Sharp RD2 - wszystko o serii

Romanoff

New member
kiki napisał:
dobre , dobre .
A co do porównania LG do Sharpa - to tak jak byś porównywał Rio Kia do Toyoty Corolla - Ja zostaje przy Toyocie.
Ale obydwa to są - samochody ;)

To bardzo umowne stwierdzenie,ale ogólnie rzecz ujmując Sharp robi lepsze telewizory niż LG.
 

kuba380

New member
Moim zdaniem nie da sie porownac na tej zasadzie ze LG jest gorszy od Shrpa!! czy odwrotnie do wszytko zalezy od konkretnych modeli!!Raz ma LG lepszy drugi raz sharp a raz samsung:p
 

kaszawgarnku

New member
kuba380 napisał:
Moim zdaniem nie da sie porownac na tej zasadzie ze LG jest gorszy od Shrpa!! czy odwrotnie do wszytko zalezy od konkretnych modeli!!Raz ma LG lepszy drugi raz sharp a raz samsung:p

we wszystkich produktach firmy pozycjonuja sie na rynku w rozny sposob.
i tak jedni sa liderami technologii i chca sprzedawac masowo dobra jakosc, drudzy bezkompromisowo stawiaja na jakość i np. awangardowe wzornictwo ,cenowo dla ambitnych , inni chca zaproponowac sredni produkt masowy,technologicznie z poprzedniej generacji za nizsza cene niz liderzy no i na koniec ci co oszczedzaja na wszystkim i produkuja namiastki za półceny.
Kazdy segment produkcji ma swoich odbiorcow. Segmenty czesciowo sie zazebiaja. Wiec w danej klasie produkt moze zaproponowac pare firm ,lecz nie wszystkie.
Zwykle dobre telewizory przyciagaja wzrok. W moim przypadku bylo tak z paroma firmami lecz wsrod nich LG nie bylo.pozdr
 

wojtekinfo

New member
Za kilka dni w "SKĄPCU" cena Sharpa 32 RD2 prawdopodobnie spodnie do poziomu Panasonica 32 LX700. Czyżby oznaczło to, że Sharp przeliczył się w kwesti jakość=cena i musiał je obniżyć, a może hurtownicy sądzili ze masowo rzucimy się na ten telewizorek:p . Tymczasem Panasonic spokojnie utrzymuje wręcz stałą cenę, czyżby sądził ze stanie się liderem w tej klasie;) . Może mi to ktoś wytłumaczyć:confused: ?
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
wojtekinfo napisał:
Za kilka dni w "SKĄPCU" cena Sharpa 32 RD2 spodnie do poziomu Panasonica 32 LX700. Czyżby oznaczło to, że Sharp przeliczył się w kwesti jakość=cena i musiał je obniżyć, a może hurtownicy sądzili ze masowo rzucimy się na ten telewizorek:p . Tymczasem Panasonic spokojnie utrzymuje wręcz stałą cenę, czyżby sądził ze stanie się liderem w tej klasie;) . Może mi to ktoś wytłumaczyć:confused: ?
A cóż w tym dziwnego że cena RD2 spada. To jest model porównywalny prędzej z LX70 a nie LX700. A cena tego pierwszego jest znacznie, znacznie niższa. Jak widać konkurencja wymusza na Sharpie urealnienie ceny.
 
Ostatnia edycja:

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam .
A jak w praktyce radzi sobie SharpLC37RD2E z sygnałem z N-ki ? Mam na myśli sygnał ze 'zwykłych' kanalów (nie HD). Da się oglądać tenis ziemny bez używania slownictwa nieparlamentarnego [oczywiście nie mam tu na myśli polskiego parlamentu ;) ]?
Proszę o wypowiedzi użytkowników , a nie 'teoretyków' tematu.
 

kuba380

New member
ja67 napisał:
Witam .
A jak w praktyce radzi sobie SharpLC37RD2E z sygnałem z N-ki ? Mam na myśli sygnał ze 'zwykłych' kanalów (nie HD). Da się oglądać tenis ziemny bez używania slownictwa nieparlamentarnego [oczywiście nie mam tu na myśli polskiego parlamentu ;) ]?
Proszę o wypowiedzi użytkowników , a nie 'teoretyków' tematu.


Bardzo dobrze !! jest wrecz znakomity sygnal! ! bije na glowe toshibe i samsunga!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szaleństwa cenowego nie ma i na razie nie będzie .Tyle że wjadą główni konkurenci do walki :
Sony D 3000
JVC P 80
Zobaczymy co z tego wyniknie?
 

kaszawgarnku

New member
kiki napisał:
szaleństwa cenowego nie ma i na razie nie będzie .Tyle że wjadą główni konkurenci do walki :
Sony D 3000
JVC P 80
Zobaczymy co z tego wyniknie?

