Sharp LC XL8 - wszystko o serii (LC-32XL8E, LC-37XL8E)

Lajuda

New member
Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy mają zamiar obić zakupy w sklepie internetowym KoYto (www sklep koyto pl).

Dwa tygodnie temu kupiłem u nich telewizor LCD kierując się opiniami na www ceneo pl (zapłaciłem przelewem). Miałem go otrzymać w ciągu 5 dni. Nie otrzymałem. Po tym terminie wydzwaniałem do firmy z pytaniem kiedy otrzymam telewizor. Za każdym razem słyszałem to samo: że w ciągu 48 godzin towar otrzymam. Po 10 dniach zaniepokojony zacząłem szukać informacji o firmie KoYto w internecie. To co znalazłem przeraziło mnie:
www oszukanyprzezkoyto wordpress com/2008/08/13/wybrane-opinie-o-sklepie-koyto
www oszukanyprzezkoyto wordpress com
www ksiw pl
www bozo pl/Internet/Sklepy-internetowe/koYto/
Firma oszukała już wiele osób, a co gorsza nadal prowadzi swoją działalność.

Wszystko wskazuje na to, że i ja zostałem oszukany przez firmę KoYto. Zadzwoniłem do firmy i rozwiązałem umowę zakupu z powodu nie wywiązania się z terminu dostawy przez firmę koyto. Niestety firma nie zwróciła mi pieniędzy. Chyba będę zmuszony wystosować pozew sądowy, gdyż inaczej nie odzyskam swoich pieniędzy. Ostrzegam wszystkich - nie sugerujcie się opiniami na www ceneo pl . Pozytywne opinie o firmie KoYto sa nieprawdziwe. Negatywne opinie sa z serwera usówane.:
www oszukanyprzezkoyto wordpress com/category/ceneo/

Nie mogę wkleić linków do stron www, zamiast kropek wstawiłem wieć spacje
 
Ostatnia edycja:

amadeo

New member
gringoss napisał:
Skoro matryce Samsunga sa tak swietne to dlaczego Sony konczy wspolprace z samsungiem w zakresie dostawy matryc na rzecz Sharpa?
Sony nie kończy współpracy z Samsungiem. Przecież nie zamyka fabryk, które ma we współce z Samsungiem. Wręcz przeciwnie będą budowali razem następną.
 

stripocean

New member
TV kupilem dzis, zachecony wypowiedziami na forum. Jako ze kupilem go w niemczech i dopiero go przywiote do kraju, to nie wiem jeszcze jak dziala z PS3, jako ze glownie do tego celu go kupilem.
Poki co, w sklepie wygladal rewelacyjnie, jeden z nielicznych LCD z prawdziwa czernia :) Full HD to prawdziwa bajka na nim :)
 

darkbd

New member
37lx8

Tv gości u mnie od 3 tygodni :-D.Powiem krótko było warto wyłożyć blisko 4kzl.
Przyjechał sobie "rodzynek"sam jeden na środeczku palety w pozycji pionowej -zabezpieczony taśmami przed przewróceniem! (dzięki czemu panowie kurierzy nie bardzo mogli coś na i obok niego położyć:p.
Po wstępnych oględzinach w obecności kuriera super -brak wad matrycy .
Po zataskaniu go do chałupy zabrałem się do podłączania do kablówki analogowej upc i powiem szczerze pierwsze wrażenie jest ok. z początku 37 cali wydawało się ogromne (pokój 17 m2 odległość od 2 do 3m), ale obecnie myśli krążą obok czegoś jeszcze większego 40-42 calowego.
Ale wróćmy do tv - oglądanie programów sportowych typu piłka nożna czy tenis ziemny to przyjemność - komet nie zauważyłem -dobrze działa układ 100hz. Większość programów nadawanych w sieci analogowej można spokojnie obejrzeć. Za 3 miesiące konczy mi sie umowa i zmienię na pakiet cyfrowy.
Jeżeli chodzi o rozdzielczości obrazu po podłączeniu Pc-ta to wiele zależy od kabla hdmi i jego długości z przewodem do 2,5m spokojnie uzyskuje się rozdzielczość 1920x1080 , ale po zastosowaniu 5m tv pozwalał na wyświetlenie rozdzielczości 1366x768 (niestety przewód no name)
używanie tv jako monitora sprawia frajdę , ale praca z ekranem raczej z odległości nie przekraczającj 1,5m. oglądanie fimów z dvd to poezja, dobrze kodowane divx też bez zastrzeżeń. Niestety nie podłączałem konsoli i blu-reja z powodu ich braku.
Wiele osób na forum sugeruje wyłączenie opcji automatycznej korekcji podświetlania - owszem może i jest to sensowne, ale tylko wtedy gdy warunki oświetleniowe są w miarę stałe- ale w przypadku (jak u mnie)
pokój od pd-wschodu rano pokój jest bardzo jasny i wymagany jest wyższy poziom jasności , a wieczorem tv wymaga z kolei stonowania jasności
i stwierdzam ,że opcja włączona sprawdz się bardzo dobrze.
Niestety tv ma też wady -długie przełączanie pomiędzy kanałami ok 3sec
-w tym czasie jest głuchy na wszelkie komendy wydawane pilotem.
Kolejnym mankamentem są wg mnie jest możliwość nadawania zbyt krótkich nazw programów (tylko 5 znaków-optymalnie by było 7) co przełaczaniu z zastosowaniem listy 60 programów zmusza do zastanowienia jaki program znajduje się pod danym skrótem.
dZwięk jest ok do oglądania i słuchania wiadomości oraz sportu , kino i rozrywka wymaga już podłączenia się do wzmacniacza(oczywiście przy niskich poziomach głośności daje radę)
Reasumując jestem bardzo zadowolony z zakupu i powiem szczerze moja połowa także bardzo szybko przyzwyczaiła się :???: do oglądania na dużym ekranie.
 

