Sharp RD2 - wszystko o serii

bobik007

New member
Bez reklam
no właśnie i o takie opinie chodzi, ja sam pracuję w sklepie ze sprzętem RTV, dzisiaj poczytałem trochę na forum o Sharpie LC32RD2E i odrazu zamówiłem, będą ostre testy :)), oprócz tego zamówienie poszło na Panasonica 37pv70, tylko zastanawiam się czy warto inwestować w plazmę skoro mamy takiego Sharpa.Zobaczymy jak się będzie prezentował na żywo...już się nie mogę doczekać...
 

3ric

New member
A ja mam pytanie dotyczące tego sharpa do wszystkich, którzy go posiadają. Chodzi o te 100hz. Na pilocie jest taki przycisk "DEMO". Który pozwala porównać obraz w 100hz i bez. Zazwyczaj to działa jednak gdy sygnał pochodzi z pewnego źródła (xbox360 podłączony przez kabel vga) i wciskam ten przycisk to wyświetla mi się komunikat "NIE MOŻNA UŻYĆ TERAZ TEJ FUNKCJI". Czy to oznacza, że wtedy te 100hz nie działa!? Sytuacje komplikuje fakt, że gdy podłączam tego xboxa przez KOMPONENt to co prawda ten przycisk (funkcja) działa (dzieli mi obraz na 2 części) ale obraz wyświetlany jest chyba w 50hz.... skąd to wiem?? Kiedy zmieniam rozdzielczość w dashboardzie xboxa na 720p to mi automatycznie zmienia także na 50hz (choć tv twierdzi, że jest w 60hz). Czy jakiś posiadacz tego tv i xboxa360 ma podobne problemy?? Wiem, że troche zamieszałem ale może ktoś będzie wiedział o co chodzi...
 

plagiator

New member
Rowniez jestem posiadaczem Sharpa 37 RD2 i jestem oczarowany. Nie mam zboczen typu: zapalanie i gaszenie lampki i patrzenie jaka czern, nadmierne sledzenie czy smuzy pilka jak jest mecz czy nie, itd. Sorki, ale uwazam to za lekkie zboczenie niektorych z was... Jak bedziecie tak szukac to zawsze cos znajdziecie.
Obiektywnie to zauwazylem na SD Cyfry + lekkie smuzenie podczas meczu pilki kopanej. Tylko w przypaku gdy pilka leci szybko. No, ale to tylko przy lidze polskiej. To jest najgorsza jakosc i to widac. Przy ogladaniu ligi angielskiej to sie czulem jak nym tam byl... To nie zmienia faktu, ze jestem zachwycony moim szarpem i nie zaluje wydanych pieniedzy.
O fonii nic nie napisze, bo mam kino i TV jest wyciszony. A po ogladaniu wszystkiego "przez kino" to zawsze dzwiek z TV bedzie sie wydawal "sparcialy". Kolory sa swietne. Glebokie. No i funkcja TrueD 100Hz robi swoje... Chociaz przy niektorych filmach to sie trzeba przyzwyczaic, ze, jak to ujal moj kolega, obraz jest jak w filmie dokumentalnym...:lol:
Czytalem tez kiedys cos o brzeczeniu czy jakims innym dziwnym dzwieku wydobywajacym sie z tv sharpa. Absolutnie nic takiego nie ma. To bzdura.
Polecam wszystkim. Pewnie sa juz na rynku lepsze, ale jak zaczne chodzic po sklepach i na sile porownywac i doszukiwac sie wad w moim RD2 to w koncu zglupieje... Przestancie sie doszukiwac pierdolek, tylko siadajcie przed TV i cieszcie oczy, panowie. POZDRO!
 

plagiator

New member
Tomfis napisał:
A czy ten rodzaj "dokumentalnego filmu" nie sprawia trochę wrażenia "trójwymiaru"?

Jak najbardziej! Mi sie podoba, ale nie wszyscy sa przekonani do tajkiej formy obrazu. To tak jak ogladac film w formie teatru telewizji! Super!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp był pierwszy na rynku z takim modelem i dlatego na razie nie ma specjalnej konkurencji w klasie cenowej - jedynie Loewe Xelos / ale jest drozszy / . Obecnie zbliża się konkurencja która może zagrozić Sharpowi -
Sony D 3000
Panasonic LX 700
JVC P 80
Samsunga M 86.
===================
Ale póki nie staną obok siebie - nie można powiedzieć co i jak.
Ale na dziś -Sharp króluje i zbiera zachwycające opinie.
 

