Sharp nowa seria TV LCD SA1E LC-26SA1E LC-32SA1E LC-37SA1E LC-42SA1E

jarczew77

New member
sahrp


mam prosbe bo jestem w tym zielony jak do tego sharpa zrobic zeby sygnal audio byl na zewnetrznym urzadzeniu ?? chodzi mi jakiego wyjscia uzyc w tym sharpie i jakie kabla dodam ze po drugiej stronie ( w wiezy ) mam 2 wejscia chin che
prosze o szybka odpowiedz
jesli to mozliwe to na mail ( jarczew77@o2.pl ) bo okolo 17 jade dzis po tego sharpa i odrazu kupilbym kablowanie
z gory dzieki
 

rafal11998

New member
Drodzy forumowicze pomocy.

Prosze o pomoc w dokonaniu wyboru pomiędzy sharp 32 sa1 lub 32 ga8 a panasonic lx60 bo mam straszny dylemat z wyborem a moze cos innego w tym przedziale cenowym. No i czy warto dokładac na model sharpa 32ra1 a moze ponasonic 32 lx600. Moze ostatecznie bym sie i skusił ale to jednak ponad 1000 zł więcej. Dodam że tv będzie działał z n-ką w 70%, reszta to dvd no i koniecznie musi pracowac z komputerem bo to tez istotne.
Prosze o pomoc bo niedługo to chyba zwariuje i wtedy to juz nie bedzie mi chyba potrzebny bo mnie zamkną w jakims zakładzie z ograniczoną wolnością.:blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Sharp Ra1 ma lepszą kompresję obrazu , większą wyrazistość , większą dynamikę obrazu od tych modeli które podałeś.
Ja się to objawia ?
http://hdtv.com.pl/modules.php?op=m...=article&sid=1477&mode=thread&order=0&thold=0
Różnice nie są tak duże , ale to podobna zasada.

Jutro bedą duże ilości zdjęć z porównania nowości Panasonica i JVC . Pojutrze dojdzie 32 Ra1 Sharpa i Loewe Xelos.
Ra 1 naprawdę gra dobrze
pozdrawiam
 

gackt

New member
:)

Jeszcze raz powtarzam, Sharp SA1 26'' i 32'' produkowane są w POLSCE !

made in Japan jest na modelu z dodatkiem "A" na końcu, a made in Taiwan na odbiornikach bez tego A, dlaczego nie ma made in Poland ? odpowiedz prosta, reguluje to prawo europejskie ktore mowi ze odbiornik oznakowany jest jako produkt z tego kraju, w którym produkowany jest najdroższy element TV, a takim jest panel LCD.

Pod Toruniem w Łysomicach! produkowane są panele LCD, oraz cale odbiorniki w fabryce ORION, te odbiorniki są made in Poland badz Europe, nie wiem bo nie widziałem, bynajmniej tak powinno być.

Jak ktos nie wierzy, że modele LC32SA/SD/SV/ST1EA mają panele Sharpa prosze je rozkręcić ;) i zerknąć :) (jest troszkę rozkręcania), modele bez "A" maja panel z Taiwanu.

Oba panele nie różnią się mocno pod względem jakościowym, jednak lepszy jest Sharp.
 

rafal11998

New member
gackt napisał:
Jeszcze raz powtarzam, Sharp SA1 26'' i 32'' produkowane są w POLSCE !

made in Japan jest na modelu z dodatkiem "A" na końcu, a made in Taiwan na odbiornikach bez tego A, dlaczego nie ma made in Poland ? odpowiedz prosta, reguluje to prawo europejskie ktore mowi ze odbiornik oznakowany jest jako produkt z tego kraju, w którym produkowany jest najdroższy element TV, a takim jest panel LCD.

Pod Toruniem w Łysomicach! produkowane są panele LCD, oraz cale odbiorniki w fabryce ORION, te odbiorniki są made in Poland badz Europe, nie wiem bo nie widziałem, bynajmniej tak powinno być.

