Sharp LE-700 (32/40/46/52)

jtd

New member
Bez reklam
Ogladalem dzis w koncu ten telewizor i nie wiem ale moim zdaniem zadna rewelacja! Na wprost wszystko ok, ale leciutki kat i juz obraz wpada w siwo-niebieski kolor! Dla mnie porazka...
 

toms83qwe19

New member
No kąty dosyć słabe, dodatkowo lustro, kupa odbić, przy PC drży na mikrowzorach jakby mu było zimno. Dlatego odpadł u mnie na prezentacji a został W5500. :D
 

toms83qwe19

New member
JVC DV1 jako trzeci. Kąty podobne do Sharpa ( wkońcu też sharpowki panel ), pełen mat, bez odbalsków, ale powłoka taka jakby nie była całkowicie czysta ( na białej planszy widać taki jakby kurz, smugi ). Przejścia tonalne w JVC i Sharpie gorsze niż w W5500 ( przy współpracy przy kompie ). Gdybym nie miał tego W na prezentacji, to zostałbym przy DV1, a tak to cieszę się, że Kiki mi tem model doradził. Powiem że do moich potrzeb starczy.
 

klient

New member
Zakup LE 700

Witam, pojawiła się ciekawa oferta cenowa w sklepie internetowym Redcoon (4404,-), czy ktoś może coś powiedzieć o tym sprzedawcy.
Cena dziwnie niska w stosunku do pozostałych 78 sklepów!

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)
 

marioximus

New member
Witam wszystkich.
Mam LC-LE600E od kilku dni i niestety muszę powiedzieć, że to nie nadaje się do oglądania :( Wcześniej miałem Samsunga LE40A765 i obraz na nim był o wiele lepszy. Kolory są niemożliwie przesycone i nic się z tym nie da zrobić, np. czerwony i zielony to aż razi w oczy. Brak płynności ruchomych postaci, fatalny dźwięk - jak z przenośnego radyjka.
Żałuję, że się na niego zdecydowałem i to nie polecam zakupu.
 

marioximus

New member
OK, dzięki @kiki ale pod podanym przez Ciebie linkiem pisze, że taka kalibracja "na oko" jest raczej niewykonalna. Jak zrobić coś takiego w warunkach amatorskich?
 

jtd

New member
Bez reklam
Skoro miales Samsunga LE40A765 i obraz byl na nim o wiele lepszy to dlaczego wymieniles go na nowego sharpa ??
 

luk28cz

New member
Cena le700 zaczyna się od 4700 (miałem kupić we wtorek za 4940) a mamy sobote 200 w kieszeni :). Poczekam jeszcze z 2 tyg. cena sie ustabilizuje i wtedy kupie, może za 4500 :)
 

Endru

New member
witam,

Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć czym różni się wersje: le700, le700e, le700v, le700ev. Innymi słowy co oznaczają dwie ostatnie literki w nazwie serii tego TV. Odpowiedź, że niczym też mnie usatysfakcjonuje. W różnych sklepach, różne oznaczenia, czymś musi to być spowodowane.

Wiem, ze zadałem już to pytanie w testach tego telewizora ale tam nie każdy ma dostęp. Przymierzam się do zakupu tego TV, a nie chciałbym popełnić jakiegoś głupiego błędu.
 

as998

New member
Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu telewizora LCD czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy model LE-600 różni się od LE-700 tylko tym że ten drugi ma odświeżanie 100 Hz. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest sens w moim przypadku płacić więcej za LE-700.
Telewizor 40" będzie stał w pokoju 4x4m, okno od strony zachodniej, odległość od telewizora max 3,5m, będzie podłączony do C+ programy SD w przyszłości C+HD.
Proszę o poradę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
as998 napisał:
Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu telewizora LCD czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy model LE-600 różni się od LE-700 tylko tym że ten drugi ma odświeżanie 100 Hz. Mam jeszcze jedno pytanie czy jest sens w moim przypadku płacić więcej za LE-700.
Telewizor 40" będzie stał w pokoju 4x4m, okno od strony zachodniej, odległość od telewizora max 3,5m, będzie podłączony do C+ programy SD w przyszłości C+HD.
Proszę o poradę.

