[Nasze Zestawy AV] Się buduje :)

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
86-A1-A197-1047-481-A-92-AB-A1-F33-DF2-AD8-B.jpg
[/url][/IMG]
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
True, true.
xD


PS.
Ciekawi mnie jeszcze jak sie maja takie Bowersy do SF olimpijek. Nie ten poziom?

Lolo to po pierwsze inne kolumny brzmieniowo w całym zakresie, barwa dźwięku obu tych kolumn diametralnie się różni względem siebie, po drugie 803 to już są zdecydowanie droższymi kolumnami od olimpijek nova 3, a 802 jeszcze są droższe, większe, cięższe to inny poziom.. powiedzmy, że odpowiednikiem ich w SF jest seria Homage Tradytion...
Co nie zmienia faktu, że Tobie mogłyby np. bardziej podejść olimpijki. Kwestia kto czego oczekuje od dźwięku, ale całościowo wymienione kolumny z B&W to wyższy poziom niż seria olympica..
 

werf

Active member
Bez reklam
No nieźle Dyziu gratulacje ,nie łapie proporcji, są to 802 czy 800 ?
Lolek obstawiam że konturowe jebn... mięsem z Bowersów bardziej by polubił.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja jestem ciekawy, czy to stosunkowo nie duże pomieszczenie odsłuchowe Dyzia, nie ogranicza możliwości "zestawu". Pytam, bo sam wielokrotnie przymierzałem się do tych skrzynek spoglądając na różne ofert za granicą, ale głosy "doradcze" gdziekolwiek by człowiek nie zaglądał, mówiły, że do tych Bowersów trzeba mieć hale sportową, żeby zagrało.

U mnie pomieszczenie wydaje się większe i stwierdziłem, że to nie ma sensu.
Na wszystkich odsłuchach, też stosunkowo nie małe pomieszczenia.
Już nie wspomnę o Lolku, co zawsze twierdził, że do tych skrzynek trzeba przestrzeni.

Jak to jest faktycznie, dają radę i uczciwie można stwierdzić, że inwestycja jest w pełni wykorzystana? Ja myślałem, docelowo zbudować na tym 5.1
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O ktore ci chodzi?
O te 803d3?

2 woofery po 180mm czy to duzo. Mysle ze tak srednio, do mojej salki pewnie bylyby nawet za male. Teraz mam celany na 170 i wygladaja jak male popierdulki.

802 widze maja glosniki 200mm, no to juz calkiem calkiem. Mi to by styklo.
Natomiast jak patrze na 800d3 i 2 glosniki po 250mm to loooo matko. Czym to napedzic? W tabeli maja nawet ze do 1000w w 8ohmach. Tu pewnie i dyzio zastanawialby sie czy jego elektrownia bylaby wystarczajaca xD
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zabrzmi trochę przewrotnie. Garaż jest stosunkowo małym pomieszczeniem, przygotowanym ale też mocno wyciszonym. Oczywiście byłoby lepiej żeby po bokach było jeszcze pół lub metr przestrzeni ale...
B&W803D3 zagrają lepiej w większym pomieszczeniu
Żeby wydobyć dźwięk w garażu potrzebne są właśnie B&W802D3 - są wyraźne trzy plany w tył, jest separacja instrumentów i muzyków, grają zarówno do przodu jak i do tylu. Są bardzo dobre efekty jeżeli takie są zawarte w muzyce.
Jest bardzo mocny bas i wypełnienie ale bez buczenia i ciągnięcia się - moim zdaniem B&W są mistrzem w kontroli basu.
I co ważne: bardzo duża moc wzmacniaczy pozwala już przy cichym słuchaniu na cieszenie się muzyką.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No nieźle Dyziu gratulacje ,nie łapie proporcji, są to 802 czy 800 ?
Lolek obstawiam że konturowe jebn... mięsem z Bowersów bardziej by polubił.

Tak jak pisałem jakis czas temu, że jak sam Dyzio nie napiszę , czy też sam z siebie nie wklei zdjęcia to nie będę pisał co kupił.. bo to prywatna sprawa..
To są 802 :)
Werf 802 nigdy nie brałem pod uwagę, założyłem , że do mnie kolumny muszą mieć maksymalnie przetworniki basowe 18 cm.. i tego się trzymam..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek napisal ze 802, a podobno ma info z "tajnego forum" wiec pewnie 802. xD

Lolo to nawet nie kwestia "tajnego" forum. czasem sobie gadamy o tym i o tamtym.. :)

2 monobloki, które ma Dyzio poradziłyby sobie z 800 tkami, a to , że zawsze można lepiej to inna bajka..
I to nie o 8 ohm chodzi o te 2 ohmy, gdzie B&W często spada i tam jest potrzebna odpowiednia moc, aby elektronika wyrabiała, aby nie włączył się układ przeciążeniowy.. taka 803 dla przykładu potrafi spadać do 2.3 Ohma jak dobrze pamiętam.. :) Jak nie masz podwojonej mocy z 8 potem na 6 a skończywszy na 4 i 2 ohmach to elektronika nie poradzi sobie, choćby z 803 ami.. a minimum jak nie podwojona moc to tak, aby nie dużo jej brakowało..

Armanig ja miałem u siebie we wrześniu 803 na niecałych 25 m plus otwarte pomieszczenie na jadalnie i resztę domu (wysoki sufit) i było ok...jak komuś pasuje taka barwa i generalnie całościowo dźwięk to nic złego się nie działo.. :) ważne jest to co Dyzio napisał, aby nie było problemu z basem, to jest najgorsze przynajmniej w mojej ocenie.. bo to, że np po bokach w większości przypadków ludzie nie maja po np 1 m od ściany to tragedii w tym nie ma, bo jaki cały tor jest dobrze spięty to dany system zagra, a że zawsze może być lepiej to inna kwestia, ale co jak ludzie mają po 30-40 cm od bocznej ścianki kolumn do ściany to maja nie spełniać swoich marzeń.. I na pyrzkładzie Dyzia jak byśmy tam moje kolumny wstawili i miałby więcej centymetrów od ściany do kolumn to byłoby lepiej niż z 802 ? :) które są bliżej ściany bocznej.. :)
Każdy kupuje po tym jak sobie posłucha i jak pasuje to podejmuje taką decyzję i się cieszy słuchaniem muzy. Ale uczciwie mówiąc, myślę, że Dyzio to samo napisze na 100% żadne z takich kolumn czy u niego , u mnie i u wielu wielu innych osób tego typu kolumny nie zagrają na 100% swoich możliwości, ale naprawdę cieszą jak grają o ile całość się zgra ze sobą i salon, czy dane pomieszczenie radzi sobie z basem. Nikt mądry nie wydałby grubej kasy, aby tylko mieć i nie mieć z tego radości..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo napisałem wyżej, że jest potrzebna moc, szybko pisałem, to jest jedno, ale ważniejsze jest odpowiednia jakość tej mocy i wydajność jej, bo co z tego, że na papierze np czytasz 2 x400 W w 4 ohmach jak np w przypadku marantza PM 10 i do tego w klasie D, skoro jak podłączasz go do kolumn trochę bardziej wymagających nie daje rady nawet nie na słuchaniu na odpowiednim volumie, a na słuchaniu na normalnej głośności. Dlatego do pewnych kolumn ,a takimi na pewno są B&W , Dynki, SF jak nie kupi się odpowiedniej elektroniki to szału nie ma..
Znam człowieka, nie osobiście, ale jednak, który na B&W 800 tki wydał kwotę X, a na elektronikę, która by dała radę, a która zagrała tak jak chciał wydał 2x kwotę, którą przeznaczył na 800 tki... :)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Tranzystor , to kolegi Zenka z Bialegostoku ( Zielone Wzgórza ) ?
Pozdrów go serdecznie . Posiałem jego numer :
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dyzio, jak mogłeś? Taki bałagan. Zrób coś z tym i na drugim zdjęciu popraw podstawkę pod kable głośnikowe, pierwszą od kolumny - nie jest równolegle do kabla :D
 
Do góry