Jak ktos nie wierzy, że modele LC32SA/SD/SV/ST1EA mają panele Sharpa prosze je rozkręcić ;) i zerknąć :) (jest troszkę rozkręcania), modele bez "A" maja panel z Taiwanu.

Oba panele nie różnią się mocno pod względem jakościowym, jednak lepszy jest Sharp.

witam
czyli chcesz powiedziec ze model RA tez jest z polski?
 

gackt

New member
Nie !

Tego nie napisałem, gdyż nie wiem jakie odbiorniki produkowane są pod Toruniem, możliwe ze i RA, można sobie w google poszukać. Wiem, że w Kwidzynie produkowane są modele seri SA/SD1.
Docelowo w Polsce będzie jeszcze produkowany nowy model, wchodzący dopiero na rynek, o symbolu WD1, także można sobie o nim cos w necie znaleźć.

pozdrawiam
Gackt
 

stangorn

New member
Lc-32sa1ea

Jeszcze raz powtarzam mama model SHARPA, LC-32SA1EA i oczywiście zgadzam się jest made in Japan. Nie mogę jednak zgodzić się ze modele bez końcówki A na końcu są produkowane w Polsce. W Polsce produkowane są moduły ( części,elementy ) do telewizorów Sharpa.
A po drugie GACKT sam sobie odpowiedziałeś ze w Polsce produkowane są moduły ( części,elementy ) do telewizorów LCD Sharpa a nie całe telewizory pisząc „made in Japan jest na modelu z dodatkiem "A" na końcu, a made in Taiwan na odbiornikach bez tego A, dlaczego nie ma made in Poland ? odpowiedz prosta, reguluje to prawo europejskie, które mowi ze odbiornik oznakowany jest jako produkt z tego kraju, w którym produkowany jest najdroższy element TV, a takim jest panel LCD” No właśnie napisałeś element TV.
W Polsce nie są produkowane Telewizory LCD Sharpa tylko moduły, części,elementy telewizora LCD, które to moduły dalej są wysyłane np. Hiszpania, Tajwan gdzie telewizor jest składany z tych właśnie modułów i elementów.
 
Ostatnia edycja:

gackt

New member
stangorn napisał:
Jeszcze raz powtarzam mama model SHARPA, LC-32SA1EA i oczywiście zgadzam się jest made in Japan. Nie mogę jednak zgodzić się ze modele bez końcówki A na końcu są produkowane w Polsce. W Polsce produkowane są moduły ( części,elementy ) do telewizorów Sharpa.
A po drugie GACKT sam sobie odpowiedziałeś ze w Polsce produkowane są moduły ( części,elementy ) do telewizorów LCD Sharpa a nie całe telewizory pisząc „made in Japan jest na modelu z dodatkiem "A" na końcu, a made in Taiwan na odbiornikach bez tego A, dlaczego nie ma made in Poland ? odpowiedz prosta, reguluje to prawo europejskie, które mowi ze odbiornik oznakowany jest jako produkt z tego kraju, w którym produkowany jest najdroższy element TV, a takim jest panel LCD” No właśnie napisałeś element TV.
W Polsce nie są produkowane Telewizory LCD Sharpa tylko moduły, części,elementy telewizora LCD, które to moduły dalej są wysyłane np. Hiszpania, Tajwan gdzie telewizor jest składany z tych właśnie modułów i elementów.

Hiszpania jasne, że składa TV Sharpa ale większe niż 32''.
Trzeci raz powtarzam w Polsce są składane modele LC32SA/SD/ST/SV1E, LC32SA/SD/ST/SV1EA oraz LC26SA/SD/SV/ST1E.
Wiele elementów wytwarzanych jest w Polsce do tych TV.
Chyba jasno napisałem dlaczego nie ma napisu "Made in Poland" na odbiorniku mimo iż jest on montowany w Polsce, jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to nie moja wina.
 

stangorn

New member
Gackt
No tak w pierwszych wypowiedziach piszesz z uporem ze w Polsce są produkowane panele LCD Sharpa. A w ostatniej już piszesz ze są składane modele Sharpa.
Jest różnica między produkcją a składaniem.
Składać to możesz w domu długopisy, ale ich nie wyprodukujesz.
Przeczytaj sobie starannie Swoje poprzednie wypowiedzi.
Ja dokładnie czytałem Twoje i rozumiem, co czytam. Raczej Ty nie wiesz, co piszesz.
 
Ostatnia edycja:

gackt

New member
:/

Chyba nie odróżniasz panela LCD od odbiornika ... :D <lol>

Jedno i drugie jest produkowane w Polsce, w różnych fabrykach, w różnych miastach.
W Polsce są znane mi dwie fabryki produkujące/montujące TV LCD SHARP (jedna japońska - Łysomice, druga amerykańska - Kwidzyn) i jedna produkująca panele LCD, znajdująca się także w Łysomicach, która jest fabryką Sharp-a.

Pisałem tak od początku, proponuje poczytać dokładnie i przemyśleć treść zanim coś jeszcze napiszesz.
Jak czegoś nie rozumiesz zadaj pytanie, nie pisz bzdur!

Twój telewizor został wyprodukowany w Polsce.

Co do różnicy między produkcją a montażem, reguluje to prawo europejskie, jedna fabryka będzie montowała odbiorniki, a inna je produkowała, mimo, że w obu fabrykach, tak na prawdę będzie montaż. Nie będę wdawał się w szczegóły dlaczego tak jest, ale można w tym przypadku używać zamiennie te słowa, gdyż z znanych mi fabryk, jedna montuje a druga produkuje telewizory SHARP. Montuje, produkuje, generalnie wiadomo o co chodzi i to jest najistotniejsze!, niewielkiej różnicy (co byś się nie czepiał, dopiszę, że chodzi mi o te dwie fabryki, a nie o ogólną produkcję i montaż w szeroko pojętym znaczeniu tych słów) nie ma co się czepiać.

Co do przykładu z długopisami, wystarczy, że po zmontowaniu będziesz malował na nich uśmieszki i już będzie to produkcja.
 

emilwoyek

New member
sharp 32sa1a

rafal11998n napisał:
Witam mam zamiar nabyc model 32sa1 i tu moje pytanie do forumowiczow gdzie mozna go kupic na dzien dzisiejszy w rozsądnej cenie? Prosze o odpowiec bo w mojej mieścinie to za mniej niz 2950 to nie znajde.
:blagam:
witaj kupiłem tv w sklepie internetowym za fajną cenę, i co najwazniejsze płątnosc przy odbiorze bez opłt,
Moze ktoś wie, co to jest :
wszedzie pisze ze tletext posiada 500 stron w pamięci
Do czego to służy , w instrukcji nie ma na ten temat nic .
Ewentualnie jak to sie ustawia ?
 
Ostatnia edycja:

emilwoyek

New member
sharp 32sa1a

gackt napisał:
Chyba nie odróżniasz panela LCD od odbiornika ... :D <lol>

Jedno i drugie jest produkowane w Polsce, w różnych fabrykach, w różnych miastach.
W Polsce są znane mi dwie fabryki produkujące/montujące TV LCD SHARP (jedna japońska - Łysomice, druga amerykańska - Kwidzyn) i jedna produkująca panele LCD, znajdująca się także w Łysomicach, która jest fabryką Sharp-a.

Pisałem tak od początku, proponuje poczytać dokładnie i przemyśleć treść zanim coś jeszcze napiszesz.
Jak czegoś nie rozumiesz zadaj pytanie, nie pisz bzdur!

Twój telewizor został wyprodukowany w Polsce.

Co do różnicy między produkcją a montażem, reguluje to prawo europejskie, jedna fabryka będzie montowała odbiorniki, a inna je produkowała, mimo, że w obu fabrykach, tak na prawdę będzie montaż. Nie będę wdawał się w szczegóły dlaczego tak jest, ale można w tym przypadku używać zamiennie te słowa, gdyż z znanych mi fabryk, jedna montuje a druga produkuje telewizory SHARP. Montuje, produkuje, generalnie wiadomo o co chodzi i to jest najistotniejsze!, niewielkiej różnicy (co byś się nie czepiał, dopiszę, że chodzi mi o te dwie fabryki, a nie o ogólną produkcję i montaż w szeroko pojętym znaczeniu tych słów) nie ma co się czepiać.

Co do przykładu z długopisami, wystarczy, że po zmontowaniu będziesz malował na nich uśmieszki i już będzie to produkcja.

Witam
nie zgadzam się z ta opinią. Mam tego sharpa 32sa1a
Wszedie pisze made in Japan, jedynie na pilocie jest Malezja.
A co jeszcze , co obala twoją teorie ze ma coś wspolnego z Polską.
Importer SHARP ELEKTRONICS GMBH,
20097 Hamburg Germany
i gdzie ty montaż czy składanie w Polsce ???
Nie wprowadzaj ludzi w błąd , bo to bezcelowe.
 

emilwoyek

New member

gackt

New member
:)

emilwoyek napisał:
Witam
nie zgadzam się z ta opinią. Mam tego sharpa 32sa1a
Wszedie pisze made in Japan, jedynie na pilocie jest Malezja.
A co jeszcze , co obala twoją teorie ze ma coś wspolnego z Polską.
Importer SHARP ELEKTRONICS GMBH,
20097 Hamburg Germany
i gdzie ty montaż czy składanie w Polsce ???
Nie wprowadzaj ludzi w błąd , bo to bezcelowe.


Heh to o niczym nie świadczy! jasno napisane Importer!
Hamburg Germany to jedno z center dystrybucyjnych Sharp-a w europie.

Napisałem wyżej dlaczego jest made in Japan albo Taiwan, a nie made in Poland.
Nie wprowadzam ludzi w błąd!
Polecam zapoznać się z tym artykułem:
http://www.warsawvoice.pl/view/11861/

konkretnie ten kawałek:

According to plans, Jabil Circuit Poland will invest zl.51 million and create 500 new jobs in the factory in Kwidzyn, which is located in the economic zone. The company will assemble LCD TVs for Sharp. In Kwidzyn, Jabil manufactures electronic components, traditional CRT and LCD TVs and electronic components for cars. The company employs a staff of 3,000, and its customers include Philips, Cisco Systems and HP. In Bydgoszcz, Jabil repairs electronic equipment and employs 100 people.

Jest to o przyszłości, jednak artykuł jest stary i aktualnie jest to teraźniejszością.

http://www.kujawsko-pomorskie.pl/files/publikacje/region/15/s3.pdf
a tu wzmianka o produkcji paneli lcd w Łysomicach.

koniec tematu, nie zamierzam się z wami wszystkimi spierać,
wiem jak jest, wiem gdzie pracuje...
chciałem aby to była dla was ciekawostka, a wy szukacie tutaj kłamstwa...
ciekawostek znam jeszcze wiele ale po co sie z nimi dzielić skoro i tak uważane jest to za bzdurę...
 

stangorn

New member
Sharp 32sa1ea

Ja kupiłem LCD Sharp 32SA1EA w autoryzowanym punkcie sprzedaży wyrobów firmy Sharp. Telewizor jechał z Niemiec
SHARP ELEKTRONICS EUROPE GMBH
Sonninstraβe 3
DE 20097 Hamburg
Ale gackt napisał mi ze :
cytat : „Twój telewizor został wyprodukowany w Polsce”
Jasnowidz, który wszystko wie i nie przyjmuje argumentów innych.
Polska nie jest pępkiem świata w produkcji wyrobów firmy Sharp.
Ale mam nadzieje gackt ze dotrzymasz słowa i jak napisałeś :
cytat : „koniec tematu, nie zamierzam się z wami wszystkimi spierać”
trzymam za słowo.
 
