Sharp Seria XL1 (LC-52XL1E, LC-46XL1E, LC-XL1E) Link do testu w 1 poście.

jtd

New member
Bez reklam
To nawet i dobrze bo kogo stac na ten model to powinien zaczynac od 46 cali w gore, a nie jakis kaczy rozmiar 42'
 

mrdread

New member
Przecież to nie kwestia tego czy kogoś stać czy nie stać - TV sie dobiera również do wymiarów pomieszczenia - przecież nie bede siedzial 2m od 46' TV - bo to była by masakra :twisted:
 

ProSiaczek

New member
Od kilku miesięcy czytam to forum.
Miałem już wybrany model, Sharp 42XD1 ale gdy pojawiła się informacja, że będzie model 42XL1 to wiedziałem, że tylko ten i nic więcej.

Więc co teraz zakupić?

Nadmieiam, że 46 cali nie mogę zakupić ze względu na wielkość.
 

mdag

New member
ProSiaczek napisał:
Od kilku miesięcy czytam to forum.
Miałem już wybrany model, Sharp 42XD1 ale gdy pojawiła się informacja, że będzie model 42XL1 to wiedziałem, że tylko ten i nic więcej.

Więc co teraz zakupić?

Hmm, liczyłem na to że 42XL1 mimo wszystko się pojawi...
No i ja mam podobne dylematy.
Zastanawiam się także nad 42RD2E...
XD1 -fullHD
RD2E - 100 Hz
Trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy wobec obecnej oferty HD na polskim rynku warto rzucać się na FullHD...
...chyba nie...
 

kaszawgarnku

New member
mdag napisał:
Hmm, liczyłem na to że 42XL1 mimo wszystko się pojawi...
No i ja mam podobne dylematy.
Zastanawiam się także nad 42RD2E...
XD1 -fullHD
RD2E - 100 Hz
Trzeba sobie jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy wobec obecnej oferty HD na polskim rynku warto rzucać się na FullHD...
...chyba nie...

własnie, jeszcze długo bedzie deficyt sygnału HD. Kupie ps3 ale i tak gro czasu bedzie sie spedzało oglądając zwykłą telewizję w tym sport. Do tego hd ready wystarczy a testy odpowiedza jak radza sobie z sygnałem SD. W tej chwili pozostało 2 faworytów : sharp 42 rd2 i JVC 42P80 , oba 100 Hz.
pozdr
 

mrdark

New member
Witam
Ciekaw jestem jak nowe modele rd2e, p80, maja się do starszych wysokich modeli jvc, chociazby m60, czy tez loewe xelos, individual.
 

mdag

New member
kaszawgarnku napisał:
własnie, jeszcze długo bedzie deficyt sygnału HD. Kupie W tej chwili pozostało 2 faworytów : sharp 42 rd2 i JVC 42P80 , oba 100 Hz.
pozdr

no to idziemy łeb w łeb ;)

sorry za offtopic, temat dotyczy XL1
 

kcv

New member
Może nie powinno być napisane to tu, ale czekam na serie XL, a od tygodnia mam w domu pożyczonego Samsunga (plasma) PS-42C91H i mam mieszane uczucia:(, czy w ogóle kupować LCD/PDP.
Po podłączeniu go do zwykłej anteny "dachowej", PORAŻKA w porównaniu do starego poczciwego CRT. Na wszystkich kanałach TVP(1,2,3) totalna pikseloza. POLSAT i TVN już lepiej, ale... . I tu wychodzi jakość polskich nadawców:evil:. Czeskie i słowackie stacje "chodzą" lepiej 10x , a CT1 prawie jak HD.
N-ka po componencie dobrze, oprócz takich stacji jak Tele5 itp. Programy HD - IDEALNIE:mrgreen:. Nie mam możliwości podłączenia N-ki po HDMI, niestety.
DVD Yamahy 657 super, również component.
A teraz najlepsze, po podłączeniu lapka do plasmy kablem VGA otrzymujemy obraz lepszy niż z N-ki. Rozdzielczość ustawiona na natywną matrycy. Dvixy chodzą lepiej niż z DVD, pliki z HDTV (1080p) rewelacja, chociaż to nie pełne połączenie 1080.
Chyba przed zakupem (XL) będe musiał poprosić Kiki-ego na prezentacje, bo wydać ileś tam kzł dla kilku programów HD z N-ki i czekać na dostępność i przystępność cen HD-DVD lub BlueRay, chyba mija się z celem.
Chyba że się mylę:confused:. Poradźcie:!:
 

michux

New member
Witam Wszystkich,
jestem tu nowy, ale skrzętnie przeczytałem to co dotyczy 52xd1 i 52xl1. Pod koniec lipca chcę kupić jeden z tych modeli. Dzisiaj zacząłem przeglądać strony europejskie i np na http://www.on-tec-online.de/deeplin...shop.de/shopdata/go.shopscript?a=SHARLC52XL1E
cena 52xl1 jest na poziomie 3348,- EUR wliczając Mwst.
Wczoraj od jednego ze sprzedawców, że u nas może to być ok 17 tyś PLN, ciekawe czy to jest spowodowane?
Może ktoś wie, czy jako osoba prywatna moge odzyskać Mwst? Oczywiście dochodzą koszty transportu! Nie wiem też, czy te niemieckie modele mają polskie menu?
Ok to tyle i pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie ceny XL1 - dla członków klubu .hdtv- bedą sporo niższe niż te podane powyzej. Potrzeba się tylko deklarować z zakupem. Tak ma działać siła klubu.
Ceny są juz znane w Polsce i są niższe niż te które podajecie.
 

zagraj

New member
ceny sa znane

kiki napisał:
wszystkie ceny XL1 - dla członków klubu .hdtv- bedą sporo niższe niż te podane powyzej. Potrzeba się tylko deklarować z zakupem. Tak ma działać siła klubu.
Ceny są juz znane w Polsce i są niższe niż te które podajecie.

Czesc Kiki,
jezeli ceny sa juz znane w Polsce to prosze podaj je. Ja jestem zainteresowany 52 calami
 
Do góry