Sharp RD2 - wszystko o serii

mk1976

New member
Lolek - dokładnie podzielam twoj poglad odnosnie Toshiba Sharp Panasonic, trudny wybor i podobnie obserwowalem rynek niemiecki gdzie Toshiba ciesz sie duza popularnoscia, podobnie w Anglii, gdzie Toshiba jest takze w czolowce telelewizorow LCD
 

lolek

New member
Jest jeszcze coś, co bardzo przekonuje mnie do Toshiby:
Na niemieckiej stronie podsumowujacej testy różnego rodzaju sprzętu i nie tylko można znaleźć coś takiego.
w pierwszej, 10 aż 4 modele Toshiby, chyba coś w tym musi być.

Na marginesie:
Toshiba wl68 - ocena 1,8
Panasonic lx 70 1,4, ale jak wspomniałem w najnowszych testach dostał trochę gorsze noty - nieco ponad 2
Sharp Rd2 na razie brak w tym zestawieniu, ale oceny (wysokie - 1,6) można znaleźć w linku który podałem w poprzednim poście.

Wiem, ze zaraz ktoś napisze, że nie warto kierowac się testami z gazet, ale chcę zaznaczyć, że na wskazanej stronie zbierane są oceny z wielu czasopism, po drugie, są to testy z prasy niemieckiej, a wydaje mi się, ze tam poziom obiektywizmu jest wyższy niż w przypadku testów w prasie polskiej, tam wydawcy starają się dbać nie tylko o kase ale również o prestiż wydawanych tytułów.
 

kuba380

New member
no to przepraszam faktycznie nie jest duza rożnica w cenie ale parametry zdecydowanie sa po stronie sharpa matryca 4 ms a w toshibie 8 ms to jest duza roznica!! ale poczekajmy na testy kikiego :) wlasnie kiki kiedy wrzucisz testy mowieles cos ze jak dostawa przyjdzie tych tv :) a mozesz powiedziec mniej wiecej kiedy to bedzie???
 

wojtekinfo

New member
WITAM Wszystkich
Przeglądam to forum dość wnikliwie od miesiąca, jest to mój pierwszy post. Prawdopodobnie jak większść uczestników tego forum jestem tu w poszukiwaniu odpowiedzi na jedno tylko pytanko "który wybrać?".
Moje długie poszukiwania zacieśniły się do dwóch modeli:
Sharp 32 RD2 lub Panasonic 32 LX700.
Mój wybór skłania sie ku Sharp-ikowi, parametry obrazu jakie podaje producent Sharpa są powalające, Panasonic-owi tez nie można niczego zarzucić. Z niecierpliwością czekam na szeroki i wnikliwy test RD2 Kiki-ego (najlepiej z fotkami):). Czy moż wiadomo kiedy się pojawi?
 

Remik82

New member
po pierwsze primo te wszyskie testy i oceny dotycza parametrow tv a nie ich jakosci wyswietlanego obrazu, po drugie primo sponsoring nigdy nie umrze. po trzecie primo nie wam i nie pora roztrzygac ktory tv jest najleszy skoro wiekszosc z was nie widziala ich na oczy. Czas pokaze ktory producent mial racje :?

ps
wstrzymajmy sie z rostrzyganiem ktory jest najleszy do czasu foto testow i opini kogos niezaleznego kto juz mial przyjemnosc testowac te tv
 

kuba380

New member
zagadzam sie z toba ze trzeba poczekac na testy! ale ja nie mowilem ze jakis tv jest lepszy! mowilem tylko to ze patrzac na parametry sharp wygrywa!ale to jest moje zdanie kazdy moze miec swoje zdanie :) kiki kiedy testy??
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kuba380 napisał:
no to przepraszam faktycznie nie jest duza rożnica w cenie ale parametry zdecydowanie sa po stronie sharpa matryca 4 ms a w toshibie 8 ms to jest duza roznica!! ale poczekajmy na testy kikiego :) wlasnie kiki kiedy wrzucisz testy mowieles cos ze jak dostawa przyjdzie tych tv :) a mozesz powiedziec mniej wiecej kiedy to bedzie???
Moze i duza to róznieca ale bez przesady. Mam Jvc 37S60, który ma 6ms i żadnego smuzenia nie widze. Miedzy 6ms jvc a 8ms toshiby to juz nie jest jakas przepaść dlatego uwazam ze w toshibie tez smużenia sie dopatrzy ten kto chce je zobaczyc. Po paru miesiącach od zakupu jvc kupiłem tez sharpa 32ga9, który to ma super opinie jako lider jesli chodzi o obraz. I niestety powiem szczerze, ze ma bardzo dobre formatowanie tzn bez rozciagania po bokach ale jesli chodzi o obraz, kolory to uwazam ze jvc wyprzedza go o lata swietlne.Niestety. Mówie niestety bo równiez naczytałem sie tu ochów i achów o sharpie ale teraz mam juz pewne doswiadczenie i powiem szczerze ze gdybym miał wybierac jeszce raz to skierowałbym sie w strone jvc niz sharpa.
 