Lajuda

New member
Od kilku dni ciesze się 32-calowym sharpem. Nie wiem jak ustawić obraz, aby wypełniał cały ekran bez pasków na dole i górze (np. gdy włączę TVN, obraz rozciąga się na boki, można go wyregulować ręcznie przyciskając przycisk na pilocie, ale trzeba to robić za każdym razem, może dało by się to jakoś zautomatyzować?). Poza tym automatyczny balans głośności (wyrównanie głośności) wcale działa, mimo, że w menu jest ustawione prawidłowo. W czasie reklam głośność wzrasta i trzeba ściszać dźwięk pilotem. Denerwuje mnie też to, że gdy przełączę pilotem obraz w np. tryb FILM, to gdy wracam do ustawień użytkownika, wszystkie ustawienia (dźwięk surround itp.) zostają wyzerowane i trzeba od nowa dostosowywać obraz do własnych upodobań. Może da się te ustawienia jakoś zapisać?
 

andrearan

New member
Witam, otóż mam pytanie czy kalibracje tv można zrobić w normalnym sklepie/serwisie rtv?

Edit: Kiki mam pytanie, w moim sharpie nie ma karty gwarancyjnej, tylko mam fakture vat z dowodem zakupu, a na stronie sharpa pisze, że trzeba mieć karte gwarancyjna podbita, zeby zglosic usterke. Oczywiście tylko pytam, proszę o odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

tdj

New member
zakupilem wlasnie 32XL8E Made in japan!:) tv super. narazie testuje na kawalku kabla i jestem pod wrazeniem redukcji szumow i jakosci obrazu na tv analogowej(w porownaniu do innych lcd), juz nie moge sie doczekac jak podlacze sygnal cyfrowy:)

Trzy pytania do uzytkownikow:

1. jak ustawic zegar? ( mam -2h)
2. jak wejsc w tryb serwisowy?
3. czym jest tryb 'film'?


pozdrawiam
 

tdj

New member
do pyt 3.

Co to za tryb to mniej wiecej wiem, jednak czym sie rozni tryb standardowy od zaawansowanego i kiedy ich uzywac?
Zasadniczo mam Nke(1080i, 50Hz) i na niektorych kanalach mam wrazenie, ze widac smuzenie przy szybkich scenach, jednak paski informacyjne na wszyskich kanalach sa super, zero smuzenia.
 

PrezeSik

New member
gringoss napisał:
Kilka uwag co do całego wątku.
W Polsce nie kupisz Sharp'a "made in japan'', poniewaz kazdy z nich jest skladany w Toruniu. Oczywiscie jest to tylko montownia, a cale podzespoly sa made in japan. Jak podkresla przedstawiciel Sharpa tiviki sa montowane pod codzienna rygorystyczna kontrola japonskich inzynierow (na zasadzie fabryki bosha w Łodzi - jesli jest ktos w temacie to wie o co chodzi)

Sierzancie Harris. Skoro matryce Samsunga sa tak swietne to dlaczego Sony konczy wspolprace z samsungiem w zakresie dostawy matryc na rzecz Sharpa? No i Toshiba zacznie stosowac matryce Sharpa nie tylko w wyzszych modelach.

Rzeczywiscie Sharpy sa troszeczke ciemniejsze w stosunku do Samsunga, ale wlasnie 450 cd/m2 jest wg mnie optymalna jasnoscia. Wszystko powyzej razi, bardziej grzeje no i swietlowki raczej dlugo nie pociagna:p.

