Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

Arleman

New member
korekcja obrazu truD HD

Witam,z tego co mi wiadomo,w danych technicznych producenta niema w modelu LC-46HD1 i LC-52HD1 funkcji TrudHD ? jak napisał kolega testujący model,proszę o sprostowanie jeśli inaczej jest :),pozdrawiam.
 

km1963

New member
Bez reklam
Arleman napisał:
Witam,z tego co mi wiadomo,w danych technicznych producenta niema w modelu LC-46HD1 i LC-52HD1 funkcji TrudHD ? jak napisał kolega testujący model,proszę o sprostowanie jeśli inaczej jest :),pozdrawiam.

Witam
jest inaczej ten model jest pozycjonowany wyżej od seri xl i posiada Trud HD oraz inną elektronikę ( np RGb plus II i wyższy kontrast w panelu 3000 ) swoją drogą czy to będzie widoczne ?
na IF-ie można zobaczyć i miejmy nadzieję iż niektórzy forumowicze zobaczą i podzielą się swoimi odczuciami ( bo niekoniecznie ten testowany egzemplarz przez "administrację" to będzie model produkowany seryjnie )

pozdrawiam
 

nowy66

New member
Arleman napisał:
Witam,z tego co mi wiadomo,w danych technicznych producenta niema w modelu LC-46HD1 i LC-52HD1 funkcji TrudHD ? jak napisał kolega testujący model,proszę o sprostowanie jeśli inaczej jest :),pozdrawiam.

Poczytaj oficjalne dane nt HD1 :

http://www.sharp.pl/fileadmin/user_upload/tematy/CeBit.pdf

Obecne (raczej obecny) do tej pory w Polsce model HD1 to był model przedprodukcyjny i zdaje się nawet ten sam, którego można było ogladac na IFA 2006.

@km1963 - gdyby nie banding, to odpowiednik amerykański byłby oceniany jako referencyjny. Ale można się pocieszyć, że wersje europejskie sa już dopracowane.

pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
PICT0286_sharp_HD1E.jpg


Pojawiły się już Sharpy - dostępne bedą za tydzień w Polsce :
46 HD1 w cenie - 14999 zł
52 HD 1 w cenie - 18999 zł
Dla członków klubu hdtv ceny zdecydowanie lepsze .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
trzeba też poczytać trochę
Jakość najwyższa doceniona również przez :
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720
 

km1963

New member
Bez reklam
kiki napisał:
PICT0286_sharp_HD1E.jpg


Pojawiły się już Sharpy - dostępne bedą za tydzień w Polsce :
46 HD1 w cenie - 14999 zł
52 HD 1 w cenie - 18999 zł
Dla członków klubu hdtv ceny zdecydowanie lepsze .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
trzeba też poczytać trochę
Jakość najwyższa doceniona również przez :
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720

ale w kategorii panel full HD nagrodę zdobył Philips
a Sharp za dysk chyba :p

wiem trzeba zobaczyć na własne oczy :D
 

Ecik

New member
Sharp LC-46HD1E, - LC-52HD1E

Witam
Maniaków - HD!!
na "Allegro można kupić;
SHARP LC-46HD1E - za 12 500 zł,
SHARP LC-52HD1E - za 16 500 zł,
jestem ciekaw czy współpracują z kartami "cyfra+HD", "cyfrowy Polsat", oraz "N".
Ponadto czy "N" w przyszłości zdecyduje się na sprzedaż samych "kart"
jak konkurenci, mając ten TV pozbywamy się "SKRZYNEK"
Pozdrawiam - Ecik - M/HD
P.S.
KARTY ???
instrukcja w języku polskim - strona 28
http://esupport.sharp.pl/html/om/DataOutputDetail.php?TemplateLang=pl&ID=11001
 
Ostatnia edycja:

Birkin

New member
Witam wszystkich!

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharp'a HD1 46' :)
Po nie udanych próbach zdobycia XL1 postanowiłem nabyc to cudo i... było zdecydowanie warto! :D

Niesamowity wręcz obraz, czerń? OMG! Brak słów! Mam plazmę Pionka i naprawdę, LCDiki już osiągneły taki sam poziom w tej kwestii! Ja różnic nie dostrzegam.
Tunera HD jeszcze nie wypróbowałem ale w najbliższym czasię się to zmieni. Dysk, fajny i przydatny bajer ;).