kuba380

New member
no moze masz racje ale napewno bez powodow nie mowia ze sharp robie bardzo dobre silnki graficzne to raczej nie jest reklama:) a napewno wieksze prawdobodobienstwo ze w TV z matryca 8 ms wystepuje smuzenie niz w matrycy 6ms czy 4ms!! ale wiesz JVC nie uwazam za jakas marke przewodzaca w tv LCD a wiesz moze sie myle i strasznie nie podobaja mi sie wyglady JVC ale jednemu sie podobaja a drugiemu nie:) Bardzo z wygladu podoba mi sie SHARP RD2E:) chyba najladniejszy TV jakiego widzialem:)
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
kuba380 napisał:
no moze masz racje ale napewno bez powodow nie mowia ze sharp robie bardzo dobre silnki graficzne to raczej nie jest reklama:) a napewno wieksze prawdobodobienstwo ze w TV z matryca 8 ms wystepuje smuzenie niz w matrycy 6ms czy 4ms!! ale wiesz JVC nie uwazam za jakas marke przewodzaca w tv LCD a wiesz moze sie myle i strasznie nie podobaja mi sie wyglady JVC ale jednemu sie podobaja a drugiemu nie:) Bardzo z wygladu podoba mi sie SHARP RD2E:) chyba najladniejszy TV jakiego widzialem:)
No jesli chcesz kupic tv ze względu na wyglad obudowy to nie mamy o czym mówic. Natomiast jesli zależy ci na obrazie to wierz mi ze mam racje. Nie jestem miłosnikiem i nigdy nie byem miłosnikiem JVC. Jednak mam do czynienia i z jvc i z sharpem i sa to modele na tym samym poziomie i jvc ma lepszy obraz. Jakbys zobaczył kolor skóry ludzkiej to bys wiedział,o czym mówie.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Zgadza się.Kolory w Sharpach to niestety największa bolączka.W JVC są dużo lepsze.Ale z kolei płynność obrazu lepsza w Sharpach.Czerń moim zdaniem również-chociaż przy niewłaściwych ustawieniach zbyt smolista,zlewająca ciemne sceny w czarną maź.
Każda marka ma jakieś wady i zalety.Nie ma sprzętu idealnego.Niektóre wady widać tylko i wyłącznie w bezpośrednim porównaniu, kiedy jeden tv stoi obok drugiego.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na prezentacjach - jak w domu nie działa żaden marketing - najczęściej jest wybierany JVC . Ale seria RD 2 Sharpa z pewnością należy do czołówki .
 

kuba380

New member
nie wybieram TV patrzac tylko na wyglad jest to na drugim planie a osbiscie uwazam ze zaden JVC w tej klasie cenowej nie pobije tego SHARPA RD2E!!jedynie co moze mu zagrozic to Panasonic!mozliwe ze TOSHIBA!pozdrowienia
 

lolek

New member
WD1 to podstawowy model Sharpa, zdecydowanie niższa półka niż RD2, ale dla mniej wymagąjacych może być bardzo ciekawą propozycją, bo cena jest sporo niższa niż za RD2. Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp dostaniemy dopiero w środę. Poprzednie wszystkie sie sprzedaly w jeden dzień i nie zdążyłem nawet wyjąć z kartonu Logistyka Sharpa jest pod psem. Więc w czwartek będę zaczepiać zdjęcia.
Przepraszam za zwłokę.
 
Do góry