Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

4321

New member
Witam posiadam Sharpa XL1 od trzech miesięcy podłączony do Kathreina 910 [tuner sat HDTV ]działanie funkcji 100 Hz mogłem dostrzec na programie CANAL+Sport HD na transmisjach meczy piłkarskich szybko poruszająca się piłka pozwala zauwarzyć różnice
 

avzi

New member
Dzięki za Wasze relacje na temat 100 Hz w xl1 połączonym z Cyfrą+.
Widzę, że niestety nie ma pewności, czy ten tryb działa w tym przypadku. Ja mam oczywiście połączenie po hdmi, ale mimo tego nie widać żadnej rożnicy zarówno przy sygnale SD, jak i HD. Stąd moje obawy.
Gdyby ktoś jeszcze miał na ten temat jakąś wiedzę, proszę o wypowiedź.

Przypominam, że chodzi o brak widocznej różnicy w działaniu trybu 100 Hz w 46xl1 połączonym z dekoderem HD Cyfry+. Po wciśnięciu przycisku "info" pojawia się każdorazowo komunikat "1920 x 1080i 50Hz", a więc zarówno rozdzielczość, jak i odświeżanie nie sa zgodne z oficjalnymi ustawieniami/parametrami.
 

torsen

New member
100Hz dziala na 100% (na HD i SD)
przed chwila ogladalem reklame filmu na TVN "Nigdy nie bede twoja" - to chyba w kinie leci
Na dole elranu jest szybko "płynacy" pasek z napisami. nagralem to na nbox'e i odtworzylem, widac duza poprawe jakosci. Wczoraj bylem w MM i ogladalem demo Sharpa na Sharpie - tez z przesuwajacym sie paskiem i tam rowniez bylo widoczne dzialanie (pozytywne) 100Hz.
Zauwazylem porownujac paski nSport / rekalma filmu na TVN / reklama Sharp'a to im szybciej przesuwa sie tekst na pasku tym bardziej widac roznice w jakosci.

Chcialem wkleic foto, bo zrobilem, ale 1,8MB wiec ciezki jest.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
4321 napisał:
Witam posiadam Sharpa XL1 od trzech miesięcy podłączony do Kathreina 910 [tuner sat HDTV ]działanie funkcji 100 Hz mogłem dostrzec na programie CANAL+Sport HD na transmisjach meczy piłkarskich szybko poruszająca się piłka pozwala zauwarzyć różnice

Mam tak samo jak Ty podpieta Kathrein 910 do 46XL1 i ja nie widze dzialania 100Hz ! :hmm:. Na C+SportHD obraz jest ok zarowno z wlaczonym 100Hz jak i wylaczonym. Na DEMO tez nie widac roznicy. Za to jak np bramkarz wybija pilke to pilka leci z lekka smuga - ale juz przy normalnej grze (podania, dosrodkowania itp.) wszystko jest ok.
 

torsen

New member
Zrobilem foto funkcji demo 100Hz
 

Attachments

  • DSC02924c.JPG
    DSC02924c.JPG
    60,5 KB · Wyś: 155

Ramzes765

New member
Bez reklam
@torsen postaram sie dzisiaj wrzucic fotke ode mnie ale ja na swoim XL-u nie widze roznicy w dzialaniu 100Hz - u mnie te napisy na dole sa zawsze czytelne
 

Attachments

  • 3a.jpg
    3a.jpg
    56,9 KB · Wyś: 137
Ostatnia edycja:

torsen

New member
@Ramzes765, akurat na TVN24 to nic nie zobaczysz bo te napisy sie nie przesuwaja na pasku :D.
To co ja uchwycilem na zdjeciu pokazuje ze:
-100Hz on = plynny ruch bez smug (na zdjeciu wydaje sie ze tekst jest rozmyty ale w rzeczywistosci jest idealny)
-100HZ off = ruch z lekka smuga
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@torsen u mnie nawet na TVP Info gdzie pasek leci na ekranie nie widac roznicy :confused:!

Pytania
1. czy ktos uzywa sluchawek bezprzewodowych w XL-u? Jak to sie sprawuje i jakie najlepiej sluchawki kupic. Nie musza to byc sluchawki 5.1.
2. Czy jest mozliwosc, po podlaczeniu sluchawek, aby dzwiek lecial i do sluchawek i przez glosniki TV?
 

anek

New member
Sprzedam Sharpa LC-46XL1E

Sprzedam Sharpa LC-46XL1E na 24 miesięcznej gwarancji Sharp Polska. Telewizor kupiony w sierpniu br. w sklepie Megahz w Katowicach. Stan perfekcyjny, zero wadliwych pikseli. Używany sporadycznie . Gorąco polecam.
 
Do góry