Sharp RD2 - wszystko o serii

Rudeford

New member
Kalibracja nie wpływa negatywnie na TV. Ja podchodzę do niej trochę sceptycznie. Przecież każdy ma inny gust i jeden woli bardziej kolorowy i przejaskrawiony obraz a inny naturalny itd. Ustawienie „normalny” w JVC lekko zmodyfikowane(jasność, kontrast i kolor) daje bdb. naturalny obraz. Zresztą i tak trzeba ustawiać osobno obraz do każdego wejścia, bo niestety na jednym nie da się ujechać. Po komponencie jest bardziej kontrastowy a już z VGA znacznie łagodniejszy.
Sony D3000 nie smuży pewnie bardziej od innych. Cała sprawa z smużeniem wyszła właśnie przy okazji opisywania tego modelu przez niektórych użytkowników i dlatego można odnieść takie mylne wrażenie.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford napisał:
Kalibracja nie wpływa negatywnie na TV. Ja podchodzę do niej trochę sceptycznie. Przecież każdy ma inny gust i jeden woli bardziej kolorowy i przejaskrawiony obraz a inny naturalny itd. Ustawienie „normalny” w JVC lekko zmodyfikowane(jasność, kontrast i kolor) daje bdb. naturalny obraz. Zresztą i tak trzeba ustawiać osobno obraz do każdego wejścia, bo niestety na jednym nie da się ujechać. Po komponencie jest bardziej kontrastowy a już z VGA znacznie łagodniejszy.
Sony D3000 nie smuży pewnie bardziej od innych. Cała sprawa z smużeniem wyszła właśnie przy okazji opisywania tego modelu przez niektórych użytkowników i dlatego można odnieść takie mylne wrażenie.

Czyli można się obejść bez kalibracji.
Właśnie chciałem poruszyć temat D 3000,(mój 1szy wybór),trochę ochłonąłem po recenzjach największego smuż.spośród modeli 100hz.
Ale ostatnio przeczytałem post Sławka R który zdecydowanie polecał ten tv nie narzekając na te objawy.Podobno ma bogate i czytelne ustawienia,
nie wiem jak z dzwiękiem.Z kolei na teście Kikiego o JVC,zdj.z reklamy
zupy gdzie są ustawione obok siebie D 3000 i P80,kolory zdecydowanie
żywsze na JVC (może Sony był nie ustawiony?).Kiki stwierdził że po raz 1szy jest pod wrażeniem Sony,więc co tu jest grane?
Moje błądzenie wynika stąd że chyba chciałbym z paru tv poskładać 1 o
najlepszych parametrach.
A że nie jest to możliwe to może powoli dojdę ładu z waszą pomocą i
wybiorę możliwie naj.tv pod moje upodobania.
Kolega Bobik pisze o ładnym sprawowaniu się Panas.
Zgoda,wierzę,tylko Rudeford wspomniałeś coś o granat.tle zamiast czarnego.To juz chyba lepsze będzie faktycznie niewielkie smuż.
tym bardziej że tv chcę w szczególności używać do prog.i filmów z kablówki (gry,może kiedyś).
Biorąc to wszystko pod uwagę,który okaże się naj.do kablówki?
(jeszcze nie wiem o jakiej jakości,twierdzą że na przełomie roku mają się
pojawić prog.cyfrowe).
Najmniej mnie "bolą" kąty i współpraca z komp.
Sony-b.ładne ustaw.
JVC-kolory,dzwięk
Panas.-matryca IPS
Sharp-wysoki kntrast
Co nie oznacza oczywiście że inny tv z ww.ma kolory,kontrast czy czas reakcji nie do przyjęcia,ale może coś w niewielkim modelu przemawia na jego korzyść.
Czy jest coś na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę?
Chętnie przeczytam wasze podpowiedzi i opinie,bo te w 2óch słowach na
"ceneo" są zbyt zdawkowe.
 

Rudeford

New member
Niestety nie ma idealnego telewizora LCD:( Masz już wybrane kilka modeli, więc najlepszym wyjściem będzie dogadać się wiadomo z kim co do cen i warunków prezentacji. Na próbę jeden z tych TV zmówić w rozmiarze 37”np. Sharpa RD2(oj zszedł nam ten wątek z głównego toru) i wybrać najbardziej odpowiadający tobie model.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford napisał:
Niestety nie ma idealnego telewizora LCD:( Masz już wybrane kilka modeli, więc najlepszym wyjściem będzie dogadać się wiadomo z kim co do cen i warunków prezentacji. Na próbę jeden z tych TV zmówić w rozmiarze 37”np. Sharpa RD2(oj zszedł nam ten wątek z głównego toru) i wybrać najbardziej odpowiadający tobie model.

