[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Cos ostatnio dyzio tu nie zaglada i sie nie chwali... A takie slonie z trabami sprzedaje :)

Ciekawe, czy to prawda ze next to slimaki xD

c0872d86454ba640b8a8cf53a469


https://allegrolokalnie.pl/oferta/b...assified&utm_campaign=02-new-classified-offer
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Sprzedaje i wiem co kupił.. :) ) A nie zagląda, raczej wiadomo dlaczego..


Ojj tam przesadzasz. Z kolumn nikt tu nie zartuje, kable sieciowe lub cyfrowe to inna bajka ale pominmy ten temat, kazdy ma swoje zdanie.

Ja tam sie ciesze jak moge poogladac u innych takie male elektrownie, posluchac opinii, wrazen itp. To dzieki dyziowi pierwszy raz zobaczylem kolumny glosnikowe z "odwrotnie przykreconymi glosnikami" czy tez wynalazki typu Martin Logan z siateczka zamiast glosnika (werf chyba gustuje w tej firmie). Chociaz cos sie dzialo.

Zawsze se powiadam ze kiedys bede tak bogaty ze kiedys kupie sobie tego Mcintosha :) <oczywiscie zartuje>°
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak będziesz bogaty to sobie kupisz Dana , a nie Maka ;-) ale do takich kolumn i do tego Maka nie podłączysz kabla od kompa.. :) wiec tak czy siak w tego typu zestawach to całość gra, gdzie dla wielu "znawców" pióra pisanego w necie, którzy większość rzeczy tych ocenianych nawet na oczy nie widzieli to ta pozostała całość tworząca system to "szopka".. delikatnie pisząc..A Dyzio to bardzo spokojny człowiek i w żadne polemiki tego typu nie wchodzi, bo raz , że szkoda czasu, a dwa zdrowia.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak będziesz bogaty to sobie kupisz Dana , a nie Maka ;-) .

Nie rozumiesz :) Tu nie chodzi o to co lepiej gra, szukanie smaczkow i innych takich.
Mak to historia, te podswietlenia, ten smaczek. Uzytkownicy maka to taka "elitarna" grupa jak Masoni czy wyznawcy Sansui xD



Jak będziesz bogaty to sobie kupisz Dana , a nie Maka ;-) ale do takich kolumn i do tego Maka nie podłączysz kabla od kompa.. :) wiec tak czy siak w tego typu zestawach to całość gra, gdzie dla wielu "znawców" pióra pisanego w necie, którzy większość rzeczy tych ocenianych nawet na oczy nie widzieli to ta pozostała całość tworząca system to "szopka".. delikatnie pisząc..A Dyzio to bardzo spokojny człowiek i w żadne polemiki tego typu nie wchodzi, bo raz , że szkoda czasu, a dwa zdrowia.

Temat kabli, to juz wogole mnie nie interesuje. Jeszcze kable glosnikowe ok, niech se beda jakie chca, dalem sie namowic na kilka testow, ostatecznie kupilem jakies nie najgorsze equalibrium, ale tylko po to aby "byly". Ale cyfrowki czy zasilajace szkoda mi czasu na sluchanie czy czytanie o tych kabelkach, to zostawmy zainteresowanym, niech sie bawia. :)

Ale glosniki Fajne, napewno miska cieszyla sie za kazdym razem gdy Dyzio wchodzil do salki, efekt wow, wspanialy. Jestem mega ciekaw co kupil, mam nadzieje ze cos wyjatkowego, nie zadne "klasyczne" glosniki.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to wiesz różnie z tym lepszym graniem bywa, bo wcale nie oznacza, że droższe gra lepiej w każdym przypadku .. :) I firm takich jak "Mak" jest kilka, które mają swoją tradycję np względem wyglądu, koloru itp.. i swoich "wyznawców" :blagam:

To co kupił fajne kolumny :) tyle mogę napisać, w tamtym tygodniu dostałem mmsa ze zdjęciem.. i na drugim forum tym zamkniętym również jest zdjęcie.. ale jedno jest pewne jak B&W Ci się podoba to te drugie też Ci się będą podobać.. chociaż niby to klasyczne kolumny, chodź nie wiem co dokładnie masz pod pojęciem klasyczne. Ale na pewno to nie kolumny typu.. :) Te nie są klasyczne.. :)


Dobrej nocy życzę.
Ps. ale jak tak się zastanowię to większość kolumn można by było nazwać klasycznymi :) nie licząc tego typu co na zdjeciu czy np jakis avangardów itp..
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Oj tak... B&W Dyzia wyglądają super. Podobają mi się takie właśnie niestandardowe obudowy kolumn, jak wyższe modele Bowers-ów czy Focal-i. O Maku nawet nie wspominam, bo taka dzielonka to byłby moj the end audio.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rabit mowią, że marzenia czasem się spełniają. :) Ale mówią, że w przypadku focali, a przynajmniej tych modeli z wyższej półki Maki średnio się w takim połączeniu spisują.
Natomiast z B&W według mnie to połączenie, które koniecznie trzeba sprawdzić.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Jeżeli kiedyś kasa spadnie mi z nieba, to jednak w pierwszej kolejności sprawdzę jak gra Mc z Focalem. Jestem specyficzny i mało audiofilny, więc może takie połączenie będzie właśnie dla mnie. :) :) Pomarzyć zawsze można...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja nie napisałem, że to w każdym wypadku jest złe połączenie, natomiast znam kilka osób co miało takie połączenie i średnio o nim mówiło, ale też znam jedną osobę co ma dość "wysokie" focale i ma je połączone z dzielonką od Maka :), więc jednak można.. :)
 

Remipl

Member
Dyziol ile chciałbys za kolumny po za Allegro ;) jestem zainteresowany. Moze mi od razu podpowiesz jakie przewody i listwe mam dokupić do zestawu stereo. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dyziol ile chciałbys za kolumny po za Allegro ;) jestem zainteresowany. Moze mi od razu podpowiesz jakie przewody i listwe mam dokupić do zestawu stereo. Pozdrawiam

Dyzia tu juz nie bylo od dluzszego czasu :) Masz linka do aukcji wiec dzwon.
Jak bedziesz potrzebowal pomocy przy wniesieniu i odsluchaniu to tez dzwon - - - na pw :) <kompielowki mam spakowane> :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lepiej pokaz jakie tam nowe kolumny stoja w garazu. :)


Sieciowca jakiego uzywasz? Sluchasz tidala?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Takie same tylko „grubsze” :D

No to git. Kolumienki fajnie wygladaja, robia efekt wow. Inne co mi sie podobaly u ciebie to te kolumny co membrana byla montowana do srodka, glosnik byl odwrotnie montowany w obudowie. Jakas specjalna nazwe mialy te glosniki :)

To za rok Slimaki :)



Skoro switche audiofilskie to jakiego sieciowca masz? Sluchasz z Dysku / Tidal /qobuzz?
Testowales Runeaudio lub cos na Malinie?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak znajdziesz chwilkę to pokaż, jak się całość prezęci :) Jesteś jednym z moich mentorów ;)

True, true.

Dzieki niemu zawsze mazylem o Kefach R900 i Macintoshie. Aczkolwiek zapal do Kefow mi juz minal, ale macintosha integre bym przygarnal. xD


PS.
Ciekawi mnie jeszcze jak sie maja takie Bowersy do SF olimpijek. Nie ten poziom?
 
Do góry