Czesc, szukalem tej serii po necie ale znalazlem sony tylko 40 cali . Pewnie 42 nie bedzie. Pozostaje czekac na testy w 2 polowie lipca ?
Czy samsung 40 m 91 led 100 hz jest konkurencja dla 42rd2 ? Chyba zaczynaja wyprzedaz tego modelu.
pozdr.
 

kriss7

New member
ja67 napisał:
Witam .
A jak w praktyce radzi sobie SharpLC37RD2E z sygnałem z N-ki ? Mam na myśli sygnał ze 'zwykłych' kanalów (nie HD). Da się oglądać tenis ziemny bez używania slownictwa nieparlamentarnego [oczywiście nie mam tu na myśli polskiego parlamentu ;) ]?
Proszę o wypowiedzi użytkowników , a nie 'teoretyków' tematu.

WItam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem 42RD2E od tygodnia.
TV rewelka - piękny mebel na ścianie:cool: .. ale poważnie: SD - obraz bomba - żadnych smużeń przy ruchu,pikselozy itp( a miałem wysoki target - sprzedałem wcześniej swój sony vega 32).POd cyfrą chodzi świetnie - trochę słabszy sygnał na tvp1 i2 ale to niuanse - stresu brak.
DVD - odkurzam filmy z szafy - kino!

HD- jestem przed zmianą dekodera na cyfrę hd

P.S> finalnie wybierałem między 42RD2E i 42XD1 - przy prezentacji w sklepie (cierpliwy sprzedawca) nie miałem złudzeń co wybrać: pod HD lepsza gra kolorów i odwzorowanie szczegółów minimalnie na ...RD2E!!(czy to możliwe) a pod SD różnca znaczna na korzyść RD - płynność,kolorystyka.100hz chyba robi swoje również.
Nie chcąc wpatrywać się w łunę za piłką bądź pędzącym samochodem na ekranie przy projekcjach sd miałem jasny wybór na koniec w co wejdę.A w 2011 jak dożyję ;) - gdy zacznie być nadawany 1080p i będzie można w pełni wykorzystać fullhd pomyślę o zmianie -pewnie już led'owe grubości kartki tv o prawie żadnym zużyciu prądu i parametrach ze snów.


pozdrawiam i dzięki znawcom tematu na forum za cenne wskazówki
 

jtd

New member
Bez reklam
corning napisał:
ja uważam, że teraz już silną konkurencją jest Panasonic LX-70 oczywiście biorąc pod uwagę przekątną do 32 cali...

Pozdrawiam Norbi
A kogo obchodza takie przekatne, teraz to sie patrzy od 42 cali do gory.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro RD2 jest tak dobry , jak tu słyszę , to do pełni szczęścia dla przejściowego tv ( zanim rozpowszechni się pełne HD) brakuje mi tylko podświetlenia LED. Czy Sharp zapowiedział już wprowadzenie LED do RD2 (następcy?).Kiedy miałoby to nastąpić ?
Wie ktoś coś w tym temacie ?
 

kaszawgarnku

New member
WItam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem 42RD2E od tygodnia.
TV rewelka - piękny mebel na ścianie:cool: .. ale poważnie: SD - obraz bomba - żadnych smużeń przy ruchu,pikselozy itp( a miałem wysoki target - sprzedałem wcześniej swój sony vega 32).POd cyfrą chodzi świetnie - trochę słabszy sygnał na tvp1 i2 ale to niuanse - stresu brak.
DVD - odkurzam filmy z szafy - kino!

HD- jestem przed zmianą dekodera na cyfrę hd

P.S> finalnie wybierałem między 42RD2E i 42XD1 - przy prezentacji w sklepie (cierpliwy sprzedawca) nie miałem złudzeń co wybrać: pod HD lepsza gra kolorów i odwzorowanie szczegółów minimalnie na ...RD2E!!(czy to możliwe) a pod SD różnca znaczna na korzyść RD - płynność,kolorystyka.100hz chyba robi swoje również.
Nie chcąc wpatrywać się w łunę za piłką bądź pędzącym samochodem na ekranie przy projekcjach sd miałem jasny wybór na koniec w co wejdę.A w 2011 jak dożyję ;) - gdy zacznie być nadawany 1080p i będzie można w pełni wykorzystać fullhd pomyślę o zmianie -pewnie już led'owe grubości kartki tv o prawie żadnym zużyciu prądu i parametrach ze snów.


pozdrawiam i dzięki znawcom tematu na forum za cenne wskazówki[/quote]

Podziekowanie za podzielenie sie wlasnymi odczuciami zwiazanymi z uzytkowaniem rd2. O to wlasnie chodzi aby byc zadowolonym z wydanych pieniedzy. Szkoda ze jeszcze malo tych opinii. Ale wyglada ,ze trzeba tylko poczekac do porownania nowego jvc p80 (ew.sony d 3000) i wszystko jasne. pozdr
 

mdag

New member
kriss7 napisał:
WItam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem 42RD2E od tygodnia.
TV rewelka - piękny mebel na ścianie:cool: .. ale poważnie: SD - obraz bomba - żadnych smużeń przy ruchu,pikselozy itp( a miałem wysoki target - sprzedałem wcześniej swój sony vega 32).POd cyfrą chodzi świetnie - trochę słabszy sygnał na tvp1 i2 ale to niuanse - stresu brak.
DVD - odkurzam filmy z szafy - kino!

