Sharp nowa seria TV LCD SA1E LC-26SA1E LC-32SA1E LC-37SA1E LC-42SA1E

krispel

New member
37sv1e

Witam wszystkich serdecznie
Kupiłem nie dawno sharpa 37SV1E i chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami.
Pierwszy test: podłączenie pod antene "dachówke" rezultaty powalające mam małą 17 LG lcd po prostu przepaść technologiczna sharpik działa bez zarzutu zero zakłóceń fajne kolorki,kąty widzenia wystarczające dobra płynność obrazu naprawde dobry dżwięk jak na takie głośniki jednym słowem byłem bardzo zadowolony.Jedyną rzeczą jakiej brakuje to kolor czarny:( jeszcze na tle jasnych kolorów jest akceptowalny ale jak sceny są bardzo ciemne świeci na ciemno-granatowo nie zauważyłem natomiast zadnej ziarnistości tv można śmiało oglądać z odległości dwóch metrów .Chciałbym też sprostować pare rzeczy ten tv pobiera 160Watt nie buczy piszczy itp. a wyjście component istnieje tylko przez przejściówke na d-sub
Drugi test: podłączenie pod pc posiadam karte ati X1950PRO podłączyłem przejsciówką dvi\d-sub i kabelek d-sub\d-sub windows ok choć ma opory z rozdzielczością natywną tv (brak na komie panelu sterowania ati ccc )
Filmy dvd ok avi jak średniej jakości to też można oglądać brak pikselozy widać przejscia tonalne ale nie gorzej jak na crt
Konsoli nie posiadam ani cyfry+ itp dvd stacjonarne mi padło wiec musze poczekac z testami az je naprawią mam nadzieje że troche przybliżyłem ten tv w razie jakiś pytań chętnie odpowiem.
 

grzegorz_22

New member
lc-37sv1e

Witam!
I ja jestem nowym nabywcą tego telewizora LC-37sv1e /za 4380 zł www.skąpiec.pl/. Dokonałem wyboru dopiero po uprzednim zapoznaniu się z opiniami użytkowników różnych marek telewizorów lcd oraz wybitnych ekspertów tego forum. Brałem pod uwagę samsunga les71b, philipsa 37pf3321 oraz lg ..... No i oczywiście nabiegałem się po sklepach.
Ale wybór padł jednak na sharpa i muszę przyznać, że nie żałuję. Zresztą przy środkach od 4 do 4,5 tys. nie ma, aż tak dobrego wyboru. Podobał mi się również sony kvl-s40a10 ale kosztował ok.1600 zł więcej - to już inna bajka.
Wracając do zalet tego telewizora lc-37svle – bardzo dobrze sobie radzi z sygnałem z kablówki - mało zakłóceń nawet z anteny siatkowej obraz jest naprawdę akceptowalny.
Z kompa jest miodzio, zg. z instrukcją zalecają 1024x768 ja poszedłem dalej i ustawiłem 1366x768 obraz był również rewelacyjny. W kompie mam geforce 7300GT galaxy w opcjach karty dokonałem kalibracji obrazu. No i oczywiście demko w HD to po prostu rewelacja.
Co jest również ważne oddzielna regulacja ustawień obrazu dla każdego wejścia TV – zaleta!!!,
Ustawienia dźwięku są również imponujące. Cicha praca nic nie piszczy i nie warczy.
Wady- powinno być więcej opcji podręcznych dostępnych na pilocie a nie poprzez zagłębienie się do menu.
Ten telewizorek to udany zakup!
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

RNAcid

New member
Lc-42sa1e

Witam wszystkich!

W tej części forum to zdecydowanie mój pierwszy post - choć od dawna zachwycały me oczy wyroby Sharpa to jednak skłaniałem się bardziej ku plazmie ze względu na duży udział telewizji SD w użytkowaniu telewizora. Ostatnio jednak obejrzeliśmy z żoną LC-42SA1E w MM i usłyszałem "bierzemy taki?"... Szczęka mi opadła i zacząłem już tylko szukać dobrej ceny na niego ;) zwłaszcza, że kiki [ukłony dla niego!] również ten właśnie telewizor [obok JVC] mi polecał.

Mam jednak takie pytanie - oprócz telewizji będę korzystał z X360, więc zamierzam podpiąć się do telewizora poprzez d-Sub żeby konsola renderowała do natywnego 1366*768, jednak z tego co wiem ta konkretna seria Sharpa ma obsługę komponent tylko poprzez d-Sub właśnie więc chcąc podłączyć "n" będę zmuszony skorzystać z HDMI - czy wiadomo Wam cokolwiek o występowaniu jakichś niezgodności, tudzież problemów przy podłączeniu nbox przez HDMI do Sharp'ów? Jakieś problemy z dźwiękiem dręczyły użytkowników Samsungów i LG ale czy występowało coś takiego w przypadku Sharp'ow serii SA1E?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
serdecznie pozdrawiam!
 

grzegorz_22

New member
lc-37sv1e

Witam!
Nie posiadam żadnego urządzenia pod hdmi. Ale może Kiki coś już testował pod hdmi w tym tv ?

Wykorzystuje kompa po złączu d-sub.
W instrukcji jest mowa, że hdmi obsługuje audio cyfrowe ale dodatkowo zaraz obok tego gniazda jest wej. analogowe audio
które można uaktywnić w menu tv.

Jeszcze trochę o wadach – porażka jeśli chodzi o wejście słuchawkowe w tym telewizorze podłączenie słuchawek eliminuje głos w całym telewizorze. Przyczepiłem go do ściany więc mam brak dostępu do gniazda : (

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

mkelektronik

New member
LC-32SA1E a LC-32BV9E

Witam,

Nosze sie z zamiarem kupna LCD i po przesledzeniu roznych forum a w szczegolnosci tego zdecydowalem ze raczej bedzie to SHARP.
Ostatnio pojwil sie LC-32SA1E i po przegladnieciu pdf'a ze strony SHARP'a mam dwa pytanka do czlonkow forum:
1) Czy zauwazalne sa roznice w jakosci obrazu pomiedzy tym telewizorem a tymi wyposarzonymi w matryce Advanced Super View/Black TFT i czy matryca wbudowana w nim nie jest z "serii" AQUOS, bo w tym pdf'ie jest w osobnym "dziale"?
2) Czy roznice w jakosci obrazu miedzy LC-32SA1E a LC32BV9E sa tak znaczace ze warte doplaty ponad 1500zl?

Telewizor bedzie uzuwany praktycznie tylko na "N'ce"


Za odpowiedz z goty dziekuje i pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

grzegorz_22

New member
Witam!

Na pewno lepiej jest wyposażony :
1. Funkcja truD - niwelacja drżeń i poprawa ostrości obrazu
2. Wejścia: terminal HDMI x 2

Sama matryca nie wiem w MM dla mnie niczym się nie różniła. Ale jest to ocena oczywiście subiektywna. Wolałbym gdyby się ktoś wypowiedział kto testował oba modele.
Pytanie jest czy dopłacając aż 1500 zł będzie widoczne w użytkowaniu ?

Pozdrawiam!
 

noman

New member
do uzytkowników TV LCD SHARP LC 32SA1E

witam wszystkich serdecznie
Ponieważ nabyłem droga kupna :) lcd SHARP LC 32SA1 E mam do użytkowników tego lcd małe pytanko:
czy po właczeniu tv przyciskiem power na obudowie wasze lcdeki tez od razu wyświetlaja obraz czy tylko u mnie sie tak dzieje...może jestem przewrazliwiony ale czy nie powinien sie on właczyc najpierw na tryb czuwania ? Mam jeszcze nie podbita gwarancje wiec wole sprawdzic wszytko
 

darniad

New member
przycisk power sa1e

ja mam sa1e 26cali i po wcisnieciu paweru odpala mi ostatni kanal - brak czuwania ale moze gdzies sie to ustawia w czarodziejski sposob ale tips&tricks
 

noman

New member
fakt po nacisnieciu power odpala sie ostatnio załączony program...czyli wszytko w normie :D .dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam noman
 

helper

New member
Judash napisał:
A czy ten model nie buczy juz jak wersje XD i nie brakuje wam funkcji trud?

LC-42XD1E, LC-42SA1E, LC-42RD1E...ktory wybrac?.Czy XD full HD a moze RD bez full HD,ale z truD i matryca 6mm lub bez bajerow SA?Ciezko sie zdecydowac ;(.

Judash,

mam od trzech m-cy 37XD1 Sharpa i nic w nim nie buczy, podobnie jak w innych XD. Może chodziło Ci o serię GE1 Full HD, gdzie podobno stosunkowo głośno pracuje wentylator?
 

xchicken

New member
Jak to polaczyc.

Pytanie jest teoretyczne bo TV (zastanawiam sie nad SHARP 32SA1E) jeszcze nie mam,ale mam XBOXa 360 (z kablem component) i Notebooka z DSUB, w przyszlosci N-ka (tez component), mam tez ampli Harman AVR 135 z obsluga component. I teraz pytanie. Jak to polaczyc ? n, oraz xbox360 przez ampli (component) , ale co z notebookiem(DSUB).Nie chcialbym za kazdym razem zagladac za tv zeby wlozyc lub wyjac przejsciowke DSUB-Component. Ktos ma jakis pomysl ?
 
Ostatnia edycja:

RNAcid

New member
xchicken napisał:
Pytanie jest teoretyczne bo TV (zastanawiam sie nad SHARP 32SA1E) jeszcze nie mam,ale mam XBOXa 360 (z kablem component) i Notebooka z DSUB, w przyszlosci N-ka (tez component), mam tez ampli Harman AVR 135 z obsluga component. I teraz pytanie. Jak to polaczyc ? n, oraz xbox360 przez ampli (component) , ale co z notebookiem(DSUB).Nie chcialbym za kazdym razem zagladac za tv zeby wlozyc lub wyjac przejsciowke DSUB-Component. Ktos ma jakis pomysl ?
Witam!

Ja właśnie zakupiłem 42SA1E i czekam na dostawę [mam nadzieję, że się jutro pojawi :)] ale stanąłem przed bardzo podobnym problemem.
Do podłączenia są X360 oraz nbox [komputera nie ma sensu, bo to co mnie interesuje streamuję sobie z kompa za pomocą X360]. Jak na razie wymyśliłem, że podłącze Xbox'a kablem VGA [już posiadam takowy] i będę go używał w trybie VGA [istnieje wówczas możliwość ustawienia dashboard'u w rozdzielczości 1366*768] zaś n-kę podłączę przez HDMI. Przyznaję, że się trochę obawiam słynnych zaników dźwięku po HDMI ale... zaryzykuję chyba.

Pytanie powstaje co dalej jeślibym chciał sobie w przyszłości, celem odciążenia konsoli, stacjonarne DVD z upscaler'em dołączyć? :/
Jakiś splitter VGA? Istnieją w ogóle takie rzeczy?

Jeszcze jedno pytanie - jaki wieszak [niedrogi, zaznaczę] polecilibyście do tego telewizora?
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
32SA1E vs LC32BV9E

Byłem dziś w MM i bliżej przyjrzałem się Sharpowi LC-32SA1E i LC32BV9E.
Po ustawieniu wszystkich parametrów tak samo w obu telewizorach obraz był niemal że identyczny jedynie kolor czarny był lepszy w BV9. Sprawdzałem to na kanale gdzie emitowane były teledyski z czarnymi pasami. Podświetlanie było ustawione w obu modelach na standard, więc można jeszcze to poprawić i sygnał był raczej średni. Duża różnica w cenie między tymi modelami 1500zł w pełni rekompensuje tak małą różnicę w jakości obrazu. Wygląd także zaliczam na plus, nie to, co błyszczące i w większości lekko pofałdowane obudowy Samsungów.
 

Luki27

New member
Rudeford napisał:
Byłem dziś w MM i bliżej przyjrzałem się Sharpowi LC-32SA1E i LC32BV9E.
Po ustawieniu wszystkich parametrów tak samo w obu telewizorach obraz był niemal że identyczny jedynie kolor czarny był lepszy w BV9. Sprawdzałem to na kanale gdzie emitowane były teledyski z czarnymi pasami. Podświetlanie było ustawione w obu modelach na standard, więc można jeszcze to poprawić i sygnał był raczej średni. Duża różnica w cenie między tymi modelami 1500zł w pełni rekompensuje tak małą różnicę w jakości obrazu. Wygląd także zaliczam na plus, nie to, co błyszczące i w większości lekko pofałdowane obudowy Samsungów.

:)
Ale nie wiem jak w BV ale SA1E ma tragicznego pilota - dla mnie to porażka... niby mala rzecz a tak zepsuli sprawe.. :(
 

Rudeford

New member
Pilot od SA1E jest może i mały i skromny ale i tak wygląda lepiej niż ta „skrobaczka” od BV9. Oczywiście i ona może się podobać :D
Wygląda to w 99% identycznie.
productdetailp.cfm
 

RNAcid

New member
Lc-42sa1e

Witam!

Wczoraj odebrałem kupiony u kikiego [wielkie dzięki ! :blagam: :D ] Sharp LC-42SA1E. Kurier miał go dostarczyć ale... jak to kurierzy :> Niestety nie mam z nimi dobrego doświadczenia [a korzystam naprawdę sporo] więc koniec końców wkurzyłem się i pojechałem po niego sam :?

Telewizję oglądam z około 2,5-3 m i przyznaję, że kanały SD w większości wyglądają słabo a czasem fatalnie. Telewizor podłączony do nboxa przez HDMI - TVN, TVN24 nieźle, TVP1, TVP2 - znośnie, pozostałe bardzo różnie od nieźle po fatalnie :> Wiadomo, że rozmiar ekranu nie pozostawia złudzeń. DVD - bardzo fajnie, Xbox360 i kanały HD - rewelacja ale... właśnie po to telewizor został kupiony ;)

Podświetlenie ekranu niestety nieco nierówne - w prawym dolnym rogu mam jaśniejszą plamę. Czerń... przemilczmy to :D Czerni jako takiej nie ma a w nocy telewizor znakomicie oświetla cały pokój :D Dźwięk - no cóż, jest :) Wystarczający do oglądania telewizji, do filmów i gier tak czy inaczej włączam 5.1 :)

Zasadniczo - jestem zadowolony. Przez moment nawet bałem się, że przesadziłem nieco z rozmiarem kiedy zobaczyłem jak wyglądają kanały SD - zakładam, że na mniejszym ekranie oglądanym z tej samej odległości jakość sygnału byłaby mniej bolesna - do grania jednak ten telewizor jest idealny. Kolory ładnie odwzorowane choć z pewnością jest to raczej śrendnia klasa jakości, dźwięk jest i tylko 1*component [do tego przez VGA] jest nieco denerwujący. Nbox zrywa dźwięk po HDMI co jakiś czas ale u mnie poziom jakości sygnału i tak był nieco niski, więc nie zauważam zasadniczo. Zakres kontrastu nieco mały więc niektóre filmy z telewizji wyglądają na "przepalone" aczkolwiek podejrzewam, że po componencie byłoby troszkę lepiej - będę musiał to sprawdzić.

Jedna uwaga dla tych, którzy chcieliby telewizora używać z konsolą lub komputerem - wedle instrukcji TV obsługuje tryby graficzne do 1024*768, ja podłączałem X360 kablem VGA podczas gdy w dashu miałem ustawione wcześniej 1280*1024 i ujrzałem napis "poza zasięgiem" na ekranie Sharpa. Nie chciało mi się "mieszać" kablami żeby zmienić rozdzielczość więc nie testowałem co byłoby po ustawieniu konsoli w 1366*768 ale możliwe, że nie zadziała. W tej chwili Xbox działa po komponencie i zarówno w 720p jak i 1080i jest OK.

Teraz rozmyślam na switcher'em component i wieszakiem choć oryginalny Sharpa jest w cenie nieco barbarzyńskiej prawdę mówiąc. Na razie się oswajam i powolutku przywykam do konsekwencji wyboru technologii :) Mogę jednak ten telewizor szczerze polecić jako rozwiązanie nisko-budżetowe - to naprawdę porządne urządzenie :)
 

Rudeford

New member
Witam
Co do niesolidności firm kurierskich czy samych kurierów to się zgodzę. Gdyby byli solidni to swojego Sharpa miał bym wczoraj a tak kurna muszę czekać do poniedziałku. Nikogo nie było w domu – białe drzwi, taaa a ja mam brązowe. Albo pomylili adres (wersja oficjalna), albo po prostu kierowcy nie chciało się jechać te 80km z centrali i napisali, że nikogo nie było. Sharp 32” zastosowanie jak mój poprzednik głównie XBOX360 i DVD, kablówka czy takie tam hmmmm, jestem jednym z tych nielicznych dziwaków, którzy nie tracą czasu na telewizję. Jak TV dojedzie to podzielę się wrażeniami z Gearsów czy Obliviona.
Cena 2600 z przesyłką!!!
Pozdrawiam
 

RNAcid

New member
Lc-42sa1e

Mały edit odnośnie używania konsoli/komputera z tym telewizorem:


Potestowałem chwilkę podłączenie konsoli Xbox 360 kablem VGA [zakładam więc, że identycznie zachowywałby się przy podłączeniu komputera] - najpierw podłączyłem ją do monitora, ustawiłem rozdzielczość na 1360*768 i podłączyłem do telewizora. Telewizor [po ręcznej zmianie sygnału z komponent na PC(RGB) - ponieważ na tym samym złączu obsługuje VGA i komponent] sygnał przyjął i wyświetlił aczkolwiek domyślnie “ścieśnił” go do formatu 4:3. Po zmianie formatu w opcjach telewizora i przełączeniu na pełen ekran musiałem się chwilę pobawić ustawieniami przesunięcia fazy i zegara żeby obraz był wycentrowany. Generalnie jednak działa.
Następnie przełączyłem się w 1024*768 i 4:3 - moje poprzednie kombinacje z przesuwaniem obrazu były widoczne, co oznacza, że domyślnie telewizor ustawiony jest do wyświetlenia tej właśnie rozdzielczości, na środku ekranu i z czarnymi pasami po bokach.


Po krótkich testach i przyjrzeniu się jakości obrazu uznałem, że komponent wygląda jednak minimalnie lepiej i powróciłem do standardowego kabla dołączanego do X360 Premium. Później zaś nastąpiło granie w R6:Vegas ale to już całkiem inna historia… ;)
 
Do góry