Chyba tak,muszę coś wypośrodkować,aż taki wymagający nie jestem,
raczej rozważam za i przeciw,więc może dam radę wybrać coś bez
prezentacji.
Lubię poczytać fachowe opinie forumowiczów.
Powracając do mojego poprzedniego postu może jednak ktoś potrafi
doradzić coś ciekawego na co wcześniej nie zwróciłem uwagi.
Dzięki Rudeford,i będę dalej panowie analizował wasze wypowiedzi,
zawsze ktoś coś mądrego jest w stanie dorzucić na podstawie własnych
testów.

pozdrowienia.
 

Cube822

New member
A propo "doradzania jeszcze czegos ciekawego" chcialem przypomniec,ze jest to TEMAT DOTYCZACY SHARP RD2!! Prosilbym cie kolego Jerry,zebys zalozyl sobie swoj temat dotyczaca Twoich watpliwosci i nie robil juz wiecej smietnika z tego...
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Cube822 napisał:
A propo "doradzania jeszcze czegos ciekawego" chcialem przypomniec,ze jest to TEMAT DOTYCZACY SHARP RD2!! Prosilbym cie kolego Jerry,zebys zalozyl sobie swoj temat dotyczaca Twoich watpliwosci i nie robil juz wiecej smietnika z tego...

W porządku Cube,nie chcę zaśmiecać,zacząłem rozmawiać z Rudefordem i
dlatego tu jestem,poza tym nie mówię "nie" dla Sharpa,może dowiem się
tutaj coś przekonywającego do tego modelu.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Swoją drogą,mam pyt.odnośnie Rd2e.
Czy posiadany w tym modelu tuner cyfrowy wpływa na jakość odbioru
tv kablowej? Jeżeli tak to w jakim stopniu?
Na przełomie roku usługodawca obiecuje podłączenie kanałów cyfrowych.
Rzeczą która mnie zraża do tego tv jest dżwięk,czy naprawdę jest taki
fatalny?,czy tylko w odczuciu osób lubiących "dać czadu" kinem domowym?
 

motobartcompany

New member
Rzeczą która mnie zraża do tego tv jest dżwięk,czy naprawdę jest taki
fatalny?,czy tylko w odczuciu osób lubiących "dać czadu" kinem domowym?

aż taki fatalny nie jest:) Jest lepszy powiedzmy niż w samsungu R81 . Jeżeli miał bym określić dzwięk RD2 w skali od 1 do 10 to dał bym 4, oczywiście ta skala obowiązuje tylko telewizory jakie posiadałem;)
 

pp56825

New member
Zastanawiam sie co kupic tesciowej i RD2 jest jednym z paru modeli na liscie, moze mi ktos powiedziec jakie sa plusy i minusy tego TV ? Bede wdzieczy za pomoc. Czy byl testowany , jesli tak mozna prosic o link.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki Motobartcompany,ocena 4,czyli nie jest za dobrze.
Jeszcze raz panowie proszę o wyjaśnienie zalet z posiadania
tunera cyfrowego.
 

piotrwzk

New member
Kupiłem 37RD2E no i mam problem z podłączeniem n-ki przez HDMI. Jezeli tuner n-ki pracuje w trybie HDMI czyli obraz i dźwiek przekazywany jest do TV to przy przełączaniu pomiędzy tunerem TV i wejściem HDMI obraz nie chce zaskoczyć. Zawiesza sie i pomaga dopiero wyłączenie tunera n-ki i ponowne włączenie. Czasami trzeba to zrobić kilka razy. Na infoloni poinformolowali mnie żebym przełączył na tryb DVI tylko że wtedy dźwięk jest przesyłany osobno przez kabel chinch(n-ka)-jack(TV). Czy to coś nie tak z TV czy to tuner n-ki cos nie tak ma z tym HDMI?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
piotrwzk czy włączasz najpierw Sharpa i dopiero nkę ? Nbox przy włączeniu w odwrotnej kolejności przeważnie zachowuje się tak jak opisałeś.
 

mk1976

New member
mpeg-4

CZy model sharpa 37RD2E ma dekoder TV naziemnej mpeg-4 czy tylko mpeg-2? Bo probuje złapać sygnał mpeg-4 dla TVP z nadajnika w Śremie w Wielkopolsce, dźwięk czasem się pojawi, Telegazeta jest, sygnał pokazuje 100%, a obrazu brak:(
A może trzeba zastosować moduł CI z mpeg-4 ? Bo takie gniazdo wspomniany Sharp posiada
 
Ostatnia edycja:
Do góry