HD- jestem przed zmianą dekodera na cyfrę hd

.......

Fajnie że jesteś zadowolny, to pocieszające dla innych potencjalnych nabywców. Mam kilka pytań:
1) Czy mógłbyś napisać jak czerń, szczególnie wieczorem, z jakąś lampką oraz bez innego oświetlenia.
2) Jak dźwięk ? Zdaję sobie sprawę, że to nie jest mocna strona Sharpa. Mój teść posiada JVC 40S70 i dźwięk jest dla mnie świetny. Jakie są Twoje odczucia odnoście dźwięku w Sharpie ?
3) DVD podłączałeś przez przejściówkę component->vga ? Czy masz możliwość podłączenia dvd przez HDMI i porównanie obu sygnałów ?
4) Podłączałeś komputer ? Jeśli tak, to przez vga czy HDMI ? Czy HDMI akceptuję sygnał z kompa bez problemu w rozdzielczości 1366x768 ?
5) Masz możliwość zrobienie kilku fotek (Czerń, DVD, Komputer, SD) i pokazanie nam 42RD2 w akcji.

pozdrawiam,
 

wilczysko1

New member
Witam,
odpaliłem wczoraj pierwszy raz moje 32”...
jako że mam UPC nie oczekiwałem niczego nadzwyczajnego, już podejmując decyzję o wymianie TV nastawiłem się na zapowiadane przez UPC poszerzenie oferty o HDTV do końca tego roku...
nie byłem więc zaskoczony słabym obrazem gdy zaprogramowały się wszystkie kanały, nie próbowałem nawet dostrajać obrazu bawiąc się jasnością, kontrastem itd...
postanowiłem od razu zobaczyć DVD...
niczym szczególnym obraz mnie nie zachwycił, może dlatego że przez stary SCART za 23 PLN (docelowy zamówiony) podłączyłem więc PC...
oczywiście przez D-sub, w pierwszej chwili mnie zamurowało bo pokazał sie komunikat „Poza zasięgiem” zajrzałem więc w instrukcję, podpiąłem 19” ustawiłem 1360x768 i 60Hz potem ponownie nowe RD2E i działa...:)
jako że wcześniej zdobyłem filmowe sample HD z nutką niepewności czy się uda (tyle się wcześniej naczytałem o braku kodeków, kombinacjach w podłączeniu z wydajnością komputerów włącznie że obawy mi towarzyszyły) postanowiłem je odpalić... i teraz dopiero śmiać się zaczęły moje oczy...:) mój komputer to nie rakieta jedynie
P4 3 Ghz/1 Gb Ram/Radeon 9550 chyba SE, ale obraz mnie powalił...:)
wieczorową już porą wróciłem do sygnału UPC...
pobawiłem się troszkę kolorami, jasnością, kontrastem... poukładałem i poopisywałem sobie kanały...
najgorzej prezentowała się oczywiście TVP.
Kanał TVN, TVN24 który oglądam namiętnie:) oraz Polsat już troszkę lepiej...
obejrzawszy Fakty znów wcisnąłem nos w instrukcje...
spojrzałem na TV na którym właśnie leciała jakaś reklama i zamarłem...
to co zobaczyły moje oczy przypominało materiały promocyjne puszczane z HDDVD w sklepach... obraz momentami trójwymiarowy, takiemu przynajmniej złudzeniu ja ulegałem... od tej chwili szukałem już tylko na kanałach reklam by cieszyć się tym bajecznym widokiem...
potwierdziło się więc to że nie tylko jakość czy siła sygnału ale i to jaki dana stacja materiał aktualnie nadaje...
potwierdziło sie to wczoraj raz jeszcze...
wcześniej na Polsacie (Strażnik Teksasu) wyglądał kiepsko... podobnie TOPtrendy... ale Zagadki Nowego Yorku to już poezja...:) głębia taka że moja żona mówiła że czuje się jak w teatrze... żadnych smużeń, kolory, czerń... wszystko bajecznie...


Czytałem gdzieś o słabym dźwięku, ja audiofilem nie jestem...:)
nierównomierne podświetlanie matrycy na czarnym tle zauważyłem jedynie po włączeniu TV, po kilku minutach się
wyrównywało... na Polsacie Sport oglądałem tenis i zauważyłem że gubił sie znaczek stacji ale tylko na tle widowni przy przesuwaniu kadru, smużeń za piłką nie zauważyłem... czekam na F1 zobaczymy jak będzie...
na TVN24 puszczają reklamę Gazety Wyborczej i tam na białym tle wjeżdża czarny tekst u dołu ekranu który też się
gubi... ale UPC to nadal sygnał SD więc chyba to jest przyczyną...


ogólnie jestem zadowolony a reklamami i Zagadkami Nowego Yorku zachwycony...:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry