Sharp LC-52HD1E - 1wszy test na świecie - opinie użytkowników, wszystko o serii HD1

Tom0000

New member
No to przejrzalem watek od poczatku i nic nie znalazlem. Gdyby byl ze zlota, to bylaby to zalta pod warunkiem, ze zloto pokrytoby czarna farba ;)

Powtarzam; jest dostepny w rozmiarze 46" i ma 100Hz. Ale czy istnieje cokolwiek innego , co w hd1 byloby lepsze niz w f96 ? Szukam i szukam i nic nie ma.
Moze ktos je oba testowal i powie : absolutna czern samsunga jest bez znaczenia bo obraz na hd1 jest 100 razy lepszy. Subiektywnie , ale jesli prawdziwie to bedzie dla mnie wystarczajacy argument. Tylko czy ktos sie odwazy na taka teze ?
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Wiesz.. to trzebaby zrobic porownanie tych dwoch lcd obok siebie, mi to sie nie uda, bo f96 stoi u mnie w MM, ale puszczaja demo HD i nie pozwalaja podlaczyc nic innego.
 

Tom0000

New member
Jesli sie myle to mnie poprawcie.
Nagrywanie bedzie mozliwe tylko sygnalow z wbudowanych tunerow cyfrowych. Ciekawe czy z analogowego tez ?
Jesli chodzi o cyfrowe, majac dekoder od providera raczej nie bedzie sie uzywac tego w tv , tym bardziej ze ten od providera bedzie potrafil wiecej. Pozostaje tuner cyfrowej tv naziemnej. Poniewaz nie ustalono jaki standard bedzie w PL , jest szansa ze nie bedzie odpowiedni.

Posumujmy. Jak ktos ma abo tv sat , ma do tego dekoder , nie ma kablowki (bo po co) , nie odbiera sygnalu z eteru (bo po co). Ile w takim razie tysiecy zl w cenie tego tv musi doplacic za elementy , ktorych nie bedzie w stanie wykorzystac ?
Z dodatkow staje sie niezbedny tylko PIP jesli ma sie 2 abonamenty lub dekoder z dwoma glowicami.
 

premik

New member
Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników tego tv. Czy dźwięk wyprowadzony wyjściem cyfrowym odbierany z wbudowanego tunera satelitarnego jet stereo, czy 5.1. ?
 

marek0254

New member
Witam.
Zastanawiam się nad zakupem LC-52HD1 i często zerkam na forum w poszukiwaniu informacji na jego temat.Niestety temat od jakiegoś czasu utknął i nie pojawiają się żadne nowe opinie. Jak wiadomo ten LCD do tanich nie należy,a więc dobrze byłoby poznać opinie o nim od szczęśliwych (lub nie..)użytkowników.Proszę w szczególności o opinie na temat jakości obrazu oraz współdziałania tunera satelitarnego z Cyfrą+ i Polsatemi i oczywiście o nagrywaniu na HDD.
Pozdrawiam
 

bagg

New member
a wiecie moze, panowie, gdzie moglbym dostac, jak najtaniej, matryce? moze to byc matryca z peknietego tv czy jakis innych dysfunkcji, byleby matryca byla dobra. chodzi mi o omdel 46HD1E
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@Tom0000

witam wszystkich,

byłem dzisiaj w gdańsku w sklepie albatros aby "dotknąć" plazmę pioneera lx-508d ale sympatyczny Pan sprzedawca przedstawił mi rzeczonego hd1 i mam teraz problem. spełnia on w zasadzie wszystkie moje wymagania a do tego istnieje (stała w kartonie) wersja o nazwie bodajże LC-52XL2, która pozbawiona jest tych wszystkich tunerów i dysków hdd a kosztuje ok 4 tys. mniej niż hd1. mocno sie zastanawiam. podobno procesory od obrazu są takie same w obu wersjach.
 