3ric

New member
Czy na prawde nikt nie jest mi w stanie coś podpowiedzieć (patrz kilka postów wyżej). No to może spytam prościej... Czy jeśli po wciśnięciu przycisku "DEMO" wyskakuje mi komunikat, że nie można użyć teraz tej funkcji to oznacza, że obraz nie jest wyśweitlany w 100hz??
Ci, którzy posiadają ten tv będą wiedzieć o co chodzi.
 

jtd

New member
Bez reklam
Obraz jaki masz z konsoli jest juz sam jakby w 100Hz, tego obrazu nie przyspieszysz. Jest on na najwyzszej szybkosci i plynnosci jaka moze byc, wiec tu 100Hz nie ma po co dzialac.
 

Romanoff

New member
plagiator napisał:
Jak najbardziej! Mi sie podoba, ale nie wszyscy sa przekonani do tajkiej formy obrazu. To tak jak ogladac film w formie teatru telewizji! Super!
Pewnie,że super! Ale trochę śmieszne,że teraz wszyscy sie tym zachwycają a Philips stosuje podobny patent od 10lat i jakoś mało kto to zauważył.
Mój stary(5-cio letni) CRTek ma takie rozwiązania, które pojawiają się dopiero teraz w najnowszym modelach Sharpa,LG,Samsunga....Gdyby tak jeszcze był ciutke większy(ze 42",hehe ;)).

3ric napisał:
Czy na prawde nikt nie jest mi w stanie coś podpowiedzieć (patrz kilka postów wyżej). No to może spytam prościej... Czy jeśli po wciśnięciu przycisku "DEMO" wyskakuje mi komunikat, że nie można użyć teraz tej funkcji to oznacza, że obraz nie jest wyśweitlany w 100hz??
Ci, którzy posiadają ten tv będą wiedzieć o co chodzi.
A co do Twojego problemu to wydaje mi się że jednak nie działa 100Hz w momencie jak wyświetla Ci się taki komunikat.Możliwe że w trybie VGA tryb 100Hz nie jest obsługiwany.Na pewno jest obsługiwany po HDMI,sam sprawdzałem.Sprawdź w menu/obraz/zaawansowane/truD100Hz czy masz tę funkcje to wyboru.
jtd napisał:
Obraz jaki masz z konsoli jest juz sam jakby w 100Hz, tego obrazu nie przyspieszysz. Jest on na najwyzszej szybkosci i plynnosci jaka moze byc, wiec tu 100Hz nie ma po co dzialac.

Obraz z konsoli jest w 50 lub 60Hz, nie jest 100Hz-nie wiem skąd masz takie info.100Hz to może być sygnał z kompa ale takiego pewnie tv nie przyjmuje,albo wyświetla nieprawidłowo.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

3ric

New member
Romanoff napisał:
Obraz z konsoli jest w 50 lub 60Hz, nie jest 100Hz-nie wiem skąd masz takie info.100Hz to może być sygnał z kompa ale takiego pewnie tv nie przyjmuje,albo wyświetla nieprawidłowo.


Pozdrawiam
Chcesz powiedzieć, że xbox 360 nie obsługuje 100hz!!?? No ja... nie po to kupowalem 100hz-owy tv zeby teraz miec 50-60hz. Czy to na prawde jest kwestia tego kabla vga (ze niby nie obsluguje 100hz)?? Musi ktos byc na forum kto wie co jest grane w tej kwestii. Xbox360 a 100hz przez sharpa rd2e... da się czy nie?? Jeśli tak to w jaki sposób.... ma ktoś pewne informacje??
 

dagie

New member
mk1976 napisał:
Sharp RD2E będzie dość drogi w porównaniu z konkurencją oraz jeśli testy JVC serii P80 wypadną pozytywnie to euforia Sharpa szybko opadnie, albo cena:
http://audioplaza.pl/product_info.php?products_id=2445

Cena już spada - oczywiście za sprawą rosnącej konkurencji. RD2 nie wydał mi się lepszy np. od Panasonica LX70, a jeśli już ktoś by się uparł to na pewno nie o 1000 zł w cenie tych modeli.
 

