Sharp RD2 - wszystko o serii

piotrwzk

New member
nierozumiem w jaki sposób jest możliwe smużenie jeżeli czas jest 4ms
Ja mam panasonica 32lx600 z czasem 8ms i prawie nic nie smuży a tu jest jeszcze 2 razy szybciej
 

Rudeford

New member
Smużenie występuje na wszystkich wejściach. Na filmach czy telewizji nie jest to aż tak widoczne i trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę aby to zauważyć. Nie jest to wada tylko Sharpa ale wszystkich LCD z matrycami MVA/PVA. Po prostu tak ma być:twisted: Tu masz wszystko opisane na temat czasów reakcji itd:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=108431#post108431
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=108364#post108364
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=104277#post104277
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
piotrwzk napisał:
nierozumiem w jaki sposób jest możliwe smużenie jeżeli czas jest 4ms
Ja mam panasonica 32lx600 z czasem 8ms i prawie nic nie smuży a tu jest jeszcze 2 razy szybciej

Kolega Rudeford to doskonale wyjaśnił.

Po prostu producent podaje czas reakcji matrycy taki, żeby przeciętny człowiek złapał się na to i kupił TV bo ma 4ms. telewizor rzeczywiście może tyle mieć, ale przy określonym kolorze, tak działa własnie matryca MVA/PVA.

Wystarczy włączyć gre czy film w którym szybko porusza się obiekt ciemny, najlepiej szary lub buraczkowy. Matryca w tym momencie nie daje rady, obiekty zaciągają i robią się 2 razy wieksze. Pomaga max kontrast i jasność, tylko wtedy obraz daje po oczach i robi się jak mlek.
Doskonałym testerem są gry.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford napisał:
Tak jak pewnie wcześniej wyczytałeś testowałem RD2 na konsoli i tu przewagę ma P80(mniej zaciąga). Ogólnie JVC ma lepsze formatowanie, kolory i czerń, która jest powiedzmy w ciemnych scenach wyblakła a nie granatowa, osobne wejście komponent. Dźwięk najlepszy jaki może być w LCD. Jakość SD jest na obu dobra, zresztą jak sam napisałeś każdy widzi co innego:grin:
Awaryjność? JVC jest raczej mało popularną marką w porównaniu z Sharpem nie mówiąc już o Samsungu więc o awaryjności się nie wypowiem. Piszesz, że Sharp jest staranniej wykonany, skąd to stwierdzenie? Moim zdaniem to P80 wykonane jest solidniej i wygląda lepiej. Wszystkie materiały są dobrej jakości a i wykonanie np. błyszczącej ramki bdb(brak pofałdowań itp.) Podsumowując z tych dwóch wybrałem JVC, oczywiście uprzednio testując oba. Tobie też radzę wybrać się na testy nawet z własnym DVD i ulubionym filmem pod pachą, choć z dostępnością JVC może być problem. Prędzej znajdziesz go w jakimś małym salonie RTV niż w MM.
Pozdrawiam
Rudeford,dziekuję za odp.
Dlatego tak męczę ten temat,ponieważ niektórzy wychwalają dany model,
a inni te pochwały obalają.Gdybys mógł użyć skali 0-10,o ile więcej
Sharp zaciąga?
Jeżeli chodzi o formatowanie,podobno Sharp stosuje częściowe rozciąganie
obrazu czyli po bokach,pozostawiając centralną część nienaruszoną?
Przez to unika się efektu "rozciągniętych twarzy"?
Ale mimo tego JVC osiąga lepsze efekty?
Swoje zdanie na temat wykonania obu tv oparłem na opiniach forumowiczów,o dzwięku czytałem nie raz że w Sharpie jest kiepski.
Poniewaz nigdy nie posiadałem lcd,więc trochę sceptycznie odnoszę się
do JVC (sama marka do mnie przemawia,nie mam nic przeciwko),
ale co niektórzy znajomi odradzali mi tę markę twierdząc że nie są tak
dobrzy jak Sharp(przereklamowani??)
A może właśnie niektórzy nie są zaznajomieni z tą marką,tak jak
inni pytają o Loewe-"co to jest?",bo bardziej przemawiają do nich:
Sony,Panasonic,JVC,Sharp,Toshiba?
No i co możesz powiedzieć na temat matryc,czy którys z nich posiada IPS?
Jeszcze raz dzięki za odp.i mam nadzieję że klikniesz znowu parę zdań,
a może pozostali coś dodadzą na podstawie własnych obserwacji i
testów.

pozdrawiam.
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Zapomniałem dodać o rozmiarze,myślę o 32'' przy odl.ok.3m
wg. zaleceń róznych fachowych artykułów (miedzy innymi administratora).
Jak to wygląda w przypadku filmów z pasami po bokach?
Czy dużo się traci na przekatnej? Np.z 32'' obraz wyglada jak 28?
jak czeste jest to zjawisko?
Bez urazy nie podzielam opini osób dla których przy tej odl. odpowiedni
jest rozmiar 42'' lub więcej.Nię chcę aby po dłuższym oglądaniu bolały mnie
oczy,czy wręcz po jakimś czasie zniszczyc sobie wzrok.
Kierowac się wzorem 1''=10cm?
 

