Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

babo1

New member
markel a spróbój podczas instalacji automatycznej wybrać sygnał cyfrowy(sharp niby ma edkoder dvb-c), czasami w kablówkach są oba i wtedy obraz jest dużo lepszy, Kumpel jest w INEA(poznań) i ma sony bravia v4000 (który też posiada taki dekoder dvb-c) i wszystko mu ładnie śmiga:) Pozdraiam i pochwal się wynikami potem
 

markel06

New member
babo1 napisał:
markel a spróbój podczas instalacji automatycznej wybrać sygnał cyfrowy(sharp niby ma edkoder dvb-c), czasami w kablówkach są oba i wtedy obraz jest dużo lepszy, Kumpel jest w INEA(poznań) i ma sony bravia v4000 (który też posiada taki dekoder dvb-c) i wszystko mu ładnie śmiga:) Pozdraiam i pochwal się wynikami potem
kablówkę też mam z INEA ale nie ma jeszcze dekodera cyfrowego ma dojść na dniach ( hd w maju ;( ) to wtedy zapodam cyfrowe wyszukiwanie i będzie na bank lepiej , ogólnie nie mam czasu na testowanie , muszę jeszcze kable kupić w sumie nie wiem czy lepiej hdmi + opyk czy moze dobre euro - choć mam od kina mega euro złącze to stestuję jak bedzie dekoder ;)

W zasadzie to co moge powiedzieć że mimo wszystko Sharp ma dobre skalowanie analogu , bo mam porównanie w tej samej seici z Panasem oraz z Sony i tam nie wygldało to lepiej może nie gorzej , cieżko powiedzieć bo to zalezy od kanalu , ogólenie w sumie do analogu to lcd średnio sie nadaje

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

babo1

New member
to powiem Ci ciekawostke kolega ma w inei pakiet podstawowy(co nie dają dekodera) i zrobił analog i był obraz ale zrobił cyfrowo w swoim sony i tez zdekodował, Inea wysyła oba sygnały jednocześnie.. ja np mam pakiet podtawowy plus canal + to jedyna mozliwość to podłąćzenie takiego układu że sygnał idzie przez dekodeer i dalej do tv, na dekoderze ogląam canal + ( uprawnienia na karcie w dekoderze ) a reszta w tv. Także spróbuj bo sam przymierzam sie do tego TV i ta kwestia mnie zastanawia bo sharp znacznie tańszy od soniacza. Czy w próbowałeś odbierać DVB-T ze śremu??
 

markel06

New member
Po kablu cyfrowy nie poszedł
co do TV to na razie tylko trochę mnie pilot denerwuje - jest trochę źle wyprofilowany , po za tym jest raczej ok nawet fajnie pykają głośniki ;)
Pozdrawiam
 

bogaty

New member
Bez reklam
Mam probem z przezroczystą poswiatą na matrycy sharpa 32D65E szczególnie widocznej z lewej strony w miejsach przyciemnionych.Oddałem tv do serwisu po 2 tyg wrócił i napisali ze nie stwierdzono usterki, która nadal występuje na xboxie 360 nie wiem na czym oni testują tv ale chyba nie na konsolach.Wina lezy po stronie tv, bo testowałem rózne kable hdmi vga i component na tym i innych tv i tylko tu to wystepuje co mam zrobic ?
 

mlody_stasiu

New member
witam,
przymierzam sie do LC-46DH65E lub LC-52DH65E. chcialbym podlaczyc pod niego playa 3 i cyfre. ma ktos z forumowiczow taki tv w takim zestawie?
boje sie, ze obraz podczas grania nie bedzie dosc dobry zwlaszcza przy 52 calach. jak wyglada sd na 52"? a co z tunerem dvb-t, podobno te z sharpa nie dzialaja w polsce, czy to prawda??
no i ostatnia kwestia, czy warto placic za 100hz i kupic 46XL2E. czy to robi az tak wielka roznice?
dzieki za info i pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

nowytj

New member
bogaty napisał:
Mam probem z przezroczystą poswiatą na matrycy sharpa 32D65E szczególnie widocznej z lewej strony w miejsach przyciemnionych.Oddałem tv do serwisu po 2 tyg wrócił i napisali ze nie stwierdzono usterki, która nadal występuje na xboxie 360 nie wiem na czym oni testują tv ale chyba nie na konsolach.Wina lezy po stronie tv, bo testowałem rózne kable hdmi vga i component na tym i innych tv i tylko tu to wystepuje co mam zrobic ?

