Sharp lc-60ui9362e

pita1983

New member
Witam po dłuższej przerwie, mój 70ui9362e niestety umarł, wczoraj koło domu (dosłownie kilka metrów obok) uderzył piorun w ziemię. Skutkiem tego jest martwy tv, dekoder VU+, uwalona elektronika koltła C.O... Tv wpięty przez listwę przepieciową, niestety nie zdążyła zareagować. Sprawa zgłoszona na ubezpieczenie, czekam na rozwój wydarzeń. Nie wiem co z TV zrobić, o ile ubezpieczenie pokryje straty to mniejszy problem, zaś jesli nie to trochę strata. Wysyłka na naprawę gwarancyjną raczej mija się z celem, chyba ze serwis sharp swiadczy również naprawy pogwarancyjne. Ktoś ma jakieś informacje na temat? :(

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widziałeś jak wygląda w środku po piorunie ?
Serwis nie ma szans.
Ale oczywiście zgłoś proszę.
 

pita1983

New member
Nie rozbierałem TV. Co ciekawe przepięcie uwaliło tylko TV, amplituner na tej samej listwie przeżył.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam po dłuższej przerwie, mój 70ui9362e niestety umarł, wczoraj koło domu (dosłownie kilka metrów obok) uderzył piorun w ziemię. Skutkiem tego jest martwy tv, dekoder VU+, uwalona elektronika koltła C.O... Tv wpięty przez listwę przepieciową, niestety nie zdążyła zareagować. Sprawa zgłoszona na ubezpieczenie, czekam na rozwój wydarzeń. Nie wiem co z TV zrobić, o ile ubezpieczenie pokryje straty to mniejszy problem, zaś jesli nie to trochę strata. Wysyłka na naprawę gwarancyjną raczej mija się z celem, chyba ze serwis sharp swiadczy również naprawy pogwarancyjne. Ktoś ma jakieś informacje na temat? :(

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na pewno poszedł zasilacz w tv , podejrzewam że reszta powinna być sprawna , ja bym na twoim miejscu zgłosił reklamował jako iż tv po nocy nie włącza zginęła dioda itp , lub kupił zasilacz i wymienił nikt nic nie wie ? czeski film
 
Ostatnia edycja:

sul76

New member
Na pewno poszedł zasilacz w tv , podejrzewam że reszta powinna być sprawna , ja bym na twoim miejscu zgłosił reklamował jako iż tv po nocy nie włącza zginęła dioda itp , lub kupił zasilacz i wymienił nikt nic nie wie ? czeski film

Witam,
przecież Kolega napisał, że tv został uszkodzony przez wyładowanie atmosferyczne.
Dlaczego namawiasz go do kłamstwa?
Przecież ma ubezpieczenie i tam powinien zgłosić.
Ludzie, czy w tym kraju nie może być normalnie? Trzeba kłamać i kombinować?
Pzdr
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam,
przecież Kolega napisał, że tv został uszkodzony przez wyładowanie atmosferyczne.
Dlaczego namawiasz go do kłamstwa?
Przecież ma ubezpieczenie i tam powinien zgłosić.
Ludzie, czy w tym kraju nie może być normalnie? Trzeba kłamać i kombinować?
Pzdr

Żyjemy w takim kraju i piszesz że kombinacja itp ? Popatrz co się dzieję w polsce , a ty taki uczciwy jesteś 100% obywatel bez wad !!! Na jakim ty świecie żyjesz ? Jak ma ubezpieczenie niech zgłasza mi to lotto
Tylko jak skorzysta z ubezpieczenia to już ostatnie wyjście , a z gwarancji - ubezpieczenie dalej zostaje i może przydać się na przyszłość , Trzeba realnie podchodzić do sprawy , powiem ci jedno że słabe są zasilacze w sharpach bardzo wrażliwe na tego typu zjawiska , może tylko bezpiecznik spaliło w zasilaczu na wejściu płyty zasilania zaraz za gniazdem zasilania
Zresztą - jak zrobi tak będzie miał , jego wybór
 
Ostatnia edycja:

pita1983

New member
Oczywiście zgłoszone do ubezpieczenia w pierwszej kolejności. Dam znać o dalszym rozwoju sytuacji, bo albo będę szukał kogoś kto do niego zajrzy, lub nowego TV...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

sul76

New member
Żyjemy w takim kraju i piszesz że kombinacja itp ? Popatrz co się dzieję w polsce , a ty taki uczciwy jesteś 100% obywatel bez wad !!! Na jakim ty świecie żyjesz ? Jak ma ubezpieczenie niech zgłasza mi to lotto
Witam,
właśnie taki jest ten kraj dlatego, że duża część ludzi myśli i robi tak jak radzisz.
Najgorsze, że uważasz to za akceptowalne/normalne, bo jest powszechne.
Ja się ubezpieczam, zabezpieczam i nigdy nie musiałem oszukiwać, a najgorsze jest to, że Ciebie to dziwi...
No, ale odeszliśmy od tematu.
Pzdr
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Żyjemy w takim kraju i piszesz że kombinacja itp ? Popatrz co się dzieję w polsce , a ty taki uczciwy jesteś 100% obywatel bez wad !!! Na jakim ty świecie żyjesz ? Jak ma ubezpieczenie niech zgłasza mi to lotto
Witam,
właśnie taki jest ten kraj dlatego, że duża część ludzi myśli i robi tak jak radzisz.
Najgorsze, że uważasz to za akceptowalne/normalne, bo jest powszechne.
Ja się ubezpieczam, zabezpieczam i nigdy nie musiałem oszukiwać, a najgorsze jest to, że Ciebie to dziwi...
No, ale odeszliśmy od tematu.
Pzdr

Jak zrobisz tak będziesz miał ? , ja bym zrobił jak napisałem bym wymienił zasilacz( kupił ) za 100 zł z rozbitego tv
 

pita1983

New member
Mały update w mojej sprawie. Ubezpieczenie nie objemuje TV i tego typu sprzętu bo to mienie ruchome. Mój wariant ubezpieczenia nie uwzględnia tego. Kocioł uwzględnili. Więc zgłaszam na serwis. Orientuje się ktoś jak to wygląda z sharpem? Zgłoszenie poprzez sklep gdzie został zakupiony czy przez stronę sharpa? Ze względu na gabaryty jest to trochę dla mnie problem...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Mały update w mojej sprawie. Ubezpieczenie nie objemuje TV i tego typu sprzętu bo to mienie ruchome. Mój wariant ubezpieczenia nie uwzględnia tego. Kocioł uwzględnili. Więc zgłaszam na serwis. Orientuje się ktoś jak to wygląda z sharpem? Zgłoszenie poprzez sklep gdzie został zakupiony czy przez stronę sharpa? Ze względu na gabaryty jest to trochę dla mnie problem...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Napisz do nich z problemem , podejrzewam że przyjedzie gość i ci na miejscu wymieni uszkodzony element , nie będziesz musiał wysyłać może ? Miałem taki sam przypadek z Sharpie 49UI8652 model ja go kupiłem z zero reakcji , wymieniłem zasilacz i tv odżył , prawie nówka , podejrzewam że u ciebie taki sam problem
 

pita1983

New member
Dziś zadzwoniłem do nich i wyjaśniłem sprawę przez telefon. Przy okazji rejestracji mojego zgłoszenia okazało się że mieli mi dziś odpisać na maila. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. W poniedziałek przyjeżdża kurier po TV. Co dalej zobaczymy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry