Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

pawelbrz

New member
Czy ktoś "zgłębił" problem uzyskania full HD w D65e/DH65E z komputera po hdmi ?
Jakie warunki muszą być zachowane aby uzyskać 1080p z peceta?
Instrukcja podaje jak ktoś już wspomniał max:
SXGA+ - 1400 x 1050, 65.3 kHz, 60 Hz (standard VESA 60Hz)
Interesuje mnie jaki jest efekt przy załączeniu w kompie trybu np. 1920x1080/56Hz (w moim pc-cie jest taki tryb dostępny).
Ewentualnie czy są jakieś karty graficzne, które umożliwiają uzyskanie na wyjściu HDMI sygnału 1080/50p lub 1080/24p - moim zdaniem właśnie to 60Hz przy full HD jest problemem w uzyskaniu 1080 linii.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
geforce 8600GT(lub wyższy) - 1920x1080p 23,24,25,50,60Hz przez hdmi. TV "pixel na pixel". Wszystko smiga idealnie(kabel dvi-hdmi 7,5m) Dzwiek po coaxialu.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
testowałem 24 i 50Hz, pozostałe zostały wyświetlone jako dostepne(włączone w sterownikach "pokaz tylko tryby dostępne"). Zastrzegam, ze to jest dostępne tylko przy połączeniu DVI-HDMI, po VGA nie ma takich mozliwości.
Jak bede miał wolny komp(stacjonarny) i TV to przetestuje pozostałe.

Aha, TV to 42x20, wiec niejako poprzednik, ale w dh bedzie identycznie.
 

pawelbrz

New member
Jak by była taka możliwość...
To co już sprawdziłeś to cenna informacja dla chcących zbudować sobie HTPC. 8600GT można w wersji z pasywnym chłodzeniem wyrwać już za 170plnów, do kompa do odtwarzania filmów jak znalazł.

A czy ktoś sprawdzał jak to jest z integrami stworzonymi do HD - np. Geforce 8200, ATI 780G/790GX (HD 3200/3300) lub w przypadku popularnych ostatnio w laptopach GMA X4500HD ? Czy w tych grafach jest możliwość uzyskania sygnału 50Hz i 24Hz (skoro już sprawdzone) i czy to współpracuje poprawnie z tytułowymia sharpami w fhd?
 

pawelbrz

New member
Czyli moja teoria 60Hz padła.:)
Ale to dobrze, oznacza to, że sharpy mają problemy we współpracy z komputerem nie z powodu jakichś braków sprzętowych tylko ze względu na brak kompatybilności driverów kart graficznych.
dzięki za wyniki testów
 

bogaty

New member
Bez reklam
Witam ostatnio zauważyłem na TV taką poświatę przezroczystą widoczną w miejscach zamglonych i przyciemnionych, mówię tu graniu na xboxie 360 czym to może być spowodowane?.Drugie pytanie jak odpalić Menu serwisowe na D65E?
 

a4tech

New member
@SławekSS


Mam pytanko co do Twojego testu... :eek:k:

Jak było z poprawnością wyświetlania obrazu (rozciąganie, deformacja, ucinanie, itp) ???
Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wnioskuję, że rodzaj połączenia to DVI->HDMI ??? Bo jak inaczej ;)

A i orentujesz się może, ile max. można wycisnąć z tego sprzętu przy połączeniu D-Sub -> D-Sub ???
Pytam Cię o to, ponieważ nie wierzę w te Allegrowe 2560x1600 :p


Pozdro.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
a4tech napisał:
@SławekSS


Mam pytanko co do Twojego testu... :eek:k:

Jak było z poprawnością wyświetlania obrazu (rozciąganie, deformacja, ucinanie, itp) ???
Z Twoich wcześniejszych wypowiedzi wnioskuję, że rodzaj połączenia to DVI->HDMI ??? Bo jak inaczej ;)

A i orentujesz się może, ile max. można wycisnąć z tego sprzętu przy połączeniu D-Sub -> D-Sub ???
Pytam Cię o to, ponieważ nie wierzę w te Allegrowe 2560x1600 :p


Pozdro.
D-Sub -> D-Sub nie podłączałem, więc nie wiem, a jeśli chodzi o podłaczenie DVI -> HDMI, to w TV miałem ustawione pixel w pixel, a karta wykryła sama rozdzielczość 1920x1080 i nie było/nie ma żadnej deformacji, rozciągnięcia, ucinania itp. W 100% prawidłowy obraz.
 
