SHARP LC-42X20E, LC-37X20E, LC-46X20E wszystko o serii X20

SławekSS

New member
Bez reklam
zbysiontko napisał:
Witam, przejrzalem pare stron tego tematu i nie widze odpowiedzi na moje, byc moze tragicznie glupie, pytanie. Otoz uslyszalem ostatnio, ze w 2012 lub 2013 roku ma zostac w Polsce wprowadzona telewizja cyfrowa, zniknie telewizja analogowa. Mam telewizor Sharpa - LC - 37x20e. Chcialem sie Was zapytac - czy ten telewizor w roku 2013 bedzie do wyrzucenia? Czy obsluzy on ta nowa cyfrowa telewizje?

Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Zbyszek
***************
obsłuży każda telewizję, trzeba będzie dokupić tylko zewnętrzny tuner z dekoderem.
 

ziupo

New member
Chyba, że SHARP wypuści własny moduł transkodujący MPEG-4 na MPEG-2 albo dogada się z kimś, kto taki produkuje [np Neotion oparty na NP4].
 

SławekSS

New member
Bez reklam
sharp nie zrobi nic w tym kierunku, bo to jest juz za stary model. Miedzy czasie wypuscił juz pare modeli i sprzedał dziesiatki tysiecy takich co obsługuja mpeg4. Poza tym jak do dziś, to nie ma nawet oficjalnie nadajacego multipleksu w mpeg4. Mało tego. Pokrycie Polski w mpeg4 jest w ułamku procenta, wiec o czym tu mówic, aby ktos dla paru odbiorników ładował setki tysiecy dolarów w opracowanie takiego modułu.
 

babo1

New member
Ich oficialne stanowisko jeszcze niedawno było inne. Problemem jest to że w Polsce wiadmo że będzie mpeg-4 ale nie ma do tego jeszcze uchwały która by potwierdzął to w 100 % .Z tym ułamkiem procenta to przesadziłeś, Dvb-t ma sie całkiem dobrze w Polsce. Duża cześć wielkopolski może śmiało odbierać sygnał ze Śremu.
 

SławekSS

New member
Bez reklam
a ile to jest duża część Wielkopolski na tle całej Polski ? a ilu ma odbiorniki Sharpa z serii X20 z tej duzej części Wielkopolski ?
 

olaf

New member
Zmieniając wątek mam od 2 dni 46X20E w domu a parę dni temu miałem LG Scarlet 42" full hd i jakość obrazu Sharpa jest o wiele większa. Nie wiem czy mogę tu o tym pisać a tego Sharpa LC46X20E mam na sprzedaż w bardzo atrakcyjnej cenie 2300zł. Sprzedaję tak tanio bo TV nie ma gwarancji i ma 1 bed pixela którego praktycznie wogóle nie widać podczas oglądania) TV do obejrzenia u mnie w domu w okolicach Warszawy. Pozdrawiam tel601841234
 

qba79

New member
Brak dzwieku po update softu.

Witam

Mam taki problem zrobiłem update softu w swoim telewizorze Sharp 42X20E. Po aktualizacji softu wszystko było ok. Postanowiłem przywrócić ustawienia fabryczne i ustawić sobie wszystko na nowo. Wyszukało mi na nowo programy z kablówki (sygnał analogowy) i niby wszystko ok ale po zmianie programu lub zmianie głośności, dzwięk zanika całkowicie. Nie wiem co się mogło stać. Po wyłączeniu telewizora z sieci dzwięk wraca ale jak chce zów przełączyć program lub -/+ dzwięk to znów dzwięk zanika. Jak przełącze np na HDMI (konsola) to też brak dzwieku. Proszę o pomoc. . :-(
 
Ostatnia edycja:

katoks

New member
Witam,
Mam pytanie do speców od TV LCD - SHARP. Posiadam model 42B20E (taki sam co 42X20E) i dostaję białej gorączki gdy muszę przełączyć program lub przeskoczyć na wyjście np HDMI. Czas reakcji tego modelu jest znaczny czy istnieje jakaś możliwość zmniejszenia czasu na zadawane polecania? Swego czasu pisałem do sharpa i pytałem czy nowym sofcie będzie ten problem poprawiony. Oczywiście otrzymałem odpowiedź wymijającą, że raczej tak ale soft pisany jest w Hamburgu i nikt nie ma na to wpływu.:( Może Wam udało się jakoś to poprawić? Pozdrawiam i proszę o opinię.
 

qba79

New member
Witam

Jak przywrócić w menu serwisowym ustawienia fabryczne telewizora Sharp 42X20E. Bardzo prosze o pomoc.

