Sharp lc-60ui9362e

Andrju

New member
cześć.
to co mi szczególnie wpadło w oko po zmianie CCFL na LED, to średnio widoczne nierównomierne podświetlenie (jaśniejsze pola).
są one widoczne wyłącznie w nocy przy słabym oświetleniu pokoju, na filmach z nocnymi scenami.
jak tylko w nocnej scenie filmu pojawi się trochę światła, to jest to praktycznie niezauważalne.
jakie doświadczenie macie w tym temacie, czy jest to jakaś wada (co w przypadku Sharpa raczej wykluczam) czy tak jest z ledami.
inna sprawa, że nie do końca jestem pewien, czy ten model 60UI9362E ma edge led czy direct led.
 

marcin_w1983

New member
TV ma podświetlanie krawędziowe dlatego clouding w tej półce cenowej jest raczej nieunikniony. TV w górnej części obudowy mega cienki ok 1cm, w sumie to nie widziałem cieńszego LEDa. Dźwięk faktycznie niezły. Smart prosty, w porównaniu do smarta w LG to bardzo prymitywny. TV działa płynnie i jeszcze się nie zawiesił.

Ogólnie TV poprawny bez fajerwerów. Kupiłem za 3200 + mały tv gratis który sprzedałem za 600zł. Więc za 2600 uważam go za dobrą pozycje szczególnie że tv 60 cali nie ma za dużo na rynku. 3200 za niego bym nie dał, a jak wchodził na rynek to kosztował nawet 3500.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kosztuje 2999 zł - ten 32" da się sprzedać za 800 zł
Wyjdzie 2199 zł za 65".
Extra oferta.
 

-=pUnIsHeR=-

New member
Szkoda, że ten Sharp ma tylko 3 złącza hdmi... dyskwalifikuje go u mnie niestety. Dzisiaj absolutne minimum to 4 złącza. Wielki plus za dobrą 60 calową matryce made in japan. Mam nadzieje,***że wkrótce inni producenci wykorzystają ją w swoich telewizorach i zaoferują 4 hdmi, co mam nadzieje przy dobrych innych parametrach, zachęci mnie do zakupu.
 

pita1983

New member
Szkoda, że ten Sharp ma tylko 3 złącza hdmi... dyskwalifikuje go u mnie niestety. Dzisiaj absolutne minimum to 4 złącza. Wielki plus za dobrą 60 calową matryce made in japan. Mam nadzieje,***że wkrótce inni producenci wykorzystają ją w swoich telewizorach i zaoferują 4 hdmi, co mam nadzieje przy dobrych innych parametrach, zachęci mnie do zakupu.
Deficyt złącz hdmi rozwiązuje amplituner :)

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Andrju

New member
U mnie też je widać.
Jestem trochę pedantyczny i lekko mnie to wk...wia :?.
Mnie też się wydaje że to edge led.
Poza cloudingiem (widoczne ledy, ale tylko przy oglądaniu w nocy i ciemnych scenach), matryca i sterowanie daje naprawdę ładny obraz, na pewno lepszy niż w starym Sony 40% CFL.
I jeszcze jedna sprawa, jak włączę Netflixa, to nie ma możliwości ustawienia obrazu z pilota, dlaczego tak jest, ewentualnie z jakiego ustawienia korzysta Netflix ?
 

pita1983

New member
Seria 9 ma edge led, jest wyszczególnione w karcie produktu.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
7b7698e8843d8f847ea409fae48a7f1d.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście , że warto !
Jak będziesz niebieski - masz specjalna cenę z pakietem.
 

Andrju

New member
1. Ponawiam zapytanie, czy ktoś wie czy jest możliwość regulacji obrazu z pozycji tv i pilota podczas oglądania Netflix ? Nie można wejść w menu ustawień tv.
2. Druga rzecz dzisiaj dzwonię i wysyłam do sprzedawcy zdjęcie cloudingu:

20190228_053408.jpg

20190228_053437.jpg

Uważacie że tak ma być z tym obrazem ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak są już następni właściciele.

Zdjęcie jest prześwietlone i nic nie mówi.
Takie zdjęcie można zrobić oledowi.

Skróć czas ekspozycji i wklej zdjęcie.
 
Do góry