Sharp LE-700 (32/40/46/52)

SDman

Banned
spawnak napisał:
A czy miał może z Was kolegów możliwość porównania takich dwóch modeli:
Sharp 700 i Philips 9664. Interesowało by mnie głównie pod kontem SD, gdyż przeważnie będzie obraz z "n"ki.
Obecnie najlepsze procesory obrazu LCD to (Philips, Sony, JVC) z lekką przewagą tego 1 .
Mam obecnie 42PFL9664 i to on dopiero był w stanie sprostać mojemu staremu 32PFL9976 . Stary model był HD Redy i skalowanie
sygnału SD miał po prostu wzorcowe -rewelacyjne ! Oczywiście dołożył również masę wspaniałości (paleta barw, naturalne bez jakiegoś wysiłku kolory,poziom czerni i kąty boczne).
Ja nie mógł bym mieć TV z matrycą w której widzę cały pokój i rodzinę, a taka ma Sharp. Stary TV kupiony 4 lata temu tak mnie przyzwyczaił do obrazu bez odbić, że tu oddaje mu hołd nawet 9964 ! Bo on (jak wszystkie nowe LCD) ma chyba półmat i lekko, bardzo lekko odbija :-\ . Takie moje spostrzeżenia może się komuś w wyborze TV przydadzą.
 

Horhe Ortega

New member
Obecnie najlepsze procesory obrazu LCD to (Philips, Sony, JVC) z lekką przewagą tego 1 .
To brzmi trochę tak , że Crystal FHD Engine Samsunga jest "drugoligowcem".Co innego kombinacja procek+metoda podświetlania - fakt na model 9000 trzeba zaczekać.100/200Hz zwłaszcza z rozgraniczeniem na blur i judder sprawdza się przy umiejętnym stosowaniu nie tylko na "piłkarzykach".
 
Ostatnia edycja:

siodziu23

New member
Powtórzę pytanie:kiedy jest najbardziej widoczna różnica między tv z 100Hz a bez?
W noeoświetlonych pokojach?w świetle dziennym?Oglądając filmy w Blueray lub dvd?Oglądając platformę cyfrową?Czy moze laik tego nie dostrzeże i lepiej kupić model 600 bez dopłaty??
 

Horhe Ortega

New member
Jak często oglądasz sport(sceny z szybkim ruchem) to najlepiej sam porównaj te TV w sklepie.Jak się sprawdza ten układ w modelu 700.Czy zauważysz mniejsze rozmycie?Tak powinno być.Bez powodu tego nie wymyślono i nadal jest rozwijane.Trzeba tylko to umiejętnie wykorzystywać.
 
Ostatnia edycja:

siodziu23

New member
Sport oglądam w zwyklym C+, tak naprawde tylko zuzel (12 rund w ciągu roku).
Tylko pytanie zasadnicze - czy warto dopłacać prawie 1000zł, tylko dlatego, że jest 100Mhz.
W sklepie jak chcę zobaczyc te 2 tv w akcji, to mm i saturn).

Cały czas sie waham - model 600 czy 700...

P.S. Jak to jest, że Kiki propował ten tv za 4099zł, a media czy saturn, niby duże markety, gdzie cena powinna byc przynajmniej na tym samym pułapie, mają model 600 za 5000 bez kilku złotych!!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już jest w przedsionku.
Sharp poprawił wersję przedprodukcyjną i to znacznie.
Jutro będzie na wierzchu i dodatkowo - będzie konkurs z nagrodami :D
 

alba

New member
W MM stał LE600 obok DH77 i czerń była w LE600 gorsza. Tyle że najprawdopodobniej LE600 był ustawiony na jaskrawsze podświetlenie (chyba aż za bardzo) co widać było na szczegółach obrazu. Wiecie co? te różnice są chyba znikome, aby je zauważyć trzeba skupiać się na detalach czego podczas oglądania czegokolwiek co nas interesuje po prostu nie robimy. Kolejną godzinę straciłem na porównywanie obrazów i jak tak dalej pójdzie więcej czasu stracę na szukanie niż na późniejsze oglądanie. Gdyby nie stojąca pod znakiem zapytania awaryjność DH77 wziąłbym właśnie jego.
 

