Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

grah

New member
Parę pytań

Witam, przeczytałem wszystkie zamieszczone na forum informacje i jakoś nie dotarły do mnie następujące informacje dityczące serii XL1E:

- czy seria posiada opcję pixel-to-pixel (lub odpowiednią)
- czy 1080p/24 jest rzeczywiście obsługiwane, wg niektórych zachodnich stron PS3 nie jest w stanie wypuścić obrazu przy forsowaniu BD na 24
- czy tryb 1080p jest dostępny przez wszystkie łącza - component, PC

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
grah napisał:
Witam, przeczytałem wszystkie zamieszczone na forum informacje i jakoś nie

nie doczytałem ( może mi umknęło ) ale czy oba porównywane modele były kalibrowane ? i w jaki sposób
proszę KIKIego o info na ten temat

pozdr
 

trops55

Member
Mam pytania dla posiadaczy Sharpa 46 XL1E. Wiem, że ten model posiada funkcję truD

- to dlaczego jej nie ma w menu jak to ma miejsce np. w XD1E, w RD2 jest razem ze 100Hz, czyżby ta funkcja była fabrycznie cały czas załączona.

- czy widzicie różnicę w płynności ruchu przy załączonej funkcji 100Hz. Ja osoboście jej nie widziałem.
 

km1963

New member
Bez reklam
grah napisał:
Witam, przeczytałem wszystkie zamieszczone na forum informacje i jakoś nie dotarły do mnie następujące informacje dityczące serii XL1E:

- czy seria posiada opcję pixel-to-pixel (lub odpowiednią)
- czy 1080p/24 jest rzeczywiście obsługiwane, wg niektórych zachodnich stron PS3 nie jest w stanie wypuścić obrazu przy forsowaniu BD na 24
- czy tryb 1080p jest dostępny przez wszystkie łącza - component, PC

Pozdrawiam

Z klubu na ogólne forum info może nie tylko dla usera @grah

ad2 moim zdaniem ważne jest czy to widać z punktu widzenia ruchu obrazu, brak tego trybu oznacza widoczny i uciążliwy juddering ( to delikatne przyspieszenie do 25 ) dla HD maniaka jak odtwarzacze HD będą posiadały tę możliwość to wyświetlacze TV też powinny
Na tę chwilę to 120 Hz poprawia efekt obrazu w SD a czy Trud HD będzie to robił zobaczymy jak pojawią się TV lub Kiki zrobi testy na seryjnych modelach z zapowiadanym wyposażeniem

ad3 1080p po componencie to są oczekiwania ( życzenia ? ) chyba amerykańce tak mają ale nie jestem pewny

ad1 była dyskusja na forum o overscan i niemożliwości wyświetlenia pełnego obrazu po HDMI 1920 x 1080 z komputera np. Telewizor obcina po około 60 linii dookoła.

W 46 XD1 jest to rozwiązane w prosty sposób ( sądzę iż w XL tak samo )
W menu dla sygnału wysokiej jakości HD po HDMI są dwie możliwości:
1. Pełny ekran – obcina obraz dookoła
2. Underscan – i mamy przyjemność oglądania obrazu z komputera w wersji 1:1 - 1080


pozdrawiam
 

mk5461

New member
trops55 napisał:
Mam pytania dla posiadaczy Sharpa 46 XL1E. Wiem, że ten model posiada funkcję truD

- to dlaczego jej nie ma w menu jak to ma miejsce np. w XD1E, w RD2 jest razem ze 100Hz, czyżby ta funkcja była fabrycznie cały czas załączona.

- czy widzicie różnicę w płynności ruchu przy załączonej funkcji 100Hz. Ja osoboście jej nie widziałem.

- Opcja TruD jest w menu Obraz->dalsze->TruD
- Pomimo maksimum dobrej woli nie jestem w stanie zobaczyć różnicy przy załączonej funkcji 100Hz (testowałem z rożnym materiałem). Czy ktoś ma doświadczenia z innymi LCDTV 100Hz? Czy w nich widać wyraźną różnicę?

pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
mk5461 napisał:
- Opcja TruD jest w menu Obraz->dalsze->TruD
- Pomimo maksimum dobrej woli nie jestem w stanie zobaczyć różnicy przy załączonej funkcji 100Hz (testowałem z rożnym materiałem). Czy ktoś ma doświadczenia z innymi LCDTV 100Hz? Czy w nich widać wyraźną różnicę?

pozdrawiam
I bardzo dobrze, ze nie widac roznicy! Swiadczy to tylko o tym ze sharp xl1 wogole nie smuzy i po wlaczeniu funkcji 100hz obraz nadal jest taki sam.
 

