Sharp nowa seria TV LCD SA1E LC-26SA1E LC-32SA1E LC-37SA1E LC-42SA1E

tioga666

New member
Coś tam widziałem

Witam

Na poczatek wstep.

Jestem w temacie hdtv od tygodnie chce kupić lcd 32 do 4000 max. Ogladałem i czytałem o panasonicu lx60 i samsungach 71 , 72, a teraz widziałem tego nowego sharpa u mnie na wiosce w Awansie.

I tak miałem okazje zobaczyc go w akcji a obok wisiały wspomniany panasonik i samsung.

Obraz: Demo z DVD sklepu Avansa bardzo ladnie, wyraznie ładniej od panasonica (wszyscy go tu wychwalaja a mnie sie jego obraz jakos nie podoba), na podobnej jakości jak samsung. Najgorzej grał panasonic.
przyniosłem Divixy i filmy nasa hd, koles w sklepie podpioł mi do niego komputer przez hdmi-dvi i zaczeliśmy sie bawic. I obraz bez problemu sie skalibrował gf6600 wykrył sharpa super dopasował nietypową rozdzielczośc, ale obraz nie był juz taki rewelacyjny. Puściliśmy divixa i tak sobie potem film nasa hdtv i wiadomo odjazd. Ale nie ale nie, cały obraz z kompa czy to divix czy dvi lekko ziarniste i jakby z lekko kaszą. Sama kompatybilność i rozpoznawanie bez problemu ale obraz coś kiepskawy. Bawiłem sie ustawieniami ale bez rezultatu. Telewizji z kabla nie testowałem. Teraz mam problem co wybrać czy sharp czy samsung bp panasonika se odpusczam .
 

smigly

New member
Ja posiadam Sharpa SA1

Witajcie

Mam Sharpa Sa1 od soboty
Pierwsza rzecz jaka sie rzuca po oczach to zmiana designu pilota na duzo lepsza. Nie mozna juz zabijac much :)
Jezeli chodzi o design tv to wyglada dosyc ladnie. Jezeli chodzi o jakosc obrazu to ciezko cokolwiek mi napisac poniewaz to moj pierwszy lcdek ale nie jestem do konca zadowolony z jakosci. Krawedzie obiektow czasami sa jakos za bardzo kontrastowe i czasami mam wrazenie jakby sie lekko rozjezdzaly ale to chyba zludzenie. Czern ogladajac na dvd tez jakas taka troche malo nasycona. Moze to jeszcze kwestia ustawien bo jest bardzo duzo opcji zmiany obrazu. Obsluga jest bardzo prosta. Dzwiek jest bardzo dobry.
Zaplacilem za ten model 3450 transport gratis z Krakowa do Wawy
 

kaliope

New member
Saharp LC-26SA1E

Bardzo prosze o opinie. Ostatecznie decyduje sie albo na niego albo na Samasung 26r72. 3 metry do ekranu, głownie zwykła antena, czasami dvd oraz vhs

Edit Tuptus55: Po co zakładasz nowy temat jak już jeden jest o tym TV? Poczytaj regulamin. Otrzymujesz warn.
 

smigly

New member
Sharp Sa1

Witajcie

Tak jak wczesniej pisalem. Mam Sharpa SA1 i nie bylem do konca zadowlony
Ale w sobote bylem w MM i akurat staly blisko siebie Sharp oraz Philips 7411
W sumie jakos kolorow oraz kontrast byly podobne. Ale co najciekawsze to ze ustawienie kontrastu Philipsa bylo na full natomiast Sharpa lekko powyzej polowy.
Nie jestem specjalista ale to chyba o czyms swiadczy. Bylem tym naprawde bardzo zaskoczony
No i do tego jeszcze menu Philipsa jest totalnie okrojone.Jest tam tylko mozliwosc jasnosci oraz kontrastu no i chyba jeszcze opcja do kolorow.
W Sharpie natomiast jest duzo wiekszy wplyw na korekcje obraz oraz jest taki rowniez ciekawy system ktory nazywa sie chyba DNA ktory znacznie redukuje szumy obrazu
Stwierdzam wiec iz mimo wczesniejszych narzekac na Sharpa Sa1 jestem z niego zadowlony po wizycie w MM i po porownaniu do Philipsa. Ale zaznaczam ze takie porownania o ktorych my mowimy sa bez sensu bo roznice sa minimalne. Prawdziwe oblicze tv pokazuje przy calkowicie ciemnym pomieszczeniu i dopiero w takich warunkach wszyscy ktorzy mieli mozliwosc porownywania kilku modeli wybierali Sharpa.
 

SzymonH

New member
Coś więcej o serii SA1E - 42"

Witam.