Wykonanie telewizora na najwyższym poziomie.

Porządny i niesamowity sprzęt..ehh... oczywiście "made in Japan" :D

Pozdrawiam!
 

premik

New member
Niby jest super, ale brakuje wyjścia audio spdif optycznego. Jak go podłączę do amplitunera kina domowego Techniksa, w którym są wejścia tylko światłowodami? Jest to główny hamulec, który powstrzymuje mnie przed kupnem. Drugi hamulec, to zbyt mała informacja np na temat tunera satelitarnego - czy obsługuje disecq i jaki. Za drogi sprzęt, aby kupować go w ciemo, a potem testować czy działają na nim polskie stacje płatne, co muszę dokupić jeszcze, aby zobaczyć coś w HD? Nawet instrukcja po Polsku skrzętnie omija te ważne tematy. Dzwoniłem do jednego sklepu z moimi pytaniami, ale rozmówca nie umiał odpowiedzieć, obiecał oddzwonić za minutę i tyle.
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Birkin napisał:
Witam wszystkich!

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem Sharp'a HD1 46' :)
Po nie udanych próbach zdobycia XL1 postanowiłem nabyc to cudo i... było zdecydowanie warto! :D

Niesamowity wręcz obraz, czerń? OMG! Brak słów! Mam plazmę Pionka i naprawdę, LCDiki już osiągneły taki sam poziom w tej kwestii! Ja różnic nie dostrzegam.
Tunera HD jeszcze nie wypróbowałem ale w najbliższym czasię się to zmieni. Dysk, fajny i przydatny bajer ;).

Wykonanie telewizora na najwyższym poziomie.

Porządny i niesamowity sprzęt..ehh... oczywiście "made in Japan" :D

Pozdrawiam!

A masz plazme pioneera ktora? Czy ten HD1 ma katy? tzn. czy jak staniesz obok to czern sie robi siwo-sliwkowa czy nie, moze jakies zdjecia porobisz:) ogladasz moze z kablowki, czy jakiejs platformy?
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Racja ! Zbyt mało danych o Sharpie HD ! Może pierwszy szczęśliwy posiadacz tego LCD-ka poda więcej szczegółów - za ile kupił, gdzie i na jakiej platformie działa / kablówka, Cyfra, Polsat / Pozdrawiam :) :) :)

Ps. Pytanie do " km1963 " skąd wiesz że Philips 9732 miał lepszy obraz niż Sharp HD, czy to tylko twoje odczucia ?
 

Arras

New member
a jak wyglada kwestia nagrywania w tych TV? TV musi byc odpalony zeby cos nagrac? Jezeli mnie nie ma a chce cos obejrzec moge ustawic timer i zostawic wylaczony tv? Nagra sie czy nie ? Jezeli tak to czy wlaczy tez obraz czy tylko nagrywarke? Troche bez sensu zeby podczas nieobecnosci przy nagrywaniu dzialal takze tv - to jednak pare setek W.
 

Birkin

New member
Witam!

Fakt mój błąd że nic więcej nie podałem, dlatego, już, już! Pokolei ;). A więc jeżeli chodzi o kąty to nie występuje nic takiego jak "śliwkowate coś" ;) owszem troszeczkę się rozjaśnia ale nie są to aż tak dramatyczne różnice. Ja patrze na Tvika na wprost więc z tej perspektywy jest wszystko wzorowe.

Plazme którą posiadam to Pioneer XD-507 50'. Na niej oglądam Cyfrę+. Natomiast Sharp stoi w tzw. "HC Room'ie" ;) Służy do oglądania filmów na BluRay'u i rozrywki w HD. W najbliższym czasie spróbuje podpiąć kompa.

Jeżeli chodzi o cene to wyniosła 14,600zł. sklep Mega-HZ z Katowic. Gwarancja oczywiście Sharp Polska.

