Sharp seria D65 (LC-52D65E, LC-46D65E, LC-37D65E, LC-32D65E)

a4tech

New member
Hehe... "Ekspert od DH65E" DOBRE :) :) :)

No, niecałe dwa miechy mam swego Aquos-a i już jestem ekspertem :D
Fajnie by było :eek:k:

A co do ustawień (innych użytkowników) to już to przestudiowałem.
Nie ma to najmniejszego sensu (podawanie ich Innym), ponieważ...

Każdy z Nas ma inne warunki (pomieszczenie, nasłonecznienie, sprzęt, upodobania, itp.).
Nawet profesjonalna kalibracja obrazu powinna odbywać się u klienta w miejscu gdzie ma stać TV.

Pozatym ja na każdym wejściu sygnału mam inne ustawienia. I wciąż testuje optymalne pod siebie :D


Wytłumaczę Ci to najprościej jak mogę:

Nawet jak podepnę DVD Pionka DV-626D SCART-em i ustawię niby poprawne ustawienia obrazu.
To wystarczy tylko, że zmienię odtwarzacz (źródło sygnału) na Ferdka D-880 i już wszystko jest do popawki.
O zmianie kabla czy rodzaju złącza już nie wspomnę ;)

Tak więc widzisz, że nie ma to najmniejszego sensu :(


Pozdro.
 

Doopan

New member
Hej,
rozumiem, że muszę wybrać model z H w nazwie, żeby to DVB-T cokolwiek mi dało, tj. żebym mógł dziś odbierać sygnał naziemnej TV cyfrowej testowy, a w niedalekiej przyszłości już regularny?

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś skrobnął, jak się sprawuje sprzęcior z XBOX 360 - czytałem wiele opinii, że smuży strasznie:)
 
Ostatnia edycja:

Doopan

New member
Jeśli potrzebna wam instrukcja, to powyżej macie po polsku (tzn.mielibyście, ale nie mogę zamieszaczać linków, pomimo iż mam 7 postów grrr :)

sddsdsd
 

a4tech

New member
DH65E = DVB-T kodowane w MPEG2 i MPEG4
D65E = DVB-T kodowane jedynie w MPEG2

W Polsce sygnał naziemnej TV cyfrowej będzie kodowany w MPEG4 :D
 

markel06

New member
Pytanko jedno małe czy 32DH65E od swojego brata bez H różni się tylko właśnie opisanym wyżej dekodowaniem , czy są jeszcze jakieś inne różnice
Pytam dla pewności bo najprawdopodobniej w poniedziałek go zamówię i wolę mieć pewność ;)
Generalnie kupuje go z myślą o Ps3 , miałbyć panas LZD80 ale nie mogę u siebie go dostać , Sharp chyba jest równie dobry no i dobrze skaluje podobno
Pozdrawiam
 

a4tech

New member
Skaluje poprawnie :eek:k:

Różnice miedzy D65E a DH65E, to oprócz MPEG4 ma jeszcze dekoder dźwięku Dolby Digital PLUS a D65E Dolby Digital.


Pozdro.
 

marciner

New member
Pytanie do użytkowników Sharpa 52 cale DH65E:

Jakie dokładnie są wymiary podstawy telewizora?

Muszę dokonać zakupu stolika przed telewizorem, a ten stolik który sobie upatrzyłem ma najwyższą półkę znacznie mniejszą niż pozostałe poniżej. Obawiam się, że może się nie zmieścić.

Pozdrawiam
 

luka80

New member
a4tech napisał:
Skaluje poprawnie :eek:k:

Różnice miedzy D65E a DH65E, to oprócz MPEG4 ma jeszcze dekoder dźwięku Dolby Digital PLUS a D65E Dolby Digital.


Pozdro.

i tylko tym się różnią? więc jakość obrazu powinna być taka sama na d65e i dh65e?
 

trzystan

New member
a4tech napisał:
Skaluje poprawnie :eek:k:

Różnice miedzy D65E a DH65E, to oprócz MPEG4 ma jeszcze dekoder dźwięku Dolby Digital PLUS a D65E Dolby Digital.


