiorze.Sklep Agito znów nie zawiódł i przysłał telewizor w szybkim tempie i bez zastrzeżeń.Mimo że nie miałem zamiaru już wystawiać opinii na Ceneo żadnemu sklepowi,po chwili namysłu przełamałem się.Napisałem w opinii same pozytywy i przy okazji nie zapomniałem dodać jaka wcześniej wystąpiła sytuacja przy zakupie telewizora w Nando_Opisałem w miarę dokładnie jak znalazłem sklep Nando dzięki wyszukiwarce Ceneo i braku komentarzy negatywnych które były usuwane przez Ceneo.Miało to także na celu ,aby ten który to przeczyta zastanowił się w przyszłości czy komentarze na Ceneo są do końca wiarygodne oraz uświadomienie potencjalnym klientom ,że należy jednak zaufać sprawdzonym markom,takim jak Agito dla mnie.Dziś pozwoliłem sobie spojrzeć w serwis Ceneo w poszukiwaniu mojego komentarza.I wiecie co stwierdziłem? Mój komentarz został wykasowany lub nawet zupełnie się nie ukazał!!!!!!Co dalej mam myśleć o Ceneo?
 

mobor

Banned
antek_1 napisał:
Mobor rozwiń proszę swoją myśl.
Kto się odgrażał? gdzie i kiedy?
Prezesik Oskara?
Teraz mu grupa nie pomaga?

Przesledz cały wątek a natkniesz sie na te wypociny

KOALA

Ceneo to przydupasy Allegro. Mają taki CHORY system polegajacy na tym ze każdy negatyw jest zatwierdzany przez moderatora /a ten zanim go zaakceptuje konsultuje to z drugą stroną czyli w tym wypadku - wałkarzem/
I tak oto wszytsko staje się jasne....
Generalnie Ceneo mozna zarzucić sporo w tej sprawie- a juz na pewno brak rzetelności bo na pierwszym miejscu postawili firmę które im płaci zamiast dobro klienta !
 
Ostatnia edycja:

rafal.b

New member
Witam !! W takim przypadku gdzie kupować ?? Na czyim "błędzie" mamy się uczyć ( aby było ich jak najmniej ) ??? Wiadomo na Ceneo nie możemy liczyć !!! A czy resztę brać z przymrużeniem oka, czy można komuś zaufać !!! To są nasze pieniądze !!
DOBRZE ŻE JEDNI JUŻ WPADLI -- MOŻE BĘDZIE ICH MNIEJ :)
 

lovicz

New member
ceneo musiało wiedzieć jak to wygląda, nie bądźmy naiwni

bardziej bym się skłaniał do opcji, którą ktoś już gdzieś poruszał - wałki z oscara musiały posmarować jakiegoś moderatora z ceneo. Z tego co widzę nie tylko ja pisałem do ceneo w tej sprawie, także dziwne jest, że tyle negatywów i zapytań o brak publikacji komentarza nie wzbudziło ich podejrzeń lub prób lepszego zbadania tematu. Moim zdaniem ceneo jest głównym winowajcą, iż tyle osób dało się nabrać w momencie jak już sprawa była jasna i śmierdziała na kilometr. Mam nadzieję, że podczas śledztwa ten wątek zostanie chociaż poruszony.
 

AdamTko

New member
info dla oszukanych

przeszukanie forum pod tym kątem nie dało wyniku, więc wklejam link do notki ze strony policji:
policja.pl/portal/pol/1/33732/Nawet_2_tys_osob_moglo_pasc_ofiara_oszustow.html

W tekście znajdziecie numer sprawy i sugestie gdzie się zgłaszać.

Powodzenia
 

dziadek2000

New member
KRZYCHM napisał:
Witam ! W dzisiejszym wydaniu WIADOMOŚCI TVP 1 o godz.19,30 będzie mowa o sklepie internetowym OSKARMEDIA i NANDO !Co to za g..ne info,żadnego reportażu ani wzmianki nie było:confused: Nie podawajcie niesprawdzonych informacji,bo robi się zamęt/quote]
 

AdamTko

New member
mobor napisał:
Jest jedna jedyna podstawowa zasada- Z RĘKI DO RĘKI
czyli kupować ZA POBRANIEM
Zasada może i słuszna, ale nie jedyna. Przelew z internetu przed wysyłką jest jednak wygodniejszy. No ale powiedzmy, że wygoda przy 3 czy 4k złotych jest mało istotna.

