Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

dasiu

New member
Hawkmoon napisał:
chłopie bez obrazy, czytaj uważnie... Alluminas pisał o porónaniu xd i xl, a nie xl1 i xl2... a xd jak wiadomo 100Hz nie jest
kolego bez obrazy ale jak czytasz tę stronę forum to mi nie chodziło o różnicę pomiędzy xd a xl bo wiem czym one się różnią ale pomiędzy xl1 a xl2 pozdrowionka
 

gajo333

New member
Witam mam pytanie odnośnie TV Sharp LX1.
Czy po podłaczeniu do PC przez HDMI-DVI można bez problemu pograć w rozdz 1900x1080, czy ten tv takiej przy podłaczeniu do PC nie obsługuje ?
Proszę o info. Dziękuję
 

4321

New member
Witam po podłączeniu XL1E do PC [w moim przypadku laptop Fuji Siemens M4438 -matryca 1920/1200 grafika GeForce 6800] HDMI-DVI uzyskałem rozdzielczość 1900/1080/60 Hz
 

torsen

New member
mk5461 napisał:
- Opcja TruD jest w menu Obraz->dalsze->TruD
- Pomimo maksimum dobrej woli nie jestem w stanie zobaczyć różnicy przy załączonej funkcji 100Hz (testowałem z rożnym materiałem). Czy ktoś ma doświadczenia z innymi LCDTV 100Hz? Czy w nich widać wyraźną różnicę?

pozdrawiam

Troche odgrzewam te 100 Hz.
Wlasnie ogladalem NHL na nsport. Pojawil sie czerwony pasek informacyjny :-( w przerwie meczu pobawilem sie zalaczajac / wylaczajac opcje 100Hz z menu (nie funkcja demo). I jest roznica.
Przesuwajace sie litery na pasku bez 100Hz byly telikatnie ale malo "ostre" po ponownym wlaczeniu poprawiala sie ostrosc. Czyli ta opcja jednak poprawia jakosc obrazu.
 

quax

New member
LC46XL1E - format obrazu SD

Czy na LC46XL1E można oglądać obraz SD bez rozciągnięcia? Tzn, tak aby były zachowane proporcje obrazu SD 4:3 a po lewej i prawej stronie ekranu telewizora będą pionowe czarne pasy?
 

Lookson

New member
Hej mam pytanko. Jeśli mam zamiar używać tv z odległości 3 do 3,5 metra to czy mogę kupić 46"? Bo taki miałem właśnie zamiar, ale w pracy jakiś gostek który uważa, że zna się na rzeczy uważa że nie powinienem kupować większego niż 42 cale, bo będzie lipa. Co wy na to?
 

mk5461

New member
Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście

Lookson napisał:
Hej mam pytanko. Jeśli mam zamiar używać tv z odległości 3 do 3,5 metra to czy mogę kupić 46"? Bo taki miałem właśnie zamiar, ale w pracy jakiś gostek który uważa, że zna się na rzeczy uważa że nie powinienem kupować większego niż 42 cale, bo będzie lipa. Co wy na to?

Ogladam XL1 46" z odleglosci 3m i jest bardzo dobrze. Nawet analogowa kablowka (choc to zalezy od programu - niektore sa slabsze) - ten model dobrze sobie radzi z sygnalem SD. Dvd i divx oglada sie swietnie. O HD nie wspominajac (blu-ray).
Ja radze brac wiekszy TV (oczywiscie bez przesady - 65" bym nie polecal; choc przy 3.5m rozwaz 52").
Po pierwszym tygodniu ogladania nie wydaje sie juz taki wileki...
 