Pozdro.
Witam wszystkich na forum.
Przymierzam się do kupna LC-32DH65E lub LC-32D65E i stąd moje pytanie o różnice.
Czy tylko takie są rzeczywiście?Skąd wynika różnica w specyfikacji na stronie Sharpa dotycząca tych telewizorów:
LC-32DH65E
HD-ready / HD-ready 1080p• / •
HDTV / HDTV 1080p• / •
LC-32D65E

HD-ready / HD-ready 1080p• / •
HDTV / HDTV 1080p- / -
Pozdrawiam
 

SławekSS

New member
Bez reklam
D nie posiada tunera DVB-T mpeg4, dlatego nie posiada funkcji telewizora HD
DH posiada tuner DVB-T mpeg4, dlatego jest pełnowartościowym odbiornikiem telewizyjnym HD

stąd te różnice
LC-32DH65E
HD-ready / HD-ready 1080p• / •
HDTV / HDTV 1080p• / •
LC-32D65E

HD-ready / HD-ready 1080p• / •
HDTV / HDTV 1080p- / -
 

trzystan

New member
SławekSS napisał:
D nie posiada tunera DVB-T mpeg4, dlatego nie posiada funkcji telewizora HD
DH posiada tuner DVB-T mpeg4, dlatego jest pełnowartościowym odbiornikiem telewizyjnym HD

stąd te różnice
Dziękuję bardzo_Oto chodziło.
 

luka80

New member
witam
stałem się szczęśliwym posiadaczem sharpa 37dh65e, tv kupiłem na kuptv.pl (polecam sklep)
przy pierwszym odpaleniu TV obraz jakoś mnie nie powalił na kolana, tuner SD c+ połączenie euro->euro, ale troszkę poczytałem i zdecydowałem się kupić kabelek component (50zł) i to był strzał w 10, obraz żyleta, polecam to połączenie dla tunerów SD, jak na razie nie posiadam tunera HD więc w tej kwestii nie podzielę się spostrzeżeniami

no ale jak to w życiu cały czas pod górkę, nie mogę ustawić przy połączeniu euro->component automatycznego przełączania obrazu nadawanego w 4:3, przy połączeniu euro->euro automatycznie wskakiwał mi obraz 4:3, niestety przy euro->component obraz zostaje panoramiczny (rozciągnięty), po której stronie może leżeć problem TV czy tunera? podkreślam że TV jak i tuner testowany na tych samych ustawieniach

pozdr luka
 

skylla1

Member
Bez reklam
Dobrze rozumiem, że kabel scart-component gra ci lepiej niż scart-scart?
To dość dziwne... Co się dokładnie poprawiło? Krawędzie, rozmycia, kolory, szumy?
 

luka80

New member
skylla1 napisał:
Dobrze rozumiem, że kabel scart-component gra ci lepiej niż scart-scart?
To dość dziwne... Co się dokładnie poprawiło? Krawędzie, rozmycia, kolory, szumy?


mój tuner (dm500) nie posiada typowych wyjść component (gniazd chinch) ma możliwość podłączenia przez złącze scart po wcześniejszej zmianie w menu wyjścia obrazu z rgb na YPbPr)

co do obrazu to nie jestem na tyle w temacie aby Ci to dokładnie opisać, kolory stały się żywsze bardziej wyraźne (np czerń), szumy, obraz poprawił się znacząco nawet jak dla laika bardzo zauważalny, jak to moja żona podkreśliła "teraz to mogę powiedzieć że mamy dobry TV"

 
Ostatnia edycja:

luka80

New member
pytanko, czy ktoś wieszał ten model 37" na ścianę? jak tak to na jakim wieszaku? może coś polecicie do tego modelu
 

Jarekm51

New member
Ja zakupłem ten tv- 37dh65e- sprawuje się w porządku a zawiesiłem go na wieszaku z firmy tvs group na allegro i jest tuż przy ścianie. Nie było problemu z montażem, wygląda solidnie i cena też jest zachęcająca ( około 120 PLN )
 

markel06

New member
doszedł do mnie 32dh65e , na razie tylko na analogu z kablówki - no nie powiem żeby to była żyleta niektóre kanały tragedia ale niektóre całkiem fajnie
pogrzebałem trochę w ustawieniach ale sygnału sie nie przeskoczy bo w zasadzie nic to nie zmienia
, ale na dniach dojdzie dekoder cyfrowy a za 2 miechy wersja hd ;) więc tym się nie przejmuje
generalnie fajne i przejrzyste menu - na razie nie mam zastrzeżeń bo za mało testów , podśiwetlenie bez zasrzeżeń , równo po całości ( bawiłem sie nokia test )

wracając do kalibracji czym najlepiej sie pobawić żeby zmiany były widoczne

POZDRO
 
Do góry