Ale co powiesz, jak zostawisz np małżonce/matce/córce 5 k zł z informacją, że przyjedzie kurier, a zamiast kuriera pojawi się facet z gazrurką? Tak trudno se wyobrazić kierowcę czy dyspozytora co "sprzedaje" taką informację szwagrowi albo koledze?

Wg mnie transakcje gotówkowe jednak nas cofają do jakiś ponurych czasów cinkciarzy liczących szmal brudnmi paluchami i w ogóle jakiejś partyzantki.

A takie oszustwa jak Oskar, Nando, LCD-AGD i wiele innych to jednak tylko ułamek obrotu w internecie. I jak sądzę, taki sam procent transakcji nie-internetowych jest obciążony podobnie. Np: gazownia pompująca azot w gazie, albo stacja lejąca podłe paliwo do auta. Albo supermarket opylający ser z zawartością 15% sera w serze. Ja sądzę, że rocznie tracę na takie bezpieczne transakcje z pół LCD 52 cale FullHD.
 

darek2210

New member
OskarMedia-Oszusci

Niestety w moim przypadku, wiarygodność sklepu OskarMedia sprawdzalem na podstawie komentarzy Ceneo (w dniach 11-13 listopada 2008). W tych dniach było tylko kilka negatywów, i bardzo dużo pozytywów na temat tego sklepu. Jeśli oszukańczy proceder trwał od września br. to tylko podejrzewam, że udział w tym musiał mieć ktoś z Ceneo. Nie sposób przecież ukryć tyle negatywnych opinii bez swiadomego działania. Przykro mi ale był to prawdopodobnie mój ostatni zakup w sklepie internetowym. Szkoda bo w moje ślady pójdą inni i stracą na tym solidnie prowadzone sklepy internetowe.
 

witalis60

New member
mobor napisał:
Jest jedna jedyna podstawowa zasada- Z RĘKI DO RĘKI
czyli kupować ZA POBRANIEM
... albo odbiór osobisty. Tak kupiłem 2 tyg. temu Panasonica plazmę 37" w sklepie ZADOWOLENIE /mają taki odbiór w ok. 25 miastach PL/.
Wymieniasz gotówkę na towar, sprawdzasz dokumenty, kolor, wyposażenie, wystawiają na miejscu fakturę, Pan pomaga zapakować sprzęt do samochodu /sam zaproponował :) - może to tylko tak w Bydgoszczy?/ i ...do domu, a CENA nawet niższa niż w zamówieniu!! /bo dzięń wcześniej obniżono na stronie sklepu :grin: / i bez kosztów transportu/kuriera... Same plusy - dla mnie super-opcja ten <odbiór osobisty>, a kusiła cena w NANDO (vel OSKAR) o 100zł niższa ....
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Ja kupuję ZAWSZE za pobraniem. Nikomu nie musze zostawiać pieniedyz ponieważ mam zwyczaj że na dostawę z kurierem umawiam się osobiscie na konkretną godzinę. A jak ktoś jest strachliwy -może po odbiór sprzętu wybrać sie osobiscie do siedziby firmy kurierskiej /przy pobraniach przekraczajacych kwotę 5 tys zł jest to nawet obligatoryjne np w DHL?
 

AdamTko

New member
no i to właśnie jest lekko chore. JA mam jechać do kuriera, ZAMIAST kurier do mnie? Albo dymać z roboty do domu, bo jestem umówiony z kurierem?

No wybacz, popularność sklepów internetowych to nie tylko cena - to także wygoda. Jak mam gnać do bankomatu po 5k, potem gnać do kuriera z gotówką w kieszeni to nie jest wygodne. Wręcz przeciwnie.