Nie moge nic powiedzieć o obrazie z Cyfry+ bo poprostu w pokoju w którym stoi Sharp niemam jej podpiętej :( Pomału myslę nad zakupem modułu CI z Cyfry.

Także dla mnie jest :eek:k:

Pozdrawiam!
 

km1963

New member
Bez reklam
Musio1968 napisał:
Ps. Pytanie do " km1963 " skąd wiesz że Philips 9732 miał lepszy obraz niż Sharp HD, czy to tylko twoje odczucia ?

Nie moje a szanownego jury ( a czy oni widzieli i czym się kierowali ;) to już inna sprawa )
pozdrawiam
 

km1963

New member
Bez reklam
Birkin napisał:
Witam!

Fakt mój błąd że nic więcej nie podałem, dlatego, już, już! Pokolei ;). A więc jeżeli chodzi o kąty to nie występuje nic takiego jak "śliwkowate coś" ;) owszem troszeczkę się rozjaśnia ale nie są to aż tak dramatyczne różnice. Ja patrze na Tvika na wprost więc z tej perspektywy jest wszystko wzorowe.

Plazme którą posiadam to Pioneer XD-507 50'. Na niej oglądam Cyfrę+. Natomiast Sharp stoi w tzw. "HC Room'ie" ;) Służy do oglądania filmów na BluRay'u i rozrywki w HD. W najbliższym czasie spróbuje podpiąć kompa.

Jeżeli chodzi o cene to wyniosła 14,600zł. sklep Mega-HZ z Katowic. Gwarancja oczywiście Sharp Polska.

Nie moge nic powiedzieć o obrazie z Cyfry+ bo poprostu w pokoju w którym stoi Sharp niemam jej podpiętej :( Pomału myslę nad zakupem modułu CI z Cyfry.

Także dla mnie jest :eek:k:

Pozdrawiam!

Gratulacje jesteś jednym z pierwszych
Bądż wyrozumiały a i nie tak oszczędny w słowach (ten TV jest w kręgu zainteresowań wielu)

Opisz swoje wrażenia a może specjalnie dla nas i dla naszego " testu " udałoby się go podpiąć pod sygnał SD czyli C+ w innym roomie;) :D
czy już korzystałeś z HDD , jak wygląda kontrast - widać różnicę i te cyferki np do XD1 lub innych LCD
sprawdzałeś ( niedoskonałości poprzednika tzn banding , buczenie )
i coś o spojrzeniu w HD
a może jakieś fotki jeśli to nie za wiele
Liczym że zdołasz czasami oderwać się od TV i wrócisz na forum :D
Dzięki
Pozdrawiam:)
 

Tom0000

New member
kiki napisał:
Pojawiły się już Sharpy - dostępne bedą za tydzień w Polsce :
46 HD1 w cenie - 14999 zł
52 HD 1 w cenie - 18999 zł
Dla członków klubu hdtv ceny zdecydowanie lepsze .
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
trzeba też poczytać trochę
Jakość najwyższa doceniona również przez :
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/720
Ok, czy jednak ta cena w odniesieniu do tego co soba reprezentuje F96 ma jakikolwiek sens ? Ja go nie widze , ale mam nadziej ze ci co kupili hd1 mi go ukaza.

Edit.
Bije sie w piers - hd1 ma napewno jedna zalete - jest dostepny w rozmiarze 46" a F96 najmniejszy to 52", dodatkowo samsung nie ma 100Hz i w sumie te 2 fakty rzeczywiscie moga byc decydujace ...
Mam nadzieje ze ktos poda zalety hd1 ... ja wspomne o wadach jak dla mnie. Kupujac musze zaplacic za dysk, ktorego nigdy nie uzyje poniewaz nagrywam wszysto na dyski w home storage center , a ten tv w zadnym razie nie bedzie mogl pelnic tej roli. Tych kilku tunerow tez pewnie w zyciu nie uzyje, bo uzywam zewnetrzny , ktory moge przeprogramowac softem nieoryginalnym pozwalajacym na takie mozliwosci , jakie projektantom sony, microsoft czy sharp nie snily sie jeszcze. No to z niecierpliwoscia czekam na jakies zalety hd1 na tle f96.
 
Ostatnia edycja:
Do góry