Rudeford

New member
>>jerry67
Zaciąganie w JVC jest mniej widoczne ale o ile to trudno określić, może z 30-50%? mniejsze. P80 także przy formatowaniu rozciąga boki obrazu, może robi to tylko bardziej subtelnie. Zresztą nie wnikam w to, ważne, że efekt końcowy jest zadawalający. Matrycy IPS nie posiada żaden z tych LCD, ma ją Panasonic LX70 i 700 oraz starszy LX600. W tych matrycach faktycznie wyeliminowano w 90% smużenie czy zaciąganie kolorów. Jeśli brak smużenia jest dla Ciebie priorytetem to może lepiej wybrać właśnie Panasonica LX70? Cena 3150(Agito), dobrze odbiera z SD, brak kątów, jedynie czerń jest gorsza, bardziej granatowa w porównaniu z JVC. Nie chce mieszać ale jeśli w grę wchodzi rozmiar 32” to zdecydowanie Panas jest na pierwszym miejscu z całej tej trójki(cena/jakość). Na koniec napisze, że z każdego z tych LCD będziesz zadowolony w szczególności przy 32” z 2,5-3m. Ja mam 37” i odległość max 2,4 więc wszystkie niedoskonałości obrazu są bardziej widoczne. Jednak z drugiej strony widać więcej szczegółów w sygnale HD(np. z konsoli czy N-ki) więc może jednak 37"???
>>pchola
Jeśli mają go na stanie i jest to pewny sklep, dodatkowo polska gwarancja to tylko go brać.
Pozdrawiam
P.S. W razie co wyprę się wszystkiego co tu napisałem:twisted:
 
Ostatnia edycja:

pchola

New member
Na tą chwilę na skąpcu jest 4 sklepy w których 32RD2 kosztuje w granicy 2900zł
http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/175776
więc raczej to nie może być pomyłką, tylko niezły spadek ceny na ten model.:roll:
Pytanie dlaczego ta cena spadła tak na "ryj" gdzie inne marki/modele podobnej klasy kosztują nadal w granicach 3500zł/4000zł.

>>rudeford
mam rozumieć, że przy tej cenie radzisz mi zdecydowanie RD2 ?
 
Ostatnia edycja:

Saitou

New member
Ta cena to sciema, zamow, a sie przekonasz, ze bedziesz musial czekac niewiadomo ile na realizacje zamowienia. Oczywiscie obiecaja go na za kilka dni a potem kolejne kilka i kolejne i kolejne... Niedobrze sie robi.
Oczywiscie zycze jak najlepiej bo w tej cenie jest to zdecydowanie najlepszy TV na swiecie.
Jesli sie myle mozecie po mnie smialo jezdzic epitetatmi.
 
Ostatnia edycja:

Klono

New member
32rd2e

Witam, odniose sie od razu do powyzszego watku z cenami - 2900 to blufff. Od wczoraj po miesiacu oczekiwania jestem szczesliwym posiadaczem 32RD2E (kupiony w MFE Electronics) i po chwili obcowania z tym telewizorkiem moge powiedziec jedno: JESTEM BARDZO ZADOWOLONY. Zdolalem go wczoraj podlaczyc do kablowki UPC i do DVD. W obu przypadkach obraz przewyzsza poprzedni moj telewizor LCD - Sharpa BV9E. Bardzo ladne kolory, plynny obraz, brak smuzenia. Jedynie na paru kanalach z kablowki o niskiej jakosci sygnalu pojawialy sie czasami cienie, ale to byly jakies EDUSATY itp. Ogladnalem mecz na Polsacie Sport i jestem pod wrazeniem. Sprobuje w weekend podlaczyc laptopa i zobacze co w kwestii komputera.
W porownaniu z paroma innymi telewizorkami ktore przejsciowo probowalem w domu - ten wypada najkorzystniej. Nie wiem jak wypadlby u mnie JVC bo jest niedostepny w Krakowie i nie mialem jak go wyprobowac.
 