Z góry dziękuje.
 

mastersound

New member
problemy z włączeniem tv

Witam mam sharpa lc32x20e i ostatnio pojawił się taki problem że po wyłączeniu go ze stanu czuwania wyłącznikiem głównym są problemy z ponownym włączeniem w stan standby zapala się jedna z zielonych diód i tak zostaje nic się dalej nie dzieje pomaga wyłączenie z gniazdka ale to nie rozwiązanie czy mieliście taki problem i macie jakiś patent a rozwiązanie.dodam że zmieniałem soft może to jest przyczyna z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam Mastersound
 

aipe123

New member
Siemka:) Mam sharpa 32X20E jak podpinam aparat do usb w telewizorze to na ekranie nie ma zdjec, Co zrobic bo w instrukcji niema nic o tym .
 

kniazio

New member
Witam mam sharpa lc32x20e i ostatnio pojawił się taki problem że po wyłączeniu go ze stanu czuwania wyłącznikiem głównym są problemy z ponownym włączeniem w stan standby zapala się jedna z zielonych diód i tak zostaje nic się dalej nie dzieje pomaga wyłączenie z gniazdka ale to nie rozwiązanie czy mieliście taki problem i macie jakiś patent a rozwiązanie.dodam że zmieniałem soft może to jest przyczyna z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam Mastersound
Mam to samo
Prosze o pomoc
 

acidi

New member
Witam
Mam możliwość zakupienia LCD Sharp LC-42X20E. Jest to leżak magazynowy. Do tej pory siedze na standardowym tv kineskopowym , wiec wiekszego doświadczenia z tv lcd nie mam. Przymierzam sie od dłuższego czasu do zakupu LCD ale ze wzgledu na budżet ( do 1800zl) ciężko znaleźć cos satysfakcjonującego. W/w sprzęt jest starszym modelem ale posiada praktycznie tylko pozytywne opinie, użytkownicy chwala go miedzy innymi za doskonałą jakoś obrazu.. Do minusow mozna zaliczyc brak dekodera MPG4 lecz dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia bo i tak korzystam z dekodera polsatu cyfrowego. Taki v chcialbym tez wykorzystywac od czasu do czasu jako minotor komputera ( na karcie GTX 260mam dwa zlacza DVI)
Ten TV kosztowałby mnie 1500zł.
Pytanko brzmi warto czy lepiej szukac czegos z nowych modeli ?
 

alsat1

New member
Witam,mam pytanie.
Mam tv sharp LC-37X20E juz ponad 2 lata i jest git,ostatnio mysle o kupnie jakiegos taniego zestawu kolumn,i mam pytanie co by najlepiej podpiąc pod to wyjście optyczne dzwięku z tylu telewizorka aby uzyskac dobry dzwiek?

Czy jesli mam podięte pod HDMI kompa z kartą która obsługuje dzwiek 7.1 to czy przynajmnie jest szansa uzyskac dzwiek 5.1 po tym wysjciu?

Sprzet podłączony pod tv to dreambox 800 HD,komputer pod HDMI do oglądania filmów i nintendo wii po component.

Pozdrawiam.
 

fido920

Member
Witam mam sharpa lc32x20e i ostatnio pojawił się taki problem że po wyłączeniu go ze stanu czuwania wyłącznikiem głównym są problemy z ponownym włączeniem w stan standby zapala się jedna z zielonych diód i tak zostaje nic się dalej nie dzieje pomaga wyłączenie z gniazdka ale to nie rozwiązanie czy mieliście taki problem i macie jakiś patent a rozwiązanie.dodam że zmieniałem soft może to jest przyczyna z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam Mastersound
Hahaha ja mam tak, że mrugają na zmianę diody zielona i czerwona, nie przyuważyłem dokładnie które bo nie za każdym razem się tak dzieje...Też mam zaktualizowane oprogramowanie...
 
Do góry