Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

p0gr0m

New member
no wiec

udalo mi sie wkoncu :]
musialem w opcjach tv wylaczyc tryb zasilania na tryb 1 i wylaczyc opcje , wylacz przy braku zasilania.
po tym zabiegu wlazlem w menu serwisowe tak jak napisales, moj tv swieci juz a moze dopiero 296 godzin i 7 minut :D
pozdro
 

mleczar

New member
Lc-37xl8e

Witam mam maly problem z 37XL8E mianowicie nie moge ustawic go w miare poprawnie. Moze ktos podac jakies w miare dobre ustawienia, dokladniej chodzi o to ze jestem daltonista :) i mam problem z kolorami i ich nasyceniem. Jak cos ustawie i wydaje mi sie poprawne to pozniej po wlaczeniu po jakims czasie zauwazam ze to jakis shit. :/
 

tdj

New member
Ramzes765 napisał:
@tdj funkcje 100Hz wylaczam tylko dla sygnalu HD, jak ogladam SD to jest wlaczona i bardzo poprawia obraz wiec nie jest to tylko "doplacanie do niczego". Pozostalych problemow jakie masz nie zauwazylem. Na jakich kanalach skacze Ci obraz, z jakiego sygnalu, z jakiego dekodera?
Wylaczenie 100Hz nie pomaga, czasami mam wrazenie jakby obraz byl 5-10fps. Cos jest nie tak, kombinacje DNR/100Hz/tryb film nie pomagaja, jedynia jakas zmiana jest w trybie film zaawansowany, wtedy obraz 'przyspiesza' ale za to jest poszarpany. Obraz mam z N-ki po HDMI. ( po euro jest to samo )
Zrobilem filmik aparatem, nie oddaje w pelni efektu ale cos widac, wrzuce na youtube...

http://www.youtube.com/watch?v=_aud0NurUWo&fmt=18

kiepsko wyszlo, ale widac jak pasek przycina
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
do keisfot.

XL8 nie rozpoznaje poprawnie pełnej skali szarosci ,cieni w ciemnych partiach obrazu . tak ok 10-5 % procek bieze za czern i dlatego brak szczeg. w obrazie . Nic na to nie poradzisz jedynie mozna podbic jasnosc ,ale kosztem jakosci koloru i całosci obrazu .

Pozdrawiam
 

keisfot

New member
nnnn
XL8 nie rozpoznaje poprawnie pełnej skali szarosci ,cieni w ciemnych partiach obrazu . tak ok 10-5 % procek bieze za czern i dlatego brak szczeg. w obrazie . Nic na to nie poradzisz jedynie mozna podbic jasnosc ,ale kosztem jakosci koloru i całosci obrazu .

Pozdrawiam[/quote]

No to lipa:(..Tak wogole to zauwazyłem jeszcze jeden problem w grach:/ ale nie wszystkich:confused: Nie wiem co to jest ale wydaje mi sie ze to jest smuzenie bo przy szybkim poruszaniu widac taka lekka poswiate za obiektem i to jeszcze w dodatku zielona albo czerwona:confused: :???: Czy ktos jeszcze zauwazył taki problem u siebie?pozdrawiam.
 

jose cuervo

New member
Hmm, przyznam , ze nie zauważylem podobnych efektów.
Co do tej skali szrarości to tez nie sugeruj się za bardzo, bo żaden lcd nie jest w stanie odwzorować pełnej skali szarości. Na początku też mialem podobne odczucia np. w GTA4 ale troche się pobawialem ustawieniami i jestem bardzo zadowolony.
 

keisfot

New member
keisfot napisał:
nnnn
XL8 nie rozpoznaje poprawnie pełnej skali szarosci ,cieni w ciemnych partiach obrazu . tak ok 10-5 % procek bieze za czern i dlatego brak szczeg. w obrazie . Nic na to nie poradzisz jedynie mozna podbic jasnosc ,ale kosztem jakosci koloru i całosci obrazu .

Pozdrawiam

No to lipa:(..Tak wogole to zauwazyłem jeszcze jeden problem w grach:/ ale nie wszystkich:confused: Nie wiem co to jest ale wydaje mi sie ze to jest smuzenie bo przy szybkim poruszaniu widac taka lekka poswiate za obiektem i to jeszcze w dodatku zielona albo czerwona:confused: :???: Czy ktos jeszcze zauwazył taki problem u siebie?pozdrawiam.[/quote]

Zeby podac przykład o co mi dokładnie chodzi z tym "smuzeniem" podaje linka http://www.youtube.com/watch?v=SD668olTerY&feature=related
Oczywiscie na tym filmiku ten lcd to nie sharp tylko pionier ale pod koniec prezentacji zaraz za stolikiem przechodzi kobieta a za nia ciagnie sie taka czerwona łuna i własnie taki efekt wystepuje na moim sharpie w nie ktorych grach.Strasznie to jest wkurzajace i ogolnie strasznie pogarsza jakosc obrazu bo wszystko sie rozmywa:( Prosze niech ktos da znac czy tak ma bo jezeli sie okaze ze tylko u mnie taki efekt wystepuje to bede musiał tego lcdka zareklamowac..Pozdrawaiam.
 

sajonar

New member
XL8E 32 czy 37 cali

Witam, pierwszy post ale co mi tam, pytanie może prozaiczne i skierowane dla osób mających już swój lcd ... czy wielkość/przekątna ekranu ma wpływ na jakosc odbioru z tej samej odległości np z 3 m
Mam ostateczny problem z tą wielkoscią przy tym modelu sharpa (czynnik żony). Odległość będzie ok 3-4m od ekranu. Nie mogę tego porównać na żywo więc będę wdzięczny za jakieś rady które ostatecznie przeważą w tym względzie (obecnie CRT Sony 21' od ślubu :-D czyli A.D. 2000)
 

squad05

New member
sajonar napisał:
Witam, pierwszy post ale co mi tam, pytanie może prozaiczne i skierowane dla osób mających już swój lcd ... czy wielkość/przekątna ekranu ma wpływ na jakosc odbioru z tej samej odległości np z 3 m
Mam ostateczny problem z tą wielkoscią przy tym modelu sharpa (czynnik żony). Odległość będzie ok 3-4m od ekranu. Nie mogę tego porównać na żywo więc będę wdzięczny za jakieś rady które ostatecznie przeważą w tym względzie (obecnie CRT Sony 21' od ślubu :-D czyli A.D. 2000)

stanowczo 37 cali.
 

krolkaro

New member
100hz czy nie

Witam,

czy wypowie sie ktos bardziej dokladnie w kwestii działania 100hz w xl8???
Różnica w cenie miedzy 37d65 a 37xl8 jest olbrzymia, a rozbieżności w wyposażeniu wydają sie obejmować jedynie 100hz oraz RGB+. Jest ono zachwalane(100hz) przez niektorych ale i zdarzają sie głosy przeciwnie, mając na uwadze różnice w cenie warte do przedyskutowania...
chętnie równiez usłusze opinie od obecnych posiadaczy D65 czy i jak radzi sobie z sygnalem SD...:confused:
 

marbab

New member
W innym temacie czytalem, ze ow tv bardzo wolno zmienia kanaly (ok. 3 sek) czy to aby prawda? Bo jesli tak, to naprawde tragicznie dlugo.
 

zbig1972

New member
Mam w chacie takie trzy i potwierdzam: wolno sie zmieniają. Ale w menu jest opcja aktualizacji softu. Kiedyś wgram szybszy i pewnie bedzie po kłopocie.
 