Witam pewnie że warto dolożyć i kupić le 700 jest duża roźnica więc nie zastanawiaj sie tylko zrób zakup modelu le 700. Na pewno nie bedziesz żałować.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Witam Klub Sharpa

To mój pierwszy wpis na forum więc przy okazji witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Choć to mój pierwszy wpis, śledzę forum juz od długiego czasu gdyż sam jestem zainteresowany zakupem nowego "pudełka" do salonu i ten model jest jedną z opcji jakie rozważam. Postanowiłem dołączyć aktywnie do forum gdyz uważam, ze każdy wpis i opinia może pomóc takim jak ja w podjęciu lepszej decyzji. Piszę celowo lepszej, gdyz idealnej i tej jedynie słusznej nigdy nie ma.

Poniżej przedstawię moje spostrzeżenia z organoleptycznego zapoznania się z obrazem jaki generowany jest na modelach LE 600 i LE 700 w kilku sklepach RTV. Telewizory oglądałem w dwóch sklepach " nie dla idiotów" oraz w 2 RTV AGD. W Media był podany sygnał z Blue Ray natomiast w RTV z anteny lub dekodera. Trudno orzec, gdyż jak zwykle ilosć zakłócen jest straszna. Co ciekawe w pierwszym MM telwizor LE 700 stał pomiędzy DH 77 oraz DH 65, natomiast w drugim pomiędzy dwoma LE2.

Ponizej opis


Kolory - bardzo soczyste i żywe lecz jednocześnie naturalne. Nie tak jak w telewizorach SAMSUNG, gdzie są nieco " sztuczne" i przejaskrawione. Na stojących obok SHARP-ach było z tym gorzej. Oczywiście jak zwykle może byc to kwestia ustawień ale mimo wszystko odwzorowanie barw jest b.dobre jak na LCD. Przy sygnale SD z anteny kolory też wyróżniły się na tle innych modeli / SONY W5500, SAMSUNG B652, LG LH 4000/

Ostrość - na HD rewelacja. Lepsza niż na stojących obok modelach.Na SD też dobrze choć oczywiście jakosc podanego sygnału robi swoje :-(

Kąty - b.dobre. Moim zdaniem tylko malkontent może narzekać. Do 100 stopni nie praktycznie widać żadnej różnicy. Przy tym kącie obraz na stojących obok modelach był juz bardzo zamglony.


Ogólnie stwierdzam, ze jesli komuś nie zależy na DLNA lub internecie, jest to bardzo ciekawy model. Moim zdaniem bardziej korzystny niż Z5500 Sony, choć dla potwierdzenia, musiałbym jeszcze zobaczyć te dwa TV w akcji przy " normalnej" jakości sygnale SD. Ja sam bardziej skłaniam się ku TV PHILA lecz nie zapomnam o tej alternatywie.

Jestem ciekawy co może powiedzieć na temat KIKI, który testował je na dobrym sygnale SD.

O dźwięku się nie wypowiem, gdyż odsłuch w sklepie nie zdaje egzaminu.
 

spawnak

New member
A czy miał może z Was kolegów możliwość porównania takich dwóch modeli:
Sharp 700 i Philips 9664. Interesowało by mnie głównie pod kontem SD, gdyż przeważnie będzie obraz z "n"ki.
 

marioximus

New member
jtd napisał:
Skoro miales Samsunga LE40A765 i obraz byl na nim o wiele lepszy to dlaczego wymieniles go na nowego sharpa ??

Wymieniłem, bo po czterech naprawach obudowy serwis stwierdził, że wymiana lub zwrot gotówki. Wymieniłem na SHARPa no i szlak mnie trafia, bo daleko mu do jakości obrazu Samsunga którego miałem. Nie pomagają żadne "domowe" kalibracje obrazu. Na dokładkę jest już w serwisie - dźwięk po HDMI co jakiś czas jest zagłuszany głośnym piskiem.
 

worek55

New member
Mam problem ! Musze jutro brac TV.Nie wiem co wybrac : jest 46LE700 + 5 lat gwarancji czy Samsung 46b7000 1 rok gwarancji! Co myslicie ?
 

bob77

New member
lolek126 napisał:
Witam pewnie że warto dolożyć i kupić le 700 jest duża roźnica więc nie zastanawiaj sie tylko zrób zakup modelu le 700. Na pewno nie bedziesz żałować.

A jakies konkrety dlaczego?

Jesli jedyna roznica w LE600 jest brak 100Hz, USB do ogladania jpegow i jedno gniazdo HDMI mniej, to moim zdaniem jesli ktos nie jest fanatykiem pilki noznej nie warto dokladac 600zl.
 
Do góry