Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@pku,

na podstawie polskich instrukcji dla XL2 i HD1 zrobiłem porównanie danych technicznych i różnice jakie znalazłem to

1) inne głośniki
2) XL2 3xHDMi - HD1 2xHDMI (bo ma tuner satelitarny)
3) XL2 cyfrowe wyjście otyczne - HD1 koncentryczne
4) HD1 - USB
5) HD1 - wejście dżwięku RCA
6) HD1 - PIP
7) HD1 - Ładowanie nowego oprogramowania poprzez satelitę
8) waga i pobór mocy dla wersji 52":
XL2 29kg i 280W - HD1 42kg i 335W
 

kumus

New member
Sharp 46 HD 1E

Jestem posiadaczem tego cacka od 2 dni, do tego tv kupiłem PS3
jako Blue ray i do gier. Rewelacja, rewelacja. Odbieram z Cyfrty+ programy HD - mecz ligi angielskiej na szczycie Arsenal - ManU niesamowite odczucia, jakbym siedział na stadionie mając najlepsze miejsce na trybunie. Odbiór programów HD z Cyfry+ prawie takiej samej jakości jak film z Blue reya (miałem do dyspopzycji "Hostel"). Reszta programów bez wysokiej jakości taka sobie, ale cierpliwie czekam na nowe kanały w jakości HD. Czerń przepiękna, czasami nizbyt sobie radzi z kolorami :
bielą i żółcią - przejaskrawione. Ogólnie jest przepięknie i zajefajnie:p
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@kumus

gratuluję zakupu,

ja jeszcze sie waham pomiedzy pioneer 508xd, jvc 65 hdila a tym sharpem 52hd1.
powidz mi czy możesz włączyć tryb 100MHz przy programach hd z c+ ?

@ pku
oglada z tunera cyfry bo zapewne nie ma modułu dostępu warunkowego np. astona (w wersji 2.1x dla programów hd)
 

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:
Witam
LC46HD1E kosztował zł 12.700, a w necie były ceny 13.300 - 18.000. Symbol 46 oznacza 46 cali. Ma obsługę 4:3. W przypadku programów HD w tym formacie sam telewizor wymusza 4:3 aby nie rozmyć obrazu. Nie mam zielonego pojęcia kto jest producentem tunera satelitarnego. Nie mam n-boxa, używam Modułu Astona z kartą Cyfry+.

Gratuluję zakupu :)

Ten TV jest w kręgu moich zainteresowań i jeśli pozwolisz i znajdziesz czas mam kilka pytań do Ciebie ewentualnie do innych posiadaczy tego TV

1. czy miałeś masz możliwość porównania obrazu z tunerka wbudowanego do innego tunera i jakie są ewentualnie różnice na sygnale SD ew. HD (w domyśle jak sprawuje się ten tuner )
2. czy ustawiając parametry ( kontrast temp koloru ) "pod siebie" posługiwałeś się " jakąś" planszą testową a jeśli to czy na jasnych , szarych planszach widać banding tzn. poziome lub pionowe szare pasy
3. czy przy nastawieniu poziomu głosu poniżej 8 słychać przy głębokiej ciszy buczenie
4.czy widzisz efekt 100 Hz
5. czy dostrzegasz pasteryzację tzn np. na niebieskim tle skokowe przejścia kolorów

I na koniec dlaczego wybrałeś ten TV ( czy porównywałeś z innymi ? jakimi ? )

Ups troszkę się tego uzbierało mam nadzieję iż nie za dużo i będą odpowiedzi ( w rewanżu mogę podielić się swoimi wrażeniami bo choć go nie mam to widziałem i troszkę kręciłem ;) )

Pozdrawiam
 

kumus

New member
HD1E cd

Jeszcze nie korzystam z tunera wbudowanego w TV, nie wiem czy to w ogóle możliwe, muszę zadzwonić do operatora Cyfry + (czy jest możliwość
otrzymania karty modułu dostępu-czy jak to zwał).
Nie sprawdzałem jeszcze jak działa 100 Hz, w każdym bądź razie na programie Cyfry Sport HD efekt smużenia występował tylko przy bardzo silnych uderzeniach piłki, no ale trudno kamera wysokiej rozdz. to nie oko ludzkie.
Nie zaobserwowałem żadnego buczenia, dopiero jak ucho przystawiam do TV słyszę delikatną pracę wentylatora, także jest OK,
no i nie widzę żadnego efektu "pasteryzacji".
Moja ogólna ocena tego TV to 5 w skali 6, a stopień 6 chyba nieosiągalny w najbliższych 3,4 latach, gorąco polecam Sharpa HD1.
 

pku

New member
Czy moze ktos wie dokładnie jakie tunery ma ten telewizor, moze jakiego producenta ??