Problem leży gdzie indziej - po pierwsze zła postawa portali weryfikujących sklepy. O procedurze zatwierdzania negatywów już niejednokrotnie tu pisano. Wg mnie ceneo i inne takie strzelają sobie w stopę taqk pogrywając, bo za chwilę ludzie przestaną im ufać, spadnie "oglądalność" i wpływy.

Po drugie - wprawdzie prawo stoi po stronie oszukanych, ale egzekucja już nie bardzo. Traf chciał, że widziałem się kilka dni temu z kolegą z Chicago, który zamówił coś tam przez internet i wdał się w mały spór ze sprzedawcą. Nie doszli do porozumienia i kolega zadzwonił, ekhem... jak on to powiedział, "do karty kredytowej". W tym momencie wszelkie wyjaśnienia odbywają się za pośrednictwem "karty kredytowej". I w zależności od przebiegu wyjaśnień (lub nawet ich braku) instytucja decyduje, czy kupującemu należy się kasa, tą kasę zwraca, a ściga sprzedawcę, jednocześnie blokując go we wszystkich możliwych serwisach bankowych itp.

I sądzę, że my też do tego dojdziemy. Mam też nadzieję, że media podtrzymają hałas dot. oszustów typu nando, oskar, upward, lcd-agd i innych.

I to jest moja opinia. Ja do bankomatu nie będę biegał, póki nie muszę i nie będę nosił przy sobie dużej gotówki jak podrzędny cynk :)
 

mobor

Banned
Szukasz dziury w całym. Jak się boisz o kasę to nie ma zmiłuj - albo kurier jedzie do ciebie albo ty do niego - tak trudno zakapować ? A jezeli nei znoszisz kontaktu z gotówką /jakaś psychoza?/ wtedy - proszę bardzo - wpłacaj ja sobie na konto różnych gimnazjalistów i miej pozniej pretensje wyłącznie do siebie

Ja kupuje zawsze z dostawą do domu i ZA POBRANIEM bo nie mam problemów typu żona, córka, facet z dwururką itp paranoje
Nikt mnie nigdy nie wydymał i nie wydyma. Pierwsze słysze by ktos sie musiał urywać z roboty by odebrać paczke :) Tak trudno zadzwonic i się umowic na dogodną DLA MNIE porę? chyba ze ci szkoda 50 gr na telefon :)

Bankomaty są dla ludzi - z tym tez masz problem ? :)
 
Ostatnia edycja:

Foxxx24

New member
darek2210 napisał:
Niestety w moim przypadku, wiarygodność sklepu OskarMedia sprawdzalem na podstawie komentarzy Ceneo (w dniach 11-13 listopada 2008). W tych dniach było tylko kilka negatywów, i bardzo dużo pozytywów na temat tego sklepu. Jeśli oszukańczy proceder trwał od września br. to tylko podejrzewam, że udział w tym musiał mieć ktoś z Ceneo. Nie sposób przecież ukryć tyle negatywnych opinii bez swiadomego działania. Przykro mi ale był to prawdopodobnie mój ostatni zakup w sklepie internetowym. Szkoda bo w moje ślady pójdą inni i stracą na tym solidnie prowadzone sklepy internetowe.

Spokojnie kupuj w sklepach internetowych,ale najlepiej wcześniej poszukac info np na takim forum jak to.
Ja kupuje sprzęty właśnie w sklepie internetowym zadowolenie.pl,o czym już wspomniał również witalis60 pod Twoim postem, i nie ma żadnych problemów,a wszystko możesz sprawdzic:eek:k:


Pozdrawiam
 

koaalla

New member
Kazdy mądry po szkodzie.Owszem widac teraz tylko ze nie wolno ufac ludziom po tych wydarzeniach.Trzeba sie trzymac zasady jak w ruchu drogowym-zasada ograniczonego zaufania.Powodzenia w kontaktach międzyluldzkich jezeli takowe zaistnieją .Jak czytam ze to jestesmy my winni tzn poszkodowani,bo wpłacili na konto to chce mi sie takiego rozmówce wysmiac na dzien dobry.Winnymi ludzmi są ludzi którzy nas oszukali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!My jedynie zaufalismy ludziom.To był nasz błąd.
 
Do góry