Sharp RD2 - wszystko o serii

kriss7

New member
42RD2E a 37RD2E - duże różnice?

Witam!!

Śledzę forum od dłuższego czasu i dzięki niemu zbliżam się do nabycia upragnionego LCD:) .Wybór na podstawie lektury padł na Sharpa 42RD2E.TYlko ,,no właśnie - testowany był tutaj 37cali,który nie dość,że jest Made in Japan (jak i 32 cale) to jeszcze "na papierze" ma lepszy kontrast i szybkość matrycy niż 42 calowy.

Czy te 3 elementy różnicujące 42 cale od wspomnianych 37 i 32 calowych mogą powodować,że model największy może w praktyce nie wypadać już tak atrakcyjnie w porównaniu z innymi:?:

POmocy!!!! (zstanawiam się jeszcz nad XD1 ewentualnie XL1 (ale pewnie cena mnie zabije..:( )
 

kriss7

New member
jtd napisał:
CZŁOWIEKU! co ty piszesz, 42 cale nie roznia sie niczym od 37 i 32 cali.


Chciałbym,żeby to była nieprawda - jednak 37 i 32 są Made in Japan 42 cal Made in Taiwan. Różnice w parametrach - kontrast 42cale: 1500,37 i 32 - 1800; reakcja matrycy - 42 cale: 6ms, 32 i 37 cali - 4 ms;

Produkcja - napisy na tyłach obudowy modeli w sklepach.
Paremetry - na bazie info ze stronSharpa ,do których dotarłem. Na portalach sklepowych modele te (wszystkie 3) podawane mają ten sam kontrast i szybkość matrycy jednak jak się wydaje błędnie.

Marzę o ewentualnym wyprowadzeniu mnie z błędu (KIKI???)

pozdrawiam
 

kriss7

New member
różnice w parametrach RD2E - 42cale vs 37 i 32

jtd napisał:
CZŁOWIEKU! co ty piszesz, 42 cale nie roznia sie niczym od 37 i 32 cali.


JTD (człowieku;) ) ,różnice o których wyżej wspominałem niestety potwierdziłem w Sharp Polska dziś(konkretne rozmowy z Brand Managerem); czyli czas reakcji matrycy oraz kontrast w 42c wypadają słabiej ( na papierze) :( aniżeli w modelach 37 i 32;

To tylko i aż tyle,pozostaje kwestia oczywiście czy i na ile w praktyce model 42 odstaje od mniejszych i co ważniejsze jak wypada w testach vs konkurencja (testy Kikiego).
Kiki - jakie jest Twoje zdanie?

pozdrawiam
 

kaszawgarnku

New member
wydawalo mi sie ze KIKI tez mial miec 42 rd2 ,wiec moze bedzie w stanie dac opinie tego modelu w porownaniu z innymi. Bardzo na to licze bo to teraz moj faworyt. pozdr
 

wilczysko1

New member
jedno mogę potwierdzić, 32" na naklejce z przodu ma
napisane 4ms natomiast 37" 6ms...
tabliczke znamionową widziałem tylko 32" - Made in Japan
 

kriss7

New member
Gatekeeper napisał:
witka !

jest kolejna recenzja Sharp'a RD2E:
http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC32RD2E/

polecam

WItam,

No ładnie to wygląda - bez dwóch zdań RD2E to świetny tv - dostępne testy na ten moment dotyczą jednak tylko 32 i 37cali.

Czy 42 calowy przy wspomnianych już nieco innych parametrach i składaniu na Tajwanie ( nie wiem czy to coś znaczy tak naprawdę) "wygląda" tak samo dobrze w testach czy porównaniach vs konkurecnja? Ja bardzo chciałbym to wiedzieć...

Kiki mógłby zabrać głos jeśłi 42calowy RD2E już obaczył:)
pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale się wątek rozjechał .
Sprawdziłem z ciekawości i obowiąazku model 42 RD 2 .
Nie stwierdziłem żadnych różnic. Ale cały czas zbieram wszystkie opinie od klientów . Na temat tego modelu mam ich nie wiele . Ale wszystkie są pozytywne, wiekszość zachwycona.
LCD Sharpa 42 Xd1 - odstawał od swojej serii , ale juz dawno został poprawiony . O modelu 42 RD 2 nic takiego nie słyszałem.
pozdrawiam
 

kojak_ct

Member
Kiki. Możesz ustosunkować się do mojego posta? Czemu u Ciebie na Samsungu matryca daje na niebiesko czego w rzeczywistości nie ma a odwrotnie jest z Toshibą i jej pięknym czarnym? Jak sam wiesz z PW miałem tą toshibę i właśnie przez kiepskie kąty i czerń (szczególnie w nocy) ją zwróciłem. Niestety Sharpa porównać nie mogę bo jeszcze go nie widziałem ale spodziewam się bardzo dobrych wyników. Tylko co z pozostałymi testowanymi telewizorami?
 

mdag

New member
kriss7 napisał:
Czy 42 calowy przy wspomnianych już nieco innych parametrach i składaniu na Tajwanie ( nie wiem czy to coś znaczy tak naprawdę) "wygląda" tak samo dobrze w testach czy porównaniach vs konkurecnja? Ja bardzo chciałbym to wiedzieć...