Ja mam coś podobnego, gdy jest jakaś scenka i za chwile czarny ekran to niektóre elementy z poprzedniej sceny zostają i tworzą lekką poświatę na tym czarnym ekranie :/ xboxa 360 mam podłączonego przez hdmi.
 

bogaty

New member
Bez reklam
nowytj napisał:
Ja mam coś podobnego, gdy jest jakaś scenka i za chwile czarny ekran to niektóre elementy z poprzedniej sceny zostają i tworzą lekką poświatę na tym czarnym ekranie :/ xboxa 360 mam podłączonego przez hdmi.
A oddałes TV do serwisu ? ja wczoraj napisałem i czekam na odpowiedz niech go 2 raz zabiorą.
 

dzonny26

New member
Sharp LC-37D65E

Witam
Mam jeden zasadniczy problem z formatami obrazu po podlaczeniu do N-ki przez HDMI. Generalnie formaty obrazow mozna zmieniac z pilota N-ki tylko w przypadku kanalow HD. W przypadku calej reszty pilot N-ki nie daje takiej mozliwosci.
Jezeli chodzi zas o zmiany formatow obrazu z pilota do TV to juz w ogole jest problem. Mianowicie nie mam w menu opcji WSS - ktora to rzekomo pozwala na jakies tam pole manewru. W tym momencie moge tylko wybierac pomiedzy trybami obrazu "Pełny" i "Pixel na Pixel" pomiedzy ktorymi nie ma praktycznie zadnej roznicy.
Prosze o pomoc. Czy robie cos zle ? Mimo wszystko dobrze by bylo czasami cos poogladac w formacie 14:9, ewentualnie 4:3.
dzieki
 
Ostatnia edycja:

pawelbrz

New member
Nie wiem jakie możliwości ma dekoder N, ale jeżeli jest możliwość wyłączenia skalowania obrazu do 1080i/1080p to ją wyłącz.
Kanały HD jeżeli są nadawane w 1080i będą wyświetlane tak jak miałeś je dotychczas - z możliwością przełączania formatów z pilota "N" (skoro piszesz, że jest taka możliwość), jeżeli są nadawane w 720p przybędzie jedna zdaje się opcja formatu z pilota TV.
Dla kanałów SD przybędzie opcji formatów obrazu z pilota TV. Skaler w sharpie nie jest zły, więc za dużo nie stracisz na obrazie.
Sam mam podłączony do sharpa tuner z wyjściem hdmi i sygnał posyłam 576p/50hz i jest ok., funkcje formatów obrazu są wszystkie dostępne.
 

snowkar

New member
mam pytanko bo jak wpisuje w skapiec .pl telewizor sharp 46d65 to w jednym sklepie jest calutki czarny a w innym wydaje się ze głośnik dolny ma srebrny kolor ,na pierwszej stronie tego tematu o tej serii d65 jest zdjęcie wyraźnie pokazujące srebrny dól tego tv,o co chodzi?są dwie wersje kolorystyczne?
jeszcze jedno czy d65 i dh65 są wizualnie identyczne proszę o pomoc,pozdrawiam
 

a4tech

New member
@snowkar

Wszystko zależy od padania światła na ktatkę zasłaniającą głośniki (w szczególności błyski flesza)...
Ta kratka jest w kolorze ni to aluminium ni to szarawo-stalowym. Napewno nie jest srebrna :)
Złudzenie takie, może potęgować srebrna listwa odzielająca, znajdująca się nad opisywaną maskownicą.

