Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

JuPil

New member
Po pierwsze sprawa wieszaka. Jest uniwersalny ale LC-46XL1E ma rozstaw otworów 200 mm. Po zamontowaniu szyn do TV odległość pomiędzy szynami uniemżliwia powieszenie odbiornika, blokuje szerokość środkowego elementu wieszaka. Minimalna odległość jaka powinna być pomiędzy otworami w TV dla tego wieszaka to 210 mm.
Stop klatka - tropss55 dobrze widziałeś nie ma takiego przycisku. I rzeczywiście nie potrzeba do tego twardego dysku. LC-46XL1E nie posiada stop klatki. Ale nie uważam tego za zbyt wielki feler. W moim poprzednim TV była taka możliwośc ale nie pamiętam abym zbyt często z tego korzystał.
 

JuPil

New member
Ostatnia edycja:

JuPil

New member
anek napisał:
46 XL1 ma stop klatkę. Drugi przycisk po prawej stronie pilota nad otwieraną klapka.

Kolego czy ty masz XL1E czy tylko zgadujesz. Ja mam i powtarzam XL1E stop klatki nie ma:(. Przyciski o których mówisz służą do obsługi teletekstu.
 

4321

New member
Sharp 46xl

Witam mam LCD Sharp 46 XL kupionego u kikiego stap klatke ma drugi przycisk od dołu poprawej [ nie pod klapką]
 

kocur108

New member
Dziś w sklepie widziałem 46XL1E obok stała plazma 42" KURO i powiem wam panowie jestem pod wrażeniem grały prawie tak samo na sygnale HD podobno jakiś kanał z satelity
i oile spodziewałem się że XL1E bedzie wyglądał extra to jestem też pod wrażeniem plazmy KURO pierwszy raz niewidziałem z bliska drżenia obrazu
 

Zibi_72

New member
Sharp 46 XL1

Witam.
Od kilku dni jestem na tym forum, choć wczesniej trochę czytałem Wasze wypowiedzi. Proszę podpowiedzcie mi gdzie w Warszawie można zobaczyć model Sharpa serii XL1
 

4321

New member
Sharp 46 XL

Witam dzisiaj dostałem zamówionego Kathereina [tuner satelitarny DVB-S2 ] ponowie powiem tak obraz na tym Sharpie żyleta tnie po oczach mówie o programach niekodowanych z Astry w HD podłączyłem sprzęt kabelkiem po HDMI
 

michux

New member
Witam,
chciałem się podzielić kilkoma szybkimi spostrzeżeniami na temat 46XL1. Zacznę od samego początku. LCD kupiłem od KIKI i tu jeszcze raz powtórzę super kontak, szybka akcja, tzn. zamówienie, przelew i telewizor następnego dnia był u mnie. Jeszcze raz dzięki z tak sprawną akcję zakupową.
Wraz z LCD kupiłem wieszak frimy vivianco (nie wiem czy dobrze napisałem nazwę), oznaczenia nie pamiętam, ale kosztował ok. 400,- PLN i muszę powiedzieć, że z montażem nie miałem żadnych kłopotów. Montaż szybki, do tych 44kg zastosowałem 6 śrub 10x70mm i jeszcze wisi!
Jeśli chodzi o sam LCD, z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Nie jestem jakimś tv maniakiem, ale lubię mieć nowe i na czasie rzeczy (żeby nie napisać gadżety). Sprzęt na tle 18m2 mojego pokoju prezentuje się dobrze. Tu chciałem napisać, bo myślałem o 52xl1, że 46 jest aż za duży na tą powierzchnię, mnie pasuje bo pokój ma 6m długości i oglądam go z 3,5-4 m. Tak czy inaczej jest ok. Mam jeszcze kłopot z ustawienim wszystkim parametrów tzn. kontrast, świecenie itd i tu proszę o pomoc lub sugestie, oczywiście każdy ma swoje preferencje, ale od czegoś należy zacząć.
To chyba tyle, jeśli ktoś potrzebuje informacji do zwykłego użytkownika, nie specjalisty od HD i LCD to proszę o pytania w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć. A na koniec, na pewno sprzęt jest wart swoich pieniędzy. Zauważyłem drobne niedogodności jeśli chodzi o piloty, który jest naprawdę ładny, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia.
Ok to tyle pozdrawiam
 

kini0

New member
Bez reklam
Michux, a jak się TV sprawuje wieczorem , jak masz ciemno w pokoju? Czy aby czarny nie świeci zbyt mocno? - szczególnie jeśli patrzysz na ekran pod kątem...? ( duże obszary ) I czy aby nie buczy na małym podświetleniu...:grin:
To generalnie moje jedyne obawy co do tego TV- planowany zakup za miesiąc...!!
Pozdrawiam.
 

michux

New member
Spróbuję na to zwrócić uwagę. Na chwilę obecna to w nocy było dla mnie ok, choć oglądałem go tylko przez godzinę może dwie przez ostatnie dwa dni. Wydaje mi się, że czerń była "czarna" :). Muszę jeszcze popracować nad ustawieniami i dam znać.
Pzdr
 

michux

New member
Acha jeszcze jedno, buczenia nie słyszałem, zmienijąc jasność i kontrast, może nie zwróciłem na to uwagi, dam znać jutro.
pzdr
 

bebzoon

New member
kurcze remont mi się opóźnia i jeszcze chwila zanim TV "zawiśnie"

dwa pytania:

- podaj prosze typ wieszaka Vivanco
- podaj swoje ustawienia

w ogóle proszę posiadaczy o podawanie ustawień

pozdrawiam

bebzoon
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to nie jest tak - bo nawet kalibracja uwzględnia nasłonecznienie pomieszczenia. A telewizor jest rewelacja i wystarczy aby cieszyć się nie tylko przy zakupie.
 

ice-scream

New member
sharp

kiedy juz oficjalnie telewizorek sharp 46CL1E trafi do marketów jak np. mediamarkt??czy ktos wie kiedy mozna bedzie go juz ogladnac??pozdrawiam
 
Do góry