Nie chcę się czepiać, ale dlaczego ostatnia dostawa Sharpów 37XL8E (na początku października) była sprowadzana z Niemczech, czyżby chciało im się pchać towar produkowany na Polskę przez nimecy i dopiero do nas... ?
 

tdj

New member
Sharp 32XL8E 100Hz SMUŻY na Nce!

Witam,
Kupilem ostatnio 32XL8E i podlaczylem pod telewizje N poprzez kabel hdmi ( 1080i 50Hz - nie mam wplywu na te parametry) Podczas ogladania tv np. sportu przy wlaczonym trybie 100Hz i wylaczonymi innymi ulepszaczami obraz nie jest dynamiczny i czasami smuzy, ogladajac pilne nozna na np. tvp hd pilka wyglada jak lecaca kometa. Gdy wylacze tryb 100Hz pilka nie wyglada juz jak kometa i obraz smuzy mniej.
Ktos to potrafi wytlumaczyc? zaplacilem ok 700pln za te 100Hz ktore tylko pogarszaja obraz, dlaczego!?
 

tdj

New member
w niedziele bede mogl sprawdzic, kabel hdmi jest low end za 5pln, ale jak dziala to powinien chyba dzialac dobrze? Jak na euro bedzie dobrze to kupic dobrej jakosci kabel hdmi?
 

andrearan

New member
Sharpy xl8e są made in Japan, ale pilot jest z malezji.

BTW. Mam 2 pytania. Czy jeśli się patrzy pod kątem z boku na ciemnym tle to ma być trochę podświetlone na jasno, i drugie pytanie czy dowód zakupu w moim przypadku Fak. Vat jest jednoznaczny z gwarancją czy mam napisać do sklepu, w którym zakupiłem Sharpa, żeby przesłał mi kartę gwarancyjną (wypełnioną/nie wypełnioną), i czy można jeszcze to zrobić po ponad 2 miesiącach od zakupu. Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ nie zgłębiam się w te sprawy, a chcę wiedzieć. Z góry dzięki.
 
Ostatnia edycja:

andrearan

New member
Mam bardzo podobne pytanie. Czy winą gorszego obrazu może być kabel, i dlaczego np. jeśli oglądam jakiś film, to jak aktor porusza głową to jest lekkie rozmycie czy to może być wina kabla, a może coś innego, a i to jest tylko czasami i zwłaszcza przy starszych filmach. Proszę o odpowiedź.

Chciałbym dodać, że obraz na xboxie jest bajka po włączeniu 1080i, muszę jeszcze sprawdzić jak będzie na full hd 1080p.
 

sPiDeK

Member
andrearan taki efekt mam na bańce rodziców z przed dwoch lat. Na kino polska jak jest czarno-bialy film to nie da sie ogladac, rozmywa sie wszystko. Na moim 37b20e nie ma tego efektu.
 
Ostatnia edycja:

klinsmann

New member
pierwsze wrazenia na plus (mam 37xl8e)

bardzo dobra jakosc sygnalu analogowego ogladanego z 2,5m - naprawde jestem pozytywnie zaskoczony.

niestety mam problem z polaczeniem kompa i uzyskania ladnego obrazu, jak wykonac operacje mapowania piksel w piksel ?

dvd tez bardzo ladnie smiga, na Bluray przyjdzie jeszcze czas...

viva 100hz!
 

andrearan

New member
Nie o to mi chodziło, tylko czasami tak jest ze twarz troche tak jakby smuzy/rozmywa sie, a nie cały obraz. Ponoć pomaga włączenie opcji poprawianie sygnalu analogowego na niska przy sygnale cyfrowym i efekt znika. Ok mimo wszystko dzieki.
 

andrearan

New member
Mi po podłączeniu do PC wszystko działa, obraz jest idealny. Może ktoś obeznany w temacie mi odpowie na moje pytania zawarte w poprzednim poście. A tak poza tym to do TV nie mam żadnych zastrzeżeń jest bardzo dobry, dobrze odbiera. W xboxie po podejściu na odległość pół metra, a może nawet i bliżej nie widać pikselozy, obraz jest płynny i czysty.:)
 

tdj

New member
andrearan napisał:
Nie o to mi chodziło, tylko czasami tak jest ze twarz troche tak jakby smuzy/rozmywa sie, a nie cały obraz. Ponoć pomaga włączenie opcji poprawianie sygnalu analogowego na niska przy sygnale cyfrowym i efekt znika. Ok mimo wszystko dzieki.

Otrzymalem informacje od Sharpa zeby calkiem wylaczyc ta opcje ( DNR ), nie mialem jeszcze czasu dokladnie sprawdzic ale chyba jest lepiej.
 
Do góry