Ostatnia edycja:

pku

New member
HD z satelity i truD HD

Witam :)

Dzisiaj odbyłem co najmniej dwie rozmowy na temat Sharpów HD1E, ale niestety pozostał niedosyt w kwestii trzech spraw:
1. Czy tuner DVB-S to S1 czy S2 tzn czy dekoduje MPEG-2/4 czy tylko 2, lub inaczej czy mozna obejrzec HD z satelity i jakie - 720p 1080i ?? Zakładam ze można choc nie jest to wprost nigdzie napisane, ale bylby niezly numer gdyby nie było można :)
2. Czy napewno ma truD HD - działające przy 1080i.
3. i najśmieszniejsze - czy zapisany materiał na HDD (SD ,bo wiem napewno ze HD nie ) można odtworzyć /po jakimkolwiek/ kablu np. w pokoju po drugiej stronie ściany (bajki dla dzieciaków). Może być nawet PAL po SCART-cie.

PS
1.Przy okazji pozdrawim kolege z forum z ktorym odbyłem ciekawą rozmowe, jesli sie zorientuje ze to ja :)
2. Jak by ktoś tu kiedyś zajrzał i go to interesowało to HD1 nie ma DVB-T z mpeg-4 :(
 

Jimmy

New member
Sharp LC 46 HD1E

Kupiłem właśnie ten telewizor:) . Ciekawostką jest to, że u autoryzowanego sprzedawcy było taniej niż w sklepach internetowych. Okazało się, ze te sprzedawane w większości sklepów interenetowych rzekomo z polską gwarancją, tak naprawdę to sprowadzane z Niemiec, których polski serwis Sharp nie będzie naprawiał.
A teraz jak działa. Jest super obraz (100Hz) w porównaniu np. do XD1E. Nie ma żadnego buczenia, mimo cały czas działającego dysku twardergo. Czerń jest naprawdę satysfakcjonująca jak na LCD. Jedyne problemy dotyczą wbudowanego tunera satelitarnego. Brak dla niego wystarczająco szczegółowej instrukcji, a kto miał do czynienia z tunerami satelitarnymi (nie z dekoderami platform cyfrowych), ten domyśla sie co to znaczy. Współpraca z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ (HD) jest nie w pełni satysfakcjonująca bo co jakiś czas (np. co kilka godzin) obraz się wiesza na kilka-kilkanaście sekund, (dźwięk nie staje). Na razie za wcześnie na wnioski, co może być przyczyną. Być może zmiana softu coś pomoże. Jeśli ktoś już ma doświadzenia z modelami HD1E, wdzięczny będę za uwagi i komentarze.
 

Jimmy

New member
Mam już Sharpa LC 46 HD1E !

Witam,
Kupiłem właśnie ten telewizor:) . Ciekawostką jest to, że u autoryzowanego sprzedawcy było taniej niż we wszystkich sklepach internetowych, które miały ten telewizor w ofercie. Okazało się, ze te sprzedawane w większości sklepów internetowych rzekomo z polską gwarancją, tak naprawdę to sprowadzane z Niemiec, których polski serwis Sharp nie będzie naprawiał.
A teraz jak działa. Jest super obraz (100Hz) w porównaniu np. do XD1E. Nie ma żadnego buczenia, mimo cały czas działającego dysku twardergo. Czerń jest naprawdę satysfakcjonująca. Jedyne problemy dotyczą wbudowanego tunera satelitarnego. Brak dla niego wystarczająco szczegółowej instrukcji, a kto miał do czynienia z tunerami satelitarnymi (nie z dekoderami platform cyfrowych), ten domyśla sie co to znaczy. Współpraca z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ (HD) jest nie w pełni satysfakcjonująca bo co jakiś czas (np. co kilka godzin) obraz się wiesza na kilka-kilkanaście sekund, (dźwięk nie staje). Na razie za wcześnie na wnioski, co może być przyczyną. Być może zmiana softu coś pomoże. Jeśli ktoś już ma doświadzenia z modelami HD1E, wdzięczny będę za uwagi i komentarze. Testuję go dalej.
Chętnie zobaczę też uwagi specjalistów od techniki satelitarnej.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@jimmy

gratulacje, i kilka pytań:
ile dałeś za to cudo ?
masz w wersji 52" ?
czy wiesz może kto jest producentem tunera satelitarnego ?
masz może n-box, jeśli tak jak układa się współpraca po hdmi ?
czy można ustawić proporcje obrazu SD na 4:3 ?
 

Jimmy

New member
@MisiaczekMarek

Witam
LC46HD1E kosztował zł 12.700, a w necie były ceny 13.300 - 18.000. Symbol 46 oznacza 46 cali. Ma obsługę 4:3. W przypadku programów HD w tym formacie sam telewizor wymusza 4:3 aby nie rozmyć obrazu. Nie mam zielonego pojęcia kto jest producentem tunera satelitarnego. Nie mam n-boxa, używam Modułu Astona z kartą Cyfry+.
 

pku

New member
misiaczekmarek napisał:
istnieje (stała w kartonie) wersja o nazwie bodajże LC-52XL2, która pozbawiona jest tych wszystkich tunerów i dysków hdd a kosztuje ok 4 tys. mniej niż hd1. mocno sie zastanawiam. podobno procesory od obrazu są takie same w obu wersjach.
Na ile są potwierdzone informacje ze HD1 i XL2 to dokladnie to samo - poza bajerami ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli kupiłeś z Polską gwarancją daj znać jutro na GG 2868228 - dostaniesz kontakt do serwisu centralnego w Warszawie .
Nasza opinia jest
PICT0311_sharp_HD1E.jpg
PICT0312_sharp_HD1E.jpg


Jakość nagranych materiałów jest bardzo dobra, kodek użyty do kompresji to najprawdopodobniej mpeg4 dzięki czemu mamy dobry stosunek jakości do pojemności.
PICT0347_sharp_HD1E.jpg
PICT0349_sharp_HD1E.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13590
 

Jimmy

New member
Sharp LC-46 HD1E

Jimmy napisał:
Witam
LC46HD1E kosztował zł 12.700, a w necie były ceny 13.300 - 18.000. Symbol 46 oznacza 46 cali. Ma obsługę 4:3. W przypadku programów HD w tym formacie sam telewizor wymusza 4:3 aby nie rozmyć obrazu. Nie mam zielonego pojęcia kto jest producentem tunera satelitarnego. Nie mam n-boxa, używam Modułu Astona z kartą Cyfry+.

Od kilku dni nie ma żadnych problemów ze współpracą tunera sat z modułem Astona. Zaczynam przypuszczać, że początkowe problemy to kłopoty techniczne Cyfry+, albo być może zmieniała kody itp.
 

Jimmy

New member
Sharp LC-46 HD1E

Jimmy napisał:
Kupiłem właśnie ten telewizor:) . Ciekawostką jest to, że u autoryzowanego sprzedawcy było taniej niż w sklepach internetowych. Okazało się, ze te sprzedawane w większości sklepów interenetowych rzekomo z polską gwarancją, tak naprawdę to sprowadzane z Niemiec, których polski serwis Sharp nie będzie naprawiał.
A teraz jak działa. Jest super obraz (100Hz) w porównaniu np. do XD1E. Nie ma żadnego buczenia, mimo cały czas działającego dysku twardergo. Czerń jest naprawdę satysfakcjonująca jak na LCD. Jedyne problemy dotyczą wbudowanego tunera satelitarnego. Brak dla niego wystarczająco szczegółowej instrukcji, a kto miał do czynienia z tunerami satelitarnymi (nie z dekoderami platform cyfrowych), ten domyśla sie co to znaczy. Współpraca z modułem Aston 2.18 i kartą Cyfry+ (HD) jest nie w pełni satysfakcjonująca bo co jakiś czas (np. co kilka godzin) obraz się wiesza na kilka-kilkanaście sekund, (dźwięk nie staje). Na razie za wcześnie na wnioski, co może być przyczyną. Być może zmiana softu coś pomoże. Jeśli ktoś już ma doświadzenia z modelami HD1E, wdzięczny będę za uwagi i komentarze.

Od kilku dni nie ma żadnych problemów ze współpracą tunera sat z modułem Astona. Zaczynam przypuszczać, że początkowe problemy to chwilowe kłopoty techniczne Cyfry+, lub być może Cyfra zmieniała kody itp.
Rozwieję watpliwości niektórych co do nagrywania - można nagywać na dysk twardy przy wyłączonym obrazie, lub zaprogramować nagrywanie na okres, kiedy telewizor będzie wyłączony (tzn na standby), a wtedy włącza się tylko nagrywarka.
 
Do góry