Co do różnic między D65E a DH65E - z wizuala są identyczne :)


Pozdro.
 

Grzegoslaw

New member
Dh66?

Patrzyłem na stronie sharp'a i nie mogę dopatrzyć się różnicy pomiędzy 46dh65e a właśnie 46dh66e. DH66 jest parę stówek droższy.
Może znacie szczegół?

Dlaczego przepłacacie do modelu z literką H, skoro mpeg4 wchodzi (jeśli wejdzie) od 2012r. Do tego czasu nikt z nas nie będzie potrzebował anteny tzw. siatkowej? Każdy będzie miał kablówkę a jak nie to na pewno jakś Polsat, N, itd, albo własny "talerz" jeśli mieszka w domku.
Nie wierzę, że będziemy tylko oglądali 1, 2 i polonię.

Pytam, bo się zastanawiam sam nad kupnem i liczę obecnie każdy grosz (niestety kredyt).
Czy bardzo odczuwacie brak 100Hz, RGB?
 
Ostatnia edycja:

grucha383

New member
Witam, posiadam LC-37DH65E od dwóch tygodni. Do wczoraj korzystałem ze zwykłej anteny analogowej, obraz był ładny. Najładniej chodziły kanały niemieckie FTA z satelity astra. Od wczoraj posiadam TNK z tunerem Fergusona FK 6900CR i obraz nie jest najlepszej jakości, podłączyłem go przez componenta bo tak jest zalecane w intrukcji. Skalowanie ustawia się na 576p, nie wiem może to po prostu słaba jakość tnk, bo kanały FTA niemieckie wyglądają o niebo lepiej.
 

a4tech

New member
grucha383 napisał:
...nie wiem może to po prostu słaba jakość tnk, bo kanały FTA niemieckie wyglądają o niebo lepiej.

Dokładnie TAK :hmm:
Czy to TNK, czy jakakolwiek inna polska platforma "cyfrowa", jakosć jest do bani (niski bitrate) :confused: Najgorszy jest CP :???:
Z tego właśnie powodu zrezygnowałem z połączenia Component i wróciłem do SCART-a. Tobie póki co proponuję to samo...
Przy połączeniach analogowych, pamiętaj o sensownej klasie kabelkach :D


Pozdro.
 

grucha383

New member
Jednak na razie zostanę przy komponencie, ponieważ mój tuner nie podaje RGB na SCARCIE i obraz jednak lepiej wygląda na component. Dzięki za odzew :)
 

pawelbrz

New member
A ja przeszedłem ze skarta RGB na HDMI i sobie chwalę (TNK). Jakość obrazu oczywiście zależna od jakości nadawania i jakości realizacji danego programu, ale ten sam program oglądany po HDMI wygląda lepiej od tego po skart, dźwięk również lepszy.
 

esbek

New member
Grzegoslaw napisał:
Dlaczego przepłacacie do modelu z literką H, skoro mpeg4 wchodzi (jeśli wejdzie) od 2012r. Do tego czasu nikt z nas nie będzie potrzebował anteny tzw. siatkowej? Każdy będzie miał kablówkę a jak nie to na pewno jakś Polsat, N, itd, albo własny "talerz" jeśli mieszka w domku.
Nie wierzę, że będziemy tylko oglądali 1, 2 i polonię.
Mpeg4 wchodzi już teraz. W Warszawie nadają dwa kanały TVP i Polsat. A na każdym z kanałów po kilka programów. Po za tym do 2012 roku mamy przejść na mpeg4 w całym kraju o oficjalny początek nadawanie to wrzesień 2009.
 

Grzegoslaw

New member
Rozumiem, a jak się mają "kablówki" i te wszystkie N do tego mpeg4?
One przecież będa nadawać w tym systemie, bez łaski. I skoro mam tv bez mpeg4 i np. N to przecież będę odbierał. To po ....... mam kupować sharpa z literką h? Pytam, czy to nie jest zbędny wydatek.

A może znasz różnicę między modelem 65dh a 66dh?
 
Do góry