SlawekR

New member
3ric napisał:
Chcesz powiedzieć, że xbox 360 nie obsługuje 100hz!!?? No ja... nie po to kupowalem 100hz-owy tv zeby teraz miec 50-60hz. Czy to na prawde jest kwestia tego kabla vga (ze niby nie obsluguje 100hz)?? Musi ktos byc na forum kto wie co jest grane w tej kwestii. Xbox360 a 100hz przez sharpa rd2e... da się czy nie?? Jeśli tak to w jaki sposób.... ma ktoś pewne informacje??

Oczywiście że Xbox nie podaje sygnału w 100Hz. Robi to jak każde inne źródło obrazu telewizyjnego, czyli 50 albo 60Hz.

Na złączu D-Sub Sharp najprawdopodobniej pracuje w trybie czysto komputerowym i przyjmuje max 60Hz częstotliwość odświeżania, a tak zwany układ 100Hz pewnie jest wyłączony. Ale tu mogę się mylić, nie testowałem go nigdy na tę okoliczność.

100Hz powinno ewentualnie gadać po componencie, bo wtedy jest to tryb czysto telewizyjny z punktu widzenia Sharpa.
 

SlawekR

New member
dagie napisał:
Cena już spada - oczywiście za sprawą rosnącej konkurencji. RD2 nie wydał mi się lepszy np. od Panasonica LX70, a jeśli już ktoś by się uparł to na pewno nie o 1000 zł w cenie tych modeli.
To jest oczywiście kwestia do dyskusji. "RD2 nie wydał mi się lepszy" to dość delikatne określenie ;). Pod pewnymi względami, użyłbym bardziej dosadnego określenia, że różnica w cenie 1000zł byłaby zasadna, jeśli to Panasonic byłby droższy o 1000zł :D. Taka jest między nimi różnica, w kilku aspektach obrazu, na korzyść Panasonica.

To jest oczywiście moje prywatne zdanie. Kilka osób pewnie będzie miało ochotę mnie zagryźć z tego powodu, ale cóż, mówi się trudno :eek:.
 

pener77

New member
witam, mam duzy dylemat poniewaz niewiem jaki lcd sobie kupic najlepiej 37cali (ale 42 lub 32 tez moga byc, ogolnie wielkosc nie gra roli), nie chcialbym wyrzucac kasy w bloto i ciagle zmieniac tv. ogladam duzo sportu pilka nozna, siatkowka i boks oraz filmów na dvd no i oczywiscie telewizja, narazie posiadam polsat cyfrowy (umowa konczy mi sie w sierpniu) i jezeli nie wprowadza hd to rezygnije i przerzuce sie chyba na n. DVD bede ogladal przez komponent lub hdmi to samo sie tyczy telewizji n.

Juz od 6 miesiecy szukam odpowiedniego telewizora i teraz waham sie nad kilkoma modelami.
A mianowicie

Sharp RD2E
Panasonic LX700
Sony d3000
Phillips PF9731
JVC P80

Chodzi mi o to zeby gral dobrze w sd i telewizji cyfrowej i dobrze sobie radzil z dynamicznymi scenami (film, sport), czern akurat w tych modelach jest na zadowalajacym poziomie.
Prosze o rade poniewaz nie mam niestety mozliwosci sprawdzenia tych telewizorow.
pozdrawiam

moj adres e-mail: pener77@wp.pl
gadu-gadu : 1261747
 

pener77

New member
Dodam ze najbardziej jestem przekonany do RD2E ale teraz pojawily sie nowe ciekawe modele i znowu mam metlik w glowie i dlatego prosze o rady.

Pozdrawiam...
 

SlawekR

New member
pener77 napisał:
witam, mam duzy dylemat poniewaz niewiem jaki lcd sobie kupic najlepiej 37cali (ale 42 lub 32 tez moga byc, ogolnie wielkosc nie gra roli), nie chcialbym wyrzucac kasy w bloto i ciagle zmieniac tv. ogladam duzo sportu pilka nozna, siatkowka i boks oraz filmów na dvd no i oczywiscie telewizja, narazie posiadam polsat cyfrowy (umowa konczy mi sie w sierpniu) i jezeli nie wprowadza hd to rezygnije i przerzuce sie chyba na n. DVD bede ogladal przez komponent lub hdmi to samo sie tyczy telewizji n.