Kiki mógłby zabrać głos jeśłi 42calowy RD2E już obaczył:)
pozdr
jestem żywo zainteresowany 42RD2E i miałem okazję dzisiaj pierwszy raz go zobaczyć na żywo w Electroworld w Gdansku. Cena - przeceniony z 9999 zł na 8499 zł :p

Parametry (według naklejek) faktycznie różnią się od mniejszych modeli.
Czas reakcji: 6 ms (4 ms w mniejszych modelach),
Kontrast 1500:1 (1800:1 w mniejszych)
Kontrast dynamiczny 6500:1 (10000:1 w mniejszych)

O obrazie nic konkretnego nie mogę powiedzieć, jedynie że był fatalny. Leciał "Garfield", nie wiem z jakiego źródła, ale obraz był koszmarny, przełączałem inne kanały, ale mają chyba obraz ze zwykłej anteny porozgałęziany we wszystkie możliwe sposoby więc nie mogło to dobrze wyglądać. Niepokojące było tylko to że ten sam Garfield lecial na wielu innych telewizorach i obraz też był zly, ale nie tak zły jak w tym Sharpie. Tu naprawdę była tragedia, nie wiem, wyglądalo to na jakieś zakłócenia - taka "jodełka" na całym ekranie. Obok stała plazma Samsunga i tego nie było. Poprosiłem o włączenie DVD, które stało poniżej, ale nagrywarka nie była skonfigurowana. To co napisałem o niczym nie świadczy, ale obraz oferowany przez sklep powinien być lepszy.
Co mnie martwi to mała liczba złącz, szczególnie brak component bez przejsciowki, no ale Sharpy tak mają....
Kilkanaście metrów dalej stał 46XD1 za bardzo podobną cenę, a 42XD1 był już tańszy, no cóż wyleczyłem się trochę z FullHD, ale cena kusząca w stosunku do RD2E
Dylemat Sharp FullHD czy Sharp bez FullHD ale 100Hz ....?

Przydałyby się profesjonalne testy 42RD2E....
 

jtd

New member
Bez reklam
Poczekaj na modele XL1 tak jak ja, tam bedzie od 42 cali wzwyz i ma byc naprawde extra w nie za wysokiej cenie.
 

dasiu

New member
WITAM WIDZIAŁEM TEN TV 32 '' W MM W ŁODZI OBRAZ SUPER OCZYWIŚCIE NIE PRZYGLĄDAŁEM SIĘ DOKŁADNIE [SYN MI NIE POZWOLIŁ] ALE CO CHCIAŁEM SIĘ ZAPYTAĆ CZY TEN TV JAK PARE INNYCH TEJ MARKI MA RAMKĘ PIANO GDYŻ T:-x ROCHĘ JEST TO DENERWUJĄCE
 

Mochu

New member
Lc37rd2e

Witam

Niedawno odebralem swojego LC37RD2E ktory zastapil SAMSUNGa LE32R51B.

Zaowarzylem jednak dwa manklamenty:
- 2 martwe piksele (nie przeszkadzaja zbytnio, praktycznie niewidoczne)
- nierownomiernie podswietlona matryca, tutaj niestety doprowadzalo mnie to do szalu.

Okolo 1/4 matrycy z lewej strony jest troche jasniej podwsietlona, TV gubi czern i ma jasniejsze kolory w tym miejscu. Na samsungu tez nie bylo idealnie ale jednak problem wystepowal tylko przy samych krawedziach TV po lewej i prawej stronie, na SHARPie jest bonusowo 1/4 matrycy z lewej. Odkad to zauwarzylem praktycznie nie ogladam TV. Teraz jest juz w serwisie zobaczymy czy cos z tym zrobia.

Generalnie mam wrazenie o spadku kontroli jakosci w stosunku do sytuacji sprzed 1,5 roku. Do handlu dopusza sie chyba wiecej wadliwych paneli. Coz za mojego Samsunga dalem wtedy okolo 5300 tyle samo co teraz za SHARPA LC37RD2E.
 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
kaszawgarnku napisał:
widzialem w elektro world po 7400 pln sharpa 42 rd2. Sprzedawca generalnie wciskal ten model lecz za konkurenta podawał jakis model LG ? dziwne.
Jeżeli mówił o 42LB2R to wcale nie dziwne ponieważ jest to bardzo dobry telewizor i również ma układ 100/120Hz.Do tego 6ms,2tunery.
Trzeba było porównać jak miałeś okazję i wyrobić sobie własne zdanie.
 

kaszawgarnku

New member
Romanoff napisał:
Jeżeli mówił o 42LB2R to wcale nie dziwne ponieważ jest to bardzo dobry telewizor i również ma układ 100/120Hz.Do tego 6ms,2tunery.
Trzeba było porównać jak miałeś okazję i wyrobić sobie własne zdanie.

wiesz, tradycyjnie byl w innym miejscu i na innym sygnale. i jak tu porownywac gruszki z jablkami ? pozdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobre , dobre .
A co do porównania LG do Sharpa - to tak jak byś porównywał Rio Kia do Toyoty Corolla - Ja zostaje przy Toyocie.
Ale obydwa to są - samochody ;)
 
Do góry