Ostatnia edycja:

nowytj

New member
Mam pytanko jak model DH65e sprawuje się przy obrazach dynamiczny np przy oglądaniu sportu?

aha jeszcze zapytam o kolory, czy naturalne są i ładne
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
@nowytj


Powiem Ci szczerze, że sportu to ja mało oglądam :p
Ale jak już coś sensownego trafię to zostawiam właśnie po to aby testować dynamikę wyświetlania obrazu.

Póki co jestem z niej zadowolony. No może poza snooker-em (ale to zależy od kąta kamery).
Ogólnie jest OK :)
Np. Supercross, koszykówka, F1... Wymiatają.


Kolory jak dla mnie są spoko (ładne i naturalne) - wszystko zależy od odpowiednich (pod siebie) ustawień odbiornika.
A ten model ma je spore :eek:k:

Czerń jak na LCD jest naprawdę czarna.

Ale i tak bardziej podobają mi się kolory Loewe i czerń Kuro :eek:k:
Z kolei ceny za te cacka to już znacznie mniej ;)


Pamiętaj również o tym, że dobry sygnał wejściowy to już "połowa" sukcesu.


Pozdro.
 

nowytj

New member
@a4tech

Dzięki za odpowiedź :) Pewnie jak każdy przed kupnem motam się i zmieniam modele jak rękawiczki, no ale za duży wybór jest, stwierdziłem, że nie opłaca mi się wydawać około 3,5 tys za lepsze modele, a na DH65E zwróciłem uwagę, bo ma też tuner mpeg4 i gdybym za 3 lata zmieniał tv, to bez problemu mogę go dać rodzicom bym im służył, a sam bym jakiś inny wtedy kupił.
Ale znając życie to jeszcze kilka razy zmienię zdanie :(
 

wincek16

New member
sharp pomocy

mam sharpa LC-42X20S szukam do niego ustawień ale nie mogę znaleść tego modelu . Jak ktoś był by życzliwy i mógłby mi pomóc to bym był bardzo wdzięczny i z góry dziękuje
 
Ostatnia edycja:

babo1

New member
Pytania dotyczą 32-dh65e. Jaka jest maksymalna rozdziałka jaką może przyjąć telewizor po D-SUB?? czy EPG w DVB-T działa bez zarzutu?? jak wygląda z poborem prądu dla 32 cali? Z góry dzięki
 

a4tech

New member
@babo1


Moja 37-ka przy połączeniu DVI - D-Sub (winfast GF 7600 GT) wyciąga 1360x768, więc myślę, że 32-ka zachowa się podobnie.

Nie mam sygnału DVB-T więc nie wiem... :???:

Pobór prądu mam napewno większy ;)


Pozdro.
 

babo1

New member
bardziej zależy mi na połączeniu d-sub - d-sub bo mam COMPALA FL90 z 8600gt ale jedyne wyjście to d-sub. CZy ktokolwiek sprawdzał tuner dvb-c bo np kumpel ma sony 32w4000 i po podłaczeniu kablówki z INEA Poznań dał na na konfiguracji automatycznej "sygnał cyfrowy" i ładnie mu śmiga a obraz żyleta.jestem w tej samej kablówce więc nie wiem czy etedy musi być tumer dvb-c czy to każdy tv tak łądnie odbierze??W tej chwili zastanawiam sie właśnie nad Sharpem 32dh65e, sony 32w4000, phil 32 PFL7603D... cieżki wybór ale biorąć względy ekonomiczne to chyba zostane przy sharpie i wtedy będe mogł sobie sprawic dodatkowo xbox360:)
 

nowytj

New member
a4tech widzę, że jesteś ekspertem jeśli chodzi o model dh65e. mógłbyś podać jakie masz ustawienia na poszczególnych trybach AV ?:p
 
Do góry