Czy jest ktoś, kto może powiedzieć coś więcej o tej serii. Chodzi mi o opinie użytkownika a nie informacje producenta. Jestem zainteresowany 42" i nie wiem jak on się ma do np. LG lub Philipsa (w tym rozmiarze). Niewiele jest na rynku LCD 42" a Plazma nie wchodzi w gre (oświetlenie)

Dziękuje za wszelkie informacje

Pozdr.
Szymon
 

pandzik

Member
Bez reklam
smigly napisał:
Witajcie

Tak jak wczesniej pisalem. Mam Sharpa SA1 i nie bylem do konca zadowlony
Ale w sobote bylem w MM i akurat staly blisko siebie Sharp oraz Philips 7411
W sumie jakos kolorow oraz kontrast byly podobne. Ale co najciekawsze to ze ustawienie kontrastu Philipsa bylo na full natomiast Sharpa lekko powyzej polowy.
Nie jestem specjalista ale to chyba o czyms swiadczy. Bylem tym naprawde bardzo zaskoczony
No i do tego jeszcze menu Philipsa jest totalnie okrojone.Jest tam tylko mozliwosc jasnosci oraz kontrastu no i chyba jeszcze opcja do kolorow.
W Sharpie natomiast jest duzo wiekszy wplyw na korekcje obraz oraz jest taki rowniez ciekawy system ktory nazywa sie chyba DNA ktory znacznie redukuje szumy obrazu
Stwierdzam wiec iz mimo wczesniejszych narzekac na Sharpa Sa1 jestem z niego zadowlony po wizycie w MM i po porownaniu do Philipsa. Ale zaznaczam ze takie porownania o ktorych my mowimy sa bez sensu bo roznice sa minimalne. Prawdziwe oblicze tv pokazuje przy calkowicie ciemnym pomieszczeniu i dopiero w takich warunkach wszyscy ktorzy mieli mozliwosc porownywania kilku modeli wybierali Sharpa.

Nigdzie jeszcze nie widzialem tego sharpa w sklepach na śląsku... ma ktoś jakiś namiar?
 

pandzik

Member
Bez reklam
Jak to jest z tym sharpem? Nie widzę na zdjęciach napisu na obudowie
dotyczącą rodzaju matrycy - Aquos. Ma inną matrycę niż model GA8?

Wczoraj w rtv euro agd widzialem GA8 , miał duzo lepszy sygnał od stojącego obok, całego czarnego , chyba BV9... (dziwne bo ten drugi jest dozszy)

Juz myslalem ze to SA1 bo mial czarną obudowe... :(

Nigdzie na śląsku nie ma SA1... jak kupić tv , którego się nie widziało..?
:)
 

smigly

New member
no ja kupujac Sharpa SA 1 widzialem go jedynie w necie. Jest caly czarny.
Slyszalem ze ten model nie byl projektowany przez Sharpa moze dlatego wyglada troche lepiej. Ale caly czas to nie jest jeszcze Philips
 

Grodek

New member
Witam i tak przy okazji to chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym wejściem component w sharpach - znajduje się tam czy nie. Dziś oglądałem sa1 w MM i w opisie było napisane, że jest owo wejście a człowiek, który obsługiwał stoisko stwierdził z całą stanowczością, że takowego wejścia nie posiada.
Może ktoś mi to zjawisko objaśni. Na oficjalnej stronie Sharpa mówią coś o component via D-sub - cóż to oznacza?
 

Grodek

New member
component

Witam i tak przy okazji to chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tym wejściem component w sharpach - znajduje się tam czy nie. Dziś oglądałem sa1 w MM i w opisie było napisane, że jest owo wejście a człowiek, który obsługiwał stoisko stwierdził z całą stanowczością, że takowego wejścia nie posiada.
Może ktoś mi to zjawisko objaśni. Na oficjalnej stronie Sharpa mówią coś o component via D-sub - cóż to oznacza?
 

noise

New member
wlasnie sie zastanawiam czy kupic Sharp LC-42SA1E czy moze jakiegos Samsunga. Bedzie do ogladania X.264/Divx/DVD
Co myslicie?
 
J

Judash

Guest
A czy ten model nie buczy juz jak wersje XD i nie brakuje wam funkcji trud?

LC-42XD1E, LC-42SA1E, LC-42RD1E...ktory wybrac?.Czy XD full HD a moze RD bez full HD,ale z truD i matryca 6mm lub bez bajerow SA?Ciezko sie zdecydowac ;(.
 

darniad

New member
od 2tygodni ma sa1e 26"

Ogladam glownie kablowke i musze pochwalic ten sprzet jakosc super, duza konfiguralnnosc obrazu bardzo obszerne - proste menu, w saturnie za 3400 ja kupilem za 2700 z polska gwarancja na allegro, balem sie troche rozjerzdzania obrazu ale obraz jest czysty i bez echa, w sklepach zazwyczaj stoi kilkadziesiat TV wiec sygnal jest tak podzielony ze przegladanie obrazow w imie testu mija sie z celem. polecam
 
Do góry