Juz od 6 miesiecy szukam odpowiedniego telewizora i teraz waham sie nad kilkoma modelami.
A mianowicie

Sharp RD2E
Panasonic LX700
Sony d3000
Phillips PF9731
JVC P80

Chodzi mi o to zeby gral dobrze w sd i telewizji cyfrowej i dobrze sobie radzil z dynamicznymi scenami (film, sport), czern akurat w tych modelach jest na zadowalajacym poziomie.
Prosze o rade poniewaz nie mam niestety mozliwosci sprawdzenia tych telewizorow.
pozdrawiam

moj adres e-mail: pener77@wp.pl
gadu-gadu : 1261747
To są na tyle zbliżone konstrukcje, że ich ocena już silnie będzie zależeć od indywidualnych preferencji. Gusta są na tyle różne że każdy będzie polecał co innego jako najlepszy wybór i zasadniczo każdy będzie mieć racje, szczególnie że nie podałeś na czym Ci zależy w obrazie przede wszystkim, a jakie uchybienia najbardziej Cię drażnią.

Jednemu zależy na kątach widzenia, komuś innemu na ostrości abolutnej, jeszcze komuś innemu na możliwie największym bezwzględnym poziomie czerni. Jeszcze ktoś inny jest bardzo wrażliwy na prawidłową gradację kolorów w ciemnych scenach. Tak patrząc, to można każdy z tych TV polecać jako posiadający określone cechy.

Przy tych modelach to mimo wszystko polecam zobaczyć na własne oczy jak grają i to najlepiej na źródłach na jakich będziemy używać.

Jeśli już musiałbym coś koniecznie polecać, to wybrałbym Panasonica jako najbardziej neutralnego w ogólnym całokształcie, co oznacza że jest największa szansa, że by Cię nie rozczarował.
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
Chodzi mi glownie aby nie bylo zadnego smuzenia a rd2E ponoc radzi sobie z tym bardzo dobrze (matryca 4ms, ciekawi mnie jak panasonic sobie z tym radzi, jaki ma czas reakcji? i sony d3000 jak sobie radzi z dynamicznymi scenami), ogladam bardzo duzo sportu zwlaszcza pilki noznej, gdy ogladamlem mecz u znajomego na samsungu r72 to myslalem ze niwyrobie, straszne smuzenia az oczy bolaly od patrzenia w murawe, chodzi mi o to aby telewizor który zakupie radzil sobie dobrze z dynamicznymi scenami, zeby nie bylo smuzenia oraz zeby obraz nie posiadal pikselozy, co do czerni to nie gra ona duzej roli bo jestem przyzwaczajony (laptop), i jescze jedno chcialbym zeby obraz zawieral duzo szczegolow...

pozdrawiam i dzieki...


ps.. jesli ktos ma jakies foty tych telewizorów byBbym wdzieczny za umieszczenie ich.
 

pener77

New member
SlawekR napisał:
To są na tyle zbliżone konstrukcje, że ich ocena już silnie będzie zależeć od indywidualnych preferencji. Gusta są na tyle różne że każdy będzie polecał co innego jako najlepszy wybór i zasadniczo każdy będzie mieć racje, szczególnie że nie podałeś na czym Ci zależy w obrazie przede wszystkim, a jakie uchybienia najbardziej Cię drażnią.

Jednemu zależy na kątach widzenia, komuś innemu na ostrości abolutnej, jeszcze komuś innemu na możliwie największym bezwzględnym poziomie czerni. Jeszcze ktoś inny jest bardzo wrażliwy na prawidłową gradację kolorów w ciemnych scenach. Tak patrząc, to można każdy z tych TV polecać jako posiadający określone cechy.

Przy tych modelach to mimo wszystko polecam zobaczyć na własne oczy jak grają i to najlepiej na źródłach na jakich będziemy używać.

Jeśli już musiałbym coś koniecznie polecać, to wybrałbym Panasonica jako najbardziej neutralnego w ogólnym całokształcie, co oznacza że jest największa szansa, że by Cię nie rozczarował.

Jesli moglbys to ocen kazdy z tych pieciu tv pod wzgledem wszystkich kryteriow od 1pkt do 5pkt. (np: czern sharp 5, panasonic 4 itd....)
Napewno pomogloby to nie tylko mnie ale napewno wielu innym niezdecydowanym.

pozdrawiam i dzieki.
 
Do góry