Ostatnia edycja:

jarwisz

New member
Bez reklam
stangorn napisał:
Jasnowidz, który wszystko wie i nie przyjmuje argumentów innych.
Polska nie jest pępkiem świata w produkcji wyrobów firmy Sharp.
ale skoro napisał że pracuje gdzie pracuje to czemu mu nie wierzysz....
po co miałby Cię oszukiwać...
zresztą z tego co wiem w Niemczech nie produkują Sharpów więc Polska jest najbliżej i zapewne od nas sprowadzają..
najważniejsze aby sprzęt dojechał sprawny i byś był zadowolony
o to tu chyba chodzi.....
dobrze by było byś podzielił się swoimi spostrzeżeniami jak już go potestujesz...ja nie wiem dlaczego Sharpy stawiam na I miejscu.

pozd
 

kotaszcz

New member
Ja to odbieram nieco innaczej.. Mieszakam w Trouniu, spotkałem gościa pracującego w Sharpie i z jego punktu widzenia wygląda to tak: 1) matryce przyjeżdżają do Łysomic z Japoni, 2) następnie pod Toruniem uzbrajane są w elektronike, dodawane są wyżej wspomniane moduły, w końcowym etapie produkcji telewizory jadą do hiszpanii gdzie wkładane są w obudowy przybijany jest przysłowiowy znaczek i na tym się kończy.. W niemczech nie ma fabryki Sharpa , jest natomiast fabryka (cos na podobe tej hiszpanskiej) firmy Loewe ktora, jak nie od dzisiaj wiadomo wspolpracuje scisle z japonskim sharpem. A na telewizorach Sharpa faktycznie zawsze jest naklejka Hamburg (..) bo tamtejsza odnoga sharpa zajmuje sie dystrybucja na Europę.

Swoją drogą uwazał bym na polskie modele ktore defacto beda mialy na tablicy znamionowej "Made in Japan" badz "Made in Spain" bo ponoc proces kontorli jakosci przebywa delikatnie mowiac na pol gwizdka i na rynek moga trafic sztuki niezbyt sprawne w sensie jakosci obrazu itp.
 
Ostatnia edycja:

stangorn

New member
Sharp

Ale ja nie napisałem ze Sharpy produkują w Niemczech. Tylko ze mój model jechał z Niemiec. A jak on trafił tam to ja nie wiem. Właściciel autoryzowanego sklepu informował mnie ze z Niemiec modele te jadą po przejściu procesu kontroli norm jakości.
Chodziło mi tylko o to ze ja napisałem, jaki model posiadam a gackt już definitywnie rozstrzygnął, zawyrokował ze cytat : „Twój telewizor został wyprodukowany w Polsce”
Są jeszcze inne fabryki, linie produkcyjne firmy Sharp w europie i na świecie, z których mogły trafić do Niemiec a następnie do Polski.
Teraz przykład tego, co napisał kotaszcz cytat :
1) matryce przyjeżdżają do Łysomic z Japonii,
2) następnie pod Toruniem uzbrajane są w elektronikę, dodawane są wyżej wspomniane moduły, w końcowym etapie produkcji telewizory jadą do Hiszpanii gdzie wkładane są w obudowy przybijany jest przysłowiowy znaczek i na tym się kończy..

Czy w tym przypadku telewizor został wyprodukowany w Polsce?
Dla mnie to on może być wyprodukowany nawet w Gabonie. Najważniejsze, aby spełniał wszystkie normy jakościowe, parametry techniczne, które podaje firma.
I na koniec jarwisz zgadzam się z Twoją opinią cytat : najważniejsze, aby sprzęt dojechał sprawny i byś był zadowolony o to tu chyba chodzi.....
Pozdrawiam
 
Do góry