[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj dużo tych pytań więc zaczynajmy od początku:

    1. Odnośnie REL - ten subwoofer przy filmach trzęsie tym pomieszczeniem a bas jest odczuwalny w przeciwległych rogach pokoju więc nie wiem czy większy byłby lepszy? W stereo nie używam. Próbowałem większe od DefTech ale stanąłem przy REL był szybszy, bardziej punktowy.
    2. Pisząc o rozmiarze a wiadomo, że "ma znaczenie" :) sugerowałem się poradami: bas refleks w dół lub w przód, w żadnym razie do tyłu lub obudowa zamknięta
    3. Co do wożenia tego wzmacniacza to straszna udręka, jest okrutnie ciężki i plecy bolą :). Lepiej jak sklep wozi kolumny do mnie do garażu :)
    4. DefTech to bardzo dobre kolumny i ciągle nie jestem przekonany czy je sprzedawać.
    5. Zakup PA jeszcze wcale nie postanowiony, chcę spokojnie odsłuchać kilku par kolumn i wtedy podjąć decyzję. Następne będą Focal Aria 948
    6. Monitory nie podobają się małżonce więc może być poważny kłopot a jak zobaczyła PA to stwierdziła - PIĘKNE
 

lobos

New member
Bez reklam
dyzio4 grubą półkę testujesz ;-)
Te Focale dopiero ładne zwłaszcza w orzechu :)
W czarnej skórze też ciekawe ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Założyłem najpierw styropianem a później wełną. Poza tym to nie studzienka tylko właz rewizyjny i tak sobie jest :)

Też tak myślałem że to nie jest studzienka...i niech tak zostanie :)


Co do kolumn Focal Aria 948 jak dla mnie na to pomieszczenie co masz są za duże ale to Ty masz możliwość słuchania w tym pomieszczeniu, a nie my, także wiesz co robisz... ale wg mnie warto się zastanowić czy nie kupić coś mniejszego, a w cale nie koniecznie zagra słabiej...
Cieszę się że MF Ci podpasował :)
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyzio, kiedy słuchasz muzy z Oppo,to bezpośrednio,czy przez SM6,jak mają się do siebie DAC-ie w obu urządzeniach?

Z Oppo muzyki właściwie nie słucham. MS6 mam bezpośrednio podpięty XLR do wzmacniacza. MS6 brzmi dużo lepiej od Oppo w muzyce. Ale za to koncerty bluray tylko z Oppo i Yamahy.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też tak myślałem że to nie jest studzienka...i niech tak zostanie :)


Co do kolumn Focal Aria 948 jak dla mnie na to pomieszczenie co masz są za duże ale to Ty masz możliwość słuchania w tym pomieszczeniu, a nie my, także wiesz co robisz... ale wg mnie warto się zastanowić czy nie kupić coś mniejszego, a w cale nie koniecznie zagra słabiej...
Cieszę się że MF Ci podpasował :)

Będę próbował różnych zestawień i staram się nie podniecać brzmieniem PA chociaż trudno mi to wychodzi. Grają wspaniale wypełniając cały garaż muzyką :)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dyziu strumieniowiec CA do sprzedania ?

Juz sprzedany. Teraz szukam czegoś innego. W grę wchodzi jeszcze DAC Audiobyte Black Dragon - zamówiony do odsłuchu ok 23 lutego.Kolumn frontowych też już nie mam i ciągle nie mogę oddać tych Polk Audio :) Na razie moje źródło to Yamaha i brzmi naprawdę dobrze z całym zestawieniem. A komentarz zaprzyjaźnionego audiofila lub melomana (jak zwał tak zwał:) który od kilkunastu lat się tym zajmuje (zaraził mnie tym hobby i to pod jego sugestie przygotowywałem garaż) był taki: "PA znikają u Ciebie. Ta przestronność teraz jest trójwymiarowa. Wcześniej miałeś tylko do przodu. Nie słychać dokładnie, z którego miejsca grają. Nie ma efektu, że grają z rogu tylko zalewają całe pomieszczenie dźwiękiem. Średnica jest czysta, neutralna, mocno detaliczna ze sporą ilością niuansów. Góra i dół są zrównoważone.
No ja bym takiego opisu nigdy nie wymyślił odnośnie muzyki :) Aha i już mam kanapę
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nowy mieszkaniec garażu:
IMG_20150227_00225.jpg
[/url]
gif upload[/IMG]
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przyszedł czas na testowanie kabli sieciowych. Szukam kabli grających bez wyostrzeń i z dobrą przestrzenią. Może macie jakieś propozycje? Jeden już zamówiłem w RMS - Gigawatt LC-2 MK3. Sprawdził się do wzmacniacza. Ale czekam na dostawę, ponieważ Gigawatt nie ma na stanie 1-metrowych a takiej długości najlepiej się zmieści. Potrzebuję do DAC'a i odtwarzacza.

IMG_20150515_00014.jpg
[/url]
screen shot on windows[/IMG]
 

Geronimo zx

New member
Opisz przy najbliższej okazji jak się sprawdził Gigawatt LC-2 MK3.Przede mną także kupno kabli-listwy ale w pierwszej kolejności poprawie aukustykę salonu.Rozważam zakup podręcznika Altona Everesta,powiedz mi jak wrażenia po przeczytaniu,jaki jest przekaz i czy warto?Jakiej kolega używa listwy zasilającej,jeśli można wiedzieć?
 
Do góry