toms83qwe19

New member
alba napisał:
W MM stał LE600 obok DH77 i czerń była w LE600 gorsza. Tyle że najprawdopodobniej LE600 był ustawiony na jaskrawsze podświetlenie (chyba aż za bardzo) co widać było na szczegółach obrazu. Wiecie co? te różnice są chyba znikome, aby je zauważyć trzeba skupiać się na detalach czego podczas oglądania czegokolwiek co nas interesuje po prostu nie robimy. Kolejną godzinę straciłem na porównywanie obrazów i jak tak dalej pójdzie więcej czasu stracę na szukanie niż na późniejsze oglądanie. Gdyby nie stojąca pod znakiem zapytania awaryjność DH77 wziąłbym właśnie jego.

Dokładnie tak jest. TV z wyższych półek różnią się już detalami. Zależy co kto potrzebuje, ale najczęściej jest tak, że ta masa ustawień w opcjach więcej przeszkadza niż pomaga. Ja już kilka godzin straciłem na sprawdzanie jak wygląda obraz z taką a taką opcją włączoną, a jak z wyłączoną. Jeszcze sporo godzinek przede mną. :D
Z reguły są to minimalne różnice, które są widoczne tylko na nieruchomym obrazie, przy małym oświetleniu lub innych ściśle określonych warunkach. W normalnym użytkowaniu TV, gdzie obraz się rusza :p tych detali nie da się wychwycić.
 

alba

New member
Dzisiaj natomiast dla odmiany w innym MM LE 600 wyglądał lepiej od DH 77 i bardzo porównywalnie z samsungiem 650. 46cali samsunga 650 z kolei wyglądało lepiej od 46 cali Samsunga 750, ale te same telewizory o przekętnej 40 cali i efekt był odwrotny. Tak jak już pisano w markecie ciężko dokładnie wybrać choć daje to pojęcie o możliwościach tych TV bo jednak róznica między takim za 4500 a takim za 3000 jest jednak widoczna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze się wczytuje - ale ujęcia na modelu Sharpa 52 LE 700 który właśnie do nas dojechał - są po prostu urzekające :

048_P1040588.JPG


057_P1040599.JPG


076_P1040620.JPG
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Kikiego :)

Witam proszę weź mi napisz bo juz zgłupiałem czym różni się ten model sharpa LE 700 co dopiero wystawiłeś zdjęcia od tego modelu sharpa le 700 co juz testowałeś wcześniej bo już poprostu zgłupiałem. Dla mnei jeden a drugi taki sam model to ten sam lcd ,a tu wychodzi że ten jest lepszy , przynajmneij tak piszesz ..... skoro tak kolory cięzachwycają> Pozdrawiam i czekam na odpwoiedź. A i jak odróżnić ten nowy le-700 od tyego starego le 700? :) skoro są to takie same modele ?
lolek
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
do Kikiego :)

kiki napisał:
Poprzedni model , to model przedprodukcyjny.
Dzisiejszy model to model produkcyjny , czyli poprawiony
Witaj to w sklepach jaie śa modele też przeprodukcyjne? to co dali na sklepy gorsze lcd jak np teraz te które przyjda do sklepu? Nie bardzo to rozumiem....napisz jak to rozumieć i jak je odróżnić.
Lolek
 

marcello 75

New member
lukaszalbert napisał:
lolek, litości. To chyba raczej normalne ze do sklepów nie trafią modele nie ukończone.
W naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe.
Ja tez jestem zainteresowany tym modelem.Nurtuje mnie tylko jedna rzecz? Jaka jest różnica pomiędzy modelami 700,700e,700v i 700ev.
Ps: Kiki czy możesz podac date od kiedy robiony jest "model produkcyjny"? Dzięki z góry!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model przedprodukcyjny - to taki który jest w trakcie poprawek za nim trafi do produkcji. To co wyszło słabiej na teście było przedmiotem analizy i poprawek.
Modele które trafiają do sklepów to model już poprawione.
 

mdk

New member
Bardzo interesuje mnie współpraca z PC-tem tego lcdeka. Jak się zachowuje przy ustawianiu róznych rozdzielczości w PC-cie (w tym full HD). Czy da sie podłaczyć PC-ta również przez HDMI?
 
Do góry