Sklep OSKAR MEDIA z Warszawy

ArtS007

New member
Bez reklam
Kilka razy kupowałem już rzeczy dość wartościowe przelewając pieniądze. Ale były to sprawdzone punkty sprzedaży. Wybieranie w banku kilkutysięcznej kwoty jest dla mnie niezbyt komfortowe. Ale czasami nie ma inego wyjścia. Jednak w przypadku OM wymóg wpłaty był obligatoryjny. I tutaj każdemu powinien zabrzmieć alarm w głowie.

Jeśli zaś chodzi o odbiór w siedzibie firmy kurierskiej, to kilka razy tak zastrzegałem, a kurier i tak przyjeżdżał z paczką do domu. Oczywiście pod moją nieobecność. :(

ArtS :)
 

Fahaheel

New member
Ja ostatnio musiałem sie wyrwać z pracy i to błyskawicznie, bo wielmożny Pan Kurier stwierdził ze będzie w moim (niemałym, bo 70 tys.) mieście tylko przez 10 minut. to był czwartek. była 13 :00 . Odrzekłem że będę po 15 bo pracuję. .Odpowiedział że jutro też będzie o 13 :00 . W piątek też pracuję. Powiedział że to go nie obchodzi, robi zdjęcia i wraca do domu, może bedzie w poniedziałek . Jeździłby z tym moim LCD i kinem domowym na żuku przez kilka dni, jego to nie obchodzi . Co ciekawe towar był za pobraniem więc powinno mu zależeć . Wkurzony zwolniłem się z pracy i odebrałem przesyłkę. Inna ciekawa rzecz . Pan Kurier nie dzwonił do mnie , tylko puszczał mi sygnałki i czekał aż ja zadzwonię. To chore. Kupowałem w dużym znanym sklepie, który wykazywał się 100 % profesjonalizmem, ale kurier UPS to żenada ...
 

gajtek123

New member
Przed chwilą była informacja o Oskar Media w Wiadomościach na tvp 1. Nie wymienili firmy z nazwy, ale można domyśleć się, że to o niej.
Pozdrawiam
 

koaalla

New member
Uwaga do czytających forum.Zacytowałem to na stronie oszukaniprzeznando.pl


wypowiedż Jaka7 z którym mam kontakt telefoniczny także:
JAK7 DO PODSTAWIONEGO I BOJAŹLIWYCH.
Dzisiaj zgodziłem się na przeprowadzenie wywiadu z TVP. Była ekipa , Pani Redaktor i Operator kamery, którzy o 12:00 przyjechali i nagrali rozmowę ze mną na temat jak zostałem oszukany przez NANDO. Opisałem przebieg transakcji ze szczegółami, a na koniec dowiedziałem się od Pani Redaktor, że dzwoniła do paru oszukanych osób z prośbą o wywiad, ale te osoby nie zgodziły się wystąpić przed kamerami. Nie znam tych osób z nazwiska, może są na tym forum i czytają teraz ten tekst, więc chcę napisać do nich: JESTEŚCIE TCHÓRZAMI. Ja też miałem pewne obawy, ale wyznaję zasadę sformułowaną przez kogoś, że LEPIEJ UMRZEĆ NA STOJĄCO NIŻ ŻYĆ NA KOLANACH i dlatego zgodziłem się na udzielenie tego wywiadu. Tylko w ten sposób ogół uczciwych ludzi może przeciwstawić się garstce oszustów. Wstyd Panowie, mieliście możliwość aby zrobić coś pożytecznego dla ogółu poszkodowanych, ale Wy wolicie skomleć na Forum i czekać aż ktoś za Was coś zrobi.
A teraz inna sprawa. Od Pani Redaktor dowiedziałem się, że prawdopodobnie strona internetowa:eek:szukaniprzeznando.pl jest założona i prowadzona przez tych którzy nas oszukali. Próbowała się z nimi skontaktować ale nie mogła, gdyż nie odpisują na wysyłane maile i żaden kontakt z nimi nie istnieje. A WIĘC CHCĘ TO ZWERYFIKOWAĆ. Jeśli to nieprawda co zasugerowała Pani Redaktor, to niech właściciel tej strony oraz jej moderator się ujawnią. Niech podadzą tu na forum swoje nazwiska , telefony, i inne dane które pomogą ich zweryfikować. Jeżeli nie, będzie to oznaczało, że przypuszczenia Pani Redaktor są słuszne.
Być może czytają to forum i kiedy ja emeryt, ogołocony z oszczędności będę spożywał wigilię z czystym sumieniem i sercem , to oni będą w tym czasie srali ze strachu, że pewnego dnia zapuka do nich wymiar sprawiedliwości. A może się udławią karpiem, i to są moje życzenia świąteczne dla nich. Proszę się odnieśc do tego komentarza !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

mobor

Banned
Ja takze chciałbym was wyczulić na współ forumowiczów przejawiajacych nadmierną gorliwość w skłądaniu pozwów itp. Jeśli ktoś rzeczywiscie zamierza taki pzoew ułożyć - niech go przed złozeniem publicznie opublikuje i nich go złożą 3 różne osoby w różnych prokuraturach. Chodzi o to że cwaniaczek może próbować przejąć inicjatywę jako osoba pozornie poszkodowana i tym sposobem próbować ukręcić łeb całej sprawie. Na forum powstanie klimat że sprawa przeciwko ceneo jest w toku itd a tymczasem pozew może wogóle nie istnieć. Jesli kogos uraziłem - przepraszam- nie taki jest cel mojej wypowiedzi.
 

AdamTko

New member
mobor napisał:
Szukasz dziury w całym. Jak się boisz o kasę to nie ma zmiłuj - albo kurier jedzie do ciebie albo ty do niego - tak trudno zakapować ? A jezeli nei znoszisz kontaktu z gotówką /jakaś psychoza?/ wtedy - proszę bardzo - wpłacaj ja sobie na konto różnych gimnazjalistów i miej pozniej pretensje wyłącznie do siebie

Ja kupuje zawsze z dostawą do domu i ZA POBRANIEM bo nie mam problemów typu żona, córka, facet z dwururką itp paranoje
Nikt mnie nigdy nie wydymał i nie wydyma. Pierwsze słysze by ktos sie musiał urywać z roboty by odebrać paczke :) Tak trudno zadzwonic i się umowic na dogodną DLA MNIE porę? chyba ze ci szkoda 50 gr na telefon :)

Bankomaty są dla ludzi - z tym tez masz problem ? :)

Kolego, a skąd ten napastliwy ton?
Zachowujesz się jak ksiądz, który na jednym przykładzie udowadnia obraną tezę i pomija całą resztę. A ja zwracam tylko uwagę na inne aspekty, bez osobistych wycieczek raczej.
1) Ja się właśnie nie boję o kasę i dla wygody wolę przelewać. A pracuję w takiej branży, że na codzień niemal widuję ludzi pocących się nad przeliczeniem np 200 tys zł w 50tkach.
2) w 9ciu na 10 przypadków kurier przyjedzie na umówioną godzinę. W jednym nie. i zgodnie z prawem Murphyego nie będziesz mógł czekać. W telefonie mam 2000 minut do wygadania i wciąż rośnie. Więc stać mnie na jakieś... nawet nie wiem ile rozmowa kosztuje.
3) Jeśli nie słyszałeś o napadach rabunkowych w swoim życiu i facetach z łomem czy gazrurką, to przeczytaj gazetę, jedną w roku chociaż. O statystykach nawet wspominać nie będę.
4) Mam tylko jedną psychozę ostatnimi laty: fora internetowe i ludzie myślący "mi się nie zdarzyło to się nie zdarzy nigdy nikomu". I szczerze, nawet Tobie nie życzę, abyś padł ofiarą napaści np na skutek śledzenia delikwenta w drodze od bankomatu do domu. Natomiast nie byłoby mi przykro jakby Ci Rumuni poskanowali kartę i wyjęli parę k zł z Twojego rachunku. Oduczyłbyś się mówienia "nigdy mnie nikt nie wydyma"
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AdamTko napisał:
Mam tylko jedną psychozę ostatnimi laty: fora internetowe i ludzie myślący "mi się nie zdarzyło to się nie zdarzy nigdy nikomu".
W pełni się z Tobą zgadzam. Szczególnie z powyższym twierdzeniem. Wyłuszczyłeś to, co ja miałem na myśli mówiąc o odczuwanym dyskomforcie przy wypłacaniu gotówki w banku. Choć stwierdzenie o braku obawy o przelewaną kasę połaczył bym do powyższego motta. Przyznasz, że to lekka niekonsekwencja.

ArtS :)
 

AdamTko

New member
Przyznam przyznam, byle tylko zakończyć tą lekką dygresję od tematu wątku.

I dla jasności - gdybym miał wybór to chciałbym w internecie kupować następująco:

1) zamawiam sobie 3 telewizory na przykład
2) następnego dnia uprzejmi panowie wnoszą je do domu, rozpakowują, sprawdzają zawartość i widoczne uszkodzenia
3) przez miesiąc sobie testuję odbiorniki
4) jakieś 25 dni po zamówieniu, decyduję się na jeden z nich
5) 26 dnia przyjeżdają panowie, pakują 2 TV i zabierają, gratulują wyboru trzeciego
6) Płacę przelewem za wybrany towar
7) ... pora się obudzić, heh
 

mobor

Banned
Kazdy ma swoje teorie- niektorzy widzę graniczące z psychozą.
Cóż- ich prawo.

BTW gotówkę wyciagam wyłacznie z bankomatu w hallu mojego banku - zaden Rumun mi karty nie zeskanuje. Rozmowa jest bez sensu
Widze ze dla ciebie mniejsze ryzyko jest w przelaniu pieniedzy obcej osobie niż wypłąta ich w kasie banku czy w bankomacie. Bez komentarza :)
Powyzszy topic jest dowodem na to kto z nas dwóch mniej ryzykuje


Co do prezentacji i mozliwosci zostawienia TV w domu na miesiac. Wszystko ładnie pieknie ale postaw sie w roli np Kikiego ktory musi 2 razy dylać przez całą Polskę do Ciebie /ciekawe czy mu za to zapłacisz ?/- odbiera 2 TV z których jeden MOZE kupisz a pozostałe dwa katowałeś równo ile wlezie ... a ja ci sie teraz zapytam - KTO MA KUPIC TE 2 UZYWANE TELEWIZORY ? bo np ja bym takiego telewizora już NIE KUPIŁ...
Jak chcesz byc takim dobrym samarytaninem- otwórz sobei taki sklep is próbuj tak podziałać "frontem do klienta" a wktórce zostaniesz z magazynem uzywanych telewizorów których NIKT nie bedzie chciał kupić

ARTS

Jaki amsz dyskomfort przy wypłącaniu gotówki z bankomatu ? Wyjaśnij bo nie rozumiem... Jeśli są środki na koncie - nie ma mowy o zadnym dyskomforcie. Co innego jak ktoś jedzie "na styk"....
 
Ostatnia edycja:

AdamTko

New member
Jakie teorie? Ty uważasz, że w naszym kraju raju nie ma napadów, grabieży? Może w jakimś innym miejscu mieszkasz. Sądzę, że nie przegrałbym zakładu, gdybym obstawił, że kwota, jaką ludzie tracą w "tradycyjnych" kradzieżach, jest większa niż wynosi cały obrót w internecie, który wciąż jest u nas marginalny.

Ale jest jedna kwestia, w której się zgadzamy. Dalsza (jak i dotychczasowa dyskusja) dyskusja jest bezprzedmiotowa. Ja powtórzę - zwracam tylko uwagę na inne sposoby okradania ludzi. Wbrew pozorom powszechniejsze i łatwiejsze w wykonaniu.

I nie wiem, czemu od początku mam wrażenie, że odbierasz te kwestie jakoś osobiście. Ja naprawdę nie chcę skrzywdzić ani Twojego ukochanego, ani żadnego innego bankomatu, ani w hallu ani wolnostojącego, bez względu na kolor obudowy, przynależność bankową, pobieraną prowizję i wygrywane melodyjki.

I tyle.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dyskomfort nprzy wypłacaniu większej gotówki polega na tym, że źle się czuję, gdy inni na to patrzą. Kto wie, co ludziom chodzi po głowie? Na szczęście nigdy nic mi się przykrego nie przytrafiło, więc nie jest to objaw paranoi. Ale biorę taką możliwość pod uwagę. Generalnie płacę kartą lub przelewem, ale wyłącznie w sprawdzonych miejscach.

Popieram Cię za to w kwestii testowania sprzętu. Każdy by tak chciał sobie potestować, ale mało kto kupiłby taki telewizor po testach, chyba że z odpowiednim upustem cenowym. Nie to jest jednak najważniejsze. Takie wożenie do klienta i od klienta jest kosztotwórcze i ktoś musi w rezultacie za to zapłacić. Sam się nieraz zastanawiam, jak Kiki to robi, że oferuje prezentacje na terenie całego kraju. Podziwiam wytrwałość.

ArtS :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Eeee, lektura postu AdamaTko obyła się chyba bez pełnego zrozumienia? ;)

"7) ... pora się obudzić, heh". To chyba nie są mrzonki o "testowaniu"? Marzenia i owszem... :)
 

exey

New member
rekordowo oszukany

mimo, że pieniądze mi zwrócili to za całą sytuacje winię ceneo, ponieważ wpuszcza na swoje forum niesprawdzonych dostawców. ONI powinni odpowiadać jako współwinni w tym przestępczym procederze. CENEO to dziady i nieudaczniki.
 

axn

New member
AdamTko napisał:
Traf chciał, że widziałem się kilka dni temu z kolegą z Chicago, który zamówił coś tam przez internet i wdał się w mały spór ze sprzedawcą. Nie doszli do porozumienia i kolega zadzwonił, ekhem... jak on to powiedział, "do karty kredytowej". W tym momencie wszelkie wyjaśnienia odbywają się za pośrednictwem "karty kredytowej". I w zależności od przebiegu wyjaśnień (lub nawet ich braku) instytucja decyduje, czy kupującemu należy się kasa, tą kasę zwraca, a ściga sprzedawcę, jednocześnie blokując go we wszystkich możliwych serwisach bankowych itp.

I sądzę, że my też do tego dojdziemy.

To już przecież jest -- chargeback. Zawsze masz taką możliwość płacąc kartą kredytową, tylko że mało kto o tym wie, a sklepy internetowe w PL unikają tego (najczęściej przez podawanie zawyżonej ceny gdy płacimy CC).

Co do testowania telewizorków, to chyba tak zrobię, że zamawiam kilka egzemplarzy, a potem zwracam. Jedyną różnicą jest 10 dni zamiast twoich 25 oraz poniesienie kosztów przesyłki w obie strony. Ale można wybrać takie sklepy by skorzystać z odbioru osobistego, wtedy naprawdę nie ma dodatkowych kosztów.
 

pete2

New member
Masz 10 dni na zwrot ale sprzęt nie może nosić śladów używania. jak potestujesz sobie ostro przez 10 dni to sklep nie przyjmie takiego tv.
 

teli1967

New member
Czy Ktos Wie Co Dalej Z Oscarmedia

Witam I Pozdrawiam Wszystkich W Nowym Roku.jestem Jednym Z Tych Co Udalo Sie Im Nabic W Butelke.po 2 Miesiecznym Wypisywaniu I Dzwonieniu Do Oscarmedia Gdzie Zakupilem Telewizor(24-10-08)ktorego Nie Mam Do Dzisiej I Zwrotu Kasy2580zl.w Dniu 22-12-2008 Zglosilem Fakt W Komendzie Policji Gdzie Kazano Mi Czekac.czekam Juz Miesiac I Zadnych Informacji,moze Ktos Ma Jakas Swieza Informacje Np.czy Zostal Postawiony Zarzut Popelnienia Przestepstwa Firmie Oscarmedia.nie Rozumie Jak Oni Mogli Wypuscic Ich Na Wolnosc Jak Dokladnie Wiedzieli Ze To Jest Na Duza Skale ,co
To Za Prawo!!!!!!!stracilem Nadzieje Co Do Odzyskania Pieniedzy .za Kazda Informacje Dziekuje.
 

lysys

New member
reinkarnacja oskarmedia

W dniu dzisiejszym odebrałem lcd zamówionego w oskarmedia jeszcze w listopadzie 2008 r. Z głupia frant zadzwoniłem do policjanta prowadzącego tę sprawę (oczywiście zgłosiłem zawiadomienie na policji) a on podał mi numer człowieka, który "rozdaje" pokrzywdzonym zajęte tv. Po telefonie do tego człowieka 602360530 i podaniu typu tv jaki zamówiłem (LE40656) okazało się że taki mają, stąd szybko odebrałem swój tv w Wawie - nie wykłócałem sie o zwrot za przesyłkę. Podpisałem zrzeczenie się roszczeń w stosunku do Upward... i to tyle (przy mnie odbierało tv philips 42 '' trzy osoby). Ponieważ wiem, że jeszcze około 200 osób jest poszkodowanych proponuję wróbla w garści czyli weryfikację czy Wasz model został zarekwirowany i jego odbiór (z tego co wiem wysyłają również niestety powtórnie na Wasz koszt w Polskę (bo ze zwrotem kasy może by różnie US, ZUS komornik itp. Powodzenia (co ja zrobię teraz z drugim tv??? ):)
 

antek_1

New member
Andrzej mówił, że na policji mu powiedzieli, że sprawa ma być umorzona.
W takim kraju żyjemy.
Naciągacze się bogacą a prokuratura umarza sprawę.
 

bocian50

New member
Jednak "szef" firmy Oskar Media został zatrzymany przez policję.
Wasze zgłoszenia spowodowały, że policja się człowiekiem zainteresowała. Nie wiem tylko jak się potoczyły dalej jego losy. No i ile jest w sumie poszkodowanych, którzy pieniędzy nie odzyskali. Jeżeli sprawa ma być umorzona to może jednak zwrócił wszystkim pieniądze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry