Sharp RD2 - wszystko o serii

kolos82

New member
wiem że nie wszystkie gry mają 1080p ale filmy za to tak. i chodzi mi o to czy jest duża różnica między 32 cale 100hz a full hd. telewizor kupuję pod ps3 i bray a jedynie co oglądam to sport na cyfsze plus.:confused:
 

Darek1

New member
tak pytam

bobik007 napisał:
co do jakości obrazu z kablówki to ci nie powiem jak gra panas bo takiego źródła nie posiadam, powiem ci tylko tyle, jeśli fundusze pozwalają ci na coś droższego rozważ 3 modele Panas 37LZ70, Sharp 37Rd2E i Jvc 37P80, myślę że na tych modelach się nie zawiedziesz, najlepiej idź do sklepu i sprawdź jak one świecą i wybierz najlepszy dla siebie, albo zamów prezentację u kikiego i wszystko stanie się jasne...
a sony 40d3000?
 

bemx2k

New member
motobartcompany

Ty sam jestes jak Artefakt stu Hercowy ;)

Czasam i widac nadplynnosc ( w starych filmach )
ale to zmora wszystkich LCDTV 100Hz i nie tylko .

Co do Sharpa RD2 to z tego co widze 100Hz dziala tylko
z wbudowanego tunera ,
sprobujcie wlanczyc Demo 100Hz na innym sygnale .
 

motobartcompany

New member
bemx2k napisał:
motobartcompany

Ty sam jestes jak Artefakt stu Hercowy ;)

Czasam i widac nadplynnosc ( w starych filmach )
ale to zmora wszystkich LCDTV 100Hz i nie tylko .

Co do Sharpa RD2 to z tego co widze 100Hz dziala tylko
z wbudowanego tunera ,
sprobujcie wlanczyc Demo 100Hz na innym sygnale .

U mnie przy niektórych przekazach pojawiała się taka przeźroczysta otoczka nad postaciami, przy ruchu było to najbardziej widać.
W grach po właczeniu 100 hz ta otoczka była cały czas nawet w stop klatce.

co do 100 hz to jego działanie widziałem.

Xbox 360- podłączony przez HDMI rozdzielczość 720p. Na kilkanaście przetestowanych gier we wszystkich 100hz działa. W grach które działaja w 30 fps po włączeniu 100Hz ma się wrażenie że działaja w 60 klatkach. Niestety efekt halo nad postaciami czy przedmiotami.

Cyfrowy polsat Tuner Echostar- 100 hz działa w 95% przekazów, nie musze załanczać trybu demo bo i tak doswiadczony wzrok gracza pozwala mi stwierdzić tą paskudną nad płynność.;) przy bardzo szybkim ruchu pojawiają się przeźroczyste śmieci nad postaciami. Władca pierścieni (TVN) wyglada jak teatr , film z początku ogląda się wręcz śmiesznie.

DVD philips z wyjściem HDMI- 100 Hz działa tylko w trybie 720p i 1080i przy 480p nie działa

Smużenie oczywiśćie jest takie same przy 100HZ jak i bez. Ciekawe który tosprzedawca wymyślił że 100hz likwiduje efekt smużenia....
 

meehoo

New member
Dostepnosc???

Witam!

Jak jest obecnie z dostepnoscia i cenami RD2??
Obdzwonilem juz kilka sklepow i nigdzie nie maja :(
Wie ktos moze gdzie mozna go nabyc w miare rozsadnej cenie??

Dziekuje i pozdrawiam
Michal

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek...:roll:
 

motobartcompany

New member
meehoo napisał:
Witam!

Jak jest obecnie z dostepnoscia i cenami RD2??
Obdzwonilem juz kilka sklepow i nigdzie nie maja :(
Wie ktos moze gdzie mozna go nabyc w miare rozsadnej cenie??

Dziekuje i pozdrawiam
Michal

PS. Przepraszam za brak polskich czcionek...:roll:
Doslownie 4 dni temu dzwonił do mnie gość, z internetowego sklepu w Opolu, że mają RD2. Ja już nie byłem zainteresowany bo kupiłem TV wcześniej, ale jak jakiś czas temu szukałem telewizora i widocznie zapisali sobie mój numer telefonu. Niestety nie znam nazwy sklepu, ale szukałem wtedy sklepów na skąpcu. Więc wpisujesz RD2 i patrzysz na sklepy z opola. Tyle ci moge pomóc.....

Zapytaj też kikiego. Ja zamawiałem w max24, tydzien czasu ocvzekiwania i TV sprowadzili z niemiec, dali swoją 24 miesięczną Gware wiec nei widze problemu.
 
Ostatnia edycja:

meehoo

New member
Dzieki wielkie, bardzo mi pomogles!
Bez problemu znalazlem oba sklepy, jak tylko wroce za pare dni do kraju to sie z nimi skontaktuje...
Jeszcze raz dzieki za wyczerpujaca i rzeczowa odpowiedz.
 

kk75

New member
sharp 32rd2e + nbox recorder

Witam serdecznie wszystkich mam pytanko czy ktoś posiada taki TV Sharp 32rd2e i do tego podłączony dekoder nbox recorder po kablu hdmi i czy wszystko działa bez problemów?? No i jakiej jakości jest obraz z tego dekodera ? Bo zastanawim sie nad zakupem takiego dekodera.

Z góry dziękuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Krzysztof
 

xserxses

New member
Ja posiadam ale 37rd2e od kilku dni zreszta. Jezeli chodzi o n-ke to podlaczona jest przez hdmi i tutaj dzieja sie czasami dziwne rzeczy a mianowicie: po ustawieniu w dekoderze wyjscia 720 lub 1080p i ustawieniu odpowiedniego ext. w tv czasami sygnal "łapie" od razu czasami trwa to kilkadziesiąt sekund a czasami wymaga wyłączenia i ponownego włączenia albo dekodera albo tv, to samo się dzieje czasami oczywiscie przy przełączaniu ext. z DVD na dekoder. Druga sprawa - nie działa w dekoderze przy podlaczeniu kablem hdmi regulacja glosu trzeba to robic poprzez tv (oczywiscie funkcja auto w menu dzwięk wyłączona). TVN HD "chodzi" jedynie w proporcji 4:3 i jak na razie nie znalazłem sposobu żeby to zmienić. Discovery w HD po prostu nie mam słów - rewelacja, mecz milan celtic rewelacja ale juz mecz benfica szchtar "blado" sa programy lepszej jakosci sa i w gorszej.

Pierwsze wrażenia odnośnie TV: mecz milan-celtic na n-sport po prostu bajka czasami piłka przy szybszym ruchu dostawała na chwilkę efektu jakby była "wzięta w nawias" lub inaczej dostawała otoczki "świętości" ale nie zauważyłem żeby cokolwiek smużyło. Filmy programy itp. 100hz sprawia wrażenie że ogląda się teatr i to jest tego telewizora moim zdaniem najwieksza wada. Odpada pojecie bajecznosci przy władcy pierscienia, gwiezdnych wojnach, piratach z karaibow itp. chyba ze sie zrezygnuje z tego trybu ogladania. Oczywiscie mozna sie do tego przyzwyczaic ale kiedy sie do tego przyzwyczaje i czy wogole to nie wiem. Inna zauważona wada: samochod jadacy mostem dostal powaznego klatkowania a rusztowanie za ktorym sie poruszał dostało efektu "świętości" efekt zaobserwowany juz kilka razy na roznych filmach i kanałach - jezeli cos porusza sie szybko w jedna strone a na pierwszym planie znajduja sie slupy rusztowania etc. to walsnie takiego efektu mozna sie spodziewac. Do minusów zaliczyć trzeba też audio - cieniutko. Plusy: ostrosc i kontrast czasami aż jest to "bijący blask w oczy" kolory jak najbardziej naturalne brak smużenia albo jeżeli jest to niezauważalne, duzo funkcji i regulacji, div-xy puszczane z DVD (pioneer dv-400) (abstrachując od teatru na 100hz) rewelacja. Porownując do LG 37 cali full HD kupionego przez kumpla miesiac temu odbior programow i jakość obrazu nieporównywalnie lepsza. Brak jakichkolwiek bad pixel. To takie pierwsze odczucia Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
xserxses

ta otoczka świętości to są te arfelakty które opisywałem w tym wątku.
Przy 100 HZ każda postać w grze miała tą otoczke, strasznie mi to przeszkadzało. Co do klatkowania to też to zauważyłem, tak jak by elektronika w TV czasami nie wyrabiała. Podobnie z efektem teatru, ta nadpłynność jest straszliwie sztuczna. Dobrze że można to wyłączyć.
 

bemx2k

New member
motobartcompany
vbmenu_register("postmenu_144001", true);
Nie wiem , moze Ty masz inny ,albo zrypany ten TV ??
>>>najlepie j zrob fotke ..Bez Flasha !!! podczas grania
i pokaz nam te ARTEFAKTY <<<<

Ja mojego RD2 32 mam podlaczonego do PC za pomoca kabla
DVI>D-Sub
ZERO jakichs artefaktow , w grach
a grywam duzo !!! ostatnio COD4 a teraz Crysis Multiplayer
Wszystko jest Cacy
Czasami sie zapominam i po grze siedzie czytam na TV WWW
oczywiscie nie ta dokladnosc sczegolow co na moim LCD Benq 19''
ale spoko moge czytac nawet i ponad godzine
bez zmeczenia wzroku .

Co do HDMI , to strasznie duzo zalezy od KABLA ! ! !
mam takiego za 14 funtow ,to w ogole jest jakies nieporozumienie
bo po tym kablu mam gorsza jakosc !!! cos chyba w tym HDMI
popierdolili , skoro podaje ten sam sygnal co DVI a efekt jest gorszy
 

motobartcompany

New member
bemx2k


ale z tego wynika, że nie tylko ja miałem zrypany TV, bo kilka osób w tym topiku też pisało o artefaktach.


Prędzej ty możesz mieć uszkodzony TV

Co do Sharpa RD2 to z tego co widze 100Hz dziala tylko
z wbudowanego tunera

to by wyjaśniało, że u ciebie 100hz w grach nie działa. Dlatego nie ma przeźroczystej poświaty, jest jeszcze taka możliwość, że 37 i 42 calowa wersja miała ten mankament. Ja miałem własnie 42 RD2 i moja wrażenia opisywałem na temat tego TV. A to czy był uszkodzny tego nie wiem. Miałem kupić drugi i testować 2 obok siebie? bezsensu.
teraz choć bym chciał to nie nagram filmiku bo nie mam tego telewizora, a szkoda bo z chęcią pokazał bym wam te ustrońswto.
 

bemx2k

New member
motobartcompany

1. Jezeli wogole masz tego Sharpa to zapodaj fotke

2. Jest w nim opcja Demo 100Hz Napisz gdzie sie ja wlancza
i sprobuj jesli masz to TV wlaczyc owe Demo 100Hz
na sygnale podanym z zewnetrznego zrodla PC / Konsoli
potem napisz co ci sie wyswietlila za informacja :)


ciekawe czy masz to TV czy ......
tylko tak pitolisz zeby pitolic

Jesl i sciemniasz to nalezy Ci sie BANN Pernamentny ;)
 

motobartcompany

New member
bemx2k

1. Nie wiem po co to robie, ale ok. Moge ci udowdnić że miałem ten TV
po pierwsze moja aukcja. http://www.allegro.pl/item261606748_sharp_lc_42rd2e_100_hz.html

po drugie moje ogłoszenie tu na forum
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17454
po trzecie ffilmik ze smużenia nagrany przeze mnie

http://pl.youtube.com/watch?v=KNCOqIfhWPo

Po czwarte moge zrobić fote pokoju i ściany którą widzisz na filmie.

2. masz mnie za idiote że nie wiem gdzie się włącza opcje demo? czy to takie sprawdzenie;)

podnosisz klapke w pilocie i masz opcje demo, obok tak samo jest przycisk do zmiany formatu ekranu.
Przy uruchomionej opcji demo obraz dzieli się na pół, lewa i prawa strona.
Teraz nie pamiętam ale chyba po lewej stronie widać było działanie 100 hz ale nie jestem pewien nie pamiętam.

Za to pamiętam jak dziś, jak pokazywałem żonie kameo i vive pinate z xboxa 360 na podzielonym ekranie, było super widać jak 100 hz podwaja ilość klatek. Na każdej grze to działało.
 

miastour

New member
Sharp LC-32RD2E a HDCP

Witam serdecznie wszystkich
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna telewizora Sharp LC-32RD2E i jako, że aktualnie posiadam n'kę chciałbym zapytać czy ten telewizor obsługuje może HDCP? Na stronie producenta nie ma o tym mowy, znalazłem tylko na angielskim serwisie Twenga informacje jakoby obsługiwał ten protokół (czy jak się to nazywa) jednak wiem z doświadczenia, że informacjom na serwisach typu "Twenga" , "Skąpiec" , "Ceneo" nie zawsze można wierzyć dlatego zanim dokonam zakupu wolałbym spytać znawców.
Pozdrawiam serdecznie
 

bemx2k

New member
motobartcompany

Zwracam Ci Honor

Widac nie sciemniasz jak paru innych .
Dodam od siebie ze na sygnale z PC
podawanym do gniazda EXT4 D-Sub
nie mozna wlaczyc opcji Demo 100Hz
Widac konsola podlaczona poprzez HDMI daje taka mozliwosc
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Panowie kolega zakupil ostatnio sharpika 32 rd2e i gdy gra w demko pro evo 2008 lub fife na ps3 po kabelku hdmi to przy szybkim biegu zawodnika pojawiaja sie koło niego dziwne male pikselki.Takze widac je na dole gdzie jest mapka i nazwy zawodnikow.Widac je tylko wtedy gdy szybko biegnie w prawo lub lewo.Jaka może byc tego przyczyna? Ps:W innych grach nie wystepuje takie zjawisko
 

motobartcompany

New member
reters napisał:
Panowie kolega zakupil ostatnio sharpika 32 rd2e i gdy gra w demko pro evo 2008 lub fife na ps3 po kabelku hdmi to przy szybkim biegu zawodnika pojawiaja sie koło niego dziwne male pikselki.Takze widac je na dole gdzie jest mapka i nazwy zawodnikow.Widac je tylko wtedy gdy szybko biegnie w prawo lub lewo.Jaka może byc tego przyczyna? Ps:W innych grach nie wystepuje takie zjawisko

100 HZ wyłączyć i będzie ok.
 
Do góry