Lookson

New member
Ok dzieki wielkie za info. Czyli zostaje przy tych 46" tym bardziej, że nie jest powiedziane, że nie przeznacze oddzielnego pokoju i nie zrobie sobie małego kina ;) Mam jeszcz tylko pytanie jedno. Monitor stoi lekko ponad 8 tysi. Kiedy mniej więcej będe mógł się spodziewać tego modelu w granicach 6k. Wystarczy że ktoś mi powie z własnego doświadczenia, że to może być za 3 6 lub 9 miesięcy. Wiadomo że i tak się nie da tego określić co do dnia, ale po wielu rozważaniach i przeczytanych materiałach stwierdziłem, że będe czekał i kupię ten model. Chodzi mi o szacunkowy okres, bo nie wiem w jakim tempie tanieje elektronika w postaci telewizorów.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Mam prosbe do uzytkownikow XL-a 46' o podawanie swoich wartosci w menu ustawienia obrazu. wiem ze zalezy to w duzej mieze od oswietlenia pomieszczenia ale warto poprobowac ustawien innych osob bo trudno czasem dobrac tak wszystkie wartosci zeby trafic na idealny efekt.
Moja konfiguracja wyglada tak:
Podswietlenie 7 (jak lubie jasny obraz)
Kontrast 30
Jaskrawosc 5
Kolor 10
barwa 10
Ostrosc 5
Tempo koloru wysoka
czern włączona
DNR poziom niski
TrueD włączony
100HZ włączony
 

quax

New member
Obraz i dźwięk z PC (D-sub)

Witajcie.
Zanim kupię ten telewizor (lub jego następcę XL2e) chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy:

Chcę pooglądać sobie film puszczony z PC używając do tego ekranu oraz głośników tego TV.
Obraz muszę przesłać niestety za pomocą analogowego wyjścia z karty graficznej, czyli prześlę go kablem VGA (D-sub).
Czy mogę jednocześnie puścić dźwięk na głośniki telewizora? Jeśli tak to jakim kablem i jaką wtyczkę będę potrzebował od strony TV?
(od strony PC będzie to "mały Jack" - stereo, albo dwa, bo mam z PC dźwięk kwadrofoniczny :)
 

KENIO2007

New member
dasiu napisał:
Witam w sparzedaży pojawił się Sharp serii xl2 czym on się różni od xl1. Wszedłem w stronę Sharpa Polska ale tam nie ma żadnej wzmianki o tym tv

Witam...
Troszkę poczytałem o tych TV i oprócz wygladu i ceny nie widzę innych różnic. Jeżeli się mylę proszę sprostowanie.......:hmm:
 

avzi

New member
Witam,

W moim sharpie 46xl1 po wciścięciu przycisku "info" w nagłówku pojawia się komunikat "1920x1080i 50Hz". Telewizor podłączony jest do dekodera Philips HD Cyfry+. Cały czas włączony jest tryb 100 Hz. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co oznaczają te komunikaty, skoro wiadomo, że rozdzielczość jest z tego sygnału inna, a odświeżanie ustawiono na 100 Hz? Czy mam rozumieć, że funkcja 100 Hz z jakichś powodów nie działa? Na marginesie przyznam, że rzeczywiście nie widzę różnicy pomiędzy obrazem z wyłączonym i włączonym trybem 100 Hz.
Z góry dzięki za wyjaśnienia.:wink:

Marek
 

d.karolik

New member
Witam

Jeśli dobrze pamiętam ? chodz mogę sie mylić ( to prosze o sprostowanie) to 100Hz w XL1 i niewiem czy nie tylko w nim ,działa wyłącznie przy sygnale SD . Przy sygnale z cyfra+ z dekodera HD jak piszesz , możesz mieć tryb 100Hz włączony cały czas a i tak na panelu będzie pokazywał 50Hz i w żeczywistości tak będzie.
Pozdrawiam.
 

torsen

New member
wg moich obserwacji 100Hz dziala tez na HD by HDMI. Badalem to na nSport - dokladnie na "slawnym" pasku i funkcji TV DEMO. Jest roznica - zakladam, ze nie jest to trick na potrzeby funkcji DEMO. Roznica miezy 100Hz wlaczonym, a wylaczonym jest ale nie porazajaca.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@torsen to troche dziwne bo ja nie widze roznicy czy 100Hz jest wlaczone czy wylaczone przy sygnale SD! Moze ta funkcja dziala zamiast w SD to w HD :grin:
 

torsen

New member
@Ramzes765, na SD to nawet nie sprawdzalem ale mozna to wybadac najszybciej na pasku TVN24 lub TVP Info niestety imo obraz jest taka kaszana, ze nic nic nie widac na tych kanalach;-). Moze przelacze na Cyfre i tam TVN24 wybadam - jest lepszej jakosci niz na N. Ale musze sie zmusic aby dekoder cyfry wlaczyc ;-)
Na nSport roznice widze (na pasku) ale jak pisalem wczesniej to jest delikatna roznica ale jest.
 
Do góry