trops55

Member
mk5461 napisał:
- Opcja TruD jest w menu Obraz->dalsze->TruD
- Pomimo maksimum dobrej woli nie jestem w stanie zobaczyć różnicy przy załączonej funkcji 100Hz (testowałem z rożnym materiałem). Czy ktoś ma doświadczenia z innymi LCDTV 100Hz? Czy w nich widać wyraźną różnicę?

pozdrawiam

Właśnie w menu obraz ->dalej nie było -> truD. Sygnał był cyfrowy i to może dlatego nie była ta funkcja wyświetlana, chociaż moim zdaniem powinna być wyświetlona tylko nieaktywna /truD nie działa przy sygnale cyfrowym/

Sprzedawca sklepu nie potrafił mi tego wyjaśnić, stąd moje wątpliwości.

Potwierdzam, że nie zauważyłem żadnej różnicy przy załączonej funkcji 100Hz jak ma to miejsce w modelu RD2
 

nowy66

New member
trops55 napisał:
Właśnie w menu obraz ->dalej nie było -> truD.

Nie jestem pewien (mam XD1) - ale sprawdż jeszcze to : jak miałem "n" to była podłaczona przez hdmi i wtedy truD nie działało (nawet nie było w menu) To wygladało tak jakby Sharp zakładał, że jeśli sygnał idzie po hdmi to jest to od razu HD i w związku z tym Trud nie działa (bo TruD działa tylko na SD sygnale). Ale powtarzam - to było kilka miesięcy temu i moge się mylić. (pamięć);). Czyli sprawdź to samo po scart albo component - wtedy się wyjaśni. Sam jestem ciekawy.

pzdr
 

czenio

New member
ice-scream napisał:
kiedy juz oficjalnie telewizorek sharp 46CL1E trafi do marketów jak np. mediamarkt??czy ktos wie kiedy mozna bedzie go juz ogladnac??pozdrawiam
Przyłączam się do pytania - gdzie i kiedy można w Warszawie zobaczyć
Sharpa z serii XL1
 

bebzoon

New member
Witam i prosze o pomoc;

podłączyłem dzisiaj xboxa360 do Sharpa za pomocą przejściówki z zestawu
(component -> d-sub) i mam dwa problemy:

1. nie ma dzwięku na TV (2 cinche od dźwięku dałem przejściówką 2 x żeński cinch mały jack i nic...

2. czy XL1 przyjmuje 1080p po d-subie ? w menu udało mi się ustawić
tylko 1080i

za odpowiedzi, porady z góry THX :)
 

trops55

Member
Już od czerwca próbuję dokonać zakupu lcd sharpa. Początkowo miał być to xd1e, teraz xl1e ale dowiaduję się że będzie xl2e z funkcją 1080/24 (dostępność prawdopodobnie pod koniec roku), tyle że już nie mogę zwlekać z zakupem, stąd moje pytanie:

-czy model 52 xl1e przyjmie po HDMI i wogóle wyświetli film np. z BlueRay'a-jak wiemy nagrany w postaci 24 klatki na sekundę. Jeżeli tak to czy dla przeciętnego widza będzie zauważalne pogorszenie jakości odtwarzanego obrazu na lcd bez 24 FPS?
 

km1963

New member
Bez reklam
trops55 napisał:
-czy model 52 xl1e przyjmie po HDMI i wogóle wyświetli film np. z BlueRay'a-jak wiemy nagrany w postaci 24 klatki na sekundę. Jeżeli tak to czy dla przeciętnego widza będzie zauważalne pogorszenie jakości odtwarzanego obrazu na lcd bez 24 FPS?

Wydaje mi się że skoro odtwarzacze HD dostępne na rynku nie mają tej funkcji a wyświetlacze jeszcze nie zaistniały poza KURO to niewiele jest osób albow wręcz wcale ( ale mogę się mylić ) które widziały zastosowanie tej funkcji na własne oczy i opowiedzą o swoich wrażeniach

Pozdrawiam
 

wojt3k

New member
Wielka promocja szkoda ze ....

W Belgii na pierwsze 200 modeli Sharpa 46xl1 cena to jedyne 1999 ero na 52 to ok 2600 ero uuhhh odbieram w srode swojego :grin:
 

torsen

New member
Witajcie,
od piatku mam LC-46XL1E. Telewizor jest "miodzio" gdyby nie... ale chce zasiegnac informacji od szczesliwych posiadaczy tego Sharpa.

1. pilot - mam wrazenie, ze dolaczony pilot do mojego TV jest niewlasciwy. Userzy posiadajacy abo HDTV club napewno czytali test tego TV i na jednym z foto jest pokazany pilot! Otoz ja wlasnie posiadam taki "sterownik" na ktorym brakuje funkcji (pod klapka): surround, I/II/I+II, AV mode, sleep, OPC, i+. Czyli, powiedzmy, w pewnych sytuacjach kluczowych funkcji dostepnych z pilota brakuje. W tym miejscu jest sterowanie telegazeta
Pytanie - czy w waszych tv seria LX1e posiadacie piloty takie jak rysuneku w instrukcji czy bez w/w. funkcji?

2. martwe / swiecace piksele. Niestety chyba mam ogromnego pecha bo trafil do mnie (mimo prosby o sprawdzenie przed wyslaniem) egzemplarz TV, ktory posiada martwe piksele i "plejade" siwecacych sub. Niestety cala radosc z TV poszla do pieca! Dla wyjasnienia cala moja uwaga skupia sie teraz nie na fantastycznym obrazie ale na tych martwtch / swiecacych pikselach - masakra. Zastanawiam sie co zrobic z tym TV? Moze jakies sugestie kolegow?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp wykonał nadgorliwe pociągnięcie.
Włożył do całej serii XL1 - piloty od HD1 . Pilot jest piękny i znakomity
/ kosztuje ponad 500 zł/ ale nie obsługuje wszystkich funkcji.
Ale piloty są wymieniane po zgłoszeniu bez problemu.
Jeśli chodzi o piksele - to zależy gdzie kupiłeś?
pozdrawiam
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Po weekendzie uzytkowania "aukcyjnego" ;) Xl-a podziele sie swoimi spostrzezeniami.
1. W piatek po poludni TV byl juz u mnie (dzieki dla Kikiego oraz kolegi ze sklepu Loco ;) za szybkie i profesjonalne zalatwienie transakcji ;) )
2. Pilot - tak jak pisal Kiki - trafil mi sie od HD1 :( (czekam na wymiane)
3. Pierwsze wrazenie - ogromny, piekny, widac ze jest to TV do ktorego projektanci dolozyli odrobine "duszy"
4. Po okolo 20 minutach stal juz gotowy do pierwszego uruchomienia ;)
5. Jestem glownie fanem sportu wiec pierwsze testy odbyly sie na kanalach sportowych z Cyfry+ niestety tylko w SD. Pilka nozna - ok, tenis (final Federer - Djokovic na USOpen w Eurosport PL po prostu rewelacja) - ok, formula 1 - ok (swietnie sie oglada zwlaszcza ujecie z bolidu kierowcy), siatkowka - ok (tutaj czasami przy serwisach minimalna smuga sie pojawia ale nie wplywa na przyjemnosc ogladania). Jesli sygnal SD jest nadawany z dosyc duzym bitrate obraz jest bardzo dobry, jesli bitrate jest mniejszy nie jest juz bardzo dobrze ale... dobrze ;) Mecz Portugalia - Polska obejrzalem bez wiekszych problemow choc obraz moglby byc lepszy.
Kanaly SD takie jak:
TVN czy TVN24 bardzo dobrze (Taniec z gwiazdami - super)
Tele 5 i podobne - srednio
Canal+, C+Film, Sport, HBO - bardzo dobrze
Niemieckie ARD i ZDF - super
Bajki (np czerwony kapturek na C+Film 16/9) - REWELACJA!!! Obraz tak idealny ze ma sie wrazenie jakby postacie chcialy wyjsc z ekranu - cudo!
Filmy na DVD - Bardzo dobrze
Cyfra+ i DVD podlaczone scartem do TV (nie testowalem hdmi bo nie mam narazie takiego dekodera ani DVD)
Wreszcie nadszedl czas na laptopa :)
Podlaczylem d-sub - vga i moim oczom ukazal sie idealny obraz wrecz jak to ostatnio mowia "porazajacy" ;)
Przegladanie www to czysta przyjemnosc, obraz ostry idealny!
Krotkie filmy w 720p hd z laptopa cudownie, obraz wrecz idealny.
Podsumowanie weekendowego testu:
Ten TV jest stworzony do odbioru programow nadawanych w bardzo dobrej jakosci i to zarowno SD jak i HD (wnioskuje po testach z laptopem)!
Wspolpraca z PC lub laptopem - rewelacja
Najlepszy efekt u mnie z odleglosci minimum 3,5 m - super!
Jestem bardzo zadowolony z zakupu, moge smialo polecic ten TV kazdemu fanowi sportu pod warunkiem ze bedzie ogladal na innych kanalach niz Tele5 i podobne ;)
To tyle pierwszych wrazen, po kilku dniach beda nastepne :)
 

jtd

New member
Bez reklam
A jak oceniasz dzwiek i glosniki w tym tv? Sa to tylko pierdziawki, czy moze dobre glosniki i daja jakis efekt 3D ?
 
Do góry