gianbuffon

New member
wyzej sa poruszane problemy co do smuzenia obrazu w HD i w grach.
ja takze mam problem i z jednym i z drugim:/ TV- 32XL8E
nie testowalem na tyle dlugo, by zobaczyc roznice. mozliwe, ze po wylaczeniu 100hz podczas ogladania meczu w HD na N-ce, czy C+sport pilka mniej smuzy. ale nie wiem, czy tak rzeczywiscie jest, czy to zludzenie :p

co do gier, to w uncharted i killzone2 przy szybkich ruchach, glownie poziomych, widac bylo takie poziome paski i jakby obraz lekko skakal. nie wiem, czy to wina TV, czy gier. choc gdzies widzialem opinie co do uncharted, ze tam nie ma linii pionowych, czy cos i to moze byc tego wina... nie wiem:/

i stad mam dwa pytania:
1. czy widzicie w ogole roznice pomiedzy wlaczonym a wylaczonym 100hz? co do HD, to jak pisze mozliwe, ze jest lepiej po wylaczeniu, ale na obrazie w SD, np. podczas dzisiejszego meczu na TVP nie widzialem roznicy...

2. jakie macie ustawienia obrazu podczas grania (interesuje mnie glownie PS3, bo taka konsole posiadam) ja dlugo kombinowalem przy uncharted. ostrosc ustawilem na 3 (jak dalem wiecej, to roslinnosc i skaly byly za szczegolowe, az bolaly oczy), podswietlenie 12, kontrast 38, barwa 8, 100hz wylaczone, reszty nie pamietam...

3. jakie ustawienia polecacie do SD?

jakbyscie mogli cos pomoc, to bede bardzo wdzieczny
 
Ostatnia edycja:

mleczar

New member
1. Widac roznice, ostatnio zauwazalna np podczas ogladania Australian Open. 100hz to nie jest tylko jakis znaczek za ktory sie placi. Szybkie przewijanie napisow itd tez jest roznica. Chociaz moze nie kolosalna ale 100hz eleminuje "skoki" ktore zauwazalem na philipsie bez 100hz.

2 Podswietlenie +7
Kontrast +30
Jasnosc +9
Kolor +5
Barwa 0
Ostrosc od 0 do 3

3 W to sie nie bawie, malo ogladam leci na standardowych ze zmiejszonym kontrastem bodajze.

Jesli chodzi o Ps3 to sprawdz ustawienia v-sync czy jak to sie tam nazywa i pokombinuj generalnie. Ja podlaczalem czasami do mojego tv ta konsole i smuzenia nie bylo w ogole. Caly czas mam za to podpietego x360 i takich problemow jak z ps w ogole nie ma.
 

mleczar

New member
zbig1972 napisał:
Mam w chacie takie trzy i potwierdzam: wolno sie zmieniają. Ale w menu jest opcja aktualizacji softu. Kiedyś wgram szybszy i pewnie bedzie po kłopocie.

zmieniaja sie w 2 sekundy jakos jak ktos lubi "skakac" po kanalach to nie jest fajne... Mi nie przeszkadza. Zbig a moze wiesz skad pobrac nowy soft?
 

Trivet

New member
Zdecydowałem się na zakup 32" XL8 E.
Mieszkam w Warszawie... Gdzie najlepiej kupić ten TV żeby było najtaniej? Jeździłem po paru sklepach i albo go nie było albo był drogi. Może ktoś z was będzie potrafił mi doradzić?
 

pav3l

New member
Bez reklam
Trivet napisał:
Zdecydowałem się na zakup 32" XL8 E.
Mieszkam w Warszawie... Gdzie najlepiej kupić ten TV żeby było najtaniej? Jeździłem po paru sklepach i albo go nie było albo był drogi. Może ktoś z was będzie potrafił mi doradzić?
Ja go kupiłem w Electromarket.pl - na Łopuszańskiej mają magazyn, odbiór jest osobisty. Nie pamiętam numeru ulicy, ale jest to przy samym skrzyżowaniu z Krakowską.
Wcale drogo nie mają.
 
Do góry