Rudeford

New member
>> pchola
Biorąc pod uwagę stosunek cena/jakość i jeśli faktycznie w tej cenie jest dostępny to brałbym Sharpa. Szczególnie jeśli główne zastosowanie to telewizja czy DVD. Oba sprawdzają się w tym dobrze i ewentualne różnice na korzyść JVC nie przekładają się na dużą różnicę w cenie za 32”.
Natomiast gdyby okazało się, że to tylko chęć bycia w czołówce najniższych cen na Skąpcu. To ceny obydwu marek są zbliżone około 3700 i w takim przypadku polecam JVC
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pchola

New member
No to pewnie niedługo się przekonam czy ta cena, która wcześniej podawałem to ściema jak niektórzy sugerują ;)
Szczeże mówiąc mam nadzieje, że nie :-D
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford napisał:
>>jerry67
Zaciąganie w JVC jest mniej widoczne ale o ile to trudno określić, może z 30-50%? mniejsze. P80 także przy formatowaniu rozciąga boki obrazu, może robi to tylko bardziej subtelnie. Zresztą nie wnikam w to, ważne, że efekt końcowy jest zadawalający. Matrycy IPS nie posiada żaden z tych LCD, ma ją Panasonic LX70 i 700 oraz starszy LX600. W tych matrycach faktycznie wyeliminowano w 90% smużenie czy zaciąganie kolorów. Jeśli brak smużenia jest dla Ciebie priorytetem to może lepiej wybrać właśnie Panasonica LX70? Cena 3150(Agito), dobrze odbiera z SD, brak kątów, jedynie czerń jest gorsza, bardziej granatowa w porównaniu z JVC. Nie chce mieszać ale jeśli w grę wchodzi rozmiar 32” to zdecydowanie Panas jest na pierwszym miejscu z całej tej trójki(cena/jakość). Na koniec napisze, że z każdego z tych LCD będziesz zadowolony w szczególności przy 32” z 2,5-3m. Ja mam 37” i odległość max 2,4 więc wszystkie niedoskonałości obrazu są bardziej widoczne. Jednak z drugiej strony widać więcej szczegółów w sygnale HD(np. z konsoli czy N-ki) więc może jednak 37"???
>>pchola
Jeśli mają go na stanie i jest to pewny sklep, dodatkowo polska gwarancja to tylko go brać.
Pozdrawiam
P.S. W razie co wyprę się wszystkiego co tu napisałem:twisted:

Ponownie dziękuję za opinię.Jeżeli chodzi o Panas.to mam mieszane odczucia (podobno ma ubogie menu,a jak to wygląda u JVC czy Sharpa?)
Nie jestem bogaty,ale nie muszę się liczyć z każdą setką,tak że bardziej
przykładam wagę do opini forumowiczów na temat jakości.
Co wg.Ciebie wygląda korzystniej:mniejsze smuż.w Panas.czylepsza czerń
w JVC czy Sharp? (wiem że za mnie nikt nie wybierze,i każdy ma inne
preferencje ale z ciekawością czytam wszelkiego rodzaju:testy,spory,dyskusje.
Wielkość twojego tv przy tej odl.-jak długo oglądasz programy?
Nie odczuwasz zmęczenia wzroku?
30-50% mniejsze smuż.w JVC - to ładnie,coraz bardziej zaczynam myśleć o tym tv,tylko (jeżeli mogę po,raz kolejny) co jest z tą marką?
po prostu jest mniej popularna wśród lcd? Co wcale nie musi oznaczać
gorsze.

pozdrawiam Jarek.
 

bobik007

New member
Bez reklam
jerry jako posiadacz panasa 32lx700, powiem, że tv gra super (100hz to jest to), podłączonony mam tuner ferdka 8800, dvd, ostatnio testowałem ps3...kanały sd wiadomo w zależności od nadawanego sygnału, ale z reguły dobrze, hd bajka, dvd również bardzo dobrze, ps3 miazga, szczególnie filmy na blurayu...jest tylko jedno "ale".tv jest za mały!!skurczył mi się dość szybko :???:,oglądam gdzieś z 2-2,5 metra i już zastanawiam się nad zmianą i w kręgu zainteresowań jest 37rd2e lub 37p80, także jak masz trochę więcej gotówki polecam 37 i więcej cali :-D
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
bobik007 napisał:
jerry jako posiadacz panasa 32lx700, powiem, że tv gra super (100hz to jest to), podłączonony mam tuner ferdka 8800, dvd, ostatnio testowałem ps3...kanały sd wiadomo w zależności od nadawanego sygnału, ale z reguły dobrze, hd bajka, dvd również bardzo dobrze, ps3 miazga, szczególnie filmy na blurayu...jest tylko jedno "ale".tv jest za mały!!skurczył mi się dość szybko :???:,oglądam gdzieś z 2-2,5 metra i już zastanawiam się nad zmianą i w kręgu zainteresowań jest 37rd2e lub 37p80, także jak masz trochę więcej gotówki polecam 37 i więcej cali :-D

Dzięki Bobik,no to mam mętlik zupełny,bo do modeli wybranych ma dołączyć Panas.?
Jak z menu w Panas.?
Co jesteś w stanie wybrać z kręgu zainteresowań,i dlaczego?
Mając do dyspozycji osiedlową kablówkę i może z czasem konsolę.

pozdrawiam.
 

Rudeford

New member
jerry67 napisał:
co jest z tą marką?
po prostu jest mniej popularna wśród lcd? Co wcale nie musi oznaczać
gorsze.

Dokładnie tak, dodatkowo przyczyniają się do tego sprzedawcy np. MM, którzy odradzają telewizory JVC. Kumpel dziwił się dlaczego nie kupiłem Samsunga czy Sony, ale po wizycie u mnie już gada inaczej. Ilość opcji menu jest troszkę większa w JVC np. podświetlanie czy opcje dźwięku.
Jak odpowiednio się skalibruje obraz to oczka nie męczą się. Przed LCD-kami miałem 28” kineskopowca i zupełnie inaczej urządzony pokuj, co by odległość była jak największa. Teraz wręcz przeciwnie. LCD jest stabilne i jeśli tylko nie przesadzisz z kontrastem to bije na głowę najlepsze 100Hz kineskopowce. Panasonica miałem przez 5 dni jednak zdecydowałem, że musi być 37” i pojechał do sklepu(LOBO z Poznania-zero problemów z zwrotem) Wole lekkie smużenie w grach niż kiepską czerń. Teraz nawet Obcego 2 ogląda się świetnie przy zgaszonym świetle
Pozdrawiam
 

bobik007

New member
Bez reklam
jerry67 napisał:
Dzięki Bobik,no to mam mętlik zupełny,bo do modeli wybranych ma dołączyć Panas.?
Jak z menu w Panas.?
Co jesteś w stanie wybrać z kręgu zainteresowań,i dlaczego?
Mając do dyspozycji osiedlową kablówkę i może z czasem konsolę.

pozdrawiam.

co do jakości obrazu z kablówki to ci nie powiem jak gra panas bo takiego źródła nie posiadam, powiem ci tylko tyle, jeśli fundusze pozwalają ci na coś droższego rozważ 3 modele Panas 37LZ70, Sharp 37Rd2E i Jvc 37P80, myślę że na tych modelach się nie zawiedziesz, najlepiej idź do sklepu i sprawdź jak one świecą i wybierz najlepszy dla siebie, albo zamów prezentację u kikiego i wszystko stanie się jasne...
 

jerry67

Klub HDTV.com.pl
vip
Rudeford napisał:
Dokładnie tak, dodatkowo przyczyniają się do tego sprzedawcy np. MM, którzy odradzają telewizory JVC. Kumpel dziwił się dlaczego nie kupiłem Samsunga czy Sony, ale po wizycie u mnie już gada inaczej. Ilość opcji menu jest troszkę większa w JVC np. podświetlanie czy opcje dźwięku.
Jak odpowiednio się skalibruje obraz to oczka nie męczą się. Przed LCD-kami miałem 28” kineskopowca i zupełnie inaczej urządzony pokuj, co by odległość była jak największa. Teraz wręcz przeciwnie. LCD jest stabilne i jeśli tylko nie przesadzisz z kontrastem to bije na głowę najlepsze 100Hz kineskopowce. Panasonica miałem przez 5 dni jednak zdecydowałem, że musi być 37” i pojechał do sklepu(LOBO z Poznania-zero problemów z zwrotem) Wole lekkie smużenie w grach niż kiepską czerń. Teraz nawet Obcego 2 ogląda się świetnie przy zgaszonym świetle
Pozdrawiam

Dziękuję panowie,Rudeford,podzielam twoje zdanie,w moim przypadku chyba lepsze będzie lekkie smuż.niż kiepska czerń.
Bo podobno jest we wszystkich lcd,ale nie ma drastycznych różnic
(no może najbardziej w Sony d3000)
Tym bardziej ze tv ma być wykorzystywany do oglądania filmów.
Poradziłeś sobie sam z ustawieniami? bez kalibracji?
Ostatnio usłyszałem w firmowym sklepie że taka kalibracja nie wpływa dobrze na układy elektroniczne tv? (czyżby wygodniejsze zbywanie klienta?).
 
Do góry