Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

Ramzes765

New member
Bez reklam
@jtd naczytalem sie ze glosniki sa slabe (glownie chyba w modelu XD) ale moim zdaniem sa ok. Oczywiscie nie sa to jakies super glosniki ale do normalnego ogladania TV (bez kina) wystarcza w zupelnosci. Kilka funkcji w menu dzwieku tez jest wiec mozna pokombinowac ;)
BTW
Odnosnie kątów to tez nie jest to jakies bardzo widoczne, uwazam nawet ze jak dla mnie obraz jest ciut lepszy jak siedze minimalnie z boku TV (nie centralnie) ale moze to tylko zludzenie ;)
 

avzi

New member
Witam Forumowiczów!
Moja xl-ka śmiga już od soboty.
Podziękowania dla kolegów ze sklepu LOCO za błyskawiczny dojazd i prezentację sprzętu (w czwartek padła propozycja prezentacji, a w sobotę panowie byli już ze sprzętem).
Uważam, że możliwość obejrzenia różnych modeli w akcji w warunkach domowych jest ogromnym atutem. Wcześniej oglądałem dziesiątki razy różne modele w sklepach typu MM i byłem pewien, że idealnym rozmiarem jest dla mnie 52''. Okazuje się jednak, że olbrzymie pomieszczenia (takie jak markety) po prostu "zmniejszają" obrazy, pomimo tego, że oglądaliśmy je z takiej odległości, jak w domu (3,5 - 4 m). Po podłączeniu okazało się, że obraz w 52'' XD1 ogląda się świetnie jedynie w HD. Przy sygnale SD jest to męczące.
Dlatego zdecydowaliśmy się na 46'' xl1.
Jeśli chodzi o sam obraz, to na kanałach HD jest po prostu powalający. Znacznie lepiej niż przypuszczałem prezentuje się też sygnał z dvd oraz z większości kanałów sd (szczególnie bloki reklamowe). Nie miałem jeszcze okazji podłączenia odtwarzacza blueray, ale aż trudno mi sobie wyobrazić, że byłby jeszcze lepszy niż HD z Cyfry.
Krótko mówiąc: gorąco polecam zarówno sprzęt, sprzedawcę, jak i tę formę zakupu.
 

dlp

New member
obraz z kompa

witam serdecznie

mam pytanko z serii 1080p z kompa >> TV

czy ktos moze sie wypowiedziec w tym temacie? czy z kompa da sie wysc jakas przejsciowka DVI-HDMi i dalej juz po kablu do TV? czy moze ktos ma inne pomysly na to. jak uzyskam maxymalna jakosc obrazu na TV z materialu 1080p z komputera.

w sumie jeszcze po drodzie bedzie amplituner i komp bedzie i tak wpiety do niego , ale .... moze sie myle?

Z gory dzieki za jakas podpowiedz...
Pozdrawiam
dolph


PS planowany zestaw denon 3808 + sharp 46xl
 
Ostatnia edycja:

Ramzes765

New member
Bez reklam
bebzoon napisał:
Witam i prosze o pomoc;

podłączyłem dzisiaj xboxa360 do Sharpa za pomocą przejściówki z zestawu
(component -> d-sub) i mam dwa problemy:
1. nie ma dzwięku na TV (2 cinche od dźwięku dałem przejściówką 2 x żeński cinch mały jack i nic...
za odpowiedzi, porady z góry THX :)

Witam, mam podobny problem z ustawieniem dzwieku po komponencie.
Probuje polaczyc nagrywarke Liteon 5045 po komponencie i tak:
Video kablem komponent
Audio kablem maly jack do TV i coaxial do Liteona
Obraz uzyskalem natomiast dzwieku nie potrafie. W nagrywarce w ustawieniach wyjscia audio mam dwie opcje PCM i BitStream i na kazdym brak dzwieku.
Dodam ze jak podlacze laptopa po d-sub (video) i jack>jack (audio) to wszystko smiga.
czyzby nie mozna bylo podlaczyc coaxial>jack??
 

Birkin

New member
Witam wszystkich!

Ja mam pytanie z innej beczki :) Czy ktoś się może orientuje kiedy ruszy produkcja Sharp'ów w nowej fabryce w naszym kraju?

Byłaby to dla mnie ważna informacja ponieważ chciałbym zakupic produkt "made in japan" a nie "made in poland" ;-)

A że się nie bardzo orientuję jak sprawa wygląda stąd moje pytanko :)

Jeżeli produkcja by miała ruszyć w niedługim czasie to ja już się decyduje na XL'kę :D

Pozdrawiam
 

1stmadafaka

New member
xl/xd martwe piksele gwarancja

panowie i panie
mam pytanie :D

chcę kupić xd lub xl, właśnie jestem na etapie zamawiania prezentacji u kiki-ego.
jak wygląda sprawa gwarancji w sharp polska dotycząca martwych/świecących pikseli (subpikseli), jak jest to określone w gwarancji?

pozdrawiam
.:aRt:.
 

cezy001

New member
Ramzes765 mam pytanko a propos podłączenia laptopa/PC po d-sub.

Jakią rozdzielczości ustawiasz na wyjściu?

Czy próbowałeś odpalic jakąś grę?

Jak to wygląda z 3 metrów?
 

mirecore

New member
co wybrać????

Witam. Jestem tu pierwszy raz.

Gratuluję wątku, nareszczie konkret!!! :eek:k:

KIKI i posiadacze, co wybrać XL1 czy SONY 46W3000 ???? nigdy wcześniej nie miałem TV LCD i nie mam o tym pojęcia. :(
Mam Cyfrę+ i kino domowe Technicsa. Odległość około 3,5 metra.

KIKI jak to jest z zakupem TV przez klub czy jakoś takoś, bo bym zakupił, tylko co trzeba zrobić???????

thx z góry
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
cezy001 napisał:
Ramzes765 mam pytanko a propos podłączenia laptopa/PC po d-sub.

Jakią rozdzielczości ustawiasz na wyjściu?

Czy próbowałeś odpalic jakąś grę?

Jak to wygląda z 3 metrów?
Witam
Rozdzielczosci nie ustawiam/nie zmieniam (sama sie ustawia i jest to [SIZE=-1]1280 x 760 - mozna poprobowac innych ale dla mnie taka jest ok). Obraz jest R E W E L A C J A ;) z 1 metra czy tez z 3 metrow - ostry, wyrazny po prostu super. Gry nie odpalalem bo ja nie gram za bardzo :) ale np. przegladanie stron internetowych to czysta poezja, to samo z filmami.
Co do mojego problemu z dzwiekiem to wyjasnil sie (podlaczylem kablem mini jack>2RCA i wszystko ok)

[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:

cezy001

New member
Hmmmm..

Bardzo ciekawe. Rozdzielczość masz 1280x760 bo pewnie Twoja matryca w laptopie taka właśnie jest i jak jej nie zmieniasz to taką masz.

Rozumiem że podłączasz po d-sub

Bardzo mnie ta kwestia interesuje. Czytałem instrukcje i wynika z niej że sygnał z PC po d-sub przyjmuje tylko taki: 1280x1024;1360x768; 1024x768, 800x600 i 640x480.

Czy byłbyś tak miły i spróbował zmienić rozdzielczość po podłączeniu TV?

Nie do końca rozumiem jak masz film z laptopa w 720p skoro pracujesz w 1280x760. Przecież 720p to 1360x768.

Dodatkowo ciekawe jest to że monitor LCD pracujący w innej rozdzielczości niż natywna to dramat(no przynajmniej mój). Czcionki, ikony itp.

Czy skalery TV tak dobrze sobie z tym radzą i wszystko jest super?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
cezy001 napisał:
Bardzo mnie ta kwestia interesuje. Czytałem instrukcje i wynika z niej że sygnał z PC po d-sub przyjmuje tylko taki: 1280x1024;1360x768; 1024x768, 800x600 i 640x480.
Moze cos pomieszalem ;), dzisiaj sprawdze i zapisze ustwaienia i dam Ci znac co i jak.
Podlaczam po d-sub
pozdro

edit
wiec mam dokladnie taka rozdzielczosc:
1280x768 i na takiej jet super obraz
na rozdzialce 1360x768 jest duzo gorzej
wiekszych rozdz. nie pokazuje a na mniejszych jest gorzej
 
Ostatnia edycja:

dasiu

New member
Witam w sparzedaży pojawił się Sharp serii xl2 czym on się różni od xl1. Wszedłem w stronę Sharpa Polska ale tam nie ma żadnej wzmianki o tym tv
 

ALLUMINAS

New member
Witam :)
Mam pytanie nastepujace pytanie:

Czy Sharp zamierza produkowac telewizory serii XL1E w rozmiarze 42 cale ?? Niestety mam malo miejsca i wiekszy mi nie wejdzie. Poza tym czy ktos szczerze moze mi powiedziec czy odbierajac Cyfra+ Sport lub obraz z konsoli widac znaczna roznice miedzy XD a XL ??
 

Hawkmoon

New member
dasiu napisał:
mirecore napisał:
Witam dzięki za podpowiedż ale powiem szczerze że za bardzo nie rozumiem angielskiego za moich czasów uczono ruskiego co nieco rozumiem ale nie do końca

bez obrazy ale do czego ci tam angielski... przecież tam masz w zasadzie specyfikacę i cenę... a do sprawdzenie aktualnego kursu funta brytyjskiego to znajomości angielskiego chyba nie potrzeba...

@Alluminas
w zasadzie do telewizji w jakości SD właśnie przydatna jest technologia 100Hz, którą się między innymi różnią te modele, ale czy to widać to już sam musisz sprawdzić, chyba że będziesz żonie droższy wydatek tłumaczył "bo znajomi z forum mówią, że widać różnicę"... polecam jednak sprawdzić samemu, bo różnica w cenie jest spora...
 

dasiu

New member
Hawkmoon napisał:
bez obrazy ale do czego ci tam angielski... przecież tam masz w zasadzie specyfikacę i cenę... a do sprawdzenie aktualnego kursu funta brytyjskiego to znajomości angielskiego chyba nie potrzeba...

@Alluminas
w zasadzie do telewizji w jakości SD właśnie przydatna jest technologia 100Hz, którą się między innymi różnią te modele, ale czy to widać to już sam musisz sprawdzić, chyba że będziesz żonie droższy wydatek tłumaczył "bo znajomi z forum mówią, że widać różnicę"... polecam jednak sprawdzić samemu, bo różnica w cenie jest spora...
Dzięki za podpowiedż specyfikacje znalazłem na stronie skąpca. Apropo różnicy to chyba się pomyliłeś tak jak xl1 tak i xl2 są 100Hz a i cena jest na korzyść xl2
 

Hawkmoon

New member
dasiu napisał:
Dzięki za podpowiedż specyfikacje znalazłem na stronie skąpca. Apropo różnicy to chyba się pomyliłeś tak jak xl1 tak i xl2 są 100Hz a i cena jest na korzyść xl2
chłopie bez obrazy, czytaj uważnie... Alluminas pisał o porónaniu xd i xl, a nie xl1 i xl2... a xd jak wiadomo 100Hz nie jest
 
Do góry