Najbardziej ciekawi mnie czy jest tez DVB-T, w szczegolności z MPEG4 (H.264) /taki ma byc u nas standard/, satelita to rozumiem ze DVB-S2 = HD.
 

kumus

New member
Wybór Sharpa HD1

Zadałeś pytanie, czy szukałem innych telewizorów i czy porównywałem.
Pewnie, że tak. Trzy miesiące długich i żmudnych poszukiwań.
Wrażenia : Samsungi ze swoimi cukierkowatymi, przejaskrawionymi
kolorkami i chyba gorsza jakość (bylejakość), JVC - to nie jest jeszcze to , co proponuje Sharp - obraz jeszcze niestabilny, mało wyrazisty, odrobinę
gorszy, może następna modele będą w stanie konkurować z Sharpem.
Sony - no może, ale ten czas reakcji (8ms), i coś nie tak z tymi kolorami (subtelności). Na obecną chwilę, tylko Sharp wydawał się mi najlepszy, ale nie oznacza to, że idealny - musimy poczekać jeszcze ze dwa, trzy latka,
żeby nas naprawdę coś powaliło na nogi, no ale kto tak długo bądzie czekał na ten naj.
Pozdrowienia
Oczekuję, że też wypowiesz się w kwestii najnowszego Sharpa ( uwagi, odczucia itp)

Kumus
 

km1963

New member
Bez reklam
kumus napisał:
czasami nizbyt sobie radzi z kolorami :
bielą i żółcią - przejaskrawione.

Gratuluję zakupu i dziękuję za odpowiedzi :) ( choć myślę iż wrażeń masz więcej niż napisałeś )

Ale wróćmy do Twoich odczuć odnośnie kolorów a wygląda na to że nie używałeś do ustawień ( sprawdzenia fabrycznych nastawień ) pod siebie planszy testowej z PC lub DVD np. takiej :

http://cinematic.pl/akcesoria/Digital_Video_Essentials.html

a mając XD1 wiem że nie jest to proste choć jak widziałem ustawienia w sklepie to potrzebne do realnych kolorów ( i skorzystanie z ustawień dla XD1 nie może być analogiczne z uwagi na dodatkowy „ zielony ” w składowej kolorów ) ale podam Ci moje może to jakaś podpowiedź choć gusta są różne

- podświetlenie – 4
- kontrast – 30
- jaskrawość – 0
- kolor – 2
- barwa – 0
- ostrość – 2
- temp. kolorów – średnio wysoka


1.Posiadanie tunera C+ i płacenie za dzierżawę mając tuner HD w TV to chyba niepotrzebny wydatek ( chyba że na Cyfrze obraz wygląda lepiej ) zadzwonisz to kartę Ci sprzedadzą ale dla porównania byłoby najlepiej jakbyś posiadał i tuner i kartę i wtedy porównał czy jest i na czyją korzyść różnica w obrazie
  • jeśli nie widzisz bandingu to nie szukaj ( nie patrzyłeś na plansze jednobarwne i nie będziesz ich w telewizji oglądał ) ale kolory skóry na twarzy na tym TV były idealne
  • fajnie że poradzili sobie z tą niedogodnością bo niektórzy przyciszają późną nocą TV
  • 100 Hz w XL2 niewiele widać ale HD1 jest z inną elektroniką posiada Trud HD i tu może być lepiej bądź gorzej ( najlepiej jest podobno w Toshibie 3030Z ale ja osobiście nie widziałem i) ale do SD jest to moim zdaniem potrzebne tak jakby obraz był płynniejszy bo co innego są 24 klatki dla efektu kinowego – w XD1 efektu smużenia oko nie HD maniaka nie widziało
  • ten efekt jest w XD1 widoczny na prognozie pogody i niebieskim tle w postaci pierścieni o różnym odcieniu niebieskiego ale w HD1 miała być a czy jest matryca z 10 bitową paletą kolorów czyli bardziej tonalnymi przejściami kolorów to należy ocenić samemu
Pozdrawiam
 

Jimmy

New member
@km1963

km1963 napisał:
Gratuluję zakupu :)

Ten TV jest w kręgu moich zainteresowań i jeśli pozwolisz i znajdziesz czas mam kilka pytań do Ciebie ewentualnie do innych posiadaczy tego TV

1. czy miałeś masz możliwość porównania obrazu z tunerka wbudowanego do innego tunera i jakie są ewentualnie różnice na sygnale SD ew. HD (w domyśle jak sprawuje się ten tuner )
2. czy ustawiając parametry ( kontrast temp koloru ) "pod siebie" posługiwałeś się " jakąś" planszą testową a jeśli to czy na jasnych , szarych planszach widać banding tzn. poziome lub pionowe szare pasy
3. czy przy nastawieniu poziomu głosu poniżej 8 słychać przy głębokiej ciszy buczenie
4.czy widzisz efekt 100 Hz
5. czy dostrzegasz pasteryzację tzn np. na niebieskim tle skokowe przejścia kolorów

I na koniec dlaczego wybrałeś ten TV ( czy porównywałeś z innymi ? jakimi ? )

Ups troszkę się tego uzbierało mam nadzieję iż nie za dużo i będą odpowiedzi ( w rewanżu mogę podielić się swoimi wrażeniami bo choć go nie mam to widziałem i troszkę kręciłem ;) )

Pozdrawiam

Witam
1) Nie miałem jeszcze możliwości porównania przyłączając inny tuner satelitarny, ale niedługo to zrobię. Na razie muszę trochę pozmieniać w instalacji antenowej - inne konwertery. Instrukcja obsługi tunera w tym TV jest beznadziejna - trzeba się znać na tv sat żeby cokolwiek ustawić. Sam tuner w tym TV wyświetla wiecej EPG dla Cyfry niż mój poprzedni - Humax PVR8000. Nie ma możliwości nagrywania zakodowanego programu i jednocześnie oglądania innego zakodowanego, czyli tak jak większość tunerów sat.
2) Na razie nie wprowadzałem zmian w ustawieniach bo czekam na płytkę testową z DVD International (Digital Video Essentials) do zrobienia tego pod własne otoczenie.
3) Jestem b.muzykiem, słuch mam wyczulony - jestem sam zaskoczony brakiem buczenia.
4) 100 HZ jest zauważalne gdy porównuję ten model z XD1. Tam np. krawędzie obrazów, przedmiotów ulegają pewnemu rozmyciu podczas ruchu, tutaj - nie.
5) Nie zauważyłem pasteryzacji, może muszę się lepiej przyjrzeć specjalnie pod tym kątem.

Generalnie wybierałem między Sharp 46HD1E a Philipsem 47PFL9632D/10 jako 2 najwyżej obecnie oceniane LCD przez EISA. Sharp zwyciężyl ze względu na wbudowane tunery: analogowy, cyfrowy DVB-T, cyfrowy-kablowy DVB-C (niedługo kablówki będą się przestawiać na cyfrowy przekaz) no i satelitarny DVB-S.
 

km1963

New member
Bez reklam
kumus napisał:
Zadałeś pytanie, czy szukałem innych telewizorów i czy porównywałem.
Pewnie, że tak. Trzy miesiące długich i żmudnych poszukiwań.
Wrażenia : Samsungi ze swoimi cukierkowatymi, przejaskrawionymi
kolorkami i chyba gorsza jakość (bylejakość), JVC - to nie jest jeszcze to , co proponuje Sharp - obraz jeszcze niestabilny, mało wyrazisty, odrobinę
gorszy, może następna modele będą w stanie konkurować z Sharpem.
Sony - no może, ale ten czas reakcji (8ms), i coś nie tak z tymi kolorami (subtelności). Na obecną chwilę, tylko Sharp wydawał się mi najlepszy, ale nie oznacza to, że idealny - musimy poczekać jeszcze ze dwa, trzy latka,
żeby nas naprawdę coś powaliło na nogi, no ale kto tak długo bądzie czekał na ten naj.
Pozdrowienia
Oczekuję, że też wypowiesz się w kwestii najnowszego Sharpa ( uwagi, odczucia itp)

Kumus

W moim przypadku wybór tego naj był prostszy bo rok temu nie było konkurencji do modelu XD1 wśród innych firm a teraz jest inaczej ( choć podzielę Twoją opinię Samsung jest przekolorowany z dominacją czerwonego ) Toshiba , Philips , Sony można wybierać z korzyścią cenową dla klienta nie mówiąc o Kuro choć to inna technologia i cena

Zapowiadany topowy model HD1 Sharpa z „ wodotryskami ” ( tunerem HD , tunerem do PIP , nagrywarką – uproszczenie w obsłudze ) , lepszą czarną czernią dodatkową ( do i tak dodanej różowej ) składową koloru „ zielony ” ( nikt wtedy nie mówił o 10 bitowym panelu ) miał być moim TV na następne parę lat i dlatego pozbyłem się XD1 naprawdę b.dobrego TV kupiłem na przeczekanie 32” Panasa lx 700 i stoję na rozdrożu kupić , czekać ( wszystkich nowinek nie ma a cena duuuużo większa od braci i konkurencji nieadekwatna do wyposażenia i wyświetlania a za super pilot takiej różnicy nie zapłacę :rolleyes: ) .

Jeśli poczekam to nie za długo bo powoli zbliża się kres technologii LCD i wprowadzanych zmiany nasze oko nie zauważy ( chyba że będzie to oko „ naszej lepszej połowy ” ;) – kolor obudowy , wąska ramka czy też slim ) co było potwierdzeniem na IF-ie gdzie spróbowano dodać LEDy w Samsungu ale nikogo to nie powaliło na kolana a innych rozwiązań jak było to w poprzednim roku nie sygnalizowano ( nie mówiąc o b.wąskiej ramce Toszki :D )

Pozdrawiam:)
 

Jimmy

New member
@kumus

kumus napisał:
Jeszcze nie korzystam z tunera wbudowanego w TV, nie wiem czy to w ogóle możliwe, muszę zadzwonić do operatora Cyfry + (czy jest możliwość
otrzymania karty modułu dostępu-czy jak to zwał).
Nie sprawdzałem jeszcze jak działa 100 Hz, w każdym bądź razie na programie Cyfry Sport HD efekt smużenia występował tylko przy bardzo silnych uderzeniach piłki, no ale trudno kamera wysokiej rozdz. to nie oko ludzkie.
Nie zaobserwowałem żadnego buczenia, dopiero jak ucho przystawiam do TV słyszę delikatną pracę wentylatora, także jest OK,
no i nie widzę żadnego efektu "pasteryzacji".
Moja ogólna ocena tego TV to 5 w skali 6, a stopień 6 chyba nieosiągalny w najbliższych 3,4 latach, gorąco polecam Sharpa HD1.

Witam,
Na razie używam ten TV dwa tygodnie. Jeśli chcesz korzystać z wbudowanego tunera wystarczy dokupić moduł CAM Aston 2.18 (koniecznie wersja 2.18 bo ona obsługuje HD). Wystarczy do niego włożyć kartę Cyfry i umieścić w gnieździe z tyłu pod klapką. Nie wiem czy jest potrzebna jakaś zmiana w biurze obsługi Cyfry. Jeśli tak to można to zrobić telefonicznie, aktywują w ciągu kilku minut. Zaletą jest możliwość nagrywania na dysk telewizora programów Cyfry i pozbycie się niezbyt ozdobnej skrzynki, wadą w porównaniu do dekoderów Cyfry - brak pełnego EPG (tylko 2 audycje: bieżaca i następna). Pozdrowienia
 

kumus

New member
SharpHD1E...

Wielkie dzięki za podpowiedzi, ale jeszcze jedna sprawa,
tak dobry jak Ty nie jestem w elektronice, gdybyś mógł
mi wytłumaczyć co to jest EPG ???
Będę wdzięczny, jeszcze raz dzięki

kumus
 

Jimmy

New member
kumus napisał:
Wielkie dzięki za podpowiedzi, ale jeszcze jedna sprawa,
tak dobry jak Ty nie jestem w elektronice, gdybyś mógł
mi wytłumaczyć co to jest EPG ???
Będę wdzięczny, jeszcze raz dzięki

kumus

Electronic Program Guide - elektroniczny przewodnik po programach, podaje tytuł tego właśnie co leci i co będzie dalej na danym kanale i krótki opis filmu, audycji etc. oraz program telewizyjny każdego kanału. W dekoderach cyfry+ EPG podaje zdaje się program na 7 dni. Żadne inne tunery sat nie zapewniają tego bo Cyfra ma specjalny system kodowania, rzekomo przeciw hackerom, co właśnie ogranicza zakres EPG w innych odbiornikach sat.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@kumus

EPG to skrót od (chyba) electronic program guide, czyli elektroniczny przewodnik po programie. czyli poprostu program telewizyjny w formie elektronicznej. naciskasz klawisz i widzisz co będzie i o której, ew. krótki opis audycji.

o widzę, że kolega Jimmy był szybszy :)

edycja: trochę offtopic - zdaje się, że humax 2000 prawidłowo obsługuje epg cyfry
 
Ostatnia edycja:

km1963

New member
Bez reklam
Jimmy napisał:

Fajnie znajdujesz czas i ochotę na dzielenie się swoimi wrażeniami na forum a naprawdę niewielu jest tych co kupią i wrócą ( poza zawodowcami ;) ) i do tego z tym modelem spychanym ceną poza margines wyboru ( dlaczego to robisz Sharp :confused: )

Mam jeszcze dwa pytanka

1. jeśli nie teraz to proszę o info w przyszłości i jest to po części pewna ułomność w tym TV ( brak funkcji ) wydaje się iż HD1 niestety nie ma trybu FullHD 1080p/24Hz po podłączeniu przyszłościowych DVD HD i "celetine judder" ( skokowo przesuwający się obraz przy szybkich ruchach kamery ) jest podobno widoczny w przeciwieństwie do XL2 choć jak dla mnie to trzeba się dobrze wpatrywać w XL2 aby to zobaczyć ( może dlatego że nie jest to w pełni cyfrowe tylko 3:2 )

2.jaka jest dla Ciebie ( człowieka z wrażliwym uchem ) różnica między Dolby Virtual Surround ( czy też Dolby Prologic2 - nie wiem jakie są różnice i który w nim jest ) w HD1 a SRS TruSurround w XL2 ( jeśli porównywałeś ) lub czy dżwięk w tym TV jest "namiastką" kina domowego wg Twojej oceny a może da się podpiąć suba i wykorzystać istn głośniki ( możesz opowiedzieć po swojemu - fachowo:D )

Dzięki za odpowiedzi a spostrzeżenia własne mile widziane

Pozdrawiam:)
 

kumus

New member
HD1E cd

Witam
A propos pkt.1 nie odpowiem wprost na to pytanie, ale na tym TV oglądałem już kilka filmów z Blueraya i nie widziałem , powtarzam nie widziałem takich skokowych zmian w obrazie - wszystko odbywa się płynnie i pięknie. Nie wierz tym, którzy coś wiedzą, a nigdy nie widzieli
Nie chodzi tu o nazewnictwo "Full HD 1080p 24Hz", Sharp musi posiadać
takie lub podobne rozwiązanie i nie widzę przyszłościowo żadnych problemów w tym względzie.
Ad.2
Na razie korzystam tylko z głośników Sharpa, w przyszłości jakiś mały zestawik z 4 kolumn + subwoofer, ale powiem, że ten odbiornik radzi sobie całkiem całkiem - dla mnie piękny dźwięk donośny, wyrazisty, głęboki
prawie jak w kinie - ogólnie jest OK.;)
Pozdrawim
Kumus
 

km1963

New member
Bez reklam
kumus napisał:
Witam
A propos pkt.1 nie odpowiem wprost na to pytanie, ale na tym TV oglądałem już kilka filmów z Blueraya i nie widziałem , powtarzam nie widziałem takich skokowych zmian w obrazie - wszystko odbywa się płynnie i pięknie. Nie wierz tym, którzy coś wiedzą, a nigdy nie widzieli
Nie chodzi tu o nazewnictwo "Full HD 1080p 24Hz", Sharp musi posiadać
takie lub podobne rozwiązanie i nie widzę przyszłościowo żadnych problemów w tym względzie.
Ad.2
Na razie korzystam tylko z głośników Sharpa, w przyszłości jakiś mały zestawik z 4 kolumn + subwoofer, ale powiem, że ten odbiornik radzi sobie całkiem całkiem - dla mnie piękny dźwięk donośny, wyrazisty, głęboki
prawie jak w kinie - ogólnie jest OK.;)
Pozdrawim
Kumus

Witam

Dala Ciebie również szacunek za dalszą aktywność na forum i chęć przekazania własnego spojrzenia na zakupiony TV

1. Spokojnie nie jestem teoretykiem i nie opieram się w przypadku modeli Sharpa tylko na opiniach z forum parafrazując " miałem , widziałem przeżyłem " i na XL2 który posiada funkcję de-juddering również dla sygnału HD widać było różnicę na niektórych scenach przy szybkim ruchu kamery działającą tą funkcje a w specyfikacji modelu HD1 dla sygnału z BR jest jej brak ( nie wyposażono go ! a może zapytam Sharpa co i jak )

2. W modelu XD1 głośniki są akceptowalne ale jest różnica jak dla mnie nie audiofila a usłyszałem to na Panasie lx 700 w którym dźwięk jest V Audio Surround Sound, wyposażony w funkcję SRS TruSurroundXT ( cokolwiek to znaczy :eek: ) na "Szeregowcu Rayanie" o mało mnie nie zabili na plaży podczas lądowania:D ( to co bym przeżył w prawdziwym systemie 5